Repülőnapok, haditechnikai rendezvények Magyarországon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
  • A Sziget Fesztivál zajhatás övezete nevetségesen kicsi a repkedéshez képest és évről évre a tiltakozások miatt mérik is. Az RBR-t a Hajógyári szigettől Soroksárig hallani, de az ingen intenzív zaj is legalább Déli-Pu, BAH csomópont, Kelenföld, Nagyvárad tér - Nyugati körben van. Szólj, ha ilyen messze hallani bármit is a SZF-ből... A befizetett ÁFA mekkora is meg a kerületnek / fővárosnak mindenféle adó?
  • Egy futóverseny mióta zajos? Ezen felül egyik futóverseny sem 4 napos. A legnagyobbak is csak 2 naposak és ezek egy részét nem is a belvárosban tartják, hanem pl. a Hungexpón, ahol lezárnak egyetlen utcát érte ahol a kutya nem jár. Ja, és a résztvevők több ezer HUF-ot fizetnek ki részvételként. Egy több napos rendezvények 10k feletti nevető is befigyel néha és 4-6k HUF nevezési díj sem ritka. Ez csak ÁFÁ-ból mekkora bevétel is? Ezzel szemben RBR 13 millás helyfoglalási díja elég muris.
  • A kerékpáros felvonulás zajt generálna? Vagy szmogot?
Legyünk már picit objektívabbak...
(Lehet, hogy a Beszélgető topikban kéne folytatni, ha erre lesz válasz.)

Eddig a lezárás is baj volt, most hoztam példákat, így már csak a zaj baj, értem :D
Hát, nem tudom, ha pest egy vidéki, hegyvidéki kis zöld falucska lenne, akkor megérteném a hisztit. De így, hogy egy világváros, száz más bosszantó zajjal, ami egész évben itt van, és akkor megy a cirkusz 4 napért... Szerintem nevetséges, és csak a magadfajtâk pörögnek rá, akiknek amúgy se jó sose semmi
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
  • A Sziget Fesztivál zajhatás övezete nevetségesen kicsi a repkedéshez képest és évről évre a tiltakozások miatt mérik is. Az RBR-t a Hajógyári szigettől Soroksárig hallani, de az ingen intenzív zaj is legalább Déli-Pu, BAH csomópont, Kelenföld, Nagyvárad tér - Nyugati körben van. Szólj, ha ilyen messze hallani bármit is a SZF-ből... A befizetett ÁFA mekkora is meg a kerületnek / fővárosnak mindenféle adó?
  • Egy futóverseny mióta zajos? Ezen felül egyik futóverseny sem 4 napos. A legnagyobbak is csak 2 naposak és ezek egy részét nem is a belvárosban tartják, hanem pl. a Hungexpón, ahol lezárnak egyetlen utcát érte ahol a kutya nem jár. Ja, és a résztvevők több ezer HUF-ot fizetnek ki részvételként. Egy több napos rendezvények 10k feletti nevető is befigyel néha és 4-6k HUF nevezési díj sem ritka. Ez csak ÁFÁ-ból mekkora bevétel is? Ezzel szemben RBR 13 millás helyfoglalási díja elég muris.
  • A kerékpáros felvonulás zajt generálna? Vagy szmogot?
Legyünk már picit objektívabbak...
(Lehet, hogy a Beszélgető topikban kéne folytatni, ha erre lesz válasz.)

Jah, áfa: szerinted aki lent volt a rakparton, az nem vett semmit, ugye? Emberek 3-4 darab1500-ös kürtöskaláccsal rohangáltak, redbull ajándéktárgyakkal, gyerekek kis repcsivel, külföldiek döntötték a piát magukba. Hidd el, bővel megérte az államnak. Tényleg rengeteg cseh jött a hétvégére, azt mondták, hogy kb a 3/4üknek eszébe se jutott volna jönni, ha nem versenyez Martin Sonka
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
M

molnibalage

Guest
Eddig a lezárás is baj volt, most hoztam példákat, így már csak a zaj baj, értem :D
Hát, nem tudom, ha pest egy vidéki, hegyvidéki kis zöld falucska lenne, akkor megérteném a hisztit. De így, hogy egy világváros, száz más bosszantó zajjal, ami egész évben itt van, és akkor megy a cirkusz 4 napért... Szerintem nevetséges, és csak a magadfajtâk pörögnek rá, akiknek amúgy se jó sose semmi

"Magadfajták"?
  • Ez alatt a személyeskedő megjegyzés alatt mit értesz?
  • Ezen felül Bp-nek vannak bizony falusias és hegyvidéki részei is, de egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban.
  • Nem hiszti, felsoroltam pro- és kontra. Én úgy látom, hogy több a kontra. Vagy hogyan árazod be más tönkretett pihenőidejét?
Jah, áfa: szerinted aki lent volt a rakparton, az nem vett semmit, ugye? Emberek 3-4 darab1500-ös kürtöskaláccsal rohangáltak, redbull ajándéktárgyakkal, gyerekek kis repcsivel, külföldiek döntötték a piát magukba. Hidd el, bővel megérte az államnak. Tényleg rengeteg cseh jött a hétvégére, azt mondták, hogy kb a 3/4üknek eszébe se jutott volna jönni, ha nem versenyez Martin Sonka
A Margit hídon meg nem láttam senki kezében ilyet. A futóversenyeen csak a részvétel árát mutattam meg. Vagy szerinted ott sem fogyaszt senki semmit? Megint sikerült jól összehasonlítani két dolgot...
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Én szeretem a repülést, de maga az RBR megtekintése kb. 3 kör után dögunalom

Maga a verseny tényleg nem egy feledhetetlen élmény, kb. mint az F1, ahol 90%-ban egymás után vonatoznak, és ha történik is előzés, az többnyire csak. a kivetítőn látható, mert nem feltétlenül a lelátó előtt kerül rá sor. Persze ízlés kérdése, a lényeg, hogy az Air Race mellé olyan Air Show társul, amiért önmagában megéri kimenni a helyszínre. És ez az az esemény, amihez jól hozzá lehet csapni az egyéb technikát. Air Race nélkül nem láthattunk volna se A-10-eseket, se Super Constellation-t, se C-17-et, se Gripent. A május 1-i repülőbemutató is jóval szegényebb lett volna a Flying Bulls (B-25, P-38, SuperCobra) nélkül.


Fel nem tudom fogni, hogy miért nem húztak el legalább még kétszer a Gripenek (egyszer vissza, majd megint el), nem fér a fejembe, hogy ha már felemelik őket, miért csak ennyire!?

Ahol meg én lakom madárcsiripelés van normál esetben. 3-4 napig meg veeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeee volt...

Szerintem 3 napról van szó, péntek és szombat kb. 9-18 óra között és vasárnap 10-16:30 között, számottevő szünetekkel. Nekem (és még sokaknak) ez a kétszer 8 és egyszer 6 órányi zajongás bőven belefér. Ha nem érdekelne az esemény, akkor is fütyülnék rá, mert a város nagy része alapból ettől sokkal nagyobb zajterhelést jelent az év minden napján, sőt, sokszor éjszakáján is. Mondjuk el tudom képzelni, hogy a budai madárcsiripelős részeken jóval feltűnőbb és az emberek egy részének zavaróbb is a repzaj, mint Pesten. Amit nem értek ebben a budai szemléletben, az az, hogy ha ennyire ágálnak az Air Race ellen, akkor miért nem követelik a Sziget betiltását? 3 nap repülőzúgás kiborító, de 6 éjszaka mélynyomózás nem gond?

Csak aki reptér mellé költözik és úgy gondolja, hogy nem lesz repzaj az simán ostoba. Az hol van szerződésben, hogy aki Bp-n él annak el kell tűrnie a munkavédelmi határ felett levő zajterhelést...? Hm...?

Nem tudom, milyen szerződésre gondolsz. Egy közel 2 milliós világvárostól sok mindent el lehet várni, de speciel pont azt, hogy csendes legyen, nem igazán. Itt bizony nagy a forgalom, vonyítanak a szirénák, repkednek a repülők, helikopterek, járnak a vonatok, villamosok, zajosak a turisták, dolgoznak a munkagépek, egymást követik a koncertek, fesztiválok, tűzijátékok. Akinek elsődleges szempont a csönd, annak vidékre kell költöznie, bár szavaid alapján az év 362 napján még a főváros kellemesebb részein is csönd van.

A helyszíntől 3 km-re is az emberi beszéddel azonos vagy nagyonn hangnyomásszintet produkál a repkedés. Közelebb meg olyat, ahova hallásvédelmi eszköz kéne, ha munkahely lenne. Csak az ember otthon van és nem munkahelyén...

Nem vitatom, hogy a repkedés jár némi kellemetlen zajterheléssel. De biztos vagyok benne, hogy a fővárosi lakosság 99%-a esetében ez az éves zajterhelés 0,1%-át sem éri el.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
M

molnibalage

Guest
Fel nem tudom fogni, hogy miért nem húztak el legalább még kétszer a Gripenek (egyszer vissza, majd megint el), nem fér a fejembe, hogy ha már felemelik őket, miért csak ennyire!?
Ezt én sem értettem, de pont jó helyen álltam. Tényleg pontosan a fejem felett mentek át. Egyből hiányozni kezdett Ostrava. Megy idén, az ziher.

Szerintem 3 napról van szó, péntek és szombat kb. 9-18 óra között és vasárnap 10-16:30 között, számottevő szünetekkel. Nekem (és még sokaknak) ez a kétszer 8 és egyszer 6 órányi zajongás bőven belefér. Ha nem érdekelne az esemény, akkor is fütyülnék rá, mert a város nagy része alapból ettől sokkal nagyobb zajterhelést jelent az év minden napján, sőt, sokszor éjszakáján is.
Ez az, ami nem igaz. Ahol én lakom konkrétan semmiféle olyan komoly zaj nincs, mint az RBR kivéve egy borzalmas hangú madarat, amit legszívesebban agyonlőnék már néha. És ezzel nem csak én vagyok így. Pontosan azért zavaró az RBR, mert messza a városi alapzaj fölé tornássza azt és ráadásul durva tranziennssel és pont a legszarabb spektrumban.

Mondjuk el tudom képzelni, hogy a budai madárcsiripelős részeken jóval feltűnőbb és az emberek egy részének zavaróbb is a repzaj, mint Pesten. Amit nem értek ebben a budai szemléletben, az az, hogy ha ennyire ágálnak az Air Race ellen, akkor miért nem követelik a Sziget betiltását? 3 nap repülőzúgás kiborító, de 6 éjszaka mélynyomózás nem gond?
A Szigethez közeleb levők kérik és az évtizedes léte alatt a Szigeten is komoly zajcsillapítást csináltak. Ezen felül leírtam a zajhatás övezetet. Az RBR a Vágóhíd-Kelenföld és Hajógyári sziget távoságban is hallható. Onnan tudom, hogy jártam mindkét helyen... Ez 5-6 km sugarú kör alsó hangon... A Szigetet nem hallani a Margitsziget északi részén sem...

Nem tudom, milyen szerződésre gondolsz. Egy közel 2 milliós világvárostól sok mindent el lehet várni, de speciel pont azt, hogy csendes legyen, nem igazán. Itt bizony nagy a forgalom, vonyítanak a szirénák, repkednek a repülők, helikopterek, járnak a vonatok, villamosok, zajosak a turisták, dolgoznak a munkagépek, egymást követik a koncertek, fesztiválok, tűzijátékok. Akinek elsődleges szempont a csönd, annak vidékre kell költöznie, bár szavaid alapján az év 362 napján még a főváros kellemesebb részein is csönd van.
Ezek a város normális működéséhez tartoznak. Az RBR meg nem...

Nem vitatom, hogy a repkedés jár némi kellemetlen zajterheléssel. De biztos vagyok benne, hogy a fővárosi lakosság 99%-a esetében ez az éves zajterhelés 0,1%-át sem éri el.
A zajterhelés az nem ilyen jellegű, hogy egész évben összegzed. Ha 3 napig zsinóran nem tudsz aludni tőle napközben, akkor leszarod, hogy az év 99%-ban meg igen. (Mert sokan bizony észjaka dolgoznak.)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
"Magadfajták"?
  • Ez alatt a személyeskedő megjegyzés alatt mit értesz?
  • Ezen felül Bp-nek vannak bizony falusias és hegyvidéki részei is, de egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban.
  • Nem hiszti, felsoroltam pro- és kontra. Én úgy látom, hogy több a kontra. Vagy hogyan árazod be más tönkretett pihenőidejét?

A Margit hídon meg nem láttam senki kezében ilyet. A futóversenyeen csak a részvétel árát mutattam meg. Vagy szerinted ott sem fogyaszt senki semmit? Megint sikerült jól összehasonlítani két dolgot...

Magadfajta: akinek sose jó semmi, mindenbe csak belekötni tud, kb 7 éve vagyok itt, ezalatt nem láttam még olyan hozzâszólásod, ami hazai ügyben pozitív lett volna... Kb olyan vagy, mint a 70éves nagyapám.
Ha ennyire zavarnak dolgok, minek élsz a városban? Kint Telki, Budakeszi, Pécel stb lenne a te tereped. Amikor ideköltöztél, elfogadtad, hogy ez nem egy csendes szanatórium, ugyanúgy mint ahogy a rákoshegyiekre is írtad.
De szerintem ezt az egész ellenâllást valaki szítja a hâttérből, politikai/pénzügyi indokkal, Ti elégedetlenkedők meg bedőltök neki
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
M

molnibalage

Guest
Magadfajta: akinek sose jó semmi, mindenbe csak belekötni tud, kb 7 éve vagyok itt, ezalatt nem láttam még olyan hozzâszólásod, ami hazai ügyben pozitív lett volna... Kb olyan vagy, mint a 70éves nagyapám.
Akkor rossz a memóriád, csak ezt tudom mondani, a hiba az ön oldalán van.

Ezek szerint akkor nem emlékszel, hogy a BKK-t mekkora előrelépésnek tartottam. Persze azt is sikerült jól szétbarmolni.. Akkor azt mondtam, hogy 4 év alatt többet fejlődött az egész szemlélet és minden más, mint 20 év alatt. Most megint majdnem ott vagyunk, mint régen, a BKK és BKV annak 4 évnek az örökségéből él, rohadva szépen lefelé. Azóta megint totál káosz minden, egyes dolgok rohadnak, mert se felelőse se tulaja kb. akkor történik valami, amikor a sajtó már megírja, hogy "ezt mégis hogyan képzelik". Vagy már akkor sem...

Ha ennyire zavarnak dolgok, minek élsz a városban? Kint Telki, Budakeszi, Pécel stb lenne a te tereped. Amikor ideköltöztél, elfogadtad, hogy ez nem egy csendes szanatórium, ugyanúgy mint ahogy a rákoshegyiekre is írtad.
Olyan helyen választottam és találat lakást, ahol bizony csend van és nem kell ehhez kiköltözni olyan messzire. Egyébként meg bringval járok, nem én csinálom a zajt. Másegyéb...?
Az sem jutott el ennyi komment után sem agyadig, hogy csönd lenne egy rakás helyen, ott ahol az RBR miatt nincs.

De szerintem ezt az egész ellenâllást valaki szítja a hâttérből, politikai/pénzügyi indokkal, Ti elégedetlenkedők meg bedőltök neki
Bírom az ilyen személyeskedő beszólásaidat. Biztos azért "dőlök" be, mert szít valaki és nem azért, mert arra ébredtem szombaton, hogy veeeeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeeeeee....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
Megjött a cáfolat:

https://merce.hu/2018/06/25/nem-mon...-lesz-tobbet-red-bull-air-race-a-belvarosban/

Valószínűleg kevesebb lezárt hellyel megoldják majd


Vagy mondott ilyet, csak még nem tud róla :)

Az egész úgy kezdődött hogy a jelenlegi kormány 2014-ben kötött egy szerződést a Red Bulll-lal hogy 2015-től 3 éven keresztül legyen Budapesten is verseny és ezért 1,8 milliárd forintot fizetett évente a Red Bullnak. A három év most járt le és lehet hogy nincs még újabb szerződés. Nem Tarlós döntött ebben sem, hanem "nagyobb emberek". Hivatalosan országimázs és idegenforgalom, de ki tudja, miért éri meg még az érintetteknek.

Én azt látom hogy évről-évre csökken az érdeklődés. Főleg a magyarok részről, mióta nincs Besenyei. De lehet hogy csak a rossz idő miatt van ez. Azért néha a Red Bull is cserélgethetné a gépeit. Persze a Cobra összetört, a Corsair-rel műszaki problémák vannak, a többi meg nem ennyire látványos az átlagnézőnek.

Viszont meglepett, hogy sokan csak 16:00-ra jöttek ki, kimondottan a magyar katonai gépek miatt vagy az óriásnak reklámozott C-17 miatt.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Ezt én sem értettem, de pont jó helyen álltam. Tényleg pontosan a fejem felett mentek át. Egyből hiányozni kezdett Ostrava. Megy idén, az ziher.

Bízom benne, hogy nekem is összejön! :)

A Szigethez közeleb levők kérik és az évtizedes léte alatt a Szigeten is komoly zajcsillapítást csináltak. Ezen felül leírtam a zajhatás övezetet. Az RBR a Vágóhíd-Kelenföld és Hajógyári sziget távoságban is hallható. Onnan tudom, hogy jártam mindkét helyen... Ez 5-6 km sugarú kör alsó hangon... A Szigetet nem hallani a Margitsziget északi részén sem...

Ezek a város normális működéséhez tartoznak. Az RBR meg nem...

2 évig laktunk az I. kerületben, az Attila úton, 2 évig a Szél Kálmán tértől nem messze, a Csaba utcában, és most már több mint 2 éve a Nyugati pályaudvar szomszédságában, tehát mindhárom helyen kimondottan közel a repzajhoz. Minket egyik helyen sem zavart, de még ha kimondottan allergiás lennék is rá, időpontja és időtartama miatt akkor is jóval elviselhetőbb lenne, mint sok más városi zaj. 2015 nyarán a Csaba utcában, nyitott ablaknál nem tudtunk aludni, mert 5-6(-7?) éjszakán át dübörgött a Sziget. Emlékszem, abban az évben még a Sas-hegy környékén is hallották. Szerintem ez sem tartozik hozzá a város normális működéséhez, ahogyan az a nyugati téri szórakozóhely sem, ahonnan minden hétvégi hajnalon dübörög a "zene".

A zajterhelés az nem ilyen jellegű, hogy egész évben összegzed. Ha 3 napig zsinóran nem tudsz aludni tőle napközben, akkor leszarod, hogy az év 99%-ban meg igen. (Mert sokan bizony észjaka dolgoznak.)

Én jellemzően éjszaka és hétvégén dolgozok, sokszor nappal alszok, de már tavasszal úgy alakítottam a beosztásomat, hogy ezen a hétvégén kimehessek repülőket nézni. Aki melózik, annak azért néha szabija is van. Ha a környéken él, és ki van borulva a repülőktől, akkor talán vegy ki ezt a hétvégét (bár hétvégén a többség eleve nem melózik) és aludjon éjjel, nappal meg menjen ki Normafára, Hűvösvölgybe vagy a Római partra. Szívás annak, aki pont belefut ebbe a munkaidejében, de azért lássuk be, nem sok olyan dolgozó ember élhet a madárcsicsergős városrészeken, aki pont most éjszakázta végig a hétvégéjét.

A zajártalom szerintem is probléma, de sokkal károsabb, ha a munkanapjaidat és az éjszakáidat teszi tönkre, ha kiszámíthatatlan, ha állandó, és ha szélsőséges frekvenciákon (pl. infrahang) támad. Az Air Race-re egyik sem jellemző.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Ha már zaj a téma: a mentősök hangos és zavaró szirénaja miatt is írtak panaszlevelet...

http://www.vasarhely24.com/kofalon-...avaro-szirenaja-miatt-irt-panaszlevelet-video


Forrás:
A Mentőszolgálat fb-jának június 14., 11:30-kor kelt bejegyzése.
https://www.facebook.com/orszagosmentok/

Lehet, hogy Balázs írta :D

Akkor rossz a memóriád, csak ezt tudom mondani, a hiba az ön oldalán van.

Ezek szerint akkor nem emlékszel, hogy a BKK-t mekkora előrelépésnek tartottam. Persze azt is sikerült jól szétbarmolni.. Akkor azt mondtam, hogy 4 év alatt többet fejlődött az egész szemlélet és minden más, mint 20 év alatt. Most megint majdnem ott vagyunk, mint régen, a BKK és BKV annak 4 évnek az örökségéből él, rohadva szépen lefelé. Azóta megint totál káosz minden, egyes dolgok rohadnak, mert se felelőse se tulaja kb. akkor történik valami, amikor a sajtó már megírja, hogy "ezt mégis hogyan képzelik". Vagy már akkor sem...


Olyan helyen választottam és találat lakást, ahol bizony csend van és nem kell ehhez kiköltözni olyan messzire. Egyébként meg bringval járok, nem én csinálom a zajt. Másegyéb...?
Az sem jutott el ennyi komment után sem agyadig, hogy csönd lenne egy rakás helyen, ott ahol az RBR miatt nincs.


Bírom az ilyen személyeskedő beszólásaidat. Biztos azért "dőlök" be, mert szít valaki és nem azért, mert arra ébredtem szombaton, hogy veeeeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeeeeee....

Komolyan nem értem, ha tényleg csendes helyen laksz, akkor minek beleállnod évi 3x fél napba. Valószínűleg neked is van valami, amit kedvelsz, de mást idegesít. Lépj túl rajta, elmúlt, legalább egy évig nyugtod lesz :D Nem is reggel kezdték râadásul. Barátnőm pont éjjeles volt hétvégén, simán tudott nap kõzben aludni, eszébe nem jutott hőbörögni, petíciókat, szavazásokat indítani.
 
M

molnibalage

Guest
Komolyan nem értem, ha tényleg csendes helyen laksz, akkor minek beleállnod évi 3x fél napba. Valószínűleg neked is van valami, amit kedvelsz, de mást idegesít. Lépj túl rajta, elmúlt, legalább egy évig nyugtod lesz :D Nem is reggel kezdték râadásul. Barátnőm pont éjjeles volt hétvégén, simán tudott nap kõzben aludni, eszébe nem jutott hőbörögni, petíciókat, szavazásokat indítani.
Igen, a különbség az, hogy azzal nem zavarok senkit...
Nem hőbörögtem, nem indítottam petíciót és a nagy szavazó topik arról szól, hogy a közzöség tagjai hogyan viszonyulnak. Ez nem egyszeri dolog, az SG-n a Nagy szavazó topikból jöt. Valamikor ennél viccesebb kérdések is vannak.

Ezek a kérdések voltak tavaly jan. óta, sajnos a 7+ év előzménye enyészeté lett.

Másegyéb személyeskedő komment eseteg mára? Hm..?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 333
13 683
113
Hát én erre csak annyit mondhatok, hogy megnézve a belső kamerás felvételeket, egyszerűen fel nem foghatom hogy engedélyezhetnek ilyen sebességű és fürgeségű gépek repkedését ilyen sűrűn lakott övezet fölött. Némelyiken a G érték 10 fölé kúszott, a pofán meg semmi G ruha - és lehet akármilyen edzett, elájul pár sec időre és annyi elég annak az erőgépnek, hogy beszántsa a környéket.
Annak fényében külön mókás, hogy egy approach esetén lakott terület fölött milyen obstacle clearance elvárások vannak (még max bedöntés is akár turning departure esetén is!!), itt meg a belváros szívében ezek a szarok a híd alatt meg az emberek tömegei közelében kacsáznak a súrlódási rétegben huzamosabb ideig.
Persze nem én vagyok a légügyi hatóság, de nekem ez egy iszonyatos kockázatvállalásnak tűnik.
 
M

molnibalage

Guest
Hát én erre csak annyit mondhatok, hogy megnézve a belső kamerás felvételeket, egyszerűen fel nem foghatom hogy engedélyezhetnek ilyen sebességű és fürgeségű gépek repkedését ilyen sűrűn lakott övezet fölött. Némelyiken a G érték 10 fölé kúszott, a pofán meg semmi G ruha - és lehet akármilyen edzett, elájul pár sec időre és annyi elég annak az erőgépnek, hogy beszántsa a környéket.
Annak fényében külön mókás, hogy egy approach esetén lakott terület fölött milyen obstacle clearance elvárások vannak (még max bedöntés is akár turning departure esetén is!!), itt meg a belváros szívében ezek a szarok a híd alatt meg az emberek tömegei közelében kacsáznak a súrlódási rétegben huzamosabb ideig.
Persze nem én vagyok a légügyi hatóság, de nekem ez egy iszonyatos kockázatvállalásnak tűnik.
Valamelyik évben emlékeim szerint, hogy vizet ért az egyik gép futóműve a híd alatti átrepülésnél.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 899
22 353
113
Lehet szavazni, ha valaki szeretne. SG.hu-s topikból tettem át ide a linket.

http://www.easypolls.net/poll.html?p=5b30c5cfe4b0f78c70ad25f1

Nekem tetszenek az "ilyen közvélemény kutatások", sok más témában is lehetne főleg szélesebb körben. Itt a fórumon nincs ilyenre lehetőség?

Ami viszont azonnal mosolyt csal az arcomra, azok a válaszopciók. Az alap igen-talán-nem logikai felépités helyett itt még a pozitiv válaszba is belekódolta az illető, hogy a negativon el kellene gondolkodni mert az a jó válasz :D

Ez olyan mint a régi TV2 Napló-s kérdések:

Ön szereti a kutyákat?
a) Imádom
b) Igen, szinte mindet
c) még nincs de szeretnék

:confused::p:D
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
Az egész úgy kezdődött hogy a jelenlegi kormány 2014-ben kötött egy szerződést a Red Bulll-lal hogy 2015-től 3 éven keresztül legyen Budapesten is verseny és ezért 1,8 milliárd forintot fizetett évente a Red Bullnak. A három év most járt le és lehet hogy nincs még újabb szerződés. Nem Tarlós döntött ebben sem, hanem "nagyobb emberek". Hivatalosan országimázs és idegenforgalom, de ki tudja, miért éri meg még az érintetteknek.

Elszámoltam. A 3 éves szerződés az 2017-ben járt le. Nem tudom, hogy kötöttek-e újabbat vagy most már csak mindig egy évre terveznek.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Elszámoltam. A 3 éves szerződés az 2017-ben járt le. Nem tudom, hogy kötöttek-e újabbat vagy most már csak mindig egy évre terveznek.

Kormányhatározat van a tâmogatásról 2018—20 közöttre, akkor gondolom szerződésnek is kellene lennie. Valószínűleg 2 utcával kevesebbet zárnak majd le, és akkor Tarlós is boldog lehet
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator