Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ez most komoly, es pont magatol, Maris szomszed? :D :D
(Megis hol nem tudok helyesen irni? Barmikor szivesen osszemerem a magaeval, zsembes oregur. :p)


A kontextust nem sikerult megcsipni, ugy latom - egy cikk kapcsan ostoroztuk a (tenyleg gazos) fogalmazasat, raadasul konstruktivan ti. en meg ki is javitottam a fogalmazasat tobb helyen (=van mibol megerteni, mi a hibaja), onnan lett idemozgatva ez a valaszom. :oops:

(Mellesleg ketnyelvunek nevelt gyerekeimmel szerintem nagyon nem szorulok ra a nevelesi tanacsaira, gyerektelen Maris szomszed. :p :cool:)
Hozzászólásod magáért beszél, beteges vagy, de ez legyen a családod dolga-.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Olyan gyorsan bepakolták a moderatorok ide @Negan triggerelt "harcihiszti"-jét, hogy nem is láttam mi lett belőle. :cool:
Kicsit felelősnek érzem magam az ügyben, de engedtessék már meg nekem egy kis szórakozás!
Te nyalhatod a NER seggét,de nekem nem kötelező.Engem nem a vajda fizet.
Szerintem ne told túl a marhaságot, mert olyanba is beleharapsz, aki csak megpróbálja kicsit karbantartani az egyáltalan nem fékezetthabzású, szokásos - és mostanában igen bedurvult - NER acsarkodásod.
Tudom hogy bántja fülkében érlelt egódat amikor felhívom rá a figyelmedet hogy dettó teljesen ugyan azt csinàlod mint akiket propanganda terjesztéssel vádolsz. De ez egyéni szocprobléma.

Amúgy szerintem engem nemigen tudsz NERbarátsággal vádolni főleg nem az L39 témájában. Csak közben igényled hogy valaki tükröt tartson eléd ha igen elkap harcihiszti. Az egyetlen lényegi különbség hogy te eddig aztért ki tudtad magad fejezni kissé szofisztikáltabban is.
Mondom, hogy kicsit én is felelős vagyok ebben, de jóelőre megmondtam neki, hogy jönni fog a "csőgyártás", ha elkezdi az igen gyakran indokolatlan NER-ezést.
Sajnos - még ha nem is szándékolt - gyakran összetéveszti Orbánék agresszív - és gyakran visszatetszést szülő - hazai tőkésrétegének kiépítését, a tényleg magyar érdekek képviseletével.
Igen ebbe sajnos bele-bele csúszik pár alja ember is, de én azért látom emögött a ténylegesen jelen lévő magyar érdeket.
Igen, azt is látom hogy eközben a törekvés mellett gyakran tisztességes emberek életébe is beletenyerelnek, pedig a legtöbb intézkedés mögött egyértelműen meg lehet látni a nemzeti érdek szem előtt tartását.
Nem szeretem a "nemzeti" szót alkalmazni, mert kur@ra elcsépelt már, de ebben az esetben indokolt.
Mert pl. akinek a tyúkszemére ráléptek a KATA megszüntetésével, annak nagyon nem őszinte a mosolya, de valljuk be a KATA intézményének megszüntetése se nem volt váratlan, se nem volt indokolatlan.
Ha elkezdi az ember ezen szűrőn keresztül figyelni az eseményeket, akkor egy kabinban is néha megszakadhat a fullmouth NERezés szarvihara.

Sajnos ezt a hozzászólást is igen hosszan szerkesztgettem még tegnap estéről áthúzódva, így sajnos elveszett menet közben egy hosszabb lélegzetű védőbeszéd az NG, mint típus, valamint az AV nemzeti érdekű felvásárlása (és úgy en block a NER mint jelenség) mellett. Most sem időm, sem energiám nincs még egyszer megírni, de legyen elég annyi, hogy jóval-jóval több érv szól amellett, hogy végül a Magyar Állam kezébe került a cég.
utolsó szerk.:
Közben látom, hogy @Negan-t is elérte a kasza. Nem követem mindenhol a tevékenységét, de lehet, hogy indokolt volt ez. Már megint....
Mielőtt meg lennék vádolva, hogy én kértem rá ezt, jelzem, hogy ez nincs így. Ha be is dobom a "csőgyártásos" magas labdát, utána a borítékolható következményekre sosem kérek kitiltást!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

Kopi2000

Guest
Alapjaban veve sok buntetesel egyet tuddok erteni... De, azzal nem, amikor pld. Martin 15 engen kritizalo, hazugsaggal vadolo komnentjet eltavolitottatok innen, mert, igy megvadoltkent nem tudom bizonyitani az igazamat, ami talan itt is tanulsagos lenne...
 
  • Vicces
Reactions: sixtus

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 695
113
Alapjaban veve sok buntetesel egyet tuddok erteni... De, azzal nem, amikor pld. Martin 15 engen kritizalo, hazugsaggal vadolo komnentjet eltavolitottatok innen, mert, igy megvadoltkent nem tudom bizonyitani az igazamat, ami talan itt is tanulsagos lenne...
Szerintem te csak hallgass... egyike vagy azoknak, akiket egy csomagban kéne a levesbe küldeni, hogy az ukrán fórum végre arról szóljon, amiről kéne, nem pedig "az én csapatom a jobb" színvonalú gyerekes szardobáláson kéne átrágni magunkat egy-egy jó kommentért.
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem te csak hallgass... egyike vagy azoknak, akiket egy csomagban kéne a levesbe küldeni, hogy az ukrán fórum végre arról szóljon, amiről kéne, nem pedig "az én csapatom a jobb" színvonalú gyerekes szardobáláson kéne átrágni magunkat egy-egy jó kommentért.
Ma, pld. nem is tettem fel semmit az ukran topikba, pedig erdekelne a tema, mert a tegnapi nap kifarasztott, csak az ejjel ertem haza. (Fel is tetten nehany ukeanos videot .)

Meg, tudod, tenyleg komolyabb ember vagyok annal, hogy komolyan vegyem az intelmedet. Kb. kocsmai szint, hogy mit ne csinaljak...En csak azert vagyok itt, amit tarsadalmi feladatkent gondolok (lehet, egyebkent rosszul), hogy olyan, hitelesitheto infokkal szolgaljak, amiket nem biztos, hogy mindenki ismer a magyar Kesmabol....

Ui.: en pld. Mosf is mezehetem hocy fekve pihenej efyet, mikozven Jethro Tullt gallgatok (Rock Islands). Tudom, sok magatatok dajta csak ezert probal lejaratni, mert ezt ma is megtehetem....

Ui.. 2.: ma de. feltettem egy valos e-mailem kivonatat MZP-vel kapcsolatosan. Kerlek, akkor csesztessel legkozelebb, ha a fonokodnek meg mered irni azt (vagy csak uzenni), amit MZP-nek a csicskajan keresztul uzentem...
 
  • Imádom
Reactions: reich_und_roll
K

Kopi2000

Guest
Szerintem te csak hallgass... egyike vagy azoknak, akiket egy csomagban kéne a levesbe küldeni, hogy az ukrán fórum végre arról szóljon, amiről kéne, nem pedig "az én csapatom a jobb" színvonalú gyerekes szardobáláson kéne átrágni magunkat egy-egy jó kommentért.
Szerinten, teged az zavar, hogy megtehetek sok olyat, amit egy munkahelyen galyazo nem. Elvegre nem fogom sajat magamat, a sajat vallalkozasombol kirugni... csak azert, mert megittam ma mar egy uveg Bock Rubinust, semmirekello libsi letemre, es ezert senki sem basztat, es fekudni van jelenleg kedvem, igy penten du... egy munkas, de eredmenyes het utan..... De egy fel ora mulca ujra dolgozni fogok...
 
  • Imádom
Reactions: reich_und_roll

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Szerinten, teged az zavar, hogy megtehetek sok olyat, amit egy munkahelyen galyazo nem. Elvegre nem fogom sajat magamat, a sajat vallalkozasombol kirugni... csak azert, mert megittam ma mar egy uveg Bock Rubinust, semmirekello libsi letemre, es ezert senki sem basztat, es fekudni van jelenleg kedvem, igy penten du... egy munkas, de eredmenyes het utan..... De egy fel ora mulca ujra dolgozni fogok...



Te vagy szpg29 reinkarnációja,az dübörgött itt heller ágnes és csatolt részei magvas gondolataival,világnézetével.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 576
113
Ma, pld. nem is tettem fel semmit az ukran topikba, pedig erdekelne a tema, mert a tegnapi nap kifarasztott, csak az ejjel ertem haza. (Fel is tetten nehany ukeanos videot .)

Meg, tudod, tenyleg komolyabb ember vagyok annal, hogy komolyan vegyem az intelmedet. Kb. kocsmai szint, hogy mit ne csinaljak...En csak azert vagyok itt, amit tarsadalmi feladatkent gondolok (lehet, egyebkent rosszul), hogy olyan, hitelesitheto infokkal szolgaljak, amiket nem biztos, hogy mindenki ismer a magyar Kesmabol....

Ui.: en pld. Mosf is mezehetem hocy fekve pihenej efyet, mikozven Jethro Tullt gallgatok (Rock Islands). Tudom, sok magatatok dajta csak ezert probal lejaratni, mert ezt ma is megtehetem....

Ui.. 2.: ma de. feltettem egy valos e-mailem kivonatat MZP-vel kapcsolatosan. Kerlek, akkor csesztessel legkozelebb, ha a fonokodnek meg mered irni azt (vagy csak uzenni), amit MZP-nek a csicskajan keresztul uzentem...
Tobb esetben is el kellett mar veled kapcsolatban gondolkodnom, hogy teljesen komolyan irod ezeket vagy kibaszott jol trollkodsz. Gratulalnek is hozza, de mindig kiderult, hogy komoly volt.
 
K

Kopi2000

Guest
Te vagy szpg29 reinkarnációja,az dübörgött itt heller ágnes és csatolt részei magvas gondolataival,világnézetével.
Papa, mar bement a hetvegu soradag? SZPG-9-rol mar hallottam, de szpg29-rol meg nem... De, jo helyen kapisgalsz, foleg, hogy mar leirtam az elozoekben, ugyhogy nem volt nehez dolgod, de azert pontosabban is megugorhattad volna a szintet. Hidd el, nem volt nehez a feladat......
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Papa, mar bement a hetvegu soradag? SZPG-9-rol mar hallottam, de szpg29-rol meg nem... De, jo helyen kapisgalsz, foleg, hogy mar leirtam az elozoekben, ugyhogy nem volt nehez dolgod, de azert pontosabban is megugorhattad volna a szintet. Hidd el, nem volt nehez a feladat......



Ez olyan szpg 29,amit Mig 29-ről indítanak.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus
K

kamm

Guest
Látszik, hogy már a magyar nyelv alig megy. Mivel ez magyar nyelvű fórum, kéretik magyarul írni és nem ánglisul villogni.
Avagy tanulj meg legalább angolul. Nem fog fájni, hidd el. :) A többség nem nyugdíjas itt, Máris elvtárs, csak a ti generaciotoknak volt az a luxus, hogy lof@szt nem kellett tanulni és úgy is remekül elmuzsikalt valaki a komcsi diktatúrában, ma meg fizetik a nyugdijat.

Időnként sietek es gyorsabb angolul, maskor meg szándékosan teszem be, mert úgy a keresőkben is felbukkan, no meg szokjak a terminus technicusikat az olvtarsak itt.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Avagy tanulj meg legalább angolul. Nem fog fájni, hidd el. :) A többség nem nyugdíjas itt, Máris elvtárs, csak a ti generaciotoknak volt az a luxus, hogy lof@szt nem kellett tanulni és úgy is remekül elmuzsikalt valaki a komcsi diktatúrában, ma meg fizetik a nyugdijat.

Időnként sietek es gyorsabb angolul, maskor meg szándékosan teszem be, mert úgy a keresőkben is felbukkan, no meg szokjak a terminus technicusikat az olvtarsak itt.
A karbantartás, bevetés megy, a karbantartás már nem. Te viszont állj vissza nyugodtan a magyarra ha már itt kommunikálsz. Mert nevetséges az egy szó magyar, egy szó angol.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Avagy tanulj meg legalább angolul. Nem fog fájni, hidd el. :) A többség nem nyugdíjas itt, Máris elvtárs, csak a ti generaciotoknak volt az a luxus, hogy lof@szt nem kellett tanulni és úgy is remekül elmuzsikalt valaki a komcsi diktatúrában, ma meg fizetik a nyugdijat.

Időnként sietek es gyorsabb angolul, maskor meg szándékosan teszem be, mert úgy a keresőkben is felbukkan, no meg szokjak a terminus technicusikat az olvtarsak itt.
Nagyképű a dumád, de engem a továbbiakban nem érdekelsz. Írj magyar nyelven a magyar fórumon.
 
K

Kopi2000

Guest
Nagyképű a dumád, de engem a továbbiakban nem érdekelsz. Írj magyar nyelven a magyar fórumon.
Nem akarok senkit sem megsérteni, de egy magyar fórumon is olyan nyelven ír valaki, amilyenen akar vagy tud. Ez nem a fórumozókon múlik, hanem a moderátorokon, hogy mit, meddig engednek meg.... Aki nem érti a hottentotta bejegyzéseket, legfeljebb nem válaszol rájuk...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Nem akarok senkit sem megsérteni, de egy magyar fórumon is olyan nyelven ír valaki, amilyenen akar vagy tud. Ez nem a fórumozókon múlik, hanem a moderátorokon, hogy mit, meddig engednek meg.... Aki nem érti a hottentotta bejegyzéseket, legfeljebb nem válaszol rájuk...
Nekem a vegyes nyelvvel van gondom, mert van aki elfelejtette a magyar kifejezéseket és angolul írdogál.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
Status
Not open for further replies.