Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 487
113
szóbajöhető típus (KC-390 és A400M)
a KC ne legyen reális opció, legnagyobb hülyeség lenne
Szep es jo ez e C130 de nem Europai termek es mar a H miniszterunk is egyertelmuen kimondta az itt nemregen belinkelt videoban h jon a 3ik Airbus es azt is hogy milyen felszerelessel.
Rampas gepek tekinteteben is szinte bizonyos a tipus, pontosabban keteselyes ( bar sztm nem a Brazil lesz a nyero)
nem értem , így európai típus meg úgy meg így airbus meg úgy helikopter az első részben aztán idehoznának egy KC-t ami félig ugye ami cucc , elég fura bár szerintem ez a dolog nekem csak amiatt van hogy abszolut a brazil vas ellen vagyok, előbb is leírtam , hatalmas hülyeség lenne, annyi erővel jöhetne a A400M-is
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
ez oké de mit hozol ha az orosz vas nem opció mondjuk?
Jó kérdés.Gyakorlatilag nincs másik ilyen jol kidolgozott tipus,erre a feladatkörre.CN235/295nek van egy ilyen irányba módositott változata,de messze nem olyan jók.
Valahova belinkeltem egy tanulmányt hazai könnyű szállitó repcsi gyártásának megvalósithatóságárol.Talán belevágnék a dologba,és ha megy,orosz-izraeli együtműködésben továbblépés gyanánt megreckiroznám a hazai összeszerelését az S80nak.Jó poén lenne eladni utána az US Army-nak.Nekik is van igényük egy ilesféle hadszintéri harci-szállitóra,csak a légierő folyton keresztbetesz nekik.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 487
113
Jó kérdés.Gyakorlatilag nincs másik ilyen jol kidolgozott tipus,erre a feladatkörre.CN235/295nek van egy ilyen irányba módositott változata,de messze nem olyan jók.
Valahova belinkeltem egy tanulmányt hazai könnyű szállitó repcsi gyártásának megvalósithatóságárol.Talán belevágnék a dologba,és ha megy,orosz-izraeli együtműködésben továbblépés gyanánt megreckiroznám a hazai összeszerelését az S80nak.Jó poén lenne eladni utána az US Army-nak.Nekik is van igényük egy ilesféle hadszintéri harci-szállitóra,csak a légierő folyton keresztbetesz nekik.
elég negatívan állok ahhoz hogy majd az USAF megveszi a mi kezdetleges valaminket de hey, nagyot kell álmodni :D
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
nem értem , így európai típus meg úgy meg így airbus meg úgy helikopter az első részben aztán idehoznának egy KC-t ami félig ugye ami cucc , elég fura bár szerintem ez a dolog nekem csak amiatt van hogy abszolut a brazil vas ellen vagyok, előbb is leírtam , hatalmas hülyeség lenne, annyi erővel jöhetne a A400M-is
Szerintem is jöhetne bármelyik a 2 közül, de ha már Airbus beígért valamit ha őket választjuk, akkor az A400M a nyerő nálam.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csak megjegyezném,hogy a CN295 is Airbus most már,és hazai viszonylatban rá lehet fogni,hogy nehéz terheket képes szállitani......
elég negatívan állok ahhoz hogy majd az USAF megveszi a mi kezdetleges valaminket de hey, nagyot kell álmodni :D
Hajtóműveket nekik kéne adni hozzá,és az izraeli lobbi is támogatná a dolgot.Az US Army meg tényleg igényelne egy harctéri szállitót.Izraelen keresztűl lehetne az embargót is megkerűlni.Elég merész lépés lenne,az biztos.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Csak megjegyezném,hogy a CN295 is Airbus most már,és hazai viszonylatban rá lehet fogni,hogy nehéz terheket képes szállitani......
Ja, RÁFOGNI bármire bármit lehet, pl. a 7,62-es Kalasnyikov gépkarabély is lehet nehézgéppuska vagy könnyű gépágyú, főleg egy 5,56-hoz vagy 5,45-höz mérve. Persze attól még nem felel meg egyiknek sem, csak bátran ráfogtuk/ták ... Vagy igény szerint ráfogható a Gripenre hogy az is lehet lopakodó, csak elég vastag radar-árnyékoló festékréteg kell rá (olyan 15-20mm mindössze?), csak attól félek hogy a tényleges lopakodáshoz ez kevés ... :D
 
M

molnibalage

Guest
Csak megjegyezném,hogy a CN295 is Airbus most már,és hazai viszonylatban rá lehet fogni,hogy nehéz terheket képes szállitani......

Hajtóműveket nekik kéne adni hozzá,és az izraeli lobbi is támogatná a dolgot.Az US Army meg tényleg igényelne egy harctéri szállitót.Izraelen keresztűl lehetne az embargót is megkerűlni.Elég merész lépés lenne,az biztos.
Ezt inkább ne.

Ja, RÁFOGNI bármire bármit lehet, pl. a 7,62-es Kalasnyikov gépkarabély is lehet nehézgéppuska vagy könnyű gépágyú, főleg egy 5,56-hoz vagy 5,45-höz mérve. Persze attól még nem felel meg egyiknek sem, csak bátran ráfogtuk/ták ... Vagy igény szerint ráfogható a Gripenre hogy az is lehet lopakodó, csak elég vastag radar-árnyékoló festékréteg kell rá (olyan 15-20mm mindössze?), csak attól félek hogy a tényleges lopakodáshoz ez kevés ... :D
Ja igen, akkor minden hajó tengeralattjáró, mert egyszer minimum képes víz alá merülni, mint a norvég hajó is. A feljövetellel vannak gondok...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ja, RÁFOGNI bármire bármit lehet, pl. a 7,62-es Kalasnyikov gépkarabély is lehet nehézgéppuska vagy könnyű gépágyú, főleg egy 5,56-hoz vagy 5,45-höz mérve. Persze attól még nem felel meg egyiknek sem, csak bátran ráfogtuk/ták ... Vagy igény szerint ráfogható a Gripenre hogy az is lehet lopakodó, csak elég vastag radar-árnyékoló festékréteg kell rá (olyan 15-20mm mindössze?), csak attól félek hogy a tényleges lopakodáshoz ez kevés ... :D
Ezt inkább ne.


Ja igen, akkor minden hajó tengeralattjáró, mert egyszer minimum képes víz alá merülni, mint a norvég hajó is. A feljövetellel vannak gondok...
Restaurált Mihukra is ráfogták,hogy micsoda csodálatos képességnövelő csatahelik...Meg a harcászati buszokrol,és a multi role harcászati utasszállitókrol se feledkezzünk meg.
Molni,hagyj már kicsit álmodozni!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezt inkább ne.


Ja igen, akkor minden hajó tengeralattjáró, mert egyszer minimum képes víz alá merülni, mint a norvég hajó is. A feljövetellel vannak gondok...
https://www.uni-nke.hu/document/uni-nke-hu/Hennel-Sandor_Doktori-ertekezes_2018.pdf
Tartok tőle,hogy reálisan ezt sem tudnánk rentábilisen megvalósitani.Főleg hogy kicsit túllő a ccélon a pubi.Hibridhajtómű.Meg kicsit erősnek érzek rámát egy PC6/AV8 Airvan méret gépnek.Vadhajtásokat kicsit visszanyesve viszont az alapelgondolás szerintem jó.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113

Ezt a koncepciót már régóta emlegetik. Vannak mögötte jó koponyák, de erősen elméleti az egész, bár ráfogják, hogy meg lehetne csinálni. A dolog lényege, hogy akkor érné meg szvsz, ha lenne egy olyan repülős szervezet, amely utánpótlást nevelne az honvédség és a magyar kötődésű légitársaságok számára, valamint lehetne néhány gépet közvetlenül is más honvédségi feladatra használni. Nekünk tök felesleges COIN repülőgép.
Egyébként a NATO Stanagos közös dizelüzemű repülőgép elképzelésen lovagolnak..
Ismerem Hennel Sándort, volt közös cikkünk is a Haditechnikában a Zlinekről, oda is szererett volna ebből a tanulmányból belerakni dolgokat csak hát nem arról szólt..
A repülőklubbok központosítása (vagy legalábbis a kormányzatilag elrendelt, vagy átadott, finanszírozott repülőgépek) nélkül, egyszerűen nem rentábilis az egész projekt. Nincs megfelelő darabszámú igény amire fizetőképes kereslet lenne..
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezt a koncepciót már régóta emlegetik. Vannak mögötte jó koponyák, de erősen elméleti az egész, bár ráfogják, hogy meg lehetne csinálni. A dolog lényege, hogy akkor érné meg szvsz, ha lenne egy olyan repülős szervezet, amely utánpótlást nevelne az honvédség és a magyar kötődésű légitársaságok számára, valamint lehetne néhány gépet közvetlenül is más honvédségi feladatra használni. Nekünk tök felesleges COIN repülőgép.
Egyébként a NATO Stanagos közös dizelüzemű repülőgép elképzelésen lovagolnak..
Ismerem Hennel Sándort, volt közös cikkünk is a Haditechnikában a Zlinekről, oda is szererett volna ebből a tanulmányból belerakni dolgokat csak hát nem arról szólt..
A repülőklubbok központosítása (vagy legalábbis a kormányzatilag elrendelt, vagy átadott, finanszírozott repülőgépek) nélkül, egyszerűen nem rentábilis az egész projekt. Nincs megfelelő darabszámú igény amire fizetőképes kereslet lenne..
Szerintem annyira nem rossz az elgondolás,csak kissé túl van spilázva a dolog.Hibridhajtómű,meg hasonló jövőbelátó dolgok helyet inkább az egyszerűség és praktikum legyen a fókuszban.És akkor egy sokrétűen használható kis gép jöhetne ki belőle.Dehogy anyagilag rentábilisen,a mai magyar viszonyok között.......Hát arra már nem vennék mérget
Az amfibia tervezet is nagyon érdekes,fejvakartató módon