Szláva osztály / Slava / Project 1164 Atlant (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy hadihajónak feltétlen teljes legénységgel kell rendelkeznie, vagy lehet üzemeltetni kevesebbel is?

(Tudom, nem jelent semmit, de kicsit furcsa belegondolni, hogy az első legénységéből ha valaki a szolgálatba állításánál 41 éves volt, ő mára már 80 éves.)
 
W

Wilson

Guest
Egy hadihajónak feltétlen teljes legénységgel kell rendelkeznie, vagy lehet üzemeltetni kevesebbel is?

(Tudom, nem jelent semmit, de kicsit furcsa belegondolni, hogy az első legénységéből ha valaki a szolgálatba állításánál 41 éves volt, ő mára már 80 éves.)
Attól függ mit értesz üzemeltetés alatt , a Moszkva cirkálón a különböző években 416-510 fő közötti tengerész szolgált.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 318
14 064
113
W

Wilson

Guest
Ráadásul nagy részuk besorozott, mint ahogy a videón is néhányi tiszten kívul pont ilyen újoncok láthatóak.

***
Amúgy pedig, kép az S-300F intalációjáról:


 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113

FQlCx-cXoAkmGR3
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 463
113

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Nem az én verzióm , ott van a posztban, hogy kitől van, VO -Vojennij Obezrevatyel . Ha nem megy az orosz nyelv kérj meg valakit, hogy fordítsa le. ;)
Maradjunk annyiban, hogy senki sem tudka mi történt pontosan, mert nincs róla semmilyen hivatalos információ és egyhamar nem is lesz. Jelen helyzetben mindeni csak találgat...
megy az orosz nyelv valamennyire, mert anno nekem még hivatalból kellett kötelezően tanulnom, rühelltük is rendesen.... de már bocsáss meg, ha az infót te hozod, és nincs köze a valósághoz, kinek reklamáljak..... adott infó megosztása egyéni vélemény is.... egyébként én azt sajnálom hogy ennyi tengerész halt meg, a semmiért
 
W

Wilson

Guest
Mondhatni hogy ez konstrukciós hiba. Ha rakétái egy függőleges körbe páncélozott silókban lettek volna (lásd amerikai Mk41), akkor talán túl éli...
Igen ez így van de most hogy jobban kinagyítottam nem biztos, hogy felrobbantak azok az indítók itt egy kép a még ép Moszkváról jól látszanak, hogy hol helyezkednek el az indítók, szerintem nagyon határeset....

moszkva-cirkalo-kapitany-orosz-ukran-haboru-scaled.jpg


 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
A P1000 mögött van a négyzet ráadásul a vízvonalnál. Ha ott csapódott be a rakéta akkor a P1000-nek kutya baja se lett volna. Amúgy nem is lett, mert ha azok felrobbantak volna akkor letarolja a robbanás a teljes fedélzetet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ahol a négyzet van az a hajó azon kivételes felülete amit páncéloztak (persaze ne csatahajó szintű övpáncélra gondoljon senk)i.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson