1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-125 Nyeva/Pecsora (SA-3 "Goa")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azt gondolom, hogy mindezek ellenére, ha ez lesz valóban a leghatékonyabb módszer arra, hogy el lehessen kerülni nagy százalékban a gép és a pilóta elvesztését, úgy el fog terjedni még a konténeres megoldás is az előre egyébként nem erre tervezett, és ezért belső hellyel ezzel nem rendelkező gépeknél is, mint a huzat. Ha megéri mert akkorát ugrik harcértékben, el fog terjedni a konténeres megoldás, én azt tippelem.

gacsat likes this.
  2. emel

emel Well-Known Member

Lehet hogy így lesz, de ez esetben (a -1 póttank miatt) még fontosabb lesz a légitankolás lehetősége és az ezt kiszolgáló tanker-flotta.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Kellett valami példa. Ennyi.

Illetve mit csinál az F-35 abban az esetben, hogy az általad felvázolt példát hozzam, hogy mikor több Sz-xxx rendszer van kb. 100km -re letéve egymástól, és mondjuk érzékeli azt, hogy felé lőttek egy rakétát, ezért irányt vált, és a felé kezd el a kis visszaverő felület miatt szembe repülni, hogy megtörje a befogását, de jön egy rakéta a másik rendszertől is, amely felé így az oldalát mutatja majd? Ahogy én tudom/olvastam, az sz-xxx rendszereknél is megoldott a hálózat központú hadviselés, nem egymástól elszigetelve kell hogy üzemeljenek azok a tanpélda szerint felállított egymástól 100km távolságban elhelyezett ütegek[/QUOTE].
    Ettől még lock break esetén a rakéta mellé fog menni.

F-35 ellen ma nagyon kevés dolgot lehet tenni, mert a vontatott csalival elég sokmindent hazavág és odáig is el kel jutni, hogy azt kivágja. A réteges légvédelem jól hangzik, csak éppen a rétegets légvédelem mit csinál? Van a nagy HMZ-jű SAM és köré pakolod le a többit. ---> A fenti forgató könyveben az F-35 ellen semmit nem tudnak tenni, csak az érkező SDB-k ellen...

Viszont máshol kéne folytatni ezt, mert már igen messze vagyunk a Nyevától.

4. molnibalage

Ezek közül egyik kijelentés sem igaz szerintem. Mondom is, hogy miért.
    • Az F-16/F-18 és B-1B-nél sem tervezték eredetileg be és ott vannak. Az vadászokon csak új fegyvergerenda kellett és a többi meg szoftver és kb. néhány kapcsoló meg power supply. Minden gépnél elfér olyan gerenda, aminek a végén ott van az ALE-50/55. Bombázón meg szorítanak neki helyet. A B-2-nél problémás, hogy akkor hova legyen, mert ott ninsc függőleges vezérsík. B-52-őn van hely, de azon még nem láttam. F-15-re is feltehető sanszosan.
    • Egyetlen fegyveret függesztő helyet sem vesz el sem az F-16/F-18-on sem a B-1-en, de az F-35-ön sem. F-15 dettó.
    • Az ALE-50/55-nek elvieg nincs manverezési korlátja. A gép maga után húzza, a kábelt kell méretezni az erőkre és kb. ennyi. A gép fordulósugara soha nem lesz probléma, met közepes és nagy magasságban ez km-es nagyságrendű, a csali meg 100-500 méter között van húzva elvileg. Alacsonyan nem repülnek vele, mert pont az a lényeg, hogy közepes nagy magasságban maradhatsz és a SHORAD / MANPAD / AAA magasság nullázás megvan, ezzel meg küzdesz a nagy hatótávolságú ellen.

5. molnibalage

6. emel

emel Well-Known Member

Nem az volt a kérdés, hogy kell-e konténer vontatott csali kiengedéséhez, a kérdés eleve a konténeres felfüggesztésre vonatkozott, én arra válaszoltam. :)

7. dudi

dudi Well-Known Member

Azt írtam,hogy még oldalról is értékelhetetlenül kis távolságból lesz detektálás(máskor olvasd végig...).Azért F-35-ről írok mert az a jövő nem a 4 .gen. Akinek lesz 5.gen. gépe addig nem fogja használni a 4.gen. gépeit amíg azok biztonságban nem lesznek tehát a légvédelem kiütéséig.Írhattam volna J-20-at vagy T-50-et is teljesen mind1. Arra kell készülni a légvédelmi rendszereknek,hogy a jövőben 5.gen. gépekkel fognak találkozni mert nincs az a hülye aki beküldi a fejletlenebb gépeit lelövetni.

8. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Pecsora-2

fishbed likes this.
  9. ghostrider

URAL-4210 bázisú TZM

fishbed likes this.
  10. ghostrider

Észak-Koreai Sz-125 Pecsorák Kraz alvázon

fishbed likes this.
  11. ghostrider

Azeri Nyevák Kamaz alvázon

fishbed likes this.
  12. gioo

gioo Well-Known Member

Akik ano leszedték (többek közt) az F-117.-est. Ma van a szerbiai Nato. bombázás kezdetének 18-dik évfordulója.
    [​IMG] [​IMG]

13. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

14. ghostrider

Sz-125M1 Nyeva "C-125M1 Heba" osztály (komplexum) telepítve szektorosan
    SzNR-125M1 irányító rendszer (század)
    UNV "УНВ" antenna rendszer
    UNK "УНК" koordináta kabin

5P71 "5П71 ПУ" két sines indító állvány
    5P73 "5П73 ПУ" négy sines indító állvány 5V27U "5В27У" légvédelmi rakétákkal
    5V27 légvédelmi rakéta
    ZIL-157 PR-14A TZM

ZIL.131 PR-14AM TZM - rátöltés
    Indítás

gacsat, fishbed and fip7 like this.
  15. ghostrider

Sz-125-2D Pecsora-2D osztály

fishbed and fip7 like this.
  16. ghostrider

5V27 rakéta a levegőben (SA-N-1 rendszer)

Ezen oldal megosztása