Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

senki

Well-Known Member
2018. július 27.
335
267
63
A Glocknak még most sincs gyára az USA-ban. Pedig sok szövetségi és helyi rendőri szervezet használja lényegesen nagyobb mennyiségben, mint amit az Army használna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 557
82 363
113
A Glocknak még most sincs gyára az USA-ban. Pedig sok szövetségi és helyi rendőri szervezet használja lényegesen nagyobb mennyiségben, mint amit az Army használna.
A világ szolgálati fegyvereinek valami 70% GLOCK, minek kéne nekik gyár az USA-ban?
 
  • Vicces
Reactions: megazez

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 557
82 363
113
Érdekes, hogy a glock miért maradt ki abból a tenderből mindenesetre.
Elég értelmetlen elindulni egy tenderenahol követelmény a forgó biztosító egy olyan pisztollyal ami nemhogy forgó hanem semmilyen manuális biztosító nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
901
4 513
93
Érdekes, hogy a glock miért maradt ki abból a tenderből mindenesetre.
"Double strike capability was a requirement." Ezért.

Ez kizárta az összes single action rendszerű pisztolyt. Igy a Glockot is.

A végén a Sig P226 és a Beretta 92F maradt versenyben. A Beretta alacsonyabb árat kínált, és a Sig különösen a tárakat akarta drágán adni. Amúgy azt írják, hogy akkoriban azért elég modern és fasza fegyvernek számított a Beretta. Csak nagyon gyorsan túllépett rajta a fegyverfejlődés. Pár évvel a rendszerbe állítását követően már jöttek is ki a nagy tárkapacitású, modern, részben műanyag szolgálati pisztolyok.

Meg irják, hogy OK hogy Beretta, de mellette meg rendszerbe állítottak egy rakat Siget, Glockot meg HK pisztolyt is, szépen ahogy jöttek ki.
 

senki

Well-Known Member
2018. július 27.
335
267
63
1996-ban, amikor az MH "tenderezte" a pisztolyát, három fegyvert vizsgáltak. A P9RC-t, a modernizált PA-63-t és a Glock 17-et. A PA-63 már a '63-as előírást sem tudta teljesíteni. A P9RC hadihasználatra alkalmatlant kapott néhány kilónyi hibajegyzékkel és javaslattal. A Glock nyert. A félig-meddig javítgatott P9RC-t a FÉG két tárral, tisztító vesszővel 40eFt-ért ajánlotta. A Glock plusszba adott volna tokot, TASZT-ot, javító anyag készleteket idomszerekkel, valamint vállalták a csapaok fegyvermestereinek átképzését. Mindezt szintén 40e Ft-ért. De akkori nagyonnagyonnagy vezető azt mondta, hogy meg kell menteni a hazai ipart, ezért mi a P9RC-t meg a KGP-9-est rendszeresítettük.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 283
10 920
113
Elég értelmetlen elindulni egy tenderenahol követelmény a forgó biztosító egy olyan pisztollyal ami nemhogy forgó hanem semmilyen manuális biztosító nincs.
Pontosan nalunk ezert nem lett tobb szervnel rendszeresitve.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
901
4 513
93
Na, most már normálisan kikerestem:

Alap követelmények az új szolgálati pisztolyhoz: ( ezeken kivül még volt más is, de ezek nélkül nem is nézték a többit)
  • Chambered in 9mm NATO caliber
  • Detachable magazine with capacity of at least 13 rounds
  • Magazine catch which ejects magazine without the use of the second hand
  • First round trigger pull to be double action, followups single action
  • Slide stop that locks slide open when the magazine is empty
  • Durability of 5000 rounds with no more than 8 malfunctions
Safety System:

  • Thumb-safety system ambidextrous
  • De-cocking device to safely lower a cocked hammer
  • Firing pin block when the hammer is lowered

Ezek a pisztolyok indultak:
Beretta 92
SIG Sauer P226
Steyr GB
FN BDA ez a klasszikus Hi Power revolveres elsütésre is képes változata
Colt SSP
Walther P88
HK P7
S&W 459

És a végén nyert a Beretta.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 283
10 920
113
A P9RC nagyonnagyonnagy vezető azt mondta, hogy meg kell menteni a hazai ipart, ezért mi a P9RC-t meg a KGP-9-est rendszeresítettük.
azt a vezetot en nagyonagyonnagyonnagyonnagyon ismetlem nagyonagyonnagyonnagyonnagyon hosszasan tudnam kinozni es verni.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
901
4 513
93
1996-ban, amikor az MH "tenderezte" a pisztolyát, három fegyvert vizsgáltak. A P9RC-t, a modernizált PA-63-t és a Glock 17-et. A PA-63 már a '63-as előírást sem tudta teljesíteni. A P9RC hadihasználatra alkalmatlant kapott néhány kilónyi hibajegyzékkel és javaslattal. A Glock nyert. A félig-meddig javítgatott P9RC-t a FÉG két tárral, tisztító vesszővel 40eFt-ért ajánlotta. A Glock plusszba adott volna tokot, TASZT-ot, javító anyag készleteket idomszerekkel, valamint vállalták a csapaok fegyvermestereinek átképzését. Mindezt szintén 40e Ft-ért. De akkori nagyonnagyonnagy vezető azt mondta, hogy meg kell menteni a hazai ipart, ezért mi a P9RC-t meg a KGP-9-est rendszeresítettük.
ÉS megmentették a hazai ipart, és a fegyverek is tökéletesen üzemelnek. Ja, ezt nem ide.
Az külön vicces, hogy lassan 30 évvel a csodás döntést követően rendszerbe állítottunk egy olyan szolgálati pisztolyt, ami sok tekintetben még az első generációs Glock szintjét sem éri el. Kivéve a szereléksint alul, ami nem volt még az első generációs Glockon, de amit úgyse használ senki.
 
  • Tetszik
Reactions: Spyke and J.G.

senki

Well-Known Member
2018. július 27.
335
267
63
Amúgy a legkorábbi gyártású P9RC-kkel nincs gond. Azok még nem voltak alapanyagában szétlopva...

Vicces amúgy, hogy ismétli magát a történelem most Gestamennel...
Az alapanyag nem változott A60-as acél a toknak meg a szánnak, a cső meg RK1-es. Megszüntették a MEO-t, ergo minden szar jó lett. Lásd a tárakat amik teletárazva egy hónap alatt galyra mentek. A Gestamen azért más, nem rossz ötleteik vannak. Anno öreg tervezők voltak Zala, Horváth, akik ragaszkodtak bizonyos dolgokhoz. Az újaknak nem volt kitől tanulni, próbálkoznak tanulnak, tapasztalatot szereznek. Hagyni őket dolgozni, de a szart nem szabad megvenni. Kalasnyikovnak és Stonernek sem az első fegyvere lett világhírű
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and krisss

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 283
10 920
113
Amúgy a legkorábbi gyártású P9RC-kkel nincs gond. Azok még nem voltak alapanyagában szétlopva...

Vicces amúgy, hogy ismétli magát a történelem most Gestamennel...
Nekem 1 evvel ezelottig az elso szerias p9 volt az tenyleg fasza es jo,de lattam nehany olyat amiert megutaltam.. a vege fele mar nekem is csak abbol allt a loveszet hogy akadas es a tar is be gyogyult a helyere..gesteman meg egyenlore vicc szamomra a fogasa nem tudom mashogy mondani szar valamint olyan orr nehez a fegyver jeleztem is nekik mondjak hogy de a teli tarral egyensulyban lesz erre mondtam oke es ahogy lovok es urul a tar ugy lesz ujra orr nehez..erre mar csak neztek csak es nem ertettek ez mennyire fontos tud lenni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
901
4 513
93
1996-ban, amikor az MH "tenderezte" a pisztolyát, három fegyvert vizsgáltak. A P9RC-t, a modernizált PA-63-t és a Glock 17-et. A PA-63 már a '63-as előírást sem tudta teljesíteni. A P9RC hadihasználatra alkalmatlant kapott néhány kilónyi hibajegyzékkel és javaslattal. A Glock nyert. A félig-meddig javítgatott P9RC-t a FÉG két tárral, tisztító vesszővel 40eFt-ért ajánlotta. A Glock plusszba adott volna tokot, TASZT-ot, javító anyag készleteket idomszerekkel, valamint vállalták a csapaok fegyvermestereinek átképzését. Mindezt szintén 40e Ft-ért. De akkori nagyonnagyonnagy vezető azt mondta, hogy meg kell menteni a hazai ipart, ezért mi a P9RC-t meg a KGP-9-est rendszeresítettük.
Ha van róla infód, ird már le légyszives, hogy mit takart a "modernizált PA-63". Bevallom, nagyon kiváncsi lettem igy utólag is.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
901
4 513
93
Egy normális szolgálati pisztoly nagy tételben max 100.000 Ft lehet. Rendelsz belőle 100k darabot, az 10 milliárd Ft. És 40 évre megoldottad a kérdést, mert a darabszám egy része mehet rögtön raktárba. Nem vagyok milliárdos, de ez szerintem nem tétel állami szinten. És akkor csak egy kérdés lett volna, az hogy mit akar a szakma, melyiket vegyük meg. 100.000 darabos tételért azért lehajol akármelyik európai gyártó. A seggét kinyalták volna a vezetésnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 557
82 363
113
Egy normális szolgálati pisztoly nagy tételben max 100.000 Ft lehet. Rendelsz belőle 100k darabot, az 10 milliárd Ft. És 40 évre megoldottad a kérdést, mert a darabszám egy része mehet rögtön raktárba. Nem vagyok milliárdos, de ez szerintem nem tétel állami szinten. És akkor csak egy kérdés lett volna, az hogy mit akar a szakma, melyiket vegyük meg. 100.000 darabos tételért azért lehajol akármelyik európai gyártó. A seggét kinyalták volna a vezetésnek.
Nagy tételben 94-ben volt 40.000 forint...