Tüzelési zónának nevezzük a légtérnek SzNR körüli azon részét, amelyben a rakéta rávezethető a célra.
Ez a zóna jellemzi a légvédelmi rakétakomplexum tüz-lehetőségének határétékeit a célokra való tüzeléskor, és függ a cél hatásos visszaverő felületétől, a cél mozgásparamétereitől /magasság, útirány, a vízszintes repülés sebessége/, az SZNR potenciális jellemzőitől, a rakéta ballisztikai és manőverezési jellemzőitől, valamint a zavar helyzettől.
Megsemmisítési zónának nevezzük a tüzelési zóna azon részét, amelyben a cél megsemmisítése egy adott valószinűséggel biztosított.
Ez a zóna jellemzi a légvédelmi rakétakomplexumot, mint tüzeszközt, a különböző célok megsemmisítésekor, meghatározott feltételek mellett. A légvédelmi rakétakomplexum megsemmisítési zónáinak mérete függ: az alkalmazott rakéta típusától, a kiválasztott rakétarávezetési módszertől, a kiválasztott cél típusától és jellemzőitől, a rádióellentevékenyság fajtáitól, stb.
Indítási zónának nevezzük a tüzelési zóna SzNR körüli azon részét, amelynek határain belül tartózkodnia kell a célnak a rakéta-inditás pillanatában ahhoz, hogy a rakéta és a cél találkozása a megsemmisitési zónában bekövetkezzen.
A garantált indítási zónának a légtér azon részét nevezzük, amelyet átfednek a manőverezés nélküli és bármilyen manővert végrehajtó - akár a maximális túlterheléssel manőverező - célokra megszerkesztett indítási zónák. Ennek következtében, a rakéta indítása pillanatában a garantált indítási zóna határain belül tartózkodó, bármilyen tipusú manővert végző, vagy nem manőverező cél megsemmisítése biztosított.