Pszichológiai és információs hadviselés (PSYOPS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hát akkor megint minden tank aminek páncélja van.
De amúgy a fele is rengeteg, szóval a valamire készülnek még megállhatja a helyét.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát ha eleget csűrjük-csavarjuk a végén még az álhír is igaz lesz.

A jereváni rádió jelenti, hogy Moszkvában Volgákat osztogatnak. Rövidesen a pontosítás: a hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem Volgákat, hanem Moszkvicsokat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azt hiszem az RT elegge felkavarta az allovizet. :)

firstdraftnews.com
"In September, First Draft launched a global Partner Network of newsrooms, fact-checkers, human rights organizations and technology platforms. The goal? To collaborate on improving how information that emerges online is reported, verified, circulated and consumed."

Partner-Network-Banner-020117.png


Washington Post, New York Times, CNN, Guardian, Euronews... A francia elnokvalasztason ez mar biztosan latszodni fog. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azt hiszem az RT elegge felkavarta az allovizet. :)

firstdraftnews.com
"In September, First Draft launched a global Partner Network of newsrooms, fact-checkers, human rights organizations and technology platforms. The goal? To collaborate on improving how information that emerges online is reported, verified, circulated and consumed."



Washington Post, New York Times, CNN, Guardian, Euronews... A francia elnokvalasztason ez mar biztosan latszodni fog. o_O

Ja, most következik az a mutatvány amikor a képen látható Mainstream Információs Bizottság (MiB) megmagyarázza a fanszia honfiak mindennapi tapasztalatait, hogy azok álhírek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Nem még a trailerekkel együtt is csak feleannyi. Még úgy is hazugság ha mindent beleszámolnak. De a "3600 tank" meg egy giga hazugság. Ezt nem érdemes védeni, ez tényleg egy ordas nagy kamuhír.
Nekem úgy rémlik még te dobtad be nemrég a köztudatba itt ezt a varázslatos 3600 db páncélos számot. Én meg már akkor sokalltam, és az össz járműparkra saccoltam db számot.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem úgy rémlik még te dobtad be nemrég a köztudatba itt ezt a varázslatos 3600 db páncélos számot. Én meg már akkor sokalltam, és az össz járműparkra saccoltam db számot.
Rosszul rémlik. Én leleplezem az ilyen álhíreket nem terjesztem. Ha erre gondolsz akkor láthatod, hogy én már az elején is a korrekt számokat közöltem, mert hiteles forrásokat osztok meg, nem pedig dninewst meg RT-t és álhírgyáros társaikat.
NATO szövetségesek érkeztek gyakorlatozni Kelet-Európába. 4000 amerikai katona, 87 Abrams, 20 Paladin, 136 Bradley, a légierőtől 2200 ember, 50 Blackhawk, 24 Apache, 10 Chinook.
http://www.reuters.com/article/us-nato-russia-idUSKBN14Q1VC
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 116
82 861
113
Nem egyszer írták magyar újságírók is a BTR, BMP-re , hogy tank Az újságírók nem katonai szakértok nem tudják megkulonboztetni mi micsoda. Ami páncélozott az minden tank. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Rosszul rémlik. Én leleplezem az ilyen álhíreket nem terjesztem. Ha erre gondolsz akkor láthatod, hogy én már az elején is a korrekt számokat közöltem, mert hiteles forrásokat osztok meg, nem pedig dninewst meg RT-t és álhírgyáros társaikat.
Leleplezed mi? Mint a fehér sisakos szupermeneket és egyéb turbános Bollywood szereplőket akiket bemutatsz pl a szír topicban. :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na ez az! Mekkora hazugság már. El akarják hitetni, hogy felszámoltuk a harckocsi-alakulatainkat, hogy felszámoltuk az utolsó csavarig minden "nehéztechnikát", feladtuk az ország védelmi képességeit; pedig tudja minden józanul gondolkodó, hogy mindenképpen maradt vagy fél tucat -igaz nem korszerűsített, nem felújított, de használható; meg egynéhány tonna fémhulladéknak minősíthető T-72-nk.

Nos, ha téged nem zavarnak a nettó hazugságok... Engem igen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nos, ha téged nem zavarnak a nettó hazugságok... Engem igen.
Mindegyik "fél" hazudik, valószínűleg sem többet, sem kevesebbet, mint a másik. Egyrészt én a hírnek nem emlékszem semmi cáfolatára, csak annyira, hogy hazugságnak lett kikiáltva. De biztos volt, hisz nyomon követhető, korrekt és tiszta üzlet volt, mint az lenni szokott, csak hát az én emlékezetem meg rövidtávú, ahogy az a polgároknál lenni szokott. Másrészt a történetből engem jobban érdekelt a miért. Miért jelent meg akkor és ott az a hír, ha igaz, akkor igaz, ha hazugság, akkor hazugság, de oka volt.

Szerintem akkor is, most is jobban fel lett fújva a dolog, mint kellene, hisz nincs abban semmi szégyen, hogy ha haditechnikát adunk (adnánk) el, nem is értem, hogy ebből miért lett ekkora ügy, főleg, hogy van bőven miből. Az egész világ ezt teszi, csak mi játsszuk a szűzlányt a bordélyházban.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mindegyik "fél" hazudik, valószínűleg sem többet, sem kevesebbet, mint a másik. Egyrészt én a hírnek nem emlékszem semmi cáfolatára, csak annyira, hogy hazugságnak lett kikiáltva. De biztos volt, hisz nyomon követhető, korrekt és tiszta üzlet volt, mint az lenni szokott, csak hát az én emlékezetem meg rövidtávú, ahogy az a polgároknál lenni szokott. Másrészt a történetből engem jobban érdekelt a miért. Miért jelent meg akkor és ott az a hír, ha igaz, akkor igaz, ha hazugság, akkor hazugság, de oka volt.

Szerintem akkor is, most is jobban fel lett fújva a dolog, mint kellene, hisz nincs abban semmi szégyen, hogy ha haditechnikát adunk (adnánk) el, nem is értem, hogy ebből miért lett ekkora ügy, főleg, hogy van bőven miből. Az egész világ ezt teszi, csak mi játsszuk a szűzlányt a bordélyházban.
Azokat a tankokat a cseh Excalibur cég vette meg, felújították őket és eladták Afrikában, ha jól emlékszem Kenyának de lehet onnan tovább ment Dél-Szudánba. De biztosan nem Ukrajnába tehát a hír hazugság volt.

Hogy miért hazudott a hídfő azt persze csak ők tudják. Lehet, hogy a saját paranoiájuk vezette őket félre, valamelyik kémük lefotózta a vagonokat és a saját téves spekulációjuk alapján azt hitték Ukrajnába megy. Ha így volt akkor az orosz külügyből a saját dezinformációs hálózatának az álhíre csinált bolondot.

Ha meg szándékosan hazudtak akkor Magyarországot hamisan vádoló kamuhír propagandát folytattak ellenünk.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mindegyik "fél" hazudik, valószínűleg sem többet, sem kevesebbet, mint a másik. Egyrészt én a hírnek nem emlékszem semmi cáfolatára, csak annyira, hogy hazugságnak lett kikiáltva. De biztos volt, hisz nyomon követhető, korrekt és tiszta üzlet volt, mint az lenni szokott, csak hát az én emlékezetem meg rövidtávú, ahogy az a polgároknál lenni szokott. Másrészt a történetből engem jobban érdekelt a miért. Miért jelent meg akkor és ott az a hír, ha igaz, akkor igaz, ha hazugság, akkor hazugság, de oka volt.

Szerintem akkor is, most is jobban fel lett fújva a dolog, mint kellene, hisz nincs abban semmi szégyen, hogy ha haditechnikát adunk (adnánk) el, nem is értem, hogy ebből miért lett ekkora ügy, főleg, hogy van bőven miből. Az egész világ ezt teszi, csak mi játsszuk a szűzlányt a bordélyházban.


Cáfolták:
https://htka.hu/2014/08/16/magyarorszag-nem-szallit-haditechnikat-ukrajnaba/
http://www.kormany.hu/hu/kulgazdasa...yarorszag-nem-szallit-haditechnikat-ukrajnaba

A miértre meg egyszerű a válasz: NATO, de főleg USA-ellenes propaganda. Hogy az "usacsicska kormány usa-parancsra odaadja a tankjainkat az ukránoknak, hogy aztán azokkal támadják a szakadárokat (orosz kisebbséget)" Kb. ez volt az üzenete.
Ugyanolyan hazug propaganda, mint a többtízezer fős reguláris orosz erők, meg az Armaták Donbasszban...

Azokat a tankokat a cseh Excalibur cég vette meg, felújították őket és eladták Afrikában, ha jól emlékszem Kenyának de lehet onnan tovább ment Dél-Szudánba. De biztosan nem Ukrajnába tehát a hír hazugság volt.

Nigériának mentek az Excaliburnek eladott tankok. De az még korábban volt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
3600 tank érkezett Európába, hogy lerohanják Oroszországot! Micsoda ez komoly? Nem ez egy álhír.

A dninews álhírportált illeti érte a tisztelet, eredetileg az ő kreálmányuk.
1*k47fxN_2au9qVe73aMx3xA.png

A medium.com lépésről lépésre végigkövette hogyan terjedt szét ez az álhír a médiában mint egy vírus.

1*U1Ko3IWZDMmetkX4oz7jYw.jpeg


Még az RT is átvette, bár a 3600-tól még ők is besokkaltak, de azért 2000 kamutankot bevállaltak ők is.

1*BaWmTCKwPF23OqKi3k63fA.png


A teljes elemzés a 3600 tank és az Oroszország elleni offenzíva legendájáról itt olvasható:

Lábjegyzetbe: 87 darab M1A1 Abrams tank érkezett Európába.
Jövő időben van. Az RT akkori hírét pár mondatban ismertettem akkor, és meg is beszéltük. A 2000 "tank" ami most került szóba, nyilván mindenféle vegyes jármű, ami eddig Németországban állott, és most - gondolom a hadgyakorlat idejére - előre tolják Lengyelországba.
Amúgy nem merik megtámadni az oroszokat. A balti államocskákat és Lengyelországot meg meg tudom érteni. Szerintem igazuk van, hogy minél több amerikai katonát akarnak maguknál tudni. Később kínait.
Baszogatják a medvét, pedig a medve nem játék.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Cáfolták:
https://htka.hu/2014/08/16/magyarorszag-nem-szallit-haditechnikat-ukrajnaba/
http://www.kormany.hu/hu/kulgazdasa...yarorszag-nem-szallit-haditechnikat-ukrajnaba

A miértre meg egyszerű a válasz: NATO, de főleg USA-ellenes propaganda. Hogy az "usacsicska kormány usa-parancsra odaadja a tankjainkat az ukránoknak, hogy aztán azokkal támadják a szakadárokat (orosz kisebbséget)" Kb. ez volt az üzenete.
Ugyanolyan hazug propaganda, mint a többtízezer fős reguláris orosz erők, meg az Armaták Donbasszban...



Nigériának mentek az Excaliburnek eladott tankok. De az még korábban volt.
Hát... nem is nagyon lenne mit odaadni nekik. :) Az a jelképes és közben USA által elvárt lőszermennyiség amit a kurdoknak küldtünk ( :D ) az egy szem T-72 kommulatív lőszerrel ( :D ) meg a némi AK és PKM lőszerrel háát... Na én innét levágtam hogy már kb semmi, az AK maradéka ment az afgánoknak az elmúlt évtizedben de aztán vége is. pct ,manpad,tüzérség,légvédelem,IFV,radarok-lokátorok,stb kiherélve. Kb annyi van mindenből ami békeidős kiképzésre elég. Talán a Mig-29 "flotta" roncsai még de azok mennek majd a sameszoknak szép csendben a Mi-24/Mi-8/mi-17/Mig-21 roncsok után. Nyilvánvaló hogy már nincs mit adni senkinek. A Hídfős cikk két dolog miatt jöhetett véleményem szerint létre:
1, Volt egy olvasó vagy ismerős aki épp arra járt és meglátta hogy szerelvényen van Záhonyhoz közel X hk. Innét jött az ötlet vagy ha nem tudták az MH telephelyet akkor a gondolat hogy ezek biza ukránba mennek. 50-50% hogy szándékos szenzációhajhászás vagy hamis elképzelés volt ez esetben.
2, Szándékosan akarták kiugratni a nyulat, hogy elejét vegyék egy későbbi fegyverszállítmánynak mint pl a horvátoknál amit végre is hajtottak Washington utasítására.
Persze azt valószínű ők se gondolták hogy ezek a roncsok a mi szemünk fényei és páncélos erőnk magva. Bár ez valószínűleg nem így történt hiszen nem állhat minden vasútállomás peronján egy FSZB ügynök 0-24-ben hogy figyelje a vonatokat. Úgyhogy véleményem szerint az 1-es verzió az igazi.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hát... nem is nagyon lenne mit odaadni nekik. :) Az a jelképes és közben USA által elvárt lőszermennyiség amit a kurdoknak küldtünk ( :D ) az egy szem T-72 kommulatív lőszerrel ( :D ) meg a némi AK és PKM lőszerrel háát... Na én innét levágtam hogy már kb semmi, az AK maradéka ment az afgánoknak az elmúlt évtizedben de aztán vége is. pct ,manpad,tüzérség,légvédelem,IFV,radarok-lokátorok,stb kiherélve. Kb annyi van mindenből ami békeidős kiképzésre elég. Talán a Mig-29 "flotta" roncsai még de azok mennek majd a sameszoknak szép csendben a Mi-24/Mi-8/mi-17/Mig-21 roncsok után. Nyilvánvaló hogy már nincs mit adni senkinek. A Hídfős cikk két dolog miatt jöhetett véleményem szerint létre:
1, Volt egy olvasó vagy ismerős aki épp arra járt és meglátta hogy szerelvényen van Záhonyhoz közel X hk. Innét jött az ötlet vagy ha nem tudták az MH telephelyet akkor a gondolat hogy ezek biza ukránba mennek. 50-50% hogy szándékos szenzációhajhászás vagy hamis elképzelés volt ez esetben.
2, Szándékosan akarták kiugratni a nyulat, hogy elejét vegyék egy későbbi fegyverszállítmánynak mint pl a horvátoknál amit végre is hajtottak Washington utasítására.
Persze azt valószínű ők se gondolták hogy ezek a roncsok a mi szemünk fényei és páncélos erőnk magva. Bár ez valószínűleg nem így történt hiszen nem állhat minden vasútállomás peronján egy FSZB ügynök 0-24-ben hogy figyelje a vonatokat. Úgyhogy véleményem szerint az 1-es verzió az igazi.

Azért az legyen árulkodó, hogy az egyetlen bizonyíték a NEM szállításra a minisztérium közleménye.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Annak idején a Kalasnyikovokat Magyarország "porszívó szállítmány"-ként küldte Horvátországnak, aztán még nekünk állt feljebb amikor a szerbek rájöttek, hogy a "mocskos szerbek" mit képzelnek magukról, hogy Magyarországot ilyen váddal illetik. Für Lajos is ír erről a könyvében, bevallottan a horvátokat pártfogolta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Ezek természetesen tények, ahogy pl. a marketing egy eladásra váró terméknél, úgy ezek a dolgok is működnek. A világ minden országában, és minden politikai palettán játszó pár próbálja használni ezt több kevesebb sikerrel. Nem mindenki tudja még ezt sem jó hatásfokkal űzni, illetve olyan is megtörténhet, hogy hiába mestere valamely oldal az ilyen kommunikációs trükköknek, mégis seggbe rúgja a nép, és nem kér belőle(most így hirtelen Clinton úrhölgy asszony jut eszembe)!