Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 710
113
Hansa Rostock-St Pauli meccsen a hazaik üzenete:


Sőt, még azzal is szívatták a full anarchista paulisokat (kép felső része), hogy a ‘92-es rostocki (lichtenhageni) zavargásokra emlékeztettek őket, ahol a főként környéki huligánok a tobzódó menekülteket (főként cigányokat) támadtak meg.

fch4.jpg


Arrafelé még ilyen kemények a germánok? @ozymandias
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 401
113
Hansa Rostock-St Pauli meccsen a hazaik üzenete:


Sőt, még azzal is szívatták a full anarchista paulisokat (kép felső része), hogy a ‘92-es rostocki (lichtenhageni) zavargásokra emlékeztettek őket, ahol a főként környéki huligánok a tobzódó menekülteket (főként cigányokat) támadtak meg.

fch4.jpg


Arrafelé még ilyen kemények a germánok? @ozymandias
Előszeretettel verik szét egymás fejét. A Ruhr vidéki rangadók még mostanában is a címlapokra kerülnek.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 710
113
Előszeretettel verik szét egymás fejét. A Ruhr vidéki rangadók még mostanában is a címlapokra kerülnek.
Nekem eddig ez a Hansa - Pauli rivalizálás kimaradt. Egyébként én is látom, hogy a germán ultrák nagyon keményen tolják az ipar huligán részét is. Olyan utcai rajtaütések, meg bunyók vannak, hogy csak nézek.

Inkább arra céloztam, hogy elég kevés jobboldali német brigád van felsőbb osztályokban, ahol ennek hangot is mernek adni (nekem csak a Dynamo Dresden jut hirtelen eszembe, de ha jól tudom már ott is volt egy kis idomulás).
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 401
113
Nekem eddig ez a Hansa - Pauli rivalizálás kimaradt. Egyébként én is látom, hogy a germán ultrák nagyon keményen tolják az ipar huligán részét is. Olyan utcai rajtaütések, meg bunyók vannak, hogy csak nézek.

Inkább arra céloztam, hogy elég kevés jobboldali német brigád van felsőbb osztályokban, ahol ennek hangot is mernek adni (nekem csak a Dynamo Dresden jut hirtelen eszembe, de ha jól tudom már ott is volt egy kis idomulás).
Mönchengladbach, Schalke elég kemények. Az utcán azért vannak egyre durvább balhék mert keverednek közéjük arabok illetve kiszorították az összes hool-t a stadionokból. És valóban, túlnyomó többségben a csürhe balosok bent lehetnek a stadionban, sőt azt hiszem a Lipcsének még meleg ultra csoportja is van :D
Európában nagyon, nagyon kevés csapatnak lehetnek jobboldali szurkolói, egy igen markáns kivétel a Lazio.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 710
113
Mönchengladbach, Schalke elég kemények. Az utcán azért vannak egyre durvább balhék mert keverednek közéjük arabok illetve kiszorították az összes hool-t a stadionokból. És valóban, túlnyomó többségben a csürhe balosok bent lehetnek a stadionban, sőt azt hiszem a Lipcsének még meleg ultra csoportja is van :D
Európában nagyon, nagyon kevés csapatnak lehetnek jobboldali szurkolói, egy igen markáns kivétel a Lazio.
Szerencsére Magyarországon fordított a helyzet, mert nálunk dedikált, igazi kemény balos tábor sehol nincsen. Talán ez annak köszönető, hogy az anarchista ideológiai vonal be sem jött Magyarországra.

Lipcse meg hiába Szászország, ahol azért vannak jobbos brigádok, pl. Drezda, Chemnitz (pár éve az ottani hoolokkal volt összetűzése az ottani újnémeteknek, ha emlékszel rá, lett is nácizás rendesen), mégis balos az RB Leipzig.
Ha már Lipcse, gyorsan ránézve jól emlékeztem, hogy Lipcsében van 2 másik csapat, a Chemie Leipzig és a Lokomotive Leipzig (a lipcsei Loki :)). Az előbbi balos, az utóbbi jobbos táborral rendelkezik inkább, meg elvileg egyéb történeti okokból is utálják egymást, szóval megyei szinten is vannak izgalmak.

Hogy a németeknél a huligánok/ultrák között mennyi az újgermán, az egy jó kérdés. Ahogy én szoktam látni a kapuk mögött szinte marginális az arányuk, de lehet, hogy romlik a helyzet. Az biztos, hogy a franciáknál már sikeresen megtörtént a váltás, pl Marseille meccsen fehér ember már alig van. Mondjuk a városban is, de ez már más kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 236
9 401
113
Szerencsére Magyarországon fordított a helyzet, mert nálunk dedikált, igazi kemény balos tábor sehol nincsen. Talán ez annak köszönető, hogy az anarchista ideológiai vonal be sem jött Magyarországra.

Lipcse meg hiába Szászország, ahol azért vannak jobbos brigádok, pl. Drezda, Chemnitz (pár éve az ottani hoolokkal volt összetűzése az ottani újnémeteknek, ha emlékszel rá, lett is nácizás rendesen), mégis balos az RB Leipzig.
Ha már Lipcse, gyorsan ránézve jól emlékeztem, hogy Lipcsében van 2 másik csapat, a Chemie Leipzig és a Lokomotive Leipzig (a lipcsei Loki :)). Az előbbi balos, az utóbbi jobbos táborral rendelkezik inkább, meg elvileg egyéb történeti okokból is utálják egymást, szóval megyei szinten is vannak izgalmak.

Hogy a németeknél a huligánok/ultrák között mennyi az újgermán, az egy jó kérdés. Ahogy én szoktam látni a kapuk mögött szinte marginális az arányuk, de lehet, hogy romlik a helyzet. Az biztos, hogy a franciáknál már sikeresen megtörtént a váltás, pl Marseille meccsen fehér ember már alig van. Mondjuk a városban is, de ez már más kérdés.
Teljesen jól látod a helyzetet. Mo-n azt hiszem most hirtelen a Vasas kivételével balos nincs. De itthon nem felülprezentáltak mint nyugaton. Szoktam látni a hírekben Hamburgban volt balhé amikor kiestek (HSV), és talán Nürnbergben, de nem biztos, hogy jól emlékszem. Egyébként Európában minden héten történik komolyabb balhé, csak idehaza hallgatnak erről. És igen, a francia szurkolói kultúra már nagyon megváltozott.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
Teljesen jól látod a helyzetet. Mo-n azt hiszem most hirtelen a Vasas kivételével balos nincs. De itthon nem felülprezentáltak mint nyugaton. Szoktam látni a hírekben Hamburgban volt balhé amikor kiestek (HSV), és talán Nürnbergben, de nem biztos, hogy jól emlékszem. Egyébként Európában minden héten történik komolyabb balhé, csak idehaza hallgatnak erről. És igen, a francia szurkolói kultúra már nagyon megváltozott.
És akkor már a Nascarról ne is beszéljünk, ahol még orosz is indulhat orosz zászlóval az autóján, mert leszarják a liberálisokat.

Let's Go Brandon!
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: PFZ and formosa1

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 746
93
RIP

Életének 100. esztendejében elhunyt a magyar jégkorongsport ikonikus alakja, Pásztor György. A honi szövetség tiszteletbeli elnökének haláláról az MJSZ adott tájékoztatást.

Pásztor György kora ellenére az utolsó hónapjaiban is aktív volt, még a közelmúltban is rendszeresen látogatott ki válogatott- és klubmérkőzésekre egyaránt, de ha tehette, az elnökségi üléseken és a küldöttgyűléseken is részt vett – idézi fel a jégkorongszövetség.hu.
4_10633.jpg
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
871
4 917
93
elnézve a multispoprt EB-ket azon gondolkodtam mennyi őshonos sportoló jelent meg.
számomra nem természetes, hogy afrikai svédek, norvégok nyernek.

aztán rájöttem, nem kell ezt így komolyan venni. nem mások ők, mint egyszerű zsoldosok. béremberek, akiket csak azért, és addig viselnek el, míg hozzák a kívánt teljesítményt. ha már nem, akkor csak nemkívánatos bevándorlók lesznek ismét ...
mert ilyen a világ
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
elnézve a multispoprt EB-ket azon gondolkodtam mennyi őshonos sportoló jelent meg.
számomra nem természetes, hogy afrikai svédek, norvégok nyernek.

aztán rájöttem, nem kell ezt így komolyan venni. nem mások ők, mint egyszerű zsoldosok. béremberek, akiket csak azért, és addig viselnek el, míg hozzák a kívánt teljesítményt. ha már nem, akkor csak nemkívánatos bevándorlók lesznek ismét ...
mert ilyen a világ

Jónéhány éve Karim Benzema fogalmazta meg elég jól, ha gólt rúgok a meccsen: a francia válogatott csatár vagyok, ha sorra kihagyom a helyzeteket: az algériai származású labdarúgó leszek.
 
