Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 252
68 010
113
A másik amit belevernek az emberbe hogy nem vesszük elő a fegyvert csak akkor ha tényleg le akarsz lőni valakit.
Mutogatni,hadonászni nem veszed elő.
Előfordulhat ugyanis hogy előveszed és megkérdi a hőbörgő állampolgár hogy: "Na mi van le akarsz lőni? Akkor lőjjél le!"
Mit csinálsz? Lelövöd? Nem kéne, nagyon gáz megmagyarázni, idegileg rámész a tortúrára, még pár év hűvösvölgy is befigyelhet.
Nem lősz? Totojázol? Mehetsz is haza, semmivé foszlott a tekintélyed.
Meg hát ugye nem jó ha az állampolgárok látják hogy te fegyverrel hadonászol pedig nem is kéne, könnyen beajánlanak a céges pszichológushoz.
Szóval csak akkor veszed elő ha tényleg lőni fogsz.

Én a 8 év alatt soha nem vettem elő intézkedés közben. Pedig fogtam pár gibbont, amiből 2x egyedül 4 kurdot meg 4 csecsent. Meg volt pár kocsmai viszály, kisebbségi ügy is ahova a rendőr kollegina nem akart bemenni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Lábonlövés nem opció? Nem csak az agyát lehet kiloccsantani valakinek. Ami meg a tekintélyt illeti, radarozással, meg kisebbségi társaságok nem-megfékezésével ennek is eléggé aláástok. Amúgy milyen fegyvert használtok? Nálunk PA-63 van (volt?) a rendőröknek, vagy inkább annak a román változata. A tűzoltó haverom meg azt mondta (a tűzoltóság a katonasághoz tartozik, katonai kiképzést kapnak, ők az utolsó vonal ha már mindenkit kilőttek a támadók) hogyha a rendőr rámfogná, akkor fussak, mert komoly esélye van, hogy nem fog tüzelni a fegyver, vagy ha mégis, akkor 5 méterről egy csűrkaput sem találnak el vel, nemhogy egy gyorsan mozgó célt.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Hamarosan kezdődnek a próbák az új szolgálati pisztoly rendszeresítéséhez az USA-ban. A nagyon komoly üzleteben a beretta is nyomul, hátha újra sikerülne nekik.

http://kitup.military.com/2014/12/beretta-releases-m9a3-armys-handgun.html

http://money.cnn.com/2014/12/29/news/companies/beretta-army-gun-m9a3/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Ha meglesz a győztes, egy hét alatt kiürítik a polcokról, mert a gyár nem fog tudni a civil piacra termelni addig, amíg az Army nincs kiszolgálva. Befektetésnek sem utolsó, ha valaki ilyenket tud venni erre a célra.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Nem csak az Army képviselteti magát, hanem az összes haderőnem és úgy tudom, hogy nincs előre meghatározott lőszertípus.
Mondjuk én nem is értem, hogy miért cserélték le a .45-öt és a jó öreg coltot. Annyira jó M1911 alapú pisztolyokat gyártanak ma is. Az egyik legnagyobb élményem egy STI Eagle sportpisztoly 9mm és .45 ACP -ben is. Van még bennük lehetőség hadi célokra is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
A standard úgy tudom a 9x19-es, nagy része szerintem ebben lesz, azán ha valaki akar mást az vegyen magának.
A Glock indul-e a versenyben? A GRU-nak ha jó a G17-es akkor másnak is szerintem. Valamelyikszer kérdeztem tőlük, hogy mennyire bírják a fegyvereik a strapát, azt írták vissza, hogy egy új modellnél 40,000 lövést adnak le 4 nap alatt és nem szabad baja legyen, van papírjuk 360k+ lövést leadott fegyverről (lőszergyártó tesztpisztolya), aminek kicsit kezdett akkor szórni a csöve meg egy 120 forintos alkatrészt ki kellett volna cserélni a tárnál, és hogy Magyarországon az egyik lőtéren van egymillió+ lövéses Glock is a legenda szerint.
Az 1911-es szép, de nekem valamiért nagyon nem jön be, és rohadt bonyolult a szerkezete. De legalább jó drága :) Kicsit ájfón fíling.

