Rába-fejlesztésű PSZH ? (2012)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem értek egyet amit mondasz, mert ha picit átgondolod te is megérted.
Sokat tanulmányoztam a háborúkat főleg a 2. világ háborút, de szinte ez összeset modernkorban.
A Politukusok úgy gondolkoztak , hogy EU,  NATO,  tuti nem lesz háború , majd csak ilyen kis afganisztáni misziocskáink lesznek, erre hová fejlszenek és eddig igazuk van.
Csak hogy elkezdődött most ez az Óriási fegyverkezési verseny, mindenki készül fegyverkezik , gondolom nem a gólyabálra .
Ahogy néztem a haditechnikába aki a jól kitudja számolni a háború időpontját a és legvégén fegyverkezik az a nyerő. MIért ??
Mert neki messzebre lő a fegyvere vagy még sötétbe , pontosabb stb... mert eltelik 2-3 év és jobb.
Tehát LEO kal azért nem értek egyet mert egy használ leokat vettünk volna  2A4 vagy 2A5 ? de nem legújabb.
Pl. nak okáért a Gripenjeink C-D, most jött 2006-ban és  NG 2013 -ba pépé verné  szerintem, főleg AESA radar miatt tuti, új hajtómű stb...
Ha mákunk van és jól csinálják 2014-2015 körül elkezdük vásárolni mint a barom, ha nincs mákunk NEM :D
Szerintem Hende végre olyan ember aki tudja mit csinál, de 1000 ember  belepofázik nehéz.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
IVECO LMV Mi fenének a megsemistették a légerőd és nincsen értelmes tankod , sorjába ...... plusz még 1970 fegyverezete van a gyalogságnak akit szállítasz, de legalább ahová eljuttatod addig páncélzatba?  ? ? WTF ? ? ? :D
- Kell az új AMD ( és már 150 egész jó nak nézz ki )  abból kell min 10.000 és kész
és akkor ezt folyamatába.....
Össze vissza vásárolgasznánk juj.....
Én személyszerint LMV  vásárlást nem is támogatnám , nem egy bonyolult technika , gyártsuk mi licencek és hazai dolgok alapján.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Mások nehogy félreértsenek:  Nem vagyok az a vér fegyvermániás, aki mindenből 400-1000db-t akar a seregnek és már-már annyi szabad kezet kapjon, hogy megszűnjön a "demokratikus kormányzás" (macskaköröm, nem idézőjel ;)) stb..  Sőt! nagyon is háborúellenes vagyok (ugye, hogy egy anomália vagyok :D), de ideje lenne egy olyan haderőt összerakni, ami nem csak nevében is HONvédség, hanem a valóságban is, és nem szedet-vetett felszerelésből, emberekből áll (tisztelet a kivétel!)

<a title="desertfox profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/desertfox/">desertfox</a>

Nem megbántásból de szerintem egy kicsit furán írsz, vagy én nem értem, akkor előre is sorry. DE! Hendével kapcsolatban egyetértek veled, báár szerintem azért ott mások is vannak, akik talán segítenek is, nem csak a szájukat tátják.  Én szerintem az LMV nem egy  rossz jármű, és nem azt írtam, hogy vásároljunk belőle (bár azt is lehetne) hanem, hogy elkellet volna fogadni, azt a 10-20 vagy akárhány db-t, amit felajánlottak jó pár éve az olaszok. Én is örülnék ha mi magunk gyártanánk járműveket, fegyvereket mert akkor ugye lennének munkahelyek, a fegyvereket mindig venni fogja valaki stb.. Sőt mi is simán összetudnánk hozni egy hazai PSZH-t vagy egy IFV-t, de ugye itt "nincs píz" meg akart, amíg ezeken nem változtatunk, addig nem lesz itt semmi se.  A másik: utolsó pillanatban soha de soha nem szabad vásárolni/gyártani. Erről nagyon sok példa van a történelem során, és ha nem mis mindegyik konfliktust lehet előre tudni, de azért észre lehet venni azt, hogyha kezd a sz*r a biliből visszafele jönni. Mondom én leszek a legboldogabb ha legalább egy r*hadt psz-t csinálunk, vagy veszünk, de nem 20db-t! :).

 
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
<a title="GrGLy profiljának megtekintése" href="../../tagok/grgly/">GrGLy</a>:

Nem kéne előről kezdeni a tervezést, alapból 4 verzió volt PSZH-2 tervekből, volt középmotoros is. 2-3-4 tengelyes kivitelek. Kárpát-medencei adottságok (erősen szabdalt terep, de jól kiépített infrastruktúra, átlag egybefüggő terepszakasz hossz 3km) mellett a , középmotoros pszh-2 teste megfelelne 3 tengelyes kivitelben (itt tökéletesen értelmetlen a 4 tengelyes kivitel). Fegyvernek a már meglévő btr-30a torony is megfelelne, megdobva egy modernebb rakétával, de ukrán szomszédaink cirka 20 féle tornyot gyártanak fillérekért btr-re, csak lenne egy alkalmas példány. Elektronikát ma úgyis mindenki szakcégektől vesz, Oto-melara/bae/bofors. Ízlés meg alku kérdése melyik kell. De a szabványok és az ipari kémkedés itt nagyon előnyös, mert az eszközök fele csereszabatos.
Spórolás jegyében még az úszóképességről is le lehet mondani, gyakorlatilag a modern háborúkban ez a ficsőr tökéletesen kihasználatlan holt tömeg. Számomra érthetetlen is mért ragaszkodnak ennyire hozzá...
Arról nem is beszélve, hogy még ha nem is érné meg a ármű, a felhalmozott technika, szaktudás a gazdaság fejlődésében mindig lecsapódik. (pl a pszh-n eltanult hegesztési technikákat alkalmazták a későbbi buszgyártás hatékonyság-fejlesztsénél is)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Nekem úgy tűnik, hogy mindenki 4 tengelyest részesíti előnyben. Európában a legtöbb kerekes jármű háromtengelyes volt, most mégis négytengelyesekkel váltják le őket. Gondolom nem véletlenül.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 725
2 497
113
Egy zászlós ismerősömtől hallottam egy egy érdekes pletykát. Ő tudni véli hogy anno elkészített PSZH-2 tervekből készítették el a Pandur harcjármű családot. Hát kétkedve fogadtam , de még lehet is benne valami.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Nem nagyon hinném. Elég megnézni egy 6X6 Pandurt és egy 6X6 PSZH-2-őt.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 725
2 497
113
Mackensen

Azt hiszem valamiben félreérted a dolgokat én nem a sima PSZH 6x6 -os tovább fejlesztéséről írtam hanem a PSZH-2 verziójáról illetve terveiről, ép te linkelted mind a kettőt. Mert a kettő nem ugyan az. Olvasd el a 2-es leírását ép egy Pandur féle rajzolódik ki.
http://www.hotdog.hu/hadilap/szarazfoldi-hadviseles/pszh-2-pancelozott-szallito-harcjarmu

Erre értetem a pletykát.

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egy kérdésem lenne hogy van ez a nemzetközi fegyver törvénybe , mondjuk a sok BTR-ünk ből 30mm gépágyút, ami nem rossz .
Át lehet szerelni mondjuk egy új fejlesztésű PSZH2 be ? vagy kell Oroszok hozzájárulása ? ? ?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@desertfox

Ha jól tudom, akkor csak a kereskedéshez kell a gyártó (ország) beleegyezése is, otthoni maszekoláshoz nem. Elvégre megvetted, a portádon azt csinálsz vele, amit akarsz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
A kiadott követelmények szerint, 30 mm-es gépágyú lesz a fő fegyvere a Rába harcjárművének. Lesz Rába harcjármű, mert hazai eszközzel képzeli el a jelenlegi vezetés a BTR-ek leváltását. 400-500 db-ról van szó.
 
D

danielblack

Guest
lehet nem volna hülyeség a btr-ek fő fegyverzetét átemelni valami hazai gépre.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 107
1 990
113
honved

Teljesen irreális a 400-500 db.  Persze ha 50 évre vetítjük ki, akkor elképzelhető. Az biztos, hogy ígéretek vannak minden téren, de megvalósulás még semmiben nem volt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Csupán cserélnénk, a meglévő darabszámot, semmi extra...

Kb., 5 dandárnyi mennyiség az 500 db. BTR-ből is ennyi van jelenleg és BMP-1 is ennyi ment a semmibe, mikor kivonták a nagyokosok.
 

beren

New Member
2013. január 7.
8
0
1
egyáltalán honnan van információ arról, hogy pszh-t fejleszt a Rába? :D itt valaki már azt is leírta h 30mm-es lesz a főfegyverzete? nem találtam semmi forrást...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
honved said
Csupán cserélnénk, a meglévő darabszámot, semmi extra...

Kb., 5 dandárnyi mennyiség az 500 db. BTR-ből is ennyi van jelenleg és BMP-1 is ennyi ment a semmibe, mikor kivonták a nagyokosok.
Engem is érdekelne... Erről lehet valahol olvasni vagy belső info/pletyka?
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
két baj van a pszhval

az egyik hogy a jelenlegi apc zsákutcás szagú, az oroszok a btrrel csúnya veszteségeket szenvedtek csecsenföldön, az amerikaiaknál ugyancsak kudarc volt a stryker, megjárták az improvizált útszéli robbanószerkezetekkel, és a terep leküzdésével is problémák voltak. ezek járművek a követelményekhez gyengék, a funkciójukhoz túltervezettek és túlárazottak.

a másik, hogy mindezek ellenére telített a piac a piranhával, a patriával, a ki tudja milyen olasz, török, brazil dolgokkal, plusz az oroszokkal, és így vagy úgy mindenki gyárt apct magának (az ő bajuk, meg a miénk: nem sok keresnivalónk lenne egy pszhval).

száz ilyen apc árából ki tudsz állítani hetven btr-t/munja/achzarit szerű IFVsített tankot, harminc ilyen rába teherautót (kicsit lehet csiszolni rajta mondjuk automata toronnyal), húsz páncélozott terepjárót, és még marad apród. (a bmpket meg leadod egy afrikai országnak öt évre elegendő olajért.) összességében szerintem így lehetne ugyanakkora tőkéből több képességgel kijönni, amellett hogy a hazai ipar is fejlődik, munkahelyeket és adófizetőket teremtesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
<a title="Profile" rel="nofollow">xfotel</a>

 

Az APC-ket nem arra találtá ki,hogy IED-knek ellenálljanak.Ami pedig a BTR-t illeti már a 80-as években is gyenge volt a páncélzata.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Ha a BTR-t abban a feladatkörben használják, mint amire kitalálták és netalán megdupláznák, vagy megtripláznák a páncélvastagságot, mennyivel nőne a védelme?