1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Rockwell B-1 Lancer

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Python

Python Well-Known Member

2. wolfram

wolfram Well-Known Member

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ekkora gépnél 21% titán. Az igen... Az F-15 emiatt is lett méregdrága anno. Ez meg sokszoros méret és tömeg.

4. wolfram

Ha jól tudom, a Tu-160-nál is hasonló arányban használtak titánötvözeteket. Valószínűleg az ekkora méretű variaszárnyas szuperszonikus gépeknél muszáj volt ennyit használni a megfelelően hosszú strukturális élettartam érdekében.

endre likes this.
  5. molnibalage

Mindenből elérhető az élettartam, ha kellően sok anyagot építesz be.
    A B-1B üres tömege 87 tonna. Ebből a hajótmű 4x2 tonna.

Tehát, ha 80 tonnából kb. 21% a titán az 16 tonna. Ha acél sűrűsége 8,8 a titáné 4,5-5 közötti ötvözőtől függően. Ha 21% titán helyett acél lenne - tegyük fel, hogy mindenhol helyettesíthető - akkor a gép üres tömege kb. 13 tonnával lenne nehezebb. Az azt jelentené, hogy akkor azonos repteljesítményhez a hasznos teher ennyivel csökken legyen az üzemanyag vagy fegyverzet vagy a kettő együtt... Ha ennyivel nehezebb a gép akkor azonos fegyverzet mellett nagyobb AoA = kisebb hatótáv.

Az F-15 cikkben is benne van, hogy kevesebb titán alkalmazásával is az F-4-hez képest azért számottevően erőteljesebb lett volna az F-15, de a sok titántól lett annyira brutális, hogy az aboszlút teljesítménye az ősrégi F100-as hajtóművel mai napig élvonalba teszi az F-15-ös vadász változatát. (Az F-15E még a -229-es hajtóművel is gyengébb a CFT és TGP miatt.)

6. wolfram

Az alumíniumhoz képest értettem. Mert az alu jóval hajlamosabb az anyagfáradásra, mint az acél, vagy a titán. Acéllal persze, hogy helyettesíthető. De nekik ezek szerint nem érte meg az a 13 tonna plusztömeg a lehetséges jóval olcsóbb anyag ellenére sem.

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

fishbed likes this.
  8. Terminator

9. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

10. molnibalage

Az ökörség szó jobb lenne rá. Az egész koncepciónak semmi értelme.

formosa1, sirdavegd and fishbed like this.
  11. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Bízom benne, hogy a Tu-160M2-esen is meg fog jelenni a távcsöves puska...

molnibalage, endre, Python and 3 others like this.
  12. beta

beta Well-Known Member

13. beta

beta Well-Known Member

A Tu-160-hoz a hátsó farok-gépágyú dukál.

sirdavegd likes this.
  14. Terminator

Nekem az is hihetetlen, hogy pénzt adtak rá...

15. emel

emel Well-Known Member

16. molnibalage

Nuki csapásmérésre? Mert ok, hogy abban a feladatkörben nem jó, de tömeges CM támadásra megfelel. Pont arra, amire a B-52.

sirdavegd likes this.
  17. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

endre likes this.
  18. Terminator

19. Python

Python Well-Known Member

20. molnibalage

Ezen oldal megosztása