Láttam egy videót a jútúbon, amin egy pasi - talán fegyverkereskedő vagy rendőr lehetett - azt elemezte, hogy az emberek milyen hülyék, mert egy olcsó fegyverrel szemben magasabb elvárásokat támasztanak, mint a drágákkal. Nézte a fórumokat, és ha egy olcsó fegyver nem működött rendesen, pl el-elakadt akkor jött a fikázás, hogy dobja ki azt a szart, meg hogy hogy lehet olyant venni ami nem működik rendesen stb. Ha egy drága fegyver, pl egy 1911-es (de nem csak) nem működött, akkor meg arról ment a duma, hogy próbáljon meg ilyen vagy olyan lőszert, hogy be kell kopjon és az első 500 leadott lövés vele nem biztos, hogy bekoptatta, meg hogy csinálja ezt meg csinálja azt vele és akkor hátha fog rendesen működni. Mindenképp érdekes észrevétel.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
A spanyol Llama gyártott 1911 replikákat viszonylag olcsón, jó minőségben. A szerkezet már sokat megért és bizonyított. De hát kinek mi a jó...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Néhány témában a <b>tool, not toy</b> a mottóm, ez különösen igaz a fegyverekre meg a telefonokra. De ettől függetlenül nem csak a Glock gyárt kivló minőségű pisztolyokat, csak nekem ez tetszik. Persze mindenkinek szive joga, hogy azt kedvelje amelyik neki a leg szimpatikusabb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
A Beretta kiesni látszik az Army új tenderéből, ahol le akarják cserélni a pisztolyokat
http://www.fool.com/investing/general/2015/01/18/did-the-beretta-m9-just-lose-its-favorite-customer.aspx
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
A 104 éves ha szar is, de legalább drága és bonyolultabb mint a többi jelentkező együttvéve. A Glock nem tudom, hogy ott van-e, egy majdnem standard G17 megfelelne a kiírásnak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Ha már Glock. Itt valaki tapasztalt-e olyant, amiről a jútúbon kerül egy pár videó, hogy ha szarul fogod meg a 9mm-es Glockot és nem támasztod meg rendesen a hüvelyk- és mutató ujjad közti résszel a markolat hátsó részénél (angolul: limp wristed), akkor visszarugáskor hátra és felfele mozdul el a fegyver, és nem tölti be a következő lőszert, mert a fegyver alsó részének nincs akkora tehetetlensége, hogy a sín hátrasiklásakor helyben maradjon, mivel műanyag.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Láttam egy videót a jútúbon, amin egy pasi - talán fegyverkereskedő vagy rendőr lehetett - azt elemezte, hogy az emberek milyen hülyék, mert egy olcsó fegyverrel szemben magasabb elvárásokat támasztanak, mint a drágákkal. Nézte a fórumokat, és ha egy olcsó fegyver nem működött rendesen, pl el-elakadt akkor jött a fikázás, hogy dobja ki azt a szart, meg hogy hogy lehet olyant venni ami nem működik rendesen stb. Ha egy drága fegyver, pl egy 1911-es (de nem csak) nem működött, akkor meg arról ment a duma, hogy próbáljon meg ilyen vagy olyan lőszert, hogy be kell kopjon és az első 500 leadott lövés vele nem biztos, hogy bekoptatta, meg hogy csinálja ezt meg csinálja azt vele és akkor hátha fog rendesen működni. Mindenképp érdekes észrevétel.

Hmm, talán kognitív disszonancia feloldása azoknál, akik megtehették, hogy egy drága fegyóra költsenek, vagy arra vágynak státusszimbólumként? Aki meg nem teheti meg, hogy olyat vegyen, az inkább csendben marad...




Néhány témában a <b>tool, not toy</b> a mottóm, ez különösen igaz a fegyverekre meg a telefonokra. De ettől függetlenül nem csak a Glock gyárt kivló minőségű pisztolyokat, csak nekem ez tetszik. Persze mindenkinek szive joga, hogy azt kedvelje amelyik neki a leg szimpatikusabb.

+1
Egyébként a Glock már csak azért is jó választás, ha egy gyártó típusaival akarnának sok területet lefedni, mert rengeteg kaliberben és méretben gyárt pisztolyokat (egyébként mostanában olvastam arról, hogy az USA hadseregénél páran meglehetősen elégedetlenek a 9x19-es kaliberrel, hehe, még a végén igazam lesz, hogy tényleg a 10 mm Auto kéne katonai célra :D), ugyanakkor ezen eltérő méretű/kaliberű pisztolyok alkatrészeinek jelentős része csereszabatos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Elég komoly elégedetlenség kell ott legyen, hogy a standard 9x19-ről váltsanak. Gondolom milliádszámra áll a 9x19 lőszer a NATO raktárakban. Arról van hír, hogy konkrétan miért elégedetlenek? Elvégre nem elsődleges fegyver a pisztoly, jóformán csak azért van, mert két hi-tech 21. századi katona hülyén nézne ki a csatatéren, ha üres tárral kövekkel dobálná egymást. De lelkük rajta, ha változtatni akrnak, remélem eladják az összes 9x19 lőszert a civil piacon, és akkor egy sportlövő / hobbilövő életre be lehet majd szerezni a lőszert némi apróért cserébe.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Elég komoly elégedetlenség kell ott legyen, hogy a standard 9x19-ről váltsanak. Gondolom milliádszámra áll a 9x19 lőszer a NATO raktárakban. Arról van hír, hogy konkrétan miért elégedetlenek? Elvégre nem elsődleges fegyver a pisztoly, jóformán csak azért van, mert két hi-tech 21. századi katona hülyén nézne ki a csatatéren, ha üres tárral kövekkel dobálná egymást. De lelkük rajta, ha változtatni akrnak, remélem eladják az összes 9x19 lőszert a civil piacon, és akkor egy sportlövő / hobbilövő életre be lehet majd szerezni a lőszert némi apróért cserébe.

Nem fognak váltani, ez szinte biztos. :( Mint ahogy az 5.56-ost sem cserélik le a közeljövőben, de talán sohasem... Nem tudom már, hogy hol olvastam, de elsősorban a stopphatással, vagyis annak hiányával, meg persze a relatíve kicsi lövedékenergiával volt bajuk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
A 5.56 az megint más kategória, abból tíz- vagy százmilliárd számra van raktáron és többmillió fegyver van hozza. Azt lecserélni iszonyat pénz lenne, és működni működik. Persze vannak nála jobb lőszerek.
A 9x19 stopphatásával nem értem mi a baj. Maroklőfegyverből leadott lövés katonai mellényt már rég rég nem visz át, a sisak is megfogja. Aztán ha térden-, combartérián-, tökön-, szemközt- és a többi hasonló exklúziv helyeken lövöd, akkor a hatás sokban nem tér el lőszertől függetlenül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 484
79 554
113
A 9X19-nek kicsi a megállítóereje és pisztolynál szinte csak ez a lényeg a kis lőtáv miatt.