1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

RDO 3221 Komondor

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. phaidros

phaidros Well-Known Member

Mivel minden úgy van összelegózva bele, a motortól a futóműig, ezért valószínűleg alkatrész és szervizelési, karbantartási lehetőség adott.

Százas tételre, úgy, hogy a honvédség nem mutat rá igényt nem kell sehova. Rendőrségnél el lehetne képzelni különböző funkciókban, nagyjából egy háromtucatos tételt, meg még max. féltucatot a katasztrófavédelemhez nagygázzal besúvasztva és ennyi. Hova több? Sehova, nem kimondottan a Komondorból, hanem egyáltalán az ilyen jellegű járműből. De a katasztrófavédelemnél is kérdőjeles, mert ennyi erővel a páncélozott fülkés Rába is lehetett volna.

2. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Valóban nem a legszerencsésebb fejlesztés, de ha már megvan kaphatna egy értelmes célt. Volt már erről szó: a platós verzió 120 mm-es Hirtenberger (vagy Expal) öntöltő automata aknavetővel potens, mozgékony tűztámogatást adhatna. Nem egy űrtechnika, tudnánk gyártani, ráadásul magyar hadiipari termék lenne, a Honvédségnél meg lényegi képességfejlesztés lenne.

marton, Veér István, zsolti and 4 others like this.
  3. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Jó lenne, de azt mondják itt akik ismerik, hogy elég elcseszett konstrukció, tehát legózni kellene rajta. Szerintem nem véletlenül jönnek a török cuccok.

4. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Tuti nem önszántukból rendelték.Szoltak hogy rendelni kellene. Azert en arra kívancsi lennék hogy hogyan szervizelik ezeket. Kimennek az üzemeltetöhöz vagy a kat.ved viszi az autokatszervizre. Na meg ha elromlanak, serül a karosszeria.Milyen gyorsan lesz alkatrsz utanpótlás?

5. ms07

ms07 Well-Known Member

Az egyik beszállítónál melózok, elég sok mindent láttam a képeken, amiket én gyártottam le :cool: A karosszéria elemek a legkönnyebben újragyárthatók, kb egy hét alatt megoldható

endre, luperator, phaidros and 4 others like this.
  6. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Ennek nem nagyon sérül a karosszériája, vagy ha igen, akkor már :rolleyes:

..ha meg még 10-15x 3-4-t rendel pár cég/hivatal a következő években, akkor megmarad a gyártási kapacitás és kis szerencsével lesznek megrendelők.
    Speciális területek járműként jó lehet, vannak rá példák, vegyi-, rádió-felderítő/zavaró-, drón-vezérlő-, harctéri-informatikai-, ...

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Bárhol ahol le lehet csapatni/hígítani mondjuk vízágyúval a kiömlő légnemű anyagot, ami akár robbanhat, vagy mérgező. Amúgy meg ahogy olvastam, erdőtüzesnek akarják olyan helyekre ahová nem csak terepjáró képesség kell, hanem az is hogy törje magának az utat, szó szerint.

8. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

A gépen Tűzoltósag felirat van. Nem kat.védnek kellene lennie? Egyebként a videokat elnezegetve nem lehet ez olyan rossz cucc.

9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A tűzoltóságok a katasztrófavédelemhez tartoznak.

Parapitecus likes this.
  10. marton

marton Well-Known Member

Szerintem ez a vonal itt meg is áll. Török cucc berendelve MH-nak, állítólag nekik sem lesz sok, TEK-nek is ott a sajátja (Scorpio? nem jut eszembe a neve). Paks kapott ugye egyet, meg ide három. Ha már a fő felhasználónak nem kell (MH), akkor ez a tűzoltoságnak való rendelés nem más mint egy burkolt cégtámogatás, vagy vígaszrendelés, hogy az MH-t bukták.

11. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Nem olyan rossz cucc. Pusztán az a gond vele, hogy manufakturális, mindenhonnan rendelt alkatrészekből szép lassan összerakosgatják, lassan néhány darabot. A GAMMA nem hiszem, hogy egy ilyen feladatra fel tudna készülni.

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

Hatvanhárom speciális járművet kapott a katasztrófavédelem..

Új járművek több mint egymilliárd forintért

Hatvanhárom speciális járművet adtak át július tizenötödikén a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. Két európai uniós projekt keretében, valamint saját és a Generali Biztosító Zrt. által biztosított forrásból huszonegy erdőtüzes gyorsbeavatkozó, három többcélú és két üzemanyagtöltő jármű, továbbá huszonkilenc logisztikai, árvíz- és lakosságvédelmi, valamint vezetési irányítási gépjármű, illetve nyolc duplakabinos terepjáró került új gazdájához.

fishbed, tonyo, alfa74 and 4 others like this.
  13. borisz

borisz Well-Known Member

Ebből a 66 darabból, ha jól számolom, akkor 50 darab VW pickup.

14. torsen

torsen Well-Known Member

Luthero and fishbed like this.
  15. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Sajna ezek nem magyar manufakturálisak, hanem Volkswagenek.

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Arra azért kíváncsi vagyok hogy azokba a VW manufakturába hány magyar beszállítón keresztül került alkatrész.
    A komondorol meg le kellene venni a páncélozottságot. Utánna ha kell a felfüggesztést is javítani. A "rába" tűzoltó kocsi hibáiából tanulva. Terepre erdő-bozot-nád-stb... meg minőségi útviszonyra lenne egy tűzoltó jármű.

17. papi

papi Well-Known Member

Maga a páncélzat nem baromság, kell egy pár ilyen gép is. Nem rossz az, ha olyan helyen is lehet oltani, ahol robbanásveszély van.
    Erdőbe, bozótba, nádasba is jó ha van pár speciálisabb géped, az sem baj ha van páncélzat, hagyományos tűzoltó könnyen járhat így.
    Rosszabb esetben.
    Az sem szokatlan, hogy könnyű kerekes páncélosokból csinálnak valamit, ez pl: egy átalakított Bushmaster PMV direkt bozóttüzekhez.
    Ez meg egy cseh Patriot.
    De léteznek sokkal komolyabb vasak is.
    Ezt csak @pöcshuszár miatt.

alfa74, tonyo and pöcshuszár like this.
  18. Loken

Loken Well-Known Member

Szerintem ezeket inkább egy kis átalakítással (vízágyú) a Készenlétiseknek kellene eladni. Aztán lehet őket beküldeni a tüntetésekre tömeget oszlatni...dobálhatják, lőhetnek rá, tömegénél fogva még barrikádot is romolhat csak tolólap kell az elejére.

mindenen kívül likes this.
  19. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Műszaki mentőként, tűzoltási feladatokra, meg mentőautónak nem is lenne rossz, még lehet, hogy egy 120 as aknavetőt is el tudna cipelni a hatkerekű változat, nekem tetszik ez a moduláris rendszer.

Loken likes this.
  20. krisss

krisss Well-Known Member

Emberek, hagyjátok már volt próbálva szerintetek miért nem vett a honvédség egyet sem? Még annyit sem mint a Rába VZF-ből amiből a tesztmodelleket megvették.

endre and antigonosz like this.

Ezen oldal megosztása