Szlovák haderőfejlesztési program (2030) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
"A másik cég, aki nem lett megnevezve, akinek az intelligens lövedékét szeretnénk idehozni, az valószínűleg a Leonardo (Vulcano). A PESCO programban az Euroartillery program pont arról szólt, hogy az olaszok (Leonardo) lövedékeit akarták integrálni a szlovák (ők voltak a 2 vezető nemzet, amihez mi is csatlakoztunk) tűzvezető rendszerbe."
Nem,ebben nincs igazad!
Maróth világosan megmondta az interjúban hogy nem NATO tagállam az illető cég.
Ez a Denel lőszer lesz,amit tegnap posztoltam is.
Nekem ez a "nemNATO" infó nem volt meg. Melyik interjúban volt? Csak mert már keverednek bennem, és most hirtelen nem találom.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Itt mondja 12 percnél,de azért nem tud teljesen konkrétan fogalmazni mert ugye az RM 51%százalékkal van benne a Denelben. És így összemosódik az információ,de szerintem teljesen egyértelmű.
Köszi.
Megmondom őszintén, hogy ezt aznap elkezdtem meghallgatni, de már rohannom kellett, és félbemaradt az első 5 percben....Pedig!
De lássuk:
A 2 tárgyalós cégről egyértelműen azt mondják, hogy németek (10:45-nél). A nem NATO ország kapcsán egyértelműen a Denel az, amelyikről beszél, mivel ők csinálták a rekord lövést, de arról nem tesz említést, hogy velük tárgyalnánk. Sőt azt is mondta, hogy a németek is jelezték, hogy a V-LAP-pal már a németeknek is megy a 70km-es távolság.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
A mi ajánlatunk lesz a ledrágább, de ár / érték arányban a legjobb. (sztem, bár nem mondta, de a legnagyobb hozzáadott szlovák hadiipari hozzájárulás is itt lehet)

5 milliárdot csoportosítottunk szakképzésekre Zala kapcsán.

A magyar cél szerint 2025-2026-ra szeretnék elérni az 1-2 milliárd eurós éves exportot. Az évtized végére 3-4 milliárd euróval kalkulálna

Június, júliusra lesz szlovák döntés.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 972
113
A mi ajánlatunk lesz a ledrágább, de ár / érték arányban a legjobb. (sztem, bár nem mondta, de a legnagyobb hozzáadott szlovák hadiipari hozzájárulás is itt lehet)

5 milliárdot csoportosítottunk szakképzésekre Zala kapcsán.

A magyar cél szerint 2025-2026-ra szeretnék elérni az 1-2 milliárd eurós éves exportot. Az évtized végére 3-4 milliárd euróval kalkulálna

Június, júliusra lesz szlovák döntés.
Június, júliusra remélem már lesz látható, kézzelfogható magyar Lynx is amit meg tudnak nézni! :cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
@PavolR
Hivatalosan milyen súlyozással és milyen szempontok alapján értékelik ki a pályázatot?
Valahol olvastam, de nem találom. Az ár elég nagy súllyal szerepelt emlékeim szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Az ugye megvan hogy senki nem adott ill. vett semmit...?Egy vételi ajánlatot kaptak a szlovákok! Ugye érted a kölönbséget....?
Megvan.
Nem is ebbe a topic-ba írtam, valamiért átkerült.
Óriási siker, hogy a "persona non grata"-tól eljutottunk oda, hogy magyar NATO parancsnokság alatt vannak szlovák katonák és a haderőfejlesztésben, egy Magyarországon, magyarok által gyártott, világ élvonalába tartozó harcjármű, komoly eséllyel indul egy szlovák közbeszerzésen.
Ha, ezt mondja valaki a 2010-es választási kampányban, hogy ezt eléri az ország, akkor senki nem vette volna komolyan, annyira irreálisnak tűnt volna.
Ez hihetetlen, és óriási siker.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 300
14 047
113
@PavolR
Hivatalosan milyen súlyozással és milyen szempontok alapján értékelik ki a pályázatot?
Valahol olvastam, de nem találom. Az ár elég nagy súllyal szerepelt emlékeim szerint.
Technikai špecifikációk - 30%; ár - 35%; logistikai támogatás - 10%; hazai cégek bevonása - 25%

A logisztikai támogatásban valószinuleg a svédek fogják kapni a legtobb pontot, mert a CV90-nek európaszerte nagyon nagy a háttere.

Ami a hazai cégek bevonását illeti, decemberig három vállalatról lehetet tudni, hogy szerzodtek egyutmukodésre a RM-el: CSM Industry, Neways Electronics International, Ray Service

Ehez képest a BAE Systems szép csendesen rendesen behúzot, allítolag már ezekkel a cégekkel szerzodtek: ZTS Špeciál Dubnica n/Váhom, KOVAL SYSTEMS Beluša, ALITER Technologies Bratislava, Virtual Reality Media Trenčín, EVPÚ Nová Dubnica, KONŠTRUKTA - Defence Dubnica n/Váhom, TACT Púchov, MIBA Steeltec Vráble, Ray Service Skalica, Neways Slovakia Nová Dubnica

Szoval a Newaysal és Ray Servicel mindketten szerzodtek. A BAE Systems ráadásul a Turra tornyokat gyártó EVPÚ-val és ugyan csak tornyok oszeszerelésében utazó KOVAL SYSTEMS-al.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
"A másik cég, aki nem lett megnevezve, akinek az intelligens lövedékét szeretnénk idehozni, az valószínűleg a Leonardo (Vulcano). A PESCO programban az Euroartillery program pont arról szólt, hogy az olaszok (Leonardo) lövedékeit akarták integrálni a szlovák (ők voltak a 2 vezető nemzet, amihez mi is csatlakoztunk) tűzvezető rendszerbe."
Nem,ebben nincs igazad!
Maróth világosan megmondta az interjúban hogy nem NATO tagállam az illető cég.
Ez a Denel lőszer lesz,amit tegnap posztoltam is.


Dél-Korea ???/!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Technikai špecifikációk - 30%; ár - 35%; logistikai támogatás - 10%; hazai cégek bevonása - 25%

A logisztikai támogatásban valószinuleg a svédek fogják kapni a legtobb pontot, mert a CV90-nek európaszerte nagyon nagy a háttere.

Ami a hazai cégek bevonását illeti, decemberig három vállalatról lehetet tudni, hogy szerzodtek egyutmukodésre a RM-el: CSM Industry, Neways Electronics International, Ray Service

Ehