1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-300P/Sz-300V (SA-10 "Grumble")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. joker

joker Well-Known Member

Lehet ha Szu35 helyett Szu-30MK volt a történetben, csak rosszul emlékeztem a számozásra, de most nem tudom visszakeresni, hogy biztosra menjek. Attól függetlenűl se a Szu-35 (ha kijönnek az új fegyverei) és főleg az S-400 nem lenne visszalépés.

2. Cifu

Cifu Well-Known Member

A mihez tartás végett ugye én azt írtam, hogy nem lenne előrelépés a Szu-35 a meglévő F-16 Block 50+ gépekhez képest.

Pláne, hogy ugye a kérdéskör arról szól, hogy az F-35 leszállítás megtörténik-e (közben ugye a hírek arról szólnak, hogy az első török F-35A júniusban megy Törökországba), ami ugye egyértelműen előrelépést jelent. A Szu-35 pedig aligha vitás, hogy nem az F-35A kategóriája...

3. boki

boki Well-Known Member

4. boki

boki Well-Known Member

Közben a szerbek is bejelentették igényüket(rendelésüket) az Sz-300PMU-2 "Favorit" légvédelmi rendszerre. A szükséges papírok ma érkeztek meg Moszkvába.

fishbed and fip7 like this.
  5. boki

boki Well-Known Member

6. nyugger

nyugger Well-Known Member

7. Roni

Roni Well-Known Member

Könnyűszerrel elintézik ezeket is
    A kub-m2 sem tudják lelőni a zsidó gépeket olyan zavarással vannak .
    A ruski gépkekt meg halomra mészárolná egy régi patriot rendszer.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Mármint Buk-M2?

Roni likes this.
  9. deze75

deze75 Well-Known Member

Sőt még a kínai 50 éves cucc is!!! És meg a Zimbabwei csúzli rendszer is...és Dávid is a parittyával...

fip7 and vilmoci like this.
  10. Roni

Roni Well-Known Member

Igen

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ne essünk túlzásokba, de az Sz-300as szerintem se leküzdhetetlen akadály a zsiráfoknak. A 400as talán elgondolkodtatja őket. Ha meg az F-35ösöket akarják az oroszok látni, akkor muszáj lenne Nyebo radarokat is odavinni, amiből szerintem otthonra sincs elég.

12. molnibalage

Ez ebben a formában értelmezhetetlen. Az Sz-300PT? PSz? PM/PMU1? PM2/PMU2?

silurusglanis and Nagy Csaba like this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ami egy évnél öregebb, az már a zsidók ellen nem jó. Elektronikában vagy húsz évvel vannak az oroszok előtt. Amit egyszer is harci módba kapcsoltak, annak a jeleit az USA már felporszívózta, és azonnal átadta Izráelnek. Ők meg nem tendereznek, nem totojáznak, hanem aznap nekiálnak a zavaró legyártásának.

14. deze75

deze75 Well-Known Member

Én azt nem tudom, de nagyon nem mindegy melyik SZ-300 van ott ... én csak a napi Ronira reagáltam

15. molnibalage

Ez nevetséges költői túlzás.

cinikus, dudi, fip7 and 1 other person like this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

Tán nem volt igazam?
    Hány olyan esetet olvastam már sok éve ahol BUK-m2-el lőtték az f-15/16-okat eredménytelenül

gacsat likes this.
  17. grigorij3

grigorij3 Well-Known Member

Hát legalább most meglátjuk élesben is a játékot. F15/16 vagy F35 vs. Sz300... Kíváncsi leszek a továbbiakra. Az oroszok elektronikus zavarásban sem olyan rosszak, ha a Földközi-tenger felől blokkolják a bejövő folyosókat nem lesz könnyű dolga a nagyorrúaknak...
    Minden eddigi összehasonlítás úgyis csak találgatásokon alapult, most kiderül mi a helyzet a gyakorlatban... Putyinéknak ez csak jó, úgy tesztelnek, hogy nem a saját hátországuk bánja...

gacsat likes this.
  18. fip7

fip7 Well-Known Member

Roni

"Tán nem volt igazam?
    Hány olyan esetet olvastam már sok éve ahol BUK-m2-el lőtték az f-15/16-okat eredménytelenül"

Nah, hányat olvastál? És miket írtak azokban?
    Ezek azért az autós kártyázásnál összetettebb dolgok....

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

20. papajoe

papajoe Well-Known Member

Idén tavasszal szedtek le a Szírek 2 IDF F16-ot,valami 40+éves cuccal,talán S-200-al?!

Ezen oldal megosztása