1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Rába-fejlesztésû PSZH

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Én azért fejlesztenék bele egy Diesel/elektromos(1 e-motorral) váltó nélküli erőforrást,
    - tennék az elejére 1/1.5T "vasat"(páncélozás), meg még párszáz kilót "ide-oda",
    - a toronyba egy 30-as gépágyút, -miután motorizáltam-,
    - 2x2 ATGM-t,
    - automata aknavetőt (ha már van gyárunk ;) ),
    - kereket-gumit cserélnék(szélesebbre, mert az jó "csapatni" :D )

... és mire ezzel (2-3 év múlva) kész vagyok. már meg is van is a magyar hadi-ipar (csírája),
    ... és jól költöttem el a GDP 2.1%-t,
    ... és teremtettem pár-száz/pár-ezer munkahelyet.
    Tök 1xű.

Szia Brüsszel/Trump: :p

(jut eszembe: miért nincs az a középső-ujjas emo? ;) )

2. krisss

krisss Well-Known Member

Akkor már ha pénzt akarsz költeni fejlesztesz egy értelmes platformot ami használható is valamire....

Irsai Olivér and phaidros like this.
  3. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem ennyi ráfordításból már fejleszthetnénk egy vadonat új gépet is.

4. Negan

Negan Well-Known Member

Ha gyártani akarunk valamit,ebből a tervből kéne kiindulni.Volt egy 3tengelyes farmotoros PSZH-2 terv is,de arrol nem találok semmit a neten.

LMzek 2.0 likes this.
  5. Negan

Negan Well-Known Member

6. LMzek 2.0

Én azért fejlesztenék bele egy Diesel/elektromos(1 e-motorral) váltó nélküli erőforrást,
    - tennék az elejére 1/1.5T "vasat"(páncélozás), meg még párszáz kilót "ide-oda",
    - a toronyba egy 30-as gépágyút, -miután motorizáltam-,
    - 2x2 ATGM-t,
    - automata aknavetőt (ha már van gyárunk ;) ),
    - kereket-gumit cserélnék(szélesebbre, mert az jó "csapatni" :D )

... és mire ezzel (2-3 év múlva) kész vagyok. már meg is van is a magyar hadi-ipar (csírája),
    ... és jól költöttem el a GDP 2.1%-t,
    ... és teremtettem pár-száz/pár-ezer munkahelyet.
    Tök 1xű.

Szia Brüsszel/Trump: :p

(jut eszembe: miért nincs az a középső-ujjas emo? ;) )

Jó második vonalas eszköz lenne "fillérékből", +a bónusz hadi-ipar és a munkahelyek.
    Jól "csomagolva" még Eu*s pénzt is kapnánk rá.

U.i: a két e-motoros verzió kb 20T-ig jó:

7. krisss

krisss Well-Known Member

60 éves.. A PSZH-2 nek lehtett volna valami értelme főleg a BTR-helyett. De a régi? Hagyjuk már könyörgöm és kurvára nem kerülne fillérekbe mivel kb semmilyen nemzetközi alkatrésszel nem lenne kompatibilis ami esetleg megkönnyítené a fejlesztést. Ne legyünk már nevetségesek.

borisz likes this.
  8. megazez

A képről annyit, hogy ez kb 90-es évek eleje technikai szintje, ha tervezni vagy ebből kiindulni akarunk, akkor elsőnek magasítani és V alvázra átalakítani kellene (torony nélkül kb 2,2m), torony szempontjából nem szaroznék licensz (lance, hitfist vagy más), hátsóajtós mindenképp így a motor előre kell hogy kerüljön a vezető mellé, szemből 25-30mm-es ellenálljon, oldalról 12mm-nek, ahogy látom ez úszni is tudhat szóval olyan 25 tonnáig mehet a súlya majd.
    apc/ifv verzióban lehetne gyártani

9. krisss

krisss Well-Known Member

Igazából egyszerűbb lenne belekezdeni egy teljesn új jármű fejlesztésébe és több értelme is lenne. (de mondjuk a legtöbb értelme annak lenne, ha vennénk egy gyártási licencet valami normális gépre ahogy a lengyelek csinálták)

phaidros, Masztiff and borisz like this.
  10. megazez

Igen, nagyjából a patriát írtam körbe. Viszont elgondolkodtató lenne annak a licenszét megszerezni, ahogy látszik a finnek is nyitottak az ilyen dolgokra, azután úgy modifikáljuk magunknak ahogy szeretnénk.
    Árulhatnánk akár Csaba2 néven is.

krisss likes this.
  11. Negan

Negan Well-Known Member

PSZH-2 lehetne egy modern fejlesztés alapja,de a PSZH-1 reménytelenül elavult.
    Persze egyedül nem tudnánk megcsinálni.De mondjuk a dél afrikai Paramunttal együtműködésben már menne.Nekik van egy alacsonypadlós aknavédelmi rendszerük,és tapasztalatuk,és alighanem hajlandóságuk is hozzá.Gyártás meg külföldi beszállitók igénybevételével lenne csak lehetséges.Legozó módszerrel.Kérdés,hogy megérné e?Jó gyártásszervezés kéne hozzá.

12. LMzek 2.0

Egy több százas nagyságrendű beszerzést nem lehet a valós (anyagi)lehetőségektől elrugaszkodva tervezni (sajnos).
    Egy valós képességekkel rendelkező MH-nak -ahogy többen megbecsülték/megállapították - 250-500 "egyéb"(összefoglaltam a Pszh, hídvető-, műszaki-, önjáró-tüzér, ...eszközöket) mobil páncélozott jármű kellene a Leo-k mellé. Ami ÚJ eszközök mindegyike a Patria ára körül mozog. Közép-Kelet-Európában SOHA nem tudtak ennyit fordítani hadseregre.
    Vásárolhatunk díszszemlére , (talán ennyi újra van pénz), ami utána éles helyzetben "első körben" elfogy. :(
    A másodikban (ismét) ott állunk letolt gatyával.
    Az egyik ilyen esetben felmerült, hogy a Tiszánál végződik Magyarország.
    NEM VICCES! :mad:

u.i: "valami" Guderian" is verte az asztalt, hogy nem elég a mennyiség, a mennyiség/minőség összhangja tesz győztessé!

tong djagbu likes this.
  13. LMzek 2.0

Vannak 60+éves -modernizált- technikák gazdag országoknak(vehettek volna újat, akár), amik napi használatban, éles bevetésekben beváltak, győztek vele.
    Nekünk "snassz"???

14. krisss

krisss Well-Known Member

Van ami jó alap ilyenre. Ez sosem volt jó.

15. LMzek 2.0

:
    !
    Van Xm Euro:
    250 modernizált "kohószökevény" vagy 35 kiállítási darab.

Te szakmabeli vagy, tudnod kell:
    - kb. 50 ATGM-je bármelyik szomszédnak van! 200-300db ??? 3-4 szomszéd ország Európában, szövetségben???
    - ATGM-t (20e-50e€ Vs. új APC (2m-4m€)
    - ATGM -t(20e-50e€ vs. T-55 a'la Izrael/Rába (kb 200e€ !!!)

A Leo-k mellé kell még valami: 2-3x annyi APC/IFV + műszakiak(20-50db). Ez Bizony pár száz db. Honnan/miből(újat)?

Pogány likes this.
  16. krisss

krisss Well-Known Member

Igazából ez csak most lett probléma mert el volt rá különítve a pénz de a korona lehetséges, hogy keresztbe tesz mindent. Amúgy abba gondolj bele, hogy ezután 30 évig tut, hogy nem lesz más és anyagilag sem éri meg régit venni katonailag meg főleg. (izrael ezeket most dobálja kifelé amúgy)

17. LMzek 2.0

:

!
    u.i: nem kapok jutalékot, nem is szeretm/utálom őket, akkor is jó.
    EZ VAN.

Pogány likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

Sose volt, jó, egy szükségmegoldás aminek az ergonómiája szörnyű, kevés embert visz és sajnos az aknák elleni védelmi pont ugyan az mint egy T-55-nek. Meg amúgy ezt 2000-környékén lett volna értelme meglépnünk amikor még nem volt szétvágva a többszáz t-55-ünk.

antigonosz likes this.
  19. krisss

krisss Well-Known Member

De ezeket már száz plusz 1 alkalommal kitárgyaltuk itt az évek alatt.

20. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

A PSZH-2 nem a 90-es évek, hanem a 70-es évek technikai színvonala.

BMP1-es torony, teherautó alvázra épülő felépítmény, ráadásul egy másik rajz alapján eléggé elb*tt belső elrendezés, már ami a katonák elhelyezését illeti.

El kellene felejteni, főleg mivel a rajzasztalnál sokkal tovább nem jutott.

Ha már mindenképp saját magunk akarnánk összebohóckodni valamit, akkor egy meglevő régebbi típust kéne lekoppintani az ismert hibáinak kijavításával.

Pl. a BTR-80 alappán egy hasonló típust, mint az Ukrán BTR-3 egy BTR-90-es orrésszel, megerősített futóművel/felfüggesztéssel és padlóval, nagyobb hellyel a 2. és a 3. tengely között, hogy nagyobb hely legyen a lövészeknek ki-beszállni.

Ez egy jó APC jármű lenne, 8 lövész viszonylag kényelmesen elférne benne + 2 fős személyzet elől, a tetőre pedig egy távirányított HMG-s torony + valami jobbfajta ATGM. Megfelelő futóművel és motorral kb. 20-24 tonnáig növelhető lenne a tömege/páncélzata, ami mellett megőrizné az úszóképességet is.

Mivel hátul lenne a motor, a súlypontja ideális lenne, felelhetne használni 120mm-esaknavetős járműnek, 35mm-es légvédelmi járműnek, stb.

Amit még személy szerint érdekesnek tartanék, az egy félhernyó a jenki M4 alapján, csak épp 10 tonna helyett 18-20 tonnás össztömegű változatban, moduláris felépítménnyel. 3,5 fél tonnás terepjáró tgk-nak is elmenne + APC, meg egy csomó speciális jármű kialakítható lenne a bázisán.Nyilván ilyen sose lesz.

Ezen oldal megosztása