Pszichológiai és információs hadviselés (PSYOPS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mi annyiban tiszták vagyunk ebben az ügyben, hogy a Cseh Excaliburnek adtuk el őket. Aztán hogy ŐK mit kezdtek vele, meg arról mi mennyit tudtunk, az kb. soha nem fog kiderülni. Kár egyébként ebbe vagy az AK buliba is többet belenézni, mint ami, mert ha nem tőlünk, akkor kapnak mástól, ilyen ez a fegyverbiznisz. Magam részéről nekem az fájt csak igazán, hogy egy dolog ami biztos, az hogy a mi készletünk fogyott, mást meg nem hoztak helyette...

Na azért ez meglehetősen erkölcstelen hozzáállás. Egyszerűen arról volt szó, hogy Für Lajos a horvátokat favorizálta. Tetszettek neki a horvát nők vagy mittudomén, kb. ennyi volt az érzelmi megalapozottsága a dolognak. Ha csak annyi lett volna, hogy "ha nem tőlünk, akkor kapnak mástól", akkor a szerbeknek is szállíthattunk volna, de értelemszerűen nem a szerbeknek szállítottunk, mert itt arról volt szó, hogy az akkori vezetés mindenképp a horvátoknak akart kedvezni, félretéve minden erkölcsi aggályt pl. olyant, hogy háborús övezetbe nem szállítunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 931
48 077
113
Fegyverbizniszben NINCS erkölcs. Fizetnek, vagy az ellenséged ellensége a célország, szállítasz. Ennyi. Abban az időben a szerbek megszórták Barcsot, és benne volt hogy komolyabb konfrontáció lesz köztünk. Vittünk a horvátoknak AK-t, ha még fizettek is érte, jól tettük. Ma nyílván más a helyzet, de az akkor volt. Nem keverendő a két szitu.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Fegyverbizniszben NINCS erkölcs. Fizetnek, vagy az ellenséged ellensége a célország, szállítasz. Ennyi. Abban az időben a szerbek megszórták Barcsot, és benne volt hogy komolyabb konfrontáció lesz köztünk. Vittünk a horvátoknak AK-t, ha még fizettek is érte, jól tettük. Ma nyílván más a helyzet, de az akkor volt. Nem keverendő a két szitu.

Mindenhol van erkölcs, ha teszel bele. Van akinek sehol sincs. Szerbiával nagyon korrekt volt akkor az együttműködés, a magyar és szerb szolgálatok között. Kivéve persze pl. az AK ügyet a legfelső vezetés szintjén, ami tisztán csak biznisz volt, meg személyes érzelmi ügy néhány döntéshozónál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 931
48 077
113
Én nem tudom hogy milyen volt az együttműködés a szolgálataink közt, de azt igen, hogy megkazettásozták Barcsot, és kb. folyamatos para volt a határőröknél... Annyira ahogy én visszaemlékszem, nem voltunk akkoriban nagy barátok...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 534
69 823
113
Én nem tudom hogy milyen volt az együttműködés a szolgálataink közt, de azt igen, hogy megkazettásozták Barcsot, és kb. folyamatos para volt a határőröknél... Annyira ahogy én visszaemlékszem, nem voltunk akkoriban nagy barátok...
Még lőttek is a határőrökre néha, gondolom poénból. Legalábbis beszéltem olyannal akinek volt szerencséje ehhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
Ezek szerint ott sem végtelen az a húr. Nyilván ez már sok volt egy Orosz állami hátterű cégnek, engem nem lep meg hogy arra amit írtál, így reagáltak.
Én az Origóra pl be se tudok lépni.:D Már a harmadik E-mail címes regisztrációmmal is kidobtak fél éve kb. :D Pedig nagyon szépen fogalmaztam mindég, csak nem az irányvonalnak megfelelően.:D
detto. + a kommentelhetetlen cikkeket más cikk alatt kommenteltem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Fogalmam sincs hogy mi történt az ügyben, csak annyit kérdezek, hogy pro vagy kontra van EGYÉRTELMŰ bizonyíték? Vagy csak egy állítás, egy tagadás, azt mindenki hisz akinek akar? Mert én amíg ilyet nem látok, nem hiszek sem egy oroszpropaganda site nak, sem a "porszívót viszünk a horvátoknak, hopp dicsak! ez mégiscsak AK jovannamegfogtatok" nyilatkozatának vakon. Egy fényképre emlékszem egy átfestett ex mienknek mondott 72 ről talán nigériából? Ez mondjuk úgy, hogy bíztató, de azért nyakam nem tenném rá, hogy mi aztán soha semmit nem adtunk akár kerülő úton sem ukrajnába, szíriába...

Hát mondjuk oldalszámokkal, fényképekkel, stb. bizonyítva, hogy az a 40 vagy mennyi hk. Csehországba ment, mert mozgást egyedül a Nyírségben fényképeztek az meg nem arra van. Egy biztos, hogy tankunk szinte nem maradt. (Ez már eleve államellenes bűncselekmény de az más téma.)


Nyírtelekre vittek tankokat. Azokat fotózta le valaki Nyíregyházán és a hídfősök ebből fantáziálták, hogy Ukrajnába mentek... Ukrajnában nem fotózott és nem is látott senki magyar T-72-eseket, mint ahogy Záhonynál sem, az átrakóban. Persze attól még éppen kerülhettek volna olyan magyar tankok Ukrajnába, amiket eladtunk valakinek, de mi közvetlenül nem szállítottunk nekik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ja, ELVILEG úgy 60-70 darab tankunk van még, abból jelenleg működőképes lehet úgy 10-20 darab.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Sőt, lehet, hogy Nyíregyházáig sem fotózta le senki őket. Lehet, hogy Nyíregyházán legózzák össze.:rolleyes::)

Debrecenben is lefotózták... De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az oroszok először felkapták a hírt (a külügyminisztérium), aztán nagy lett a csend. Szerinted, ha tényleg átmentek volna az "oroszérzelműekkel", na meg volt és aktív orosz hírszerzőkkel teli országba, akkor az oroszok nem lettek volna képesek prezentálni bizonyítékot? Én ennyire nem nézem le őket. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Debrecenben is lefotózták... De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az oroszok először felkapták a hírt (a külügyminisztérium), aztán nagy lett a csend. Szerinted, ha tényleg átmentek volna az "oroszérzelműekkel", na meg volt és aktív orosz hírszerzőkkel teli országba, akkor az oroszok nem lettek volna képesek prezentálni bizonyítékot? Én ennyire nem nézem le őket. :)

Kösz, megtaláltam.
.
Nézd, úgy vélem, hogy valószínűleg céljuk volt az egésszel és talán elérték, de biztos, hogy eljutott az "olvasatalnoroszpártiszélsőjobbosrendőrgyilkosgyőrkösista" lapocskától a legolvasottabb felületekig, a HM-nek és több minisztérium is foglalkoznia kellett vele. És a kínos magyarázkodáshoz és hiteltelenséghez hozzá járult az elmúlt évek katonapolitikája és kommunikációja. Ha más tanúság nem is volt, akkor talán ezen kellett volna az érintetteknek elgondolkodnia.
Ha csak haditechnikai célokra alkalmatlan anyag mozgatása volt, akkor azt miért kell egy ilyen, a szomszédunkban, a határtól pár km-re is zajló konfliktusban tenni, pláne úgy, hogy nem jelentetik meg előre, hogy fémhulladékot fogunk vasúton szállítani. Gondolták, hogy ha az egész országon át vonatoztatják, akkor nem lesz aki rosszra gondol? 2 KR-es megjelenése a buszon is rettegésre ad okot, nem hogy még ilyen szerelvények. (Aztán, hogy rozsdás ócskavas vagy sem és mi a céljuk az más kérdés.)
Ha meg szállítunk hadianyagot, akkor se legyünk naivak, hogy az érintett szervek és országok nem tudnak róla.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
És a kínos magyarázkodáshoz és hiteltelenséghez hozzá járult az elmúlt évek katonapolitikája és kommunikációja. Ha más tanúság nem is volt, akkor talán ezen kellett volna az érintetteknek elgondolkodnia.

Az a beteges titkolózás még a legjelentéktelenebb ügyekben is, amit a HM művel a rendszerváltás óta is, most valóban visszaütött. De tartok tőle, hogy nem fognak úgy igazán elgondolkodni, amíg a régi szemlélettel rendelkezők és (elv)hű tanoncaik van hatalmon... :( És igen, pont az a röhej, hogy a külföldi hírszerzések képben vannak, hisz ez a dolguk (a NATO-országok pláne), de a saját állampolgárokat minek is megfelelően tájékoztatni bármiről...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Jóval kevesebb van, hidd el nekem.
Nem az számít hány harckocsink van, még az sem mennyi a működőképes, hanem az hogy egyidőben mennyit tudunk harcképesen bevetni?!! Hiába van 100 működőképes tankod, ha pl. csak 22-be tudsz teljes kiképzett személyzetet ültetni, vagy csak 33-al tudsz az ágyúval célzott lövést leadni! A terepen rodeózni azért persze lehet a többivel is, de a harctevékenységhez ez kevés lehet.