1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Scout SV

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - independence által indítva @ 2015. január 17..

1. independence

independence Active Member

Azt hiszem ,ez is megérdemelne már egy topicot .

http://www.generaldynamics.uk.com/scoutsv/index.html

2. independence

http://en.wikipedia.org/wiki/Scout_SV

Beszédes az önsúlya ,a védettség komoly , minden variánson ott lóg a kieg. páncélzat...

3. independence

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Akár tökéletes is lehetne ha az ára nem lenne ilyen horribilis. 6 millió font/db?

5. eSeM

eSeM New Member

a britek ezzel a bulldogokat valtjak?

6. independence

Ja , kb . Én dollárban számoltam át , úgy kb 9,8 mill/db ... Most ez úgy jön ki , hogy a költség osztva a várható igényelt darab számmal . Ez mondjuk így kissé túlzás mert magában foglalja a teljes fejlesztés költséget is gondolom. Szóval ha valaki rendelne még belőle(már ha másnak is eladó) ugyanennyit , gondolom barátságosabb ár lenne valamivel .

Mondjuk állítólag a Puma ára is itt mozog , és hát ez még jobban felszerelt elektronikával , ami ugye drágítja . Egyébként nagyjából ugyan azt tudja...

7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ó, ha az a motorháztető lecsapódik...

8. independence

Azt hiszem , mindent ami itt található : http://en.wikipedia.org/wiki/Combat_Vehicle_Reconnaissance_%28Tracked%29

9. eSeM

eSeM New Member

A cvrt csaladot ertem, nem mai darabok (a lettek most vettek beloluk joparat am) viszont sztem nem egy kategoria a ketto, de ahogy a wikin nezem a valtozatokat meg a darabszamokat valoban ez lehet a cel

10. independence

:)

És a bevásárló szatyor tartót figyeled ? Azt hittem az ott valami páncél , ami rálóg a járó szerkezetre. Nem gondoltam hogy "kesztyűtartó"... :)

11. ms07

ms07 Well-Known Member

Eléggé hasonlít a Warriorra, azt fejlesztették tovább? azt is váltani fogja?

12. Mackensen

Az páncél főleg üreges töltetek ellen. Nincs azzal semmi gond ha a két páncéllap közti helyet kihasználják. Ha netalán meggyúl akkor sem lesz nagy gond.

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Engem nem lep meg hogy jóval vastagabb. Az angolkák betegesen biztonságmániások.

14. fip7

fip7 Well-Known Member

Ahogy olvastam ez a tetszetős masina a spanyol/osztrák ASCOD-on alapul. Érdekes, hogy a CV-90-el szemben az ASCOD került ki győztesen a tenderen.

Amúgy a nyitott motorháztetős képről nekem az jön le, hogy a motorteret nem nagyon páncélozták. Elég vékony az a lemez.
    A Pumáról is láttam már hasonló képet.
    Valószínűleg a motor mögött a küzdőteret páncélozták be komolyabban, a motorteret pedig maximum csak géppuskák ellen. Gondolom így spóroltak az anyagon és a súlyon.
    Ebből arra következtetek, hogy a személyzet túlélése fontosabb, mint a jármű mobilitása.

15. doberamann

doberamann Member

Így is úgy néz ki mint aki megevett 1 tankot reggelire, hátha még rendes páncél is lenne rajta :)

16. Mackensen

Nem nagyon értem mi bajotok a páncéljákval, a többi járműnek sem vastagabb ebben a kategóriában?

17. fip7

fip7 Well-Known Member

Szerintem a többinek sem vastagabb. Pont az írtam, hogy a Pumának is pont ilyen "lemez" a motorházteteje.
    Csak érdekes számomra az elv ami alapján páncélozták ezeket a járműveket.

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Elég nagy biztonsággal mondanám, hogy ez egy Atlas. Equipment and Support Recovery. Műszaki mentő jármű.
    Érdekes, hogy náluk külön van egy műszaki mentő és egy javító jármű.
    Ez 3 fős deszanttal rendelkezik, és a küzdőtérbe a rengeteg tároló rekesz, meg polc a szervizhez kell.

Ocses likes this.

Ezen oldal megosztása