1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-400 Triumf (SA-21 "Growler")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Parapitecus

Parapitecus Active Member

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

2. török szállítmány 09.15.-én

gacsat and fishbed like this.
  3. Anonymus

Anonymus Member

fishbed likes this.
  4. boki

boki Well-Known Member

Állítólag az oroszok megszerezték az izraeli "Dávid Parittyája" rakétavédelmi rendszer egyik rakétáját . A rendszer hasonló hatótávú mint az Sz-400.

https://rusevik.ru/news/549823

fip7, fishbed, gacsat and 1 other person like this.
  5. arbalest

arbalest Well-Known Member

Szerezték, vagy kapták? :rolleyes:

gacsat likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

2018. július 23-án Izrael két rakétát indított szír Tocska ballisztikus rakéták megsemmisítésére. Az egyik
    müszaki hiba miatt nem találta el a célt és Szíria területén landolt. Nem robbant fel és a szír csapatok megtalálták majd átadták az oroszoknak, akik azonnal Moszkvába szállították tanulmányozásra.

vata, Kurfürst, fip7 and 4 others like this.
  7. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Nem tudom volt-e már, de nagyon érdekes, ami 2:36-tól látható.
    Masszív füstgenerálással álcázzák az ütegeket. Nem is annyira hülyék ezek az oroszok.

ghostrider, svajcibeka and Kurfürst like this.
  8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egy mm--es radarral rendelkező AARGM-et vagy HARM változatot maximálisan nem érdekel a füst, ahogy a GPS vezérlést sem. Ez legfeljebb az EO/IR fegyverek ellen ér valamit, de ha ilyen indítottak ellenük, akkor már régen rossz, mert akkor 8-15 km-re van aki indítja..

A jövő drónrajai ellen esetleg még érhet valamit, csak azok sebessége meg annyira lassú, hogy a füstbe érve lassítanak és akkor úgy repülnek neki a célnak majd. Meg akkor őket sem lehet optikailag megcélozni, mert a füstből sem látni kifelé messzire. Sőt, mivel így a célpontok kb. helyzete is megvan, még keresgélni sem kell annyira. Vagy magát a füstölőt kapják szét elsőre.

Szóval nem értem a nagy ovációt. A harckocsiknál is már a kb. a végszükség esete, amikor magukat füstbe burkolva kitolatnak a harctérről.

Meg senki sem mondta, hogy hülyék, de egy kb. 100 éves dolog előtt miért is kell leborulni? Min. ennyi ideje alkalmaznak füstöst a hajók takarásra...

Bleroka likes this.
  9. Celebra

Celebra Well-Known Member

A legújabb fejlesztési irányzat,hogy a milis radarok ellen is védjen a füst.Valamiféle radarhullám visszaverő aeroszolt is tartalmaz.A konkrét megoldás nekem kinaiul van.

10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Egészen vicces, ahogy menet közben üzemeltetik a radarokat, miközben pattognak, mint kecskeszar a deszkán. Majd 1 percnél látható az eredmény is egy erősen jobbradőlő "megfáradt" antenna.;)

11. fonak9

fonak9 Active Member

Vúcsity cáfolta, hogy vennének belőle (az USA gyorsan megfenyegette őket szankciókkal erre az esetre, és lóvéjuk sincs (mondjuk azt sem nagyon értem, honnan van pénzük annyit költeni katonai fejlesztésekre enélkül is, az oroszok adhak nekik pénzt a saját fejlesztéseikre is?))

12. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ha hogy is nézne ki hogy a szomszédban valahol valamelyikben ott ücsörögne alig pár tíz,száz km re légvonalban egy F-35 század.
    Majd megoldják okosban. Nem féltem őket. Elég leleményesek ahhoz.

svajcibeka likes this.
  13. boki

boki Well-Known Member

14. molnibalage

fishbed and svajcibeka like this.
  15. arbalest

arbalest Well-Known Member

No igen. Szaudiak röhögve visszaszólhatnak, hogy sokat pattogsz, a köcetkező 10 milliárdos rendelés az oroszoknak és kínaiaknak megy...

16. boki

boki Well-Known Member

Én szkeptikus vagyok... Túl erős jenki pórázon vannak a szaudiak

Roni likes this.
  17. boki

boki Well-Known Member

Törökök tesztelték az Sz-400 lokátorait az ankarai katonai reptéren.

fishbed, tomippo and gacsat like this.
  18. molnibalage

Sz-400 első sikeres elfogása. Ütközéssel sikerült, harci rész nem is kellett. :D

19. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Van valami logikus magyarazat arra, hogy miert kellett a legmodernebb legvedelmi rendszert atadni a NATO-nak, meg akkor is ha valamit varialtak vele, exportverzio cimszoval? Egy peldanyt akar egyböl Washingtonba is kuldhettek volna. A törökök nyilvan leboltoljak az USA-val, hogy az F-35 uzlet ujrainditasaert cserebe nezegethetik ök is az orosz cuccot.

20. Capslock27

Capslock27 Active Member

.
    .
    Ilyen mar tul sokszor volt a közelmultban. A szaudiak rendszeresen taktikabol "targyalnak" az oroszokkal, csak hogy az amerikaiakra nyomast gyakoroljanak, hogy ne kapjanak Izraelnel sokkal rosszabb technikat. Es az amerikai cuccot veszik persze mindig.

Ezen oldal megosztása