RDO 3221 Komondor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<b>Csak ennek semmi értelme nem lenne</b> @eSeM
1- A világpiac f0sásig van MRAP-okkal. Használtakat majdhogynem utána dobják a potenciális vevőknek.

2- Semmilyen piaci rés nincs, ami felvásárolná egy ilyen jármű tömegeit. Sose térül meg már a komondorba beleölt közpénz se. Abba bele se megyek, hogy mekkora <del>sima közpénzlenyúlás</del>, izé drágaság ez a <del>tökfölösleges</del> fejlesztés. Nem akarok vitázni, de nekem a komondor eléggé "stadion" szagú. Ez magánvélemény, senkit nem akarok meggyőzni róla.

3- Van 600 BTR, minek kellene több APC? Akkor már inkább költsünk IFV-re, aminek van legalább harcértéke is (páncélzat + tűzerő), mondjuk az én álmom 1-2 zászlóaljra való CV-90 piros-fehér-zöld jelzéssel, de az álom is marad :D
az mrap jelölés ne tévesszen meg, alapvetően teljesen más a KamAZ-63969 Typhoon felépítése, nem véltelen hasonlítottam a patria pasihoz...

2v3h2c2.jpg
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
OKé, én ezt értettem, csak a Komondorból (ami tökfelesleges hisz rohadt sok az mrap) sose hozol ki ilyet, vagy ha igen akkor meg eszetlen drága lesz.
A komondor már most egy közpénztemető. Ha neki állsz belőle tisztességes APC-t hegeszteni, akkor meg fekete-lyuk lesz. És mint mondtam nincs piac magyar APC-re.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
A komondor útkeresésnek tökéletes lenne ha a beleölt ismereteket felhasználnánk. Ugyan ez igaz a VZF-re is. Sajnos a magyar APC csak akkor lenne életképes a világpiacon, ha:
1, Valami kimagasló, egyedülálló képességű lenne
2, Ha olyan piaci koncepciókat adnánk hozzá, hogy versenyképes legyen a nagyokkal
3, Ha harcászati, és műszaki paraméterei hasonlóak lennének mint a neves versenytársaké
4!!! Ha a legtöbb fejlett APC-t lenyomná árban.

Sajnos ha ezek közül csak egy feltétel is kiesik, maximum egy kis szériás, hazai belpiacos kuriózum lesz.

A Komondor a 3. pontot leszámítva semelyiket nem teljesíti, és nem is PSZH.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
OKé, én ezt értettem, csak a Komondorból (ami tökfelesleges hisz rohadt sok az mrap) sose hozol ki ilyet, vagy ha igen akkor meg eszetlen drága lesz.
A komondor már most egy közpénztemető. Ha neki állsz belőle tisztességes APC-t hegeszteni, akkor meg fekete-lyuk lesz. És mint mondtam nincs piac magyar APC-re.

szerintem el sem olvastad amit írtam, vagy ha igen szövegérteni nem tudsz...

mondom, ha egy komondort összelegóztak, akk ezek alapján, lehet egy ilyet is össze tudnának, egy szóval sem mondtam, hogy a komondor alapjain....de valszeg már a beszállítók egy része megvan, motor, páncéllapok estébé...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Már off lesz,
de ha itt jött fel, mennyiből tartana itthon fejleszteni egy lánctalpas IFV-t ?
Nagyon tömörítve a következőre gondoltam:
-a Rába megcsinálja a futóművet és a lánctalpat, ha kell új munkacsoport+befektetés segítségével
-a páncélanyagot valamelyik releváns európai kohászattól megrendelni
-motort szintúgy, ahogy kb. minden itthon gyártott járműnél
-az elektronikát a BME-n is összedobják (persze ez nem ilyen egyszerű), a gyártásába jó pár cég bevonható itthon is
-tornyot a lengyelektől első körben (ZSSW-30) vagy nyugatról (Hipfist30P), később a felderítőrendszerekre licenszet venni, és arra is beruházást építeni itthon. Mivel a fő fegyverzet okozza a legnagyobb ipari kihívást, ezért egy saját toronyfejlesztésnél esetleg alkalmazható lenne a hazai nyugdíjazott vasakból kibányászott 2A72, más verziónál a 2A46.
Vélemény?
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Vélemény: Törekedj a NATO szabványra. A 2A72 és 2A46 nem az. Bushmaster, Rarden, vagy valami hasonló kellene, opcióként az orosz szabványút meg lehetne tartani, mondjuk növelendő az export esélyeket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 431
113
Egyébként tudja valaki hogy minek egy vegyi sugár felderítő járműnek Mrap alváz? Miért nem jó erre egy Unimog vagy Gaz-66 pl? Szerintem ha elszólja magát egy Topol vagy ismét jön a vörös iszap pl akkor oda terepet járni a Komondor csak úgy tud ha felmászik egy Ptsz-re. Na meg az a vontató...
Azért a pár 10db IFV-ért nem fogunk mi gyártást beindítani, tervben sincs ilyenek hadrendbe állítása. A BTR meg jó volna arra amire használni kellene, nem amire használjuk. Vagy akár a Patria Pasi bár annak fegyvere elég gyenge az egy szem Nszv-vel, a nagyobb fegyver lehet meghintáztatná. Bár licenszben való gyártásával megpróbálkozhatnánk a Btr-ek kiváltására szép lassan ha összejönne egy értelmes mennyiség.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 595
113
Van korszerű váltótípusa a vállalhatatlan BTR-eknek? Nincs, akkor jó az MRAP, de sorozatgyártják már ez az MRAP-ot legalább a csapatoknak? Nem. Akkor viszont tényleg minek!
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
mondjuk manapság az összes gumikerekes apc felfogható mrapként, hisz ugyan azt kell tudnia aknavédettség terén, ugyanakkor az általam felhozott példa, még mindig messze áll a klasszik mraptól (mint amilyen a komondor, m-atv, cougar stb)
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 391
2 646
113
Ha szeretnél egy innovatív műszaki megoldások területén több mint 90 éves múlttal rendelkező magyar cég csapatához tartozni, itt a helyed közöttünk!

A Gamma Műszaki Zrt. munkatársakat keres az alábbi területekre:

• kereskedelmi vezető
• kereskedelmi asszisztens
• könyvelő
• gazdasági vezető, számviteli-pénzügyi vezetői utánpótlásra
• gyártásvezető
• villamosmérnök
• gépészmérnök
• mechanikai műszerész
• elektronikai műszerész
• autóvillamossági technikus
• autófényező
• hegesztő
• marós
• takarító
• nukleáris – izotóp méréstechnikai szakember
• karbantartó
• kertész
• elektromos-rendszer tervező
• rendszergazda
• web fejlesztő és grafikus
• esztergályos
• szobafestő mázoló
• kőműves
• víz, gáz, légtechnikai szerelő
• C# programozó
• vegyésztechnikus
• számviteli-pénzügyi munkatárs

Pályakezdők jelentkezését is várjuk! Részletek folyamatosan jelennek meg a facebook oldalunkon (https://www.facebook.com/gammazrt/ ) bővebb információt a cégről a honlapon (www.gammatech.hu) találsz.

Vaskos..
Most vagy mindenki felmondott egy jobb helyért, vagy bejött velemi rendelés? :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha szeretnél egy innovatív műszaki megoldások területén több mint 90 éves múlttal rendelkező magyar cég csapatához tartozni, itt a helyed közöttünk!

A Gamma Műszaki Zrt. munkatársakat keres az alábbi területekre:

• kereskedelmi vezető
• kereskedelmi asszisztens
• könyvelő
• gazdasági vezető, számviteli-pénzügyi vezetői utánpótlásra
• gyártásvezető
• villamosmérnök
• gépészmérnök
• mechanikai műszerész
• elektronikai műszerész
• autóvillamossági technikus
• autófényező
• hegesztő
• marós
• takarító
• nukleáris – izotóp méréstechnikai szakember
• karbantartó
• kertész
• elektromos-rendszer tervező
• rendszergazda
• web fejlesztő és grafikus
• esztergályos
• szobafestő mázoló
• kőműves
• víz, gáz, légtechnikai szerelő
• C# programozó
• vegyésztechnikus
• számviteli-pénzügyi munkatárs

Pályakezdők jelentkezését is várjuk! Részletek folyamatosan jelennek meg a facebook oldalunkon (https://www.facebook.com/gammazrt/ ) bővebb információt a cégről a honlapon (www.gammatech.hu) találsz.

Vaskos..
Most vagy mindenki felmondott egy jobb helyért, vagy bejött velemi rendelés? :)

Ez nagyon régi, én is láttam. Azóta sem történik semmi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 431
113
Ha szeretnél egy innovatív műszaki megoldások területén több mint 90 éves múlttal rendelkező magyar cég csapatához tartozni, itt a helyed közöttünk!

A Gamma Műszaki Zrt. munkatársakat keres az alábbi területekre:

• kereskedelmi vezető
• kereskedelmi asszisztens
• könyvelő
• gazdasági vezető, számviteli-pénzügyi vezetői utánpótlásra
• gyártásvezető
• villamosmérnök
• gépészmérnök
• mechanikai műszerész
• elektronikai műszerész
• autóvillamossági technikus
• autófényező
• hegesztő
• marós
• takarító
• nukleáris – izotóp méréstechnikai szakember
• karbantartó
• kertész
• elektromos-rendszer tervező
• rendszergazda
• web fejlesztő és grafikus
• esztergályos
• szobafestő mázoló
• kőműves
• víz, gáz, légtechnikai szerelő
• C# programozó
• vegyésztechnikus
• számviteli-pénzügyi munkatárs

Pályakezdők jelentkezését is várjuk! Részletek folyamatosan jelennek meg a facebook oldalunkon (https://www.facebook.com/gammazrt/ ) bővebb információt a cégről a honlapon (www.gammatech.hu) találsz.

Vaskos..
Most vagy mindenki felmondott egy jobb helyért, vagy bejött velemi rendelés? :)
Kőműves,szobafestő,víz-gáz szerelő???
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and fip7