W

Wilson

Guest
Puskás Akadémia 1, a Kisvárda 2, a Fehérvár viszont 3 teljes kört is ment a nemzetközi porondon. A szegény alulfinanszírozott Fradi meg kiesett a BL selejtezőben a legyőzhetetlen Qarabagtól. Ja várj mégse az, a Plzennek sikerült a bravúr.

Nem semmi az idei nemzetközi szereplés. :(
A Fehérvárnak reálisan nézve nem volt sok esélye a Köln ellen, ezzel szemben kint ugye nyert 2:1 re (az ember előny persze sokat segített) a tegnapi 3:0 l-s vereség a realitás a Bundesliga 7. helyezetjétől.

Ami a Fradit illeti ő már van olyan színten, hogy reálisan elvarható tőle minden évben egy Konferencia liga v Európa liga szereplés, a BL főtábla csak nagyon jó sorsolással és végig nagyon koncentrált és jó játékkal és persze szerencsével érhető el a jelenlegi kerettel.

A Kisvárda és a Puskás pedig egy nálánál erősebb elenfelet kapott és szembe jött velük a valóság.
 
T

Törölt tag 133

Guest
A Fehérvárnak reálisan nézve nem volt sok esélye a Köln ellen, ezzel szemben kint ugye nyert 2:1 re (az ember előny persze sokat segített) a tegnapi 3:0 l-s vereség a realitás a Bundesliga 7. helyezetjétől.

Ami a Fradit illeti ő már van olyan színten, hogy reálisan elvarható tőle minden évben egy Konferencia liga v Európa liga szereplés, a BL főtábla csak nagyon jó sorsolással és végig nagyon koncentrált és jó játékkal és persze szerencsével érhető el a jelenlegi kerettel.

A Kisvárda és a Puskás pedig egy nálánál erősebb elenfelet kapott és szembe jött velük a valóság.

Vajon mennyi idő mire eljutnak oda, h a magyar bajnoknak legalább a BL főtábla reálisan elvárható legyen? Lassan illene erre a szintre jutni, 12 éve tolják az adófizetői zsét a Fradiba..
 
W

Wilson

Guest
Vajon mennyi idő mire eljutnak olyan szintre, h a magyar bajnoknak legalább a BL főtábla reálisan elvárható legyen? Lassan illene erre a szintre jutni, 12 éve tolják az adófizetői zsét a Fradiba..
Azzal én is egyetértek, hogy nem kéne számolatlanul önteni a pénzt a magyar profi foci klubokba, azzal a koncepcióval még valamennyire egyet is értenék, hogy állami segítséggel megadják nekik a kezdő lökést , hogy utána a lehetőségek szerint piaci alapon működjenek, de az igazat megvallva nem látom ezt a szándékot és a koncepciót, mivel a Fradit kivéve amelynek jelentős egyéb bevételei vannak, (az Újpest és a Loki) kivételével mindegyik magyar NB1 és NB2 profi foci klub kizárólag a magyar adófizetők pénzéből dőzsöl a léte attól függ.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 710
113
Azzal én is egyetértek, hogy nem kéne számolatlanul önteni a pénzt a magyar profi foci klubokba, azzal a koncepcióval még valamennyire egyet is értenék, hogy állami segítséggel megadják nekik a kezdő lökést , hogy utána a lehetőségek szerint piaci alapon működjenek, de az igazat megvallva nem látom ezt a szándékot és a koncepciót, mivel a Fradit kivéve amelynek jelentős egyéb bevételei vannak, (az Újpest és a Loki) kivételével mindegyik magyar NB1 és NB2 profi foci klub kizárólag a magyar adófizetők pénzéből dőzsöl a léte attól függ.
Az a legfájóbb, hogy az infra nagyon sok helyen nyugati szintű, amihez a hazai szakma nem tud felnőni 10-en x éve.
 
W

Wilson

Guest
Az a legfájóbb, hogy az infra nagyon sok helyen nyugati szintű, amihez a hazai szakma nem tud felnőni 10-en x éve.
Igen ez is az egyik fontos probléma, de szerintem az is, hogy a jelenlegi kormányzat állami pénzből akarja megvalósítani ezeknek a klubboknak a fenntartását, amúgy a nyugati infra fenntartása nem egy esetben már jelentős gondot okozott az önkormányzatnak, lásd pl Szombathely.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse