Sz-200 Angara,Vega,Dubna / S-200 / SA-5 Gammon (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Igen most de ha holnap máshol történik ugyan ilyen eset?
Ez az Sz-200 topikja és a szír esetet vizsgáltuk.
Képtelen vagyok megérteni azt a csapongást. A HTÖ-ban található anyaggal egyébként megtalálhatja a választ nagyjából, aki szeretné, csodák nincsenek. Nincs minden benne, de stabil alap.

Ezért mondom megint, hogy olvasni kéne. Nem fogok mindenre válaszolni fórumot, mert bakker azért írtuk, mert ebből lett már elegem nekem (és talán másnak is.) A benne levő anyaggal és gondolkozva és erőt befektetve lehet további válaszokat találni. Azért HTÖ a neve és "nem a világ összes tudása".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ez az Sz-200 topikja és a szír esetet vizsgáltuk.
Képtelen vagyok megérteni azt a csapongást. A HTÖ-ban található anyaggal egyébként megtalálhatja a választ nagyjából, aki szeretné, csodák nincsenek. Nincs minden benne, de stabil alap.

Ezért mondom megint, hogy olvasni kéne. Nem fogok mindenre válaszolni fórumot, mert bakker azért írtuk, mert ebből lett már elegem nekem (és talán másnak is.) A benne levő anyaggal és gondolkozva és erőt befektetve lehet további válaszokat találni. Azért HTÖ a neve és "nem a világ összes tudása".

Ja értem ilyenkor S200 meg szír topik amikor nem írok le valamit szájbarágósan akkor meg nem érted mire vonatkozik a kérdés...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Nem ez a baj, hanem az, hogy akkor ezek szerint maga a prezi is lehet akkora kamu, mint ide Lacháza. Tehát még a kamuzást sem tudják rendesen megcsinálni.
Ne tereljük el a gondolatokat,

Teljesen lényegtelen, hogy volt e ellenrakéta orosz részről,

mert az alap izraeli cselekmény hozza a


https://buntetojog.info/kulonos-resz/btk-160-§-emberoles-alapesete/

esetet

Csak azt tudom mondani, hogy a negatív like nagyon hiányzik.

Mentségedre felhozom,

hogy az összeollózottat akarod állandóan prezizni mindenhol, ami nem baj, csak kóros /nagyon elhiszem, hogy sok munkád van benne, a bizonytalan forrásokból összeollózat ügyén/

:)
 
M

molnibalage

Guest
Ne tereljük el a gondolatokat,
Miféle terelés? Az orosz prezi anyagban a saját Sz-400 indított rakéta nem látszik, amit a rendszer végig nyomon követ tűnyálbókkal? Kérlek magyarázd meg.

Most akkor döntsd el, hogy kamu vagy sem, amit mutattak és ellentmond az Sz-200 alapvető paramétereinek.

Teljesen lényegtelen, hogy volt e ellenrakéta orosz részről,
Nem, nem az, mert látszania kéne akkor a prezin a rendszer alapvető működése miatt. Most akkor megint hülyének néznek minek?

Ez hogyan jön ide, ha nem Izrael lőtte le az Il-20-at?

Csak azt tudom mondani, hogy a negatív like nagyon hiányzik.
Csak azt tudom mondani, hogy egy műszaki kommentben a műszaki tartalomhiányzik a kommentedből.

Mentségedre felhozom,

hogy az összeollózottat akarod állandóan prezizni mindenhol, ami nem baj, csak kóros /nagyon elhiszem, hogy sok munkád van benne, a bizonytalan forrásokból összeollózat ügyén/
Sértegesd homályosan a jó tudod kit...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Miféle terelés? Az orosz prezi anyagban a saját Sz-400 indított rakéta nem látszik, amit a rendszer végig nyomon követ tűnyálbókkal? Kérlek magyarázd meg.

Most akkor döntsd el, hogy kamu vagy sem, amit mutattak és ellentmond az Sz-200 alapvető paramétereinek.


Nem, nem az, mert látszania kéne akkor a prezin a rendszer alapvető működése miatt. Most akkor megint hülyének néznek minek?


Ez hogyan jön ide, ha nem Izrael lőtte le az Il-20-at?


Csak azt tudom mondani, hogy egy műszaki kommentben a műszaki tartalomhiányzik a kommentedből.


Sértegesd homályosan a jó tudod kit...
N/A
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 123
53 706
113
molnibalage

Most attól eltekintve, hogy mindenki kamuzik az ügyben, azért remélem nem várod el, hogy egy valós SZ-400 indikátort mutassanak a prezentációban? :rolleyes:
Mutattak egy olyan manipulált képet, amelyről semmi sem derülhet ki az SZ-400 képességeiből.
E mellet kétlem, hogy az SZ-200 után lőttek volna, ugyanis tudtommal az SZ-200 bitang gyors rakéta, 2.5 km/s a csúcssebessége!
Tudtommal az Sz-300/400 rendszer rakétái lassabbak ennél, olyan 2 km/s körüli adatokat hoznak változattól függően.
Persze nem csak a sebességen múlik a dolog, de nekem erős kétségeim vannak afelől, hogy "után lövéssel" le tudják-e szedni az SZ-200-as rendszer rakétáját. Bár lehet közeli cél esetén az SZ-200-as rakétája "lassú" üzemmódban volt.
Nagyon sok a bizonytalanság az ügyben és szemmel láthatóan mindenki hazudik, elég intenzív módon.
Az én verzióm azt, hogy a zsidók szokás szerint szemétkedtek, az arabok szokás szerint b@lfaszok voltak és a legmagasabb szintű hozzá nem értésről tettek tanúbizonyságot, míg az oroszok szokás szerint ráb@sztak az egész történetre, most meg hazudoznak össze vissza, hogy ne legyen arcvesztés.
Meg úgy is, jobb mindent, mindig az ármánykodó zsidókra kenni :D
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Most attól eltekintve, hogy mindenki kamuzik az ügyben, azért remélem nem várod el, hogy egy valós SZ-400 indikátort mutassanak a prezentációban? :rolleyes:
Mutattak egy olyan manipulált képet, amelyről semmi sem derülhet ki az SZ-400 képességeiből.
E mellet kétlem, hogy az SZ-200 után lőttek volna, ugyanis tudtommal az SZ-200 bitang gyors rakéta, 2.5 km/s a csúcssebessége!
Tudtommal az Sz-300/400 rendszer rakétái lassabbak ennél, olyan 2 km/s körüli adatokat hoznak változattól függően.
Persze nem csak a sebességen múlik a dolog, de nekem erős kétségeim vannak afelől, hogy "után lövéssel" le tudják-e szedni az SZ-200-as rendszer rakétáját. Bár lehet közeli cél esetén az SZ-200-as rakétája "lassú" üzemmódban volt.
Nagyon sok a bizonytalanság az ügyben és szemmel láthatóan mindenki hazudik, elég intenzív módon.
Az én verzióm azt, hogy a zsidók szokás szerint szemétkedtek, az arabok szokás szerint b@lfaszok voltak és a legmagasabb szintű hozzá nem értésről tettek tanúbizonyságot, míg az oroszok szokás szerint ráb@sztak az egész történetre, most meg hazudoznak össze vissza, hogy ne legyen arcvesztés.
Meg úgy is, jobb mindent, mindig az ármánykodó zsidókra kenni :D
Ööö, a prezentált anyag az Sz-400 displayekkel nagyjából azonos. Szóval, ha volt Sz-400 rakéta úton, akkor látszania kellene, mert a rendszer alapvető üzeme, hogy a célt és rakétát is nyomon követi.

Az Sz-200 égésvégije csak extrém nagy hatótávolságú esetben megy M5 fölé, de tényleg nem sok esélye lett volna az indítási helyek alapján utolérnia az Sz-400 rakétának az M6.5 égésvégivel.

Elég sok adat ott van ehhez a HTÖ-ben. ;)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Ha valaki akarna matekozni, kiástam az Sz-200VE Vega-E (SA-5B Gammon) RPC (Square Pair) célmegvilágító rádiólokátor NRZ (IFF) idegen-barát felismerő berendezés "tű"nyalábjának átmérőjét; 10°
Csak szemléltetésképpen, hogy ha kinyújtott karral nézed az öklödet, az kb. 10°.
(csillagászatilag tudom)
:)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 333
113
Még nyári fotó Nyírtelekről:

aAf9ZnR.png
 
T

Törölt tag 1945

Guest
  • Tetszik
Reactions: emel and fishbed

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 592
113
5N62V "5Н62В" (Square Pair) rávezető lokátor állomás - Hatótávolsága 400km.
12596741.jpg

img25468.jpg


Az Sz-200(A) Angara rakétája az V860/5V21 "B860/5B21", illetve V860P/5V21A "B860П/5B21A volt.
Az Sz-200 Vega komplexum rakétája pedig a V860PV/5V21P "B860ПВ/5B21П rakéta volt.
Az Sz-200M Vega-M "С-200М Вега-M" rakétája a V880/5V28 "В-880/5В28, vagy a V880N/5V28N "В-880Н/5В28Н.
Az Sz-200E Vega-E "С-200ВЭ Вега-Э" export verzió rakétája a V880E/5V28E "В-880Е/5В28Е.
Az Sz-200D Dubna "С-200Д Дубна" rakétája az 5V25V "5В25В", V-880M %V28M "В-880М/5В28М" vagy V-880MN/5V28MN "В-880МН/5В28МН.

Az 5B14S "5Б14Ш" harci rész (robbanófej) romboló felülete egy gömb, amelynek két 60°-os kúp alakú kivágása van az elülső és a hátsó féltérfelén.
A 220 kg-os robbanófej 9,5 mm-es (21.000 db) és 7,9 mm-es (16.000 db) átmérőjű acél golyókat tartalmaz, melyek kezdeti sebessége 1700 m/s. A "TG-20/80" (20% TNT / 80% RDX) robbanótöltet tömege 90 kg.
Mellélövés, hiba, téves indítás esetén lehetőség van a robbanófejet felrobbantani.

1370943327_zenitnaya-upravlyaemaya-raketa-5v21-na-avtomatizirovannoy-zaryazhayuschey-mashine.jpg