1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szállítógépek váltása a MH-nél

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Batka által indítva @ 2013. február 17..

1. blogen

blogen Well-Known Member

Ott van leírva följebb, hogy a kiszállított missziós zászlóalj ellátása a cél, ha ezt nem érted, akkor hagyd a fenébe a témát és próbálkozz valami egyszerűbbel!

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Akkor minek lesz 3 A319?A mi szintünkön elég azokat átépiteni tankerképeségű logisztikai szállitógépnek.Stratégiai szállitógépeket szövetségi szintű közös alakulat üzemeltesse.Ha a szövetség szétesik,úgysem fogunk mi semmiféle stratégiai mélységű műveletben résztvenni.Saját igényeinkre meg semmi szükség rá.

formosa1 likes this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Hogy legalább egy mindig bevethető legyen? :rolleyes:

Látod, most is kiesett az egyik gép 4,5 hónapra.
    Ha a másikkal is történne valami váratlan márciusban, akkor már a Baltikumba kijutás is problémás lenne.
    Emellett rendszeresen járnak még a Ciprusra, Koszovóba stb.
    A politikusokat elviszi a Falcon is ha kell. (De valamiért jobban szeretik az A319-est, mert most is azzal mentek Varsóba a NATO ünnepségre.)
    Civil újságírókat kivinni a Baltikumba, ahhoz is A319 kell. (Meg ne lássák a Falcon belsejét.)

Nagy Csaba and megazez like this.
  4. Celebra

Meg foglak lepni.A400 helyett vegyünk még A319/20okat.Egyet szereljünk át EW/légi harcálláspontá.2db-t meg épittessünk át a svédekkel vagy a zsidókkal AEW feladatra.Többit meg tanker-logisztikai támogató szerere.És még dilomáciai-zsurnaliszta szállitónak is megfelelnek akkor is.
    De harcászati szállitónak elég egy kisebb rámpás tipus,valós igényeink szerint.Szövetségi szint a stratégiai szállitó,az inkább valamiféle közös szállitó alakulatba való.Szerintem

5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Honnan tudod mi a valós igény amikor sok sok éve nincs csak 1-2 rámpás gépünk? Támogatom hogy jöjjön még legalább 3 Airbus de azoknak a Cargoja elég korlàtolt , eltudom fogadni hogy nem kell A400M méretű gép ( habàr én örülnék ha jönne) de Herky paraméterein nem adnék alább

6. Celebra

Herkyt én is elfogadnám.Bármelik C130j változat alkalmasá tehető létező és kidolgozott kiegészitő felszereléssel tanker,REH és gunship feladatokra.Van EAW változata.Viszont akkor ne vegyünk több A319est.

fedett_mókus likes this.
  7. hollywood

hollywood New Member

Csak egy kérdés :mennyire prioritás a következő szállítógéppel szemben a tanker képesség?Mert ez determinálhatja hogy milyen géppel számolnak 2026 után a gripen lízing lejártát követően .

8. Celebra

Elvileg bejelentett igény.
    Csak az F16 esik ki.F35Cváltozat hajlékonycsöves rendszerrel tankol.Elméletileg ez átemelhető az A változatra is.Persze plusz pénzért

9. blogen

blogen Well-Known Member

Lehetséges, hogy a felmerült F-35 beszerzés az oka, hogy az elmúlt hónapokban már nem beszélnek a légi-utántöltőképességről a teherszállító kapcsán. De mindkét szóbajöhető típus (KC-390 és A400M) esetében ez reális opció. Viszont nem beszélnek dedikált légi-utántöltő gépről egyáltalán!

Hacsak nem a tervezett harmadik Airbus lesz valamiféle öszvér A320neo M3 verzió! De a légi-harcálláspont funkció vegyítése a légi-utántöltőével meglepő lenne!

10. Terminator

Még az F-16-osnak is van hajlékonytömlős változata, pl. az india ajánlat:

11. Celebra

Ezt sem tudtam.Hiába,nem vagyok én az egri káptalan....
    Akkor akármelik rendelhető hajlékonytömlős rendszerben,csak ügyelni kell rá.Szerintem nekünk erre ügyelni kellene

12. blogen

blogen Well-Known Member

Találtam valami érdekeset, SIGINT konténer (Senior Scout Signal Intelligence):

arcas and Terminator like this.
  13. Terminator

Valamelyik topikban volt már róla szó.

A tanker-szállító már többfeladatú, az utasszállító gépekhez kell mindig valamit kiatalálni, hogy ne kelljen őket utasszállító gépnek nevezni :cool:

14. Celebra

Hát ez az.C130 egy kiforrott,jol bevált tipus.Minden késszen kapható,ami nekünk kell.Még AEW változata is van,mutatóba.
    Rendelhető úgy,hogy a szállitógép alapfeladattal előkészitve speciállis eszközök,konténerek felakolásával elektronikus felderitővagy éppen lefogó feladatot lásson el.Vagy tehertérbe berakható pottartállyal és a szárny külső függesztőire csatlakoztatott konténerrel tanker.Fejlesztettek hozzá ajtba szerelhető gépágyút is,gunship feladatra.Ha nagy gépet akarunk,szerintem a C130 a maximum,amivel még reális számolnunk

15. fedett_mókus

az a baj ezzel szerintem hogy akkor kéne vagy 5-6 Herky , elvileg 3 rámpás fog érkezni , akkor én már inkább vennék még 3 Airbust , amiket átalakítok MEDIVAC , tanker stb stb feladatra (természetesen multirole jelleggel) és akkor legyen 3 rendes rámpás teherszállítónk aztán csókolom , sajnos szerintem a több típus lenne itthon a legjobb megoldás de az ugye a legköltségesebb , pl tanker, AEW/AWACS, MEDIVAC ,személyszállításlehetne Airbus(319 vagy személyszállításra jöhetne szerintem 320-as vagy 321-es), felderítő és futárgépnek pár Pilatus PC-6/12 ideális rámpásból meg C27 és Herky kombó ideális lenne és pár Reaper-rel kiegészülve de hát szerintem erre így nem lesz pénz még sokáig, azért ilyen fontos hogy 1 gép/típus multirole legyen
    de ha így nem számít a dolog akkor felőlem aztán jöhet akár 8 Herky is :D én csak örülök nekik mert szeretem azt a kis gépet

16. Celebra

Igazábol kifejezetten honi feladatokra továbbra is az orosz S80PT nyugati fegyverzet változatát tartanám a legjobbnak.Honvédelmi viszonylatban a hibridháborút tartom a legvalószinübbnek,a gépet meg direkt arra tervezte a muszka.Missziós COINT környezetre is kiválóan megfelel.A319 meg logisztikai-tanker-csapatszálliutó szerepkörben.Herky is belefér,mert kiforrott és rugalmas gép.De annál nagyobb szerintem egyszerüen nem a mi kategóriánk önálló üzemeltetésben.

17. fedett_mókus

ez oké de mit hozol ha az orosz vas nem opció mondjuk?

18. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Szep es jo ez e C130 de nem Europai termek es mar a H miniszterunk is egyertelmuen kimondta az itt nemregen belinkelt videoban h jon a 3ik Airbus es azt is hogy milyen felszerelessel.
    Rampas gepek tekinteteben is szinte bizonyos a tipus, pontosabban keteselyes ( bar sztm nem a Brazil lesz a nyero)

Ettol fuggetlenul a PC-12 egy hiperszuper gep imadom univerzalisan hasznalhato. A kategoriajaban az elso szerintem.
    Jo lenne belole szinten 3db

19. fedett_mókus

a KC ne legyen reális opció, legnagyobb hülyeség lenne
    nem értem , így európai típus meg úgy meg így airbus meg úgy helikopter az első részben aztán idehoznának egy KC-t ami félig ugye ami cucc , elég fura bár szerintem ez a dolog nekem csak amiatt van hogy abszolut a brazil vas ellen vagyok, előbb is leírtam , hatalmas hülyeség lenne, annyi erővel jöhetne a A400M-is

20. Celebra

Jó kérdés.Gyakorlatilag nincs másik ilyen jol kidolgozott tipus,erre a feladatkörre.CN235/295nek van egy ilyen irányba módositott változata,de messze nem olyan jók.
    Valahova belinkeltem egy tanulmányt hazai könnyű szállitó repcsi gyártásának megvalósithatóságárol.Talán belevágnék a dologba,és ha megy,orosz-izraeli együtműködésben továbblépés gyanánt megreckiroznám a hazai összeszerelését az S80nak.Jó poén lenne eladni utána az US Army-nak.Nekik is van igényük egy ilesféle hadszintéri harci-szállitóra,csak a légierő folyton keresztbetesz nekik.

krokomach and fedett_mókus like this.

Ezen oldal megosztása