Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A-Honnan a pék faxábol veszed,hogy az oláh sereg nem lesz hálózatképes?NATO követelmény,annak KELL lennie.
Az kell lennie, de ha abból indulunk ki, hogy a románok a jó nagy sok-sok katonás ereget szeretik, akkor abból nem lesz hálózat alapú, nagy mobilitású sereg csak tömeghadsereg. Már pedig a nemzeti büszkeségük nem engedi meg, hogy csak pár tízezres seregük legyen.
B-Honnan a pék faxábol veszed,hogy nem lesz mobilis az oláh sereg?
A fent leírtakból, vagyis a mentalitásuk alapján gondoljuk.
C-Honnan a pék faxábol veszed,hogy az oláh sereg nem fog új ,legalábbis neki új technikát kapni?Most inditottak egy teherautó programot,példul.
Biztos fog kapni új technikát. De a tömegsereghez túl sok kellene, így a seregnek lesz egy modernizált része és egy VS technikán alapuló tömeghadsereg része. Vagyis a román hadsereg előreláthatóan kétosztatú lesz.
Megjegyzem,a kengurúk új Abramsai is 20éve leállitott hk-k újáépitéséből vannak-és egy kicsit sem elavultak.
Reméljük vesznek vagy 100 db sivatagban tárolt és felújított Abramsot, a Leo 2-es kétszeres áráért. Egyébként az USA nem is engedne nekik mást venni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
A céltábla már fel van festve, mert a felségjelük pont olyan. :D
tr85-4.jpg

Kár,hogy azt csak diszszemlén használják...
Ha elolvasnál egy hk harcászati utasitást,akkor mindegyikben találnál egy olyan szakaszt,miszerint:
A roham megindulási szakaszát az ellenség perevonalához legközelebbi terepfedezék,rejtett/fedett megközelitési utvonalhoz csatlakozva jelölendő ki-a lehető legközelebb a megtámadni szándékozott peremvonalhoz,de mindenképpen a hk fegyverzet hatásos közvetlen lőtávolságán belül.
Kicsit gondolkozz el rajta,hogy ez mit jelent.
Többi is ostoba sztereotipia.Szun Tsu összevonja szemöldökét,és rosszalóan csóválja fejét
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azt a harckocsit, igen. Egyik a XX. sz. közepe, a másik a XXI. sz. Páncélzat, érzékelés, mozgékonyság, stb. a Hiúz javára van, csak az a 100 mm-es ágyú ami a TR-t erősíti. Azért az a közel 50 tonna a Hiúzban, jelent valamit. Ha face to face szembe kellene állítani a két eszközt, mondjuk 10 km távról indítva egymás ellen, ha lehetne választani én inkább a Hiúzba ülnék bele, persze számítanék az integrált páncéltörő rakéták képességére is.

A Lynx képességei hasznosak. De nem hk szerepre szánják. És szerencsére nem vagyunk -akarom mondani pár év múlva nem leszünk- abban a helyzetben, hogy ebben kelljen használni. Az IFV-k szerepe a gyalogság kiszállítása a harcmezőre és támogatni őket.
Nem az 50 tonnájával fog harcolni, mert meg sem közelíti a páncélzata, hogy erre alkalmas legyen. És szerintem rém ostoba dolog lenne egy 10 millás gépet amortizálni egy 2 millás gép ellen, ha mind a kettő egy találattal (rakéta vs 100 mili) el tudja intézni a másikat.

Másfelől nincs értelme harcászatilag így bevetni. Nekünk van/lesz első vonalba való hk-nk. Nekik jelenleg nincs. Ezért is kényszerülnek nagyobb valószínűséggel Abrams -de kis eséllyel Leo2A4- vásárlására. Hogy a megfelelő szerepkör meglegyen. És nem szembesülnek azzal, hogy a fronton harcolókat támogató IFV-kben olyan lemaradásaik vannak már most, ami nem hagy teret a Pirának, hogy betöltse a szerepkörét. Kevesebb lövészünk lesz, de az oláh nehéz technika bontható lesz. Ez nem egy darab eszköz több százas megjelenése miatt, hanem a rajok személyi felszereltségében és a gépek képességében kell, hogy megjelenjen.


A-Honnan a pék faxábol veszed,hogy az oláh sereg nem lesz hálózatképes?NATO követelmény,annak KELL lennie.
B-Honnan a pék faxábol veszed,hogy nem lesz mobilis az oláh sereg?
C-Honnan a pék faxábol veszed,hogy az oláh sereg nem fog új ,legalábbis neki új technikát kapni?Most inditottak egy teherautó programot,példul.
Megjegyzem,a kengurúk új Abramsai is 20éve leállitott hk-k újáépitéséből vannak-és egy kicsit sem elavultak.

Ha elolvasod Fedett Mókus listáját, ott megtalálod a választ. A C meg eleve hibás, hiszen én is azzal érveltem, hogy lesznek új beszerzések és csengetik majd kifelé a lóvét a jelenlegi megrendelésekre is. Szimplán vannak realitások.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Konkrétan ezt mennyire a vita részének szántad?
eléggé :D
Abban már hajlandó voltam megállapodni, hogy a román haderőt ne nevezzük tömeg hadseregnek, ha ez valakit zavar. Én lezártam volna a vitát azzal, hogy az alakulatok számában nem lakosság arányos kétszeres szorzó van, hanem több. Erre te hozol egy listát, hogy milyen finanszírozási nehézségeik lesznek az elkövetkezendő 20+ évben.

Arról nem is beszélve, hogy a jó lelkűen elfogadható minőségű hk-ik a legkevésbé sem elfogadhatóak. Nyugodtan oda írhatod a következő 10 évre, hogy a Közel-Keletről vett Abrams harckocsik beszerzése szintén elkerülhetetlen. Ne kérdezd tőlem, honnan lesz rájuk pénz!

Továbbra is fenntartom az álláspontom, hogy jelenleg a mi Honvédségünknél sem áll rendelkezésre elegendő vas. 5-10 évig biztosan ne verjük a mellünket, hogy mi befejeztük a hadsereg modernizálását, bezzeg Mordor nem! Ha és amennyiben a jelenlegi tervek végig mennek, az évtized végén már elégedettebbek lehetünk. Az oláhoknak nem elegendő 10 év erre.

Meglátjuk, hogy az elkövetkezendő másfél évtized számukra hosszútáv futás lesz vagy vesszőfutás. A biztonsági környezet radikálisan át fog alakulni. Ukrajna jelenlegi "impozáns" számai el fognak tűnni és 4 darab zászlóalj hk-ja lesz gázturbinával. Viszont csak támogató, nem első vonalas típussal. Csöves tüzérségben várhatóan közel azonos szám a miénkkel. A 50 ezres célszámunkhoz képest Kijev 100 ezer alatti fővel fog rendelkezni harcoló alakulatoknál.

Miért fontos ez? Mert 15 év távlatában a románok is várhatóan ehhez és a miénkhez fogják mérni, hogy mit szeretnének. Már most meg lehet mondani, hogy a román nehéz dd-kat nem lehet majd kivinni a frontra a halakkal és az Abrams-szel sem, mert egy NATO misszióban is elporladnának. Légi erejük sem tapasztalattal, sem megfelelő vassal nem fog rendelkezni, csak számok a papíron. De azok lesznek bőséggel. Gyalogosok számában fognak jól állni és meglátjuk a tüzérséget. Ott már lesznek gondok. Légvédelmüket meg imádni fogják, hogy megint nem működik, pedig a költségek ott sem álltak meg jelenleg.
nagyon nagyon nagyon kétes feltételezésekbe mész bele amiket még mindig nem tudom honnan szedsz, miért fontos az hogy a románoknak abramseik lesznek? urán úgysem lesz bennük akkor meg mindegy, Te is írtad hogy náluk mindegy, nem is mondtam soha hogy nekünk aztán van mire verni a mellünket ( bár kétlem hogy fogalmad lenne hogy mire is képes a Honvédség) csak azt mondtam hogy csak azért mert a románoknak ott van több ezer vsz vas még nem kell őket túlbecsülni... nagyon nem
 
K

kamm

Guest
A-Honnan a pék faxábol veszed,hogy az oláh sereg nem lesz hálózatképes?NATO követelmény,annak KELL lennie.
Mar megint kevered szerintem a dolgokat... A minimalis NATOs Link16 halotol fenyevekre van egy integralt battle management system. O vilagosan BMSre gondolt, ahogy korabban en is a Gripenek kapcsan egy teljesen mas networked warfarerrol beszeltem (ezert nem is ertettem a Link16 kommentedet.)


B-Honnan a pék faxábol veszed,hogy nem lesz mobilis az oláh sereg?
Mi az, hogy "mobilis", ha szabad megkernem, definialjuk eloszor.

C-Honnan a pék faxábol veszed,hogy az oláh sereg nem fog új ,legalábbis neki új technikát kapni?Most inditottak egy teherautó programot,példul.
Mert 20 eve magyaraznak rola es semmi nem tortenik azota sem. FOltozgatnak itt-ott, csak ugye olyan magasra felmasztak az amerikaiak valagaba, hogy latjak az ebedet erkezni es emiatt kenytelenek toluk keszen venni mindent, aranyaron.
Megjegyzem,a kengurúk új Abramsai is 20éve leállitott hk-k újáépitéséből vannak-és egy kicsit sem elavultak.
Egyreszt tokmindegy, mert a romanoknak az is aranyarban lesz, ha support & maintenancet az amerikaiak adjak majd. :D
Masreszt ha megnezed, az ausztralok nem romanok, nem veletlenul ok a ground systems teruleten szinten nemet es koreaiban gondolkodnak mar, mert ha mar annyit koltenek, akkor gyartsak maguknak... igazuk van. Kivancsi leszek, mi lesz hosszu tavon a hk igenyuk, mert ha az is sokszaz lesz, akkor nem lepodnek meg, ha ott is elhagynak az amerikait egy sajat gyartas kedveert.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken
K

kamm

Guest
eléggé :D

nagyon nagyon nagyon kétes feltételezésekbe mész bele amiket még mindig nem tudom honnan szedsz, miért fontos az hogy a románoknak abramseik lesznek? urán úgysem lesz bennük akkor meg mindegy, Te is írtad hogy náluk mindegy, nem is mondtam soha hogy nekünk aztán van mire verni a mellünket ( bár kétlem hogy fogalmad lenne hogy mire is képes a Honvédség) csak azt mondtam hogy csak azért mert a románoknak ott van több ezer vsz vas még nem kell őket túlbecsülni... nagyon nem
Szerintem arra gondol, amire en szoktam tapsolni: qrva draga lesz az uzemeltetesuk viszont kozben a mi 2A7HU folenyben maradnak.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 243
37 093
113
Románia 175 millió USD szerződés alapján frissíti F-16 flottáját
17 db a felújítással együtt kerül 908 millió euróba. Darabonként 53.4 millió euró
Mennyit kóstál egy új F16?
 
K

kamm

Guest
Románia 175 millió USD szerződés alapján frissíti F-16 flottáját
17 db a felújítással együtt kerül 908 millió euróba. Darabonként 53.4 millió euró
Mennyit kóstál egy új F16?
Ezt mar sokszor átbeszéltük. A szlovakok 14 Vipert $2.9B vettek.
Mire gondolsz itt?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
csak azért mert a románoknak ott van több ezer vsz vas még nem kell őket túlbecsülni... nagyon nem

Mar megint kevered szerintem a dolgokat... A minimalis NATOs Link16 halotol fenyevekre van egy integralt battle management system. O vilagosan BMSre gondolt, ahogy korabban en is a Gripenek kapcsan egy teljesen mas networked warfarerrol beszeltem (ezert nem is ertettem a Link16 kommentedet.)

Tökéletesen megbeszéltétek a dolgot.

Szerintem arra gondol, amire en szoktam tapsolni: qrva draga lesz az uzemeltetesuk viszont kozben a mi 2A7HU folenyben maradnak.

Pontosan! Volt régen a Disney mesében, hogy "a Tigrisek pont ehhez értenek a legjobban"!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Románia 175 millió USD szerződés alapján frissíti F-16 flottáját
17 db a felújítással együtt kerül 908 millió euróba. Darabonként 53.4 millió euró
Mennyit kóstál egy új F16?
és még nincsenek a végén....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 019
113
Románia 175 millió USD szerződés alapján frissíti F-16 flottáját
17 db a felújítással együtt kerül 908 millió euróba. Darabonként 53.4 millió euró
Mennyit kóstál egy új F16?
Tajvan egy nagy csomagban kapott 66db-ot Block 70-ből, 8milliárdért, ami 121misi/db, de a csomag elég durván, sok más egyéb dolgot is takar, neten 1 csupasz gépere 64milliót írnak.
 
W

Wilson

Guest
En ebbol egy kukkot nem értek az angol fordito szinte erthetetlen szoveget ad ki. Ki volt, aki tudott romanul...?
Ciucă, 175 millió dolláros "átverése" F-16-os pótalkatrészekkel!

2020. január 26-án nyilvánosságra hoztuk, hogy a katonai korrupcióellenes ügyészek a szokásos médiafelhajtás nélkül, de Klaus Iohannis elnök jóváhagyásával razziát tartottak a Honvédelmi Minisztérium székhelyén. És a "kandahári hős" megértette, hogy milyen "pöcegödörbe" került, amikor csak néhány napra megpróbálta abbahagyni az amerikai fegyverkereskedők "visszautasíthatatlan ajánlatainak" teljesítését. Tehát, ahogy a tavaly július 23-i "puccs" címében írtuk: "A DNA után a Lockheed Martin is rászállt a kandahári családra".
Ciucă, te is tájékoztattad Iohannist, hogy a Trumppal kötött alku kudarcot vallott?

Az amerikai cég képviselői így kényszerítették az engedelmes román minisztert, hogy "benyeljen" egy új "repülőszázadot" a portugál légierőtől nagy pénzért átvett "ócskavasból". Vagyis a NATO legkevésbé felszerelt európai hadseregétől, amely azonban kénytelen volt "kitakarítani" saját hangárjait az F-16-tól, hogy újabb F-35-ösöket vásárolhasson az amerikaiaktól. Ciucă pedig "végrehajtotta", annak ellenére, hogy - amint arra tavaly november 1-jén figyelmeztettem - a Portugáliától vásárolt "új" F-16-osok nem rendelkeztek a szükséges pótalkatrészekkel.Miközben beindította azt a szörnyű propagandagépezetet, amelyet a Hadsereg Hírszerzési Főigazgatóságának működési alapjaiból származó nagy pénzzel támogatott, hogy "harcoljon" a nyilvánosság, a politikai osztály és a rendszer többi része ellen,illetve, hogy bebizonítsa, hogy az általunk bemutatott jelentés a pótalkatrészek hiányáról "hamisítvány",
A védelmi miniszter inkább a földön rozsdásodó régi F-16-osokat részesítette előnyben, mint a modern F-35-ösök repülését

Csak most, miután a "NEMZETI" kampány "zavaros vizei" megnyugodni látszottak, és az F-16-os katonai repülőgépek beszerzése már márciusban lezárult, a Honvédelmi Minisztérium most újabb közbeszerzést írt ki az F-16-osok pótalkatrészeinek beszerzésére, összesen 175,4 millió dollár értékű csomagban! És bár Marian Hăpău és Nicolae Ionel Ciucă tábornokok "füstöt eregettek", hogy a karbantartást Bákóban fogják biztosítani, senki sem olyan hülye a rendszer csúcsán, hogy elfelejtse, hogy 2020 novemberében az amerikai külügyminisztérium jóváhagyta a román kormánynak egy "F-16-os szervizcsomag eladását, melynek fővállalkozója a Lockheed Martin"!!!


Klaus Iohannist értesítették a DNA ügyészeinek akciójáról! Azok, akik betörtek a MAPN székházába, azzal az ürüggyel, hogy a minisztérium több tucatnyi munkatársa által jogellenesen kifizetett üdülési csekkeket ellenőrizzék. Csakhogy a nyomozás valódi megfejtése az volt, ahogyan arra már akkor rámutattunk, hogy "Ciucă, a Lockheed Martin és a DNA "keres téged"! Ciucă miniszter tehát ismét "összeomlott", miután az irodájában fogadta a Lockheed Martin amerikai cég új küldöttjét. Ciucă a "felegyenesedés" jeleit mutatta, úgy tűnt, megértette a kapott "leckét", tálcán kínálva az amerikaiaknak minden szerződést, amit csak akarnak, hogy nagyobb "szeletet" kapjanak a román hadsereg felszerelésére szánt milliárdos költségvetésből. Az amerikaiak pedig megdrágították a repülőgépek árát...

Különösen azt követően, hogy a megállapodás értelmében a MAPN szigorúan az amerikai Lockheed Martin gyártó cég kezébe adta a román légierő új repülőszázadának kialakítását. Csakhogy, bár eredetileg F-35-ös gépeket kellett volna átvennie, a román fél felmentést kért, így csak új F-16-os gépeket vehetünk át.

Egy birtokunkba került kémelhárítási jelentés szerint a Lockheed Martin új F-16-os vadászgépeket ajánlott fel, a legutóbbi ajánlata darabonként 55 millió dollárról szólt. De Ciucă magától úgy döntött, hogy megveszi az F-16-at, méghozzá a régi változatot, darabonként ... 53 millió dollárért! Ez őrületbe kergette a Lockheed Martint, hiszen már akkor is tudták, hogy a portugáloktól vásárolt "ócskaságokat" az átvételük után azonnal Bákóba kell küldeni "sürgős modernizálásra"! De amit egy rivális izraeli cég fog elvégezni! És ezt pontosan tudták az amerikaiak! Ahogyan a kémelhárítási struktúránk is, amely tavaly november végén figyelmeztetett az "új F-16-osok pótalkatrészeinek hiányára"!
Motorokat, turbinákat, szelepeket és antennákat keresnek!

Miután kifizette a "zajos" pénzt újabb 5 használt F-16-os repülőgép megvásárlására a portugáloktól, és megkapta az "öreg vas" század 17. "selejtjét", a védelmi minisztérium még egy hónapot és még egy kicsit várt... Aztán a minap bejelentette, hogy szükség van... karbantartáshoz szükséges alkatrészekre! És így Ciucă megnyitotta a tavaly meghirdetett "beszerzési eljárást", a MAPN most mindenféle pótalkatrészeket keres, mint például "szelep, hűtőturbina, hidraulikus motor, repülési adatkijelző, repülésvezérlő panel, radaradat-processzor, kommunikációs erősítő, radarantenna, szenzorvezérlő egység, futóművezérlő egység, ILS-vevő, PBG oxigénszabályozó, elektromechanikus működtető, CTVS vezérlőpanel".

De még így is, az újonnan vásárolt gépeket úgy javítva, mint a kommunizmus idején a dákokat a blokk előtt, a MApN továbbra sem lesz képes biztosítani a saját légterének banális légi rendészeti feladatait. Ez egy nemzetközi kötelezettségvállalás a NATO-n belül, amelyet azonban évek óta Olaszország, Spanyolország, Nagy-Britannia és Kanada szövetséges légiereje biztosít. És mindezt annak ellenére, hogy már milliárdokat öltek a légierő "megújításába". Mert hiába "javítjuk", "modernizáljuk" vagy "karbantartjuk" a földön rozsdásodó F-16-osokat, a román pilóták akkor sem fogják tudni a levegőbe emelni őket! Mert a román pilótáknak egyszerűen nincs saját szimulátoruk, amelyben gyakorolhatnának! Így élik meg azt a szakmai megaláztatást, hogy a külföldi szimulátoroknál várnak egy "ablakra", hogy kapjanak néhány órát a virtuális repülésből! És mindezt annak ellenére, hogy 2017 májusában a Lockheed Martin bejelentette, hogy ... 2019-ben egy F-16-os szimulátort szállít a Román Légierőnek. Most már talán körvonalazódik "valami" mivel Fetești, ahol a szimulátort egy új kiképzőbázison akarták elhelyezni, valóban létezik! Csak talán a pilóták nem fogják látni, mert ott csak" tócsák" nőnek...
 
K

kamm

Guest
Tajvan egy nagy csomagban kapott 66db-ot Block 70-ből, 8milliárdért, ami 121misi/db, de a csomag elég durván, sok más egyéb dolgot is takar, neten 1 csupasz gépere 64milliót írnak.

Teljesen mas teszta, mint a romanok, mert nekik rengeteg van mar es csak Kina miatt adjak bagoert oda.
Csupasz gep ertelmetlen, ezt sosem ertem, ki terjeszti ezeket online - ilyen ar nincs is. :)

Az a $120M/gep meg mindig rohejesen olcso lenne, inkabb $150M-$200M kozott van realisan (spare enginek stb):

Szlovakia 14 Viper $2900 milliard = $207M/gep
Bulgaria 8 Viper $1200 milliard = $150M/gep

A romanoknak szerintem valahol kozottuk araztak volna a veget, a 36 gep siman lett volna $5-6B korul, ami szerintem kiesett abban a pillantban, hogy a Patriotot megrendeltek az idiotak. :)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 243
37 093
113
Ezt mar sokszor átbeszéltük. A szlovakok 14 Vipert $2.9B vettek.
Mire gondolsz itt?
Szlovákia 800 millió dolláros F-16-os vadászgép-szerződése az ország legnagyobb katonai vásárlása
Maguk a gépek csak 800millio dollárba kerültek a többi az fegyverzet , alkatrész stb.
Ezt említették abban a román cikkben is, hogy a teljesen új gépek kerültek volna 55 millió dollárba darabonként, ezek meg használt gépeket vettek és a felújítással együtt 53 millió dollár darabonként.
 
K

kamm

Guest
Ciucă, 175 millió dolláros "átverése" F-16-os pótalkatrészekkel!

2020. január 26-án nyilvánosságra hoztuk, hogy a katonai korrupcióellenes ügyészek a szokásos médiafelhajtás nélkül, de Klaus Iohannis elnök jóváhagyásával razziát tartottak a Honvédelmi Minisztérium székhelyén. És a "kandahári hős" megértette, hogy milyen "pöcegödörbe" került, amikor csak néhány napra megpróbálta abbahagyni az amerikai fegyverkereskedők "visszautasíthatatlan ajánlatainak" teljesítését. Tehát, ahogy a tavaly július 23-i "puccs" címében írtuk: "A DNA után a Lockheed Martin is rászállt a kandahári családra".
Ciucă, te is tájékoztattad Iohannist, hogy a Trumppal kötött alku kudarcot vallott?

Az amerikai cég képviselői így kényszerítették az engedelmes román minisztert, hogy "benyeljen" egy új "repülőszázadot" a portugál légierőtől nagy pénzért átvett "ócskavasból". Vagyis a NATO legkevésbé felszerelt európai hadseregétől, amely azonban kénytelen volt "kitakarítani" saját hangárjait az F-16-tól, hogy újabb F-35-ösöket vásárolhasson az amerikaiaktól. Ciucă pedig "végrehajtotta", annak ellenére, hogy - amint arra tavaly november 1-jén figyelmeztettem - a Portugáliától vásárolt "új" F-16-osok nem rendelkeztek a szükséges pótalkatrészekkel.Miközben beindította azt a szörnyű propagandagépezetet, amelyet a Hadsereg Hírszerzési Főigazgatóságának működési alapjaiból származó nagy pénzzel támogatott, hogy "harcoljon" a nyilvánosság, a politikai osztály és a rendszer többi része ellen,illetve, hogy bebizonítsa, hogy az általunk bemutatott jelentés a pótalkatrészek hiányáról "hamisítvány",
A védelmi miniszter inkább a földön rozsdásodó régi F-16-osokat részesítette előnyben, mint a modern F-35-ösök repülését

Csak most, miután a "NEMZETI" kampány "zavaros vizei" megnyugodni látszottak, és az F-16-os katonai repülőgépek beszerzése már márciusban lezárult, a Honvédelmi Minisztérium most újabb közbeszerzést írt ki az F-16-osok pótalkatrészeinek beszerzésére, összesen 175,4 millió dollár értékű csomagban! És bár Marian Hăpău és Nicolae Ionel Ciucă tábornokok "füstöt eregettek", hogy a karbantartást Bákóban fogják biztosítani, senki sem olyan hülye a rendszer csúcsán, hogy elfelejtse, hogy 2020 novemberében az amerikai külügyminisztérium jóváhagyta a román kormánynak egy "F-16-os szervizcsomag eladását, melynek fővállalkozója a Lockheed Martin"!!!


Klaus Iohannist értesítették a DNA ügyészeinek akciójáról! Azok, akik betörtek a MAPN székházába, azzal az ürüggyel, hogy a minisztérium több tucatnyi munkatársa által jogellenesen kifizetett üdülési csekkeket ellenőrizzék. Csakhogy a nyomozás valódi megfejtése az volt, ahogyan arra már akkor rámutattunk, hogy "Ciucă, a Lockheed Martin és a DNA "keres téged"! Ciucă miniszter tehát ismét "összeomlott", miután az irodájában fogadta a Lockheed Martin amerikai cég új küldöttjét. Ciucă a "felegyenesedés" jeleit mutatta, úgy tűnt, megértette a kapott "leckét", tálcán kínálva az amerikaiaknak minden szerződést, amit csak akarnak, hogy nagyobb "szeletet" kapjanak a román hadsereg felszerelésére szánt milliárdos költségvetésből. Az amerikaiak pedig megdrágították a repülőgépek árát...

Különösen azt követően, hogy a megállapodás értelmében a MAPN szigorúan az amerikai Lockheed Martin gyártó cég kezébe adta a román légierő új repülőszázadának kialakítását. Csakhogy, bár eredetileg F-35-ös gépeket kellett volna átvennie, a román fél felmentést kért, így csak új F-16-os gépeket vehetünk át.

Egy birtokunkba került kémelhárítási jelentés szerint a Lockheed Martin új F-16-os vadászgépeket ajánlott fel, a legutóbbi ajánlata darabonként 55 millió dollárról szólt. De Ciucă magától úgy döntött, hogy megveszi az F-16-at, méghozzá a régi változatot, darabonként ... 53 millió dollárért! Ez őrületbe kergette a Lockheed Martint, hiszen már akkor is tudták, hogy a portugáloktól vásárolt "ócskaságokat" az átvételük után azonnal Bákóba kell küldeni "sürgős modernizálásra"! De amit egy rivális izraeli cég fog elvégezni! És ezt pontosan tudták az amerikaiak! Ahogyan a kémelhárítási struktúránk is, amely tavaly november végén figyelmeztetett az "új F-16-osok pótalkatrészeinek hiányára"!
Motorokat, turbinákat, szelepeket és antennákat keresnek!

Miután kifizette a "zajos" pénzt újabb 5 használt F-16-os repülőgép megvásárlására a portugáloktól, és megkapta az "öreg vas" század 17. "selejtjét", a védelmi minisztérium még egy hónapot és még egy kicsit várt... Aztán a minap bejelentette, hogy szükség van... karbantartáshoz szükséges alkatrészekre! És így Ciucă megnyitotta a tavaly meghirdetett "beszerzési eljárást", a MAPN most mindenféle pótalkatrészeket keres, mint például "szelep, hűtőturbina, hidraulikus motor, repülési adatkijelző, repülésvezérlő panel, radaradat-processzor, kommunikációs erősítő, radarantenna, szenzorvezérlő egység, futóművezérlő egység, ILS-vevő, PBG oxigénszabályozó, elektromechanikus működtető, CTVS vezérlőpanel".

De még így is, az újonnan vásárolt gépeket úgy javítva, mint a kommunizmus idején a dákokat a blokk előtt, a MApN továbbra sem lesz képes biztosítani a saját légterének banális légi rendészeti feladatait. Ez egy nemzetközi kötelezettségvállalás a NATO-n belül, amelyet azonban évek óta Olaszország, Spanyolország, Nagy-Britannia és Kanada szövetséges légiereje biztosít. És mindezt annak ellenére, hogy már milliárdokat öltek a légierő "megújításába". Mert hiába "javítjuk", "modernizáljuk" vagy "karbantartjuk" a földön rozsdásodó F-16-osokat, a román pilóták akkor sem fogják tudni a levegőbe emelni őket! Mert a román pilótáknak egyszerűen nincs saját szimulátoruk, amelyben gyakorolhatnának! Így élik meg azt a szakmai megaláztatást, hogy a külföldi szimulátoroknál várnak egy "ablakra", hogy kapjanak néhány órát a virtuális repülésből! És mindezt annak ellenére, hogy 2017 májusában a Lockheed Martin bejelentette, hogy ... 2019-ben egy F-16-os szimulátort szállít a Román Légierőnek. Most már talán körvonalazódik "valami" mivel Fetești, ahol a szimulátort egy új kiképzőbázison akarták elhelyezni, valóban létezik! Csak talán a pilóták nem fogják látni, mert ott csak" tócsák" nőnek...

Zavaros hulyeseg. Mar a nyelvezete is mutatja, valami iskolazatlan bulvarszemetet irogato firkasztol jon, akit valoszinuleg manipulaltak. Egyreszt soha nem volt $55M Viper felajanlva onmagaban, ebben teljesen bizonyos vagyok, a szerencsetlen nem erti, hogy masik 2x annyi a support contract meg a spare meg miegymas (erre panaszkodtak a koreaiak is, hogy mindenert az amerikaiakra kellett varniuk es aranyarban szamlaztak.) Masreszt szerintem realisan fel sem merult, hogy F-35-ot vennenek a romanok - egetvero osszeg lett volna (pedig ha valaha lett volna ra eselyuk, akkor az Trump amokfutasa alatt volt, ma mar szerintem Bidenek nem adnanak el nekik.)
 
K

kamm

Guest
Szlovákia 800 millió dolláros F-16-os vadászgép-szerződése az ország legnagyobb katonai vásárlása
Nem, az a LM gyartasi ill eladasi ara az amerikai allam ill a szlovak kuncsaft fele. Erre jon ra minden mas.


Maguk a gépek csak 800millio dollárba kerültek a többi az fegyverzet , alkatrész stb.
Ezt említették abban a román cikkben is, hogy a teljesen új gépek kerültek volna 55 millió dollárba darabonként, ezek meg használt gépeket vettek és a felújítással együtt 53 millió dollár darabonként.
A szlovak rendeles $2.9 milliard. Mint feljebb irtam, ertelmetlen ez a csupasz gep aras marhasag, senki nem vesz es nem is tud gepet csupaszon, onamagaban, support nelkul reptetni.

"WASHINGTON, Apr. 4, 2018 - The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to Slovakia of F-16 Block 70/72 V configuration aircraft for an estimated cost of $2.91 billion. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale on April 3, 2018."

 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül