Pszichológiai és információs hadviselés (PSYOPS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 713
55 644
113
Elolvastam. Szerintem bullshit. Ilyeneket akkor ír az ember pl. multiknàl, amikor nincs igazàn mondanivalòja, de "meg kell adni a mòdjàt" : Jò lazàn irva, bevezetö, elözmények, aztàn egy icipici tartalom, aztàn konkluzio.Meg tartalomjegyzék :) És igy jön össze ez a pàr oldal?
Szvsz nincs benne semmi "hùs". Nevetséges, hogy a titkosszolgàlatok, amik usd milliàrdokat költenek, nem szégyelnek ilyen fèrcmunkaval a nyilvanossàg elé àllni. Persze Powell se szègyelt a WMD mesét elöadni es a vilàg jò rèsze beszopta.
Nekem ez WMD 2.0!
Senki ne jöjjön azzal, hogy van bizonyitékuk, csak nem hozzàk nyilvànossàgra, mert titkos stb. Akkor többet lehetett volna sejtetni.
Kivàncsi vagyok, mit mond erre Donald.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 514
113
Donald nem hisz nekik.
Clintonék bosszúja az elbukott választásokért.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 514
113
Mármint az amerikai titkosszolgálatoknak nem hisz. A hírek szerint megreformálja oket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 713
55 644
113
Elolvastam. Szerintem bullshit. Ilyeneket akkor ír az ember pl. multiknàl, amikor nincs igazàn mondanivalòja, de "meg kell adni a mòdjàt" : Jò lazàn irva, bevezetö, elözmények, aztàn egy icipici tartalom, aztàn konkluzio.Meg tartalomjegyzék :) És igy jön össze ez a pàr oldal?
Szvsz nincs benne semmi "hùs". Nevetséges, hogy a titkosszolgàlatok, amik usd milliàrdokat költenek, nem szégyelnek ilyen fèrcmunkaval a nyilvanossàg elé àllni. Persze Powell se szègyelt a WMD mesét elöadni es a vilàg jò rèsze beszopta.
Nekem ez WMD 2.0!
Senki ne jöjjön azzal, hogy van bizonyitékuk, csak nem hozzàk nyilvànossàgra, mert titkos stb. Akkor többet lehetett volna sejtetni.
Kivàncsi vagyok, mit mond erre Donald.
Kifelejtettem a mòdszertant :) Azzal is lehet tölteni a helyet.....
Igy hoztak ki 13 oldalat. Az A melléklet 2012 decemberéböl van !!
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Kifelejtettem a mòdszertant :) Azzal is lehet tölteni a helyet.....
Igy hoztak ki 13 oldalat. Az A melléklet 2012 decemberéböl van !!
Na igen, ez a "jelentés" semmire sem jó. Érdekesebb kérdés a bizonyíték. Szerintem meg attól még, hogy ez az írás egy hulladék (a legtöbb részét egyszerűen átugrottam, mert ahogy te is írtad, nincs tartalma), a tény, hogy ilyet adtak közre, az azt mutathatja, hogy valóban van valamijük.

A személyes véleményem, hogy az oroszok nem könyékig vannak benne ebben a buliban. Persze, nem volt nehéz dolguk, hiszen, ha Clinton néni nem szegett volna szabályt a bizalmas tartalmak levelezésében, akkor nem lett volna mit ellene fordítaniuk...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 276
113
Szvsz nem is értem, hogy mivel befolyásolhatták az Oroszok az Amcsi elnökválasztást. Kíváncsi lennék hány millió amerikai nézi pld. RT-, vagy a Ria Novosztyit.. Egyébként mikor Ukrajnában választások voltak akkor az USA+ az EU nem befolyásolta az elnökválasztást anno Juscsenkó vs Janukovics idején. A másik oldalt meg az oroszok nyomták. Teljesen természetes szerintem, hogy minden állam/népcsoport/vallás stb. próbálja saját érdekérvényesítő képességét választások idején érvényesíteni.
A demokraták - nekik szurkoltam - elnökjelöltje sokszor a legelemibb titkosítási protokollokat sem tartotta be.. A wikileaks pedig nem a demokraták vagy a republikánusok ellen van hanem saját értelmezésem szerint sok esetben éppen a csorbuló és csökkenő Amerikai demokrácia mellett van, leleplezve azokat a módszereket amelyet nem igazán egy demokrácia értékrendjébe való. (titkos háborúk, elektrónikus, és cyberháborúk (pld Irán ellen). nemlétező tömgepusztító fegyverekre hivatkozás Irak esetében, és folytathatom a sort.
A másik oldalon egyérteműen Putyinék a nekik kedvezőbb elnökjelölt mellett kampányoltak. Nos nem ezért vesztett Clinton, hanem fehér munkás és középosztálynak elege lett a latinok és feketét pozitív diszkriminációjából stb..
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Szvsz nem is értem, hogy mivel befolyásolhatták az Oroszok az Amcsi elnökválasztást. Kíváncsi lennék hány millió amerikai nézi pld. RT-, vagy a Ria Novosztyit..

köze nincs ennek RThez, ebből is látszik semennyire nem követted az amcsi elnökválasztást.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 276
113
Hát eléggé követtem, ez félig meddig szakmai kötelességem is volt. Én nem érzékeltem komoly orosz nyomást, vagy befolyásolást az elnökválasztásban. Ráadásul az elemzőkhöz hasonlóan az utolsó pillanatig egy demokrata győzelmet gondoltam, még akkor is, amikor lassan-lassan az előny csökkent. Ami egyébként különleges volt, hogy Clintonné e-mail botrányával mikor kezdett ismét foglalkozni a szövetségi aparátus. Az időpont időzítés remek, de ebben én nem látok orosz befolyást..
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az elmúlt két évben az orosz propagandagépezet kamuhírekkel és hamis dokumentukokkal próbálta meg befolyásolni a svéd döntéshozatalt – állítja legújabb jelentésében a Svéd Nemzetközi Kapcsolatok Intézete. A jelentés egyik szerzője, Sebastian Åsberg a svéd rádióban arról beszélt, hogy az orosz dezinformációs kampányban az államilag támogatott Sputnik New svéd nyelvű oldala központi szerepet játszik.

Az oldal 2015 és 2016 között közel négyezer cikket tett közzé, amelyek főleg a NATO-t és az Európai Unió migrációs politikáját bírálták. Hozzátette, hogy a legtöbb hamis dokumentum és levél is ebben az időszakban kezdett el terjedni. A tanulmányban külön kitértek arra is, hogyan uszították rá a trollhadseregüket a közösségi oldalakon az újságírókra és a kutatókra, amivel sikerült elérniük, hogy a kamuhírek gyakran bekerültek a mainstream média hírfolyamaiba is.
http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=2054&artikel=6604516
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Németország vizsgálatot indít az álhírek példátlan méretű terjedésének okát keresve és biztonsági stratégiát készít, hogy az idei választásokat megóvja az orosz befolyásolási kampánytól.

A német hírszerzés megerősítette, hogy az EBESZ rendszerét ért decemberi kibertámadások ugyanazt a támadó infrastruktúrát használták amit a 2015-ös német parlament elleni kibertámadás és ez az APT28-ként azonosított orosz hekkercsoport, ami a francia Le Monde eleni kibertámadásért is felelős. A hírszerzés arról is beszámolt, hogy jelentős finanszírozású orosz propaganda eszközök működnek annak érdekében, hogy deznformációs kampánnyal destabilizálják a német kormányt.

A német külügyminisztérium szóvivője szerint az EBESZ elleni kibertámadást és más ügyeket is nagyon komolyan fognak kezelni.
https://www.theguardian.com/world/2...-news-online-russia-election?CMP=share_btn_tw
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Már a svéd miniszterelnök is figyelmeztet, Európának meg kell erősíteni az információs és kiberbiztonsági stratégiáját. Nem lehetünk naivak, ha Oroszország az amerikai választást is megpróbálta befolyásolni akkor megtörténhet ugyanez Európában is.
https://www.neweurope.eu/article/sweden-pm-warns-russian-interference-swedish-elections/

Igazat adok neked!
Meg kell erősíteni az információs és kiberbiztonsági stratégiáját. A HTKA-nak például azzal kellene kezdeni a kiberbiztonságot hogy ki rakja a szűrödet.
Az amit itt csinálsz, arra utal hogy fizetett "műsorszóróként" vagy jelen.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Igazat adok neked!
Meg kell erősíteni az információs és kiberbiztonsági stratégiáját. A HTKA-nak például azzal kellene kezdeni a kiberbiztonságot hogy ki rakja a szűrödet.
Az amit itt csinálsz, arra utal hogy fizetett "műsorszóróként" vagy jelen.
Nem ő az egyetlen.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
3600 tank érkezett Európába, hogy lerohanják Oroszországot! Micsoda ez komoly? Nem ez egy álhír.

A dninews álhírportált illeti érte a tisztelet, eredetileg az ő kreálmányuk.
1*k47fxN_2au9qVe73aMx3xA.png

A medium.com lépésről lépésre végigkövette hogyan terjedt szét ez az álhír a médiában mint egy vírus.

1*U1Ko3IWZDMmetkX4oz7jYw.jpeg


Még az RT is átvette, bár a 3600-tól még ők is besokkaltak, de azért 2000 kamutankot bevállaltak ők is.

1*BaWmTCKwPF23OqKi3k63fA.png


A teljes elemzés a 3600 tank és az Oroszország elleni offenzíva legendájáról itt olvasható:

Lábjegyzetbe: 87 darab M1A1 Abrams tank érkezett Európába.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem még a trailerekkel együtt is csak feleannyi. Még úgy is hazugság ha mindent beleszámolnak. De a "3600 tank" meg egy giga hazugság. Ezt nem érdemes védeni, ez tényleg egy ordas nagy kamuhír.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De amiket eddig Európában tároltak azok csatlakoznak a most jött mennyiséghez. No-ban jelentős járműbázisaik vannak. Meg szerintem máshol is.