Sz-300P / SA-10 Grumble, Sz-300V / SA-12 Gladiator / S-300 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Mi legyen a neve? Véleményem szerint találóbb lenne valamilyen gyűjtőnév "Szovjet/Orosz nagy hatótávolságú légvédelmi rakéták" vagy valami ilyesmi.
Össze kellene vonni az Sz-400-zel és átnevezni Sz-300/400-ra. Tök feleslegesen van megbontva a kettő. Az Sz-400 leánykori neve amúgy is Sz-300PMU3.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
IDF (is) jellemzően nem kockáztat. Ha A2G lenne akkor vszeg S-300 NEZén kivülről indít
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
DeQ8W6pXcAAiuA2.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Úgyis Szu-35-ről szól már a történet.
Hmmm én még f16 licensz gyártás, tech transzfer és f35 vételről tudtam eddig, kiegészítve a szu 30mki további licensz gyártásával, mert az hamarabb hozzáférhető, de kiszálltak a szu 57 vonalból, és kezdtek az usa felé sodródni de nagyon! Ami érthető is valahol, hisz az oroszok kína felé tolódtak, az meg nekik nem jó. Ha ezt elkúrja az Us külügy pl. az iráni szankcíókkal,vagy a szokásos arrogáns fenyegető zsaroló stílusukkal, az egy hatalmas betli nekik!
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Úgyis Szu-35-ről szól már a történet.

Az végképpen öntökön szúrás lenne, eddig mondjuk én csak Szu-57 pletykákat hallottam. A Szu-35 zéró előrelépés lenne a jelenlegi F-16 (Block 50+) gépekhez képest...

Mondjuk eleve az Sz-400E mellett dönteni mondjuk egy Patriot PAC3 MSE helyett is alapvetően politikai és nem katonai indokokkal lehet alátámasztani.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 196
113
Az végképpen öntökön szúrás lenne, eddig mondjuk én csak Szu-57 pletykákat hallottam. A Szu-35 zéró előrelépés lenne a jelenlegi F-16 (Block 50+) gépekhez képest...

Mondjuk eleve az Sz-400E mellett dönteni mondjuk egy Patriot PAC3 MSE helyett is alapvetően politikai és nem katonai indokokkal lehet alátámasztani.

A Szu-57 még nincs kész. Szu-35-öt azonnal tudnak venni(ha karnak)....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Nem tudom honnan jött ez a Szu-35 vonal, néhány napja én még azt olvastam hogy az általuk gyártásban lévő Szu-30 MKI -ből akarnak még hirtelen lendületből legyártani 40 db-ot, mert arra már ráállt az iparuk, a darabszám meg égetően kell mivel sok a régi gépük amiket muszáj pótolni.

Az F-16 block 50 meg hol van nekik Cifu? Miért ne lenne előrelépés a Szu-35? Nem egy kategória a két gép hatósugárban, fegyverterhelésben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Az végképpen öntökön szúrás lenne, eddig mondjuk én csak Szu-57 pletykákat hallottam. A Szu-35 zéró előrelépés lenne a jelenlegi F-16 (Block 50+) gépekhez képest...

Mondjuk eleve az Sz-400E mellett dönteni mondjuk egy Patriot PAC3 MSE helyett is alapvetően politikai és nem katonai indokokkal lehet alátámasztani.
Azért ESA radar van a gépben az Block 50+-ban meg nem. Persze az V upgrade előrhető Törökországnak si.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113

Sőt, lehet egy "természetjáró" topikba bele. Ui. már csak mint hegymászó-edzés célpontként szoktunk a Volhov-Nyeva állásokba felkapaszkodni. Pilis-tető, MN1059, Lom-hegy, Pilisszentlászló, Urak-asztala MN2124.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A Szu-57 még nincs kész. Szu-35-öt azonnal tudnak venni(ha karnak)....

Jelenleg Törökország tudomásom összesen hat F-35A-ra adott megrendelést, a mindenhol emlegetett 100db F-35A-ról csak szándéknyilatkozatot írtak alá. Az eredeti elképzelés (2014-ből) az volt, hogy 2018-tól évente 10 db-ot vesznek át, de akkor még úgy volt, hogy az első példányt 2017-ben kapják meg (ez csúszott 2018-ra).

Javíts ki, ha tévednék.

Azért ESA radar van a gépben az Block 50+-ban meg nem. Persze az V upgrade előrhető Törökországnak si.

AESA radar a Szu-35-ben sincs, csak PESA (Ibrisz-E).
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Jelenleg Törökország tudomásom összesen hat F-35A-ra adott megrendelést, a mindenhol emlegetett 100db F-35A-ról csak szándéknyilatkozatot írtak alá. Az eredeti elképzelés (2014-ből) az volt, hogy 2018-tól évente 10 db-ot vesznek át, de akkor még úgy volt, hogy az első példányt 2017-ben kapják meg (ez csúszott 2018-ra).

Javíts ki, ha tévednék.



AESA radar a Szu-35-ben sincs, csak PESA (Ibrisz-E).
Az ESA a lényeg. A mechanikusnál nagyon sokmindenben többet tud. Maga a pásztázási sebessége önmagában brutális. Ezen felül emlékeim szerint az antenna nem fix, tehát részben akár hátrefelé is tud pásztázni, ami azért nem rossz dolog.

Persze értelme egy Szu-35 beszerzésnek nem sok lenne, mert korszerű fegyverzet na az nincs nagyon hozzá...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Az ESA a lényeg. A mechanikusnál nagyon sokmindenben többet tud. Maga a pásztázási sebessége önmagában brutális. Ezen felül emlékeim szerint az antenna nem fix, tehát részben akár hátrefelé is tud pásztázni, ami azért nem rossz dolog.

Persze értelme egy Szu-35 beszerzésnek nem sok lenne, mert korszerű fegyverzet na az nincs nagyon hozzá...
Igen, mechanikusan is ki lehet téríteni, és ez bizony jó dolog szerintem is.
Korszerű fegyverzet alatt mit értesz hogy nincs hozzá? Légiharc rakéta van(R-77,R-73), és támadó fegyverzetből is hordozhat igen nagy hatótávolságú akár ARM és AS rakétákat, CM-eket is. Stand off fegyverek alkalmazásánál még az sem igazán hátrány hogy nem stealth karakterisztika a saját túlélőképessége szempontjából, a fegyverterhelése meg hatósugara viszont helyből átlépi az F-16-ot.
Sukhoi_Su_-_35_-_RFA00458.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat