Rafale (Dassault, Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Még a végén Gripen lesz ez is. Csak mert a múltkor itt gyanakodtam az indiaiakra, miután gyanúsan nagy delegációval ólálkodtak Caslavban, a cseh Gripen bázison.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 799
8 456
113
Molni: egy normálisan működő világban a Gripen üzemeltetése olcsóbb kell legyen, mint egy Szu-30-é.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Még mindig azt mondom, ebből szabolcsi Gripen lesz.

(Bár logikusabb lenne folytatni a Szu-30MKI-t, egy következő generációs ugrással. AL-41F-1Sz, Irbisz radar, MAWS, miegyéb. ez az én upgrade-em, olyan mint a finn Hornet RM-12-essel és infraszenzorral, szóval baromi logikus, csak épp rajtam kívül más még nem találta ki :) )
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Még mindig azt mondom, ebből szabolcsi Gripen lesz.

(Bár logikusabb lenne folytatni a Szu-30MKI-t, egy következő generációs ugrással. AL-41F-1Sz, Irbisz radar, MAWS, miegyéb. ez az én upgrade-em, olyan mint a finn Hornet RM-12-essel és infraszenzorral, szóval baromi logikus, csak épp rajtam kívül más még nem találta ki :) )

Terítéken lesz a modernizácio az AERO Indián......
http://ria.ru/defense_safety/20150216/1047922071.html
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 949
8 407
113
Teljesen igazad van. Létezik egy gyártósor, amibe lehet modernizálni a SzU-30-at, felesleges lett volna szerintem a Rafale, aminek egyetlen értelmes magyarázata lenne, a technológia átvétele. A Rafi kiváló gép, és talán a Tejas-ba is bizonyos berendezései átvehetőek lettek volna, sőt a Szuhojokba is. A franciákkal a Mirage2000-esekkel kapcsolatban is problémák vannak pótalkatrész utánpótlás miatt, (közben az átépítések meg elvileg rendben haladnak.). A gallok szerint forráshiány van, vagyis nem fizetnek az indiaiak..
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Egyiptom és Franciaország képviseloi ma aláírták a Rafale szerzodést .
AFP
 
T

torsen

Guest
Egyiptom aláírt 24 Rafale-nak.


http://www.origo.hu/nagyvilag/20150216-fegyverkeznek-az-egyiptomiak.html
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Ha annó sárközi nem bombázza le a pénzét visszaigénylő Kadhafi-t, akkor Líbiának is lenne már Ralafe-ja. Líbiának most ISIS-e van meg egy rakás egyéb gondja.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Joker te olyan kis ünneprontó vagyol :)

Jól van na, akkor kifizeti Egyiptom, a franciák legyártják, de nem szállítják le nekik. Elvégre ez az új francia módszer.
Egyiptomban az elmult 5 évben legalkább 3x váltottak kormányt, mindig fegyveresen. A következő 5-10 évben nagy az esély, hogy megint lesz egy vagy több puccs, akkor meg lesz amire hivatkozni, hogy miért nem szállítják.
Egyiptom helyében csak abban az esetben rendelnék, ha a franciák meghitelezik az egész beszerzést mindenestől, így ha nem szállítanak, akkor a saját bankjaikkal kell majd rendezzék a dolgot belföldön.
 

Yeti

New Member
2010. április 26.
26
0
1
Ha jol ertem, most ugy van, hogy felet a szaudiak finanszirozzak, a masik felet pedig a francia bankok.

A fenti cikkben egyebkent vizsgaljak, hogy mire ez a Rafale beszerzes, merthogy Egyiptom eddig is eleg komoly legierovel rendelkezett, es 24 Rafale ezen erdemileg nem modosit, szoval katonailag nem igazan indokolt a beszerzes.

Y
 

magic

Member
2012. február 22.
92
0
6
Vajon az F16osaikra integrálható e a AGM-158? Az is kérdés egyáltalán hajlandó lenne e nekik eladni az Usa. Talán innen fúj a szél. Ha a Rafihoz megkaphatják a Storm Shadow-ot akkor stratégiai képességre tesznek szert. Az is jó kérdés később megvehetik e hozzá a Meteort is.

A FREM-nél ugyanez vonatkozik a Scalp Naval-ra.
 
M

molnibalage

Guest
Ez az egész indiai Rafale üzletet nem értem. 2 vagy 3 éve győzött a Rafi, de ár nélkül hozták ki győztesnek, csak az aboszlút képességeket nézték, az ár érték arányt nem? Azért kb. tudták vagy számíthatott, hogy mennyibe kerül. Akkor miért hozták ki győztesnek, de túl drágának tartották? Mire számítottak? Csodára? Hogy a franciák merő passzióból majd komoly árengedményt adnak?
 
M

molnibalage

Guest
Vajon az F16osaikra integrálható e a AGM-158?

Mármint kinek a Viperáira?

Edwardos tesztgépen volt már jó 10 éve is. Fizikailag a fegyver elfér, a szofvernél csak idő kérdése, a gép kábelezése sanszosan képes kezelni átalakítás nélkül is.

10%2034%20F-16D%20Block40A%2087-0392%20412TW%20JASSM%20left%20side%20taxiing%20l.jpg


1tfysgbqbgt0p45xzjd.jpg
 

magic

Member
2012. február 22.
92
0
6
Az egyiptomi 16osokra gondoltam. Akkor már csak az lenne a kérdés eladni hajlandóak e.

Az indiai kínlódás tényleg bohózatba fordul már.