Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 717
113
Például mert nehezek és rugalmatlanok. Tehát ha nem is vágja át a "fasza védőruhát", súlyos zúzódást és törést okozhat. A penge töréséről meg már ne is beszéljünk...!!!
De pont ez lenne a lényeg! A japán Kindo egy fokkal már közelebb a valósághoz más is a stílus.
A serülés veszély meg ugyanúgy megvan a súlyokát emelőknék boxolóknal vagy akár a 100km/h száguldozó kerékpárosoknak.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ugye vannak sportok mint (lovas)íjászat, gerely hajítás, lövészet, vívás stb ami 'háborús' eredetű. Végeredményben a küzdő sportok is ilyenek.
A vívást érthető biztonsági okokból lebutították egy dróttal való hadonászásra.
Kérdés; a mai modern kevlár +egyéb strapabíró anyagoknak köszönhetően miért nem hozzák vissza a régi kardokat? Nem hiszem, hogy ne lehetne fasza védőruhát készíteni, meg nem kellene szuper éles kard, de ez a hajlekony drót izé is vicc. Lehetne rendes küzdelem a különböző kardnemekben.. Vagy ez nagyon elborúlt ötlet?
Heee????

Van olyan, hogy szablyavívás:

A németeknél van mensur nevű párbajvívás (ma is van kevés, a fejnél csak a szemet és fület védő felszerelésben):
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Heee????

Van olyan, hogy szablyavívás:

A németeknél van mensur nevű párbajvívás (ma is van kevés, a fejnél csak a szemet és fület védő felszerelésben):
No meg hát a kendo-t is idevehetjük. Marha nagyokat lehet ám ütni azokkal a bambuszkardokkal, és csak akarat kérdése hogy lecserélje valaki egy katanára, meg bár jobb helyeken nem azzal megy a küzdelem, de vágni vágnak pengével gyümölcsöt, zöldséget, bambuszt etc.

Nem szívesen akadnék bele egy kendo mesterbe, ha katana van nála, na...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
No meg hát a kendo-t is idevehetjük. Marha nagyokat lehet ám ütni azokkal a bambuszkardokkal, és csak akarat kérdése hogy lecserélje valaki egy katanára, meg bár jobb helyeken nem azzal megy a küzdelem, de vágni vágnak pengével gyümölcsöt, zöldséget, bambuszt etc.

Nem szívesen akadnék bele egy kendo mesterbe, ha katana van nála, na...
Azt azért nem vettem ide -azon túl, hogy a lista sem teljes; mert alapvetően a megmérettetés sem pengével történik, ha jól tudom.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Azt azért nem vettem ide -azon túl, hogy a lista sem teljes; mert alapvetően a megmérettetés sem pengével történik, ha jól tudom.
Nem, viszont csak azért hogy lehetőleg ne halj bele. Tényleg amit megcsinálnak a bambuszkarddal, azt megcsinálják katanával is, és nem véletlen vannak agyonpárnázva, ÚGY ELVERNEK mivel full kontakt a küzdelem, még a bambuszkardokkal is, mint buzi a faszát...


Kő kemény dolog az, s mondom, amikor nem ember ember ellen mennek, akkor meg egész brutál célpontokat is felaprítják már a haladók is, mint a szart, ilyen kókuszdió, ilyesmi. Szóval ha úgy adódna, egy középhaladó is lecsapkodná pár vágásból egy katanával a végtagokat gond nélkül.

Az edzés meg full kontakt, nagyon pörgős, nagyon agresszív, iszonyat izommunka mondjuk egy párpajtőrrel összehasonlítva, mert itt nem hozzád érintik villámgyorsan a végét a "drótnak", hanem olyat rádbasznak hogy ott élesben át/levágnának mint egy malacot.

Más filozófia van mögötte.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem, viszont csak azért hogy lehetőleg ne halj bele. Tényleg amit megcsinálnak a bambuszkarddal, azt megcsinálják katanával is, és nem véletlen vannak agyonpárnázva, ÚGY ELVERNEK mivel full kontakt a küzdelem, még a bambuszkardokkal is, mint buzi a faszát...


Kő kemény dolog az, s mondom, amikor nem ember ember ellen mennek, akkor meg egész brutál célpontokat is felaprítják már a haladók is, mint a szart, ilyen kókuszdió, ilyesmi. Szóval ha úgy adódna, egy középhaladó is lecsapkodná pár vágásból egy katanával a végtagokat gond nélkül.

Az edzés meg full kontakt, nagyon pörgős, nagyon agresszív, iszonyat izommunka mondjuk egy párpajtőrrel összehasonlítva, mert itt nem hozzád érintik villámgyorsan a végét a "drótnak", hanem olyat rádbasznak hogy ott élesben át/levágnának mint egy malacot.

Más filozófia van mögötte.
Én ezt egyáltalán nem vontam kétségbe. Ha nem kellene nekem már messzebbre menni, szívesen jártam volna már régóta. Azonban itt a pengével való vívásról volt szó. Simán ideférhet mondjuk a hagyományőrző vívások komolyabb változatai is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Én ezt egyáltalán nem vontam kétségbe. Ha nem kellene nekem már messzebbre menni, szívesen jártam volna már régóta. Azonban itt a pengével való vívásról volt szó. Simán ideférhet mondjuk a hagyományőrző vívások komolyabb változatai is.
Nekem ez örök dilemmám, hogy mi a jobb, egy komolyabb - életszerűbb eszközökkel/kevesebb védőfelszereléssel ellátott stílus/edzésrendszer, vagy ami védi a sportolót?

Elsőre laikus azonnal rávágja, hogy mindig az lesz a jobb rendszer ami hasonlít a valósághoz, brutál kemény szabályrendszerben edz, nincs kesztyű, nincs fejvédő, etc etc.

Mostanra az érlelődött meg bennem, hogy a legkeményebb manusok akikkel találkoztam, olyan dolgot toltak, ami eleve olyan szabályrendszer ahol védve van a felhasználó eléggé. Pofon egyszerű az oka: lemész egy karate edzésre, és az emberek - edzők 90%-a a nem tolja full kontakban. Még azok az ágak sem ahol dedikáltan full kontakt maga a stílus, pl. Kyo-ban.

Marha egyszerű az oka: lesérülne mindenki nagyon hamar, meg csúnya lenne a sok edzőtársi kapcsolat - haverság ez miatt menne szét, hogy ki kinek csapkodta ki a fogát, rúgta szét az állát. Versenyzők mikor készülnek, sok esetben ott is használnak a valódi full kontakt felkészülés mellett kesztyűt, fejvédőt, mindent, mert a sérülést senki sem szereti. A Box ott van ellenpéldának: nagy 10-12 unciás kesztyűk, fejvédők, testvédők, fogvédők, semmit sem szégyellnek használni edzésen, cserébe viszonylag hamar azt várják el tőled, hogy ÜSS keményen, és álljad. Azt szokja meg az ember, hogy bimm bamm bumm, csak az üt igazán aki nagyot üt. Több köze van az élethez, mint az ilyen kung-fus, taekwando-s okosságoknak.

Semmi csiribiri, csak leütnek a picsába.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 712
113
Ugye vannak sportok mint (lovas)íjászat, gerely hajítás, lövészet, vívás stb ami 'háborús' eredetű. Végeredményben a küzdő sportok is ilyenek.
A vívást érthető biztonsági okokból lebutították egy dróttal való hadonászásra.
Kérdés; a mai modern kevlár +egyéb strapabíró anyagoknak köszönhetően miért nem hozzák vissza a régi kardokat? Nem hiszem, hogy ne lehetne fasza védőruhát készíteni, meg nem kellene szuper éles kard, de ez a hajlekony drót izé is vicc. Lehetne rendes küzdelem a különböző kardnemekben.. Vagy ez nagyon elborúlt ötlet?


Ezek létező dolgok.


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 941
113
1FcKöln- Mol Fehérvár 1:2

Mihez is hasonlít ez a helyzet kicsiben?


Tessék legalább így megoldani!
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 010
113

Mihez is hasonlít ez a helyzet kicsiben?


Tessék legalább így megoldani!
Igen, el kell ismerni, nagy győzelem volt.