1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-300P/Sz-300V (SA-10 "Grumble")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Rendes kereső híján keresni így se lehet. Úgy viszont lenne miről beszélgetni.

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Még így is, hogy majdnem mindennek külön topic-ja van, többször előfordult, hogy olyan dolgokról kezdtek értekezni, amit előtte már részletesen kitárgyaltak. Ha meg konkrétan valaki vissza akar keresni valamit, néha vért izzadhat. Dudi-nak teljesen igaza van.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Ninecs rendes kereső?Szerintem törjük kerékbe Mackensent abból baj nem lehet!;):hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

OK, én nem javasoltam semmit, csak kérdezték a véleményemet.
    Szerintem mindent soxor ki lehet tárgyalni. Mindig lehetnek új szempontok.

ghostrider likes this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Most már ne legyél gyáva ne futamodj meg Mack elől!:D

6. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

Ezt mondjuk támogatom. Teljesen logikus és időszerű lépés lenne. ;)

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hujujujj...
    1. A Moszkva és a nagyvárosokat védő Sz-300/400-asok rohadtul nem a semmi közepén vannak... Még a site-ok helye is ismertek, HTÖ, melléket, kmz.
    2. Ez már nem Berkut, hogy csak kifelé indítanak. 360 fokban. Na, nézegessed csak, hogy hány településre eshet rá a gyorsító fokozat.
    3. A jenkik anno gyorsít fokozatos SAM-et használtak honi légvédelemre (Ajax és Hercules), de azok kötött pályán emelkedtek ezért a gyorsító fokozat mindig ugyanoda esett. A Patriot "hogyhogynem" booster fokozat nélkül, ahogy az Sz-300 is. Nahát...

8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Egykori magyar Volhov kezelőpult (jobb oldali) oldalszög indikátorán bejelölve, hogy merre nem illik indítani a lehulló első fokozat miatt.

9. molnibalage

Nézzél egy kommenttel fentebb.
    Ha jól emlékszem Fukusima kapcsán anekdotákkal jöttél én meg mérési adatokkal. Ennek ellenére továbbra is nagy arcod volt. Személyeskedésben több danos vagy már, nem csak feketeöves, de tartalommal bíró komment előállításában továbbra sem léptél előre.

10. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

A Pantsir első fokozata kb. 1 km-s távon válik le, súlya alig van, közeg ellenállása meg van bőven. Ha 2 km-nél messzebb vannak a lakó épületek akkor nem hiszem, hogy aggódni kellene miatta....
    Egy Ajax vagy egy Volhov gyorsító fokozata minden téren nagyon más....
    (egyszerű példa: nem mindegy, hogy egy lufival doblak fejbe vagy egy medicin labdával)

zsolti likes this.
  11. molnibalage

A Pantsir égésvégi sebessége 1300 m/s. Bőven több, mint 2 km-re ér földet főleg, ha a céltáv a HMZ közepén vagy szélén van és nem földközeli. Ez sima ferde hajítás. A légellenállásra csinálj becslést és látni fogod, hogy jó messzire elrepül az a cucc.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így igaz. Csak nem 3 mach -al fog IFV-ket elpusztítva becsapódni, mint ahogy állítva lett. Szépen repked tovább a sűrű légkörben ballisztikus pályán és közben fékeződik. Tömeg nem sok, légellenállása annál nagyobb, az anyaga meg nem épp egy páncéltörésre optimalizált valami, a szőtt üvegszálas kompozit szerű anyag nincs meg nekem ahogy átgyűri magát egy lövészpáncéloson, ahogy asszem hpaps írta le ezt...

14. Ocses

Ocses Active Member

Fukusi kapcsán olvasd visszább az elejétől.
    Bár egy idő után tcat törölt pár bejegyzést.
    Én azt írtam az atomenergia sem teljesen !!!zöld energia.
    Mert voltak csernobil,fukusima ahol volt környezetszennyezés.
    És mert az atomerőművekből kerül ki veszélyes hulladék. Pl: elhasznált fűtőanyag,az ottdolgozók ruhái.
    Ezek tények.
    Erre te szimplán leidiótáztál.
    Szóval szerinted csernobil nem járt környezetszennyezéssel!!!
    Te tudod.

Számomra az általd kigooglézott holtbiztos adatok kb annyira hihetőek mint az ismerősöm története.
    Erre írtam azért mert valami hivatalos köntösbe van bújtatva, nem biztos hogy igaz.
    Mondanám csak azokat az adtokat hiszem el amiket én hamisítottam. De ez plágiumgyanus.
    Plnek írtam vw-en botrányt. Szerintem ott sem gondoltad, hogy a vw-en nem mond igazat.
    De mivel akkor sem értetted meg ez most sem fogod.
    Mert nem akarod. Jobban élvezed hogy dr Houset próbálsz játszani.

Az pedig vicces, hogy te beszélsz nagy arcról miután itt szerinted mindenki idióta. És nemértik meg a tanításaidat. Pedig te írtál hozzá egy bibliát is a htö-öt.
    Elkezdtem olvasni.
    Elég kultúrált hangnemben írod.
    Kár hogy ezt nem hoztad ide is.

Ui: írd már meg miért is TELJESEN zöld energia az atom. Hiszen én csak annyit állítottam, hogy nem az.
    Írj egy ATÖ-t. Eskü elolvasom.

15. molnibalage

Le kellene szokni arról, hogy állítasz, amit soha nem mondtam és nyilvánvaló ökörség. Nem mindenki, de vannak szép számmal.

Amilyen az adjistem...

Én sem mondtam, hogy teljesen zöld. Csak összevetve a többivel azokhoz képest elképesztően az. A sokszor linkelt online térkép rá a bizonyíték. Az mért adatokból jön.

Mindenre nincs időm. A mezei cikkekre sincs már.

16. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Pár pontosítás...

1983-tól gyártott Sz-300PSz sorozat utolsó 6db komplexuma Sz-300PMU export jelzéssel készült el, hiányzott belőle a nukleáris töltetű rakétával való tüzelés lehetősége.
    Ennek a 6db-nak úgy a 80-as évek elején már megvolt a vevője a VSz-en belül: Bulgária, NDK, Csehszlovákia, Lengyelország, és Magyarország (egyedül mi rendeltünk 2db-ot, a többiek csak 1-1 komplexumot)
    4 ország a fővárosát kívánta védeni, kivétel az NDK.

1989-ben Bulgária és az NDK-ba került leszállításra az Sz-300PMU

Sz-300PMU az NDK-ban
    Vagyis le lett szállítva

1990-ben Csehszlovákia kapta meg az Sz-300PMU komplexumát, Prága mellé telepítették.
    Meciar-nak köze sem volt hozzá (ő csak vett fél javadalmazás rakétát hozzá 94-ben)

Fordulat után, a Lengyel és Magyar komplexum már nem lett leszállítva, és az NDK-s PMU is visszaszállításra került.
    (Kezelőik meg az USA-ba, betanítani az amcsikat a saját 300-asuk használatára)

Így az Oroszok ott álltak 4db Sz-300PMU-val, amit nem akartak rendszerbe állítani, de jópénzért árulták. (mint mindent akkoriban)

90-es évek elején érdeklődtünk ismét pár darab után, el is indultak a tárgyalások de csak szigorúan államadósság leírásáért cserében.
    Megjelentek viszont a Kínaiak akik mind a 4db-ért ajánlottak 220m$ kemény-valutát.
    Amikortól befutott a Kínai ajánlat, az Oroszok onnantól felajánlották hogy ha akarjuk, adjunk mi is kemény-valutát értük, de ez nálunk nem játszott, így jobb helyett érkeztek MiG-ek, a 4db VSz számára gyártott PMU meg Kínába.

Masztiff, szegcsab, vilmoci and 14 others like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

9M96 és 48N6DM(48N6E3)

18. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Inkább Tcatot, ő az oldal üzemeltetője. Amúgy is ő jobban bírja a fájdalmat.
    Amúgy, ha jól hallom a vihar elmosta a kínának szánt szállítmán S-400-ast. Nem értem miért nem vasúton szállították?

19. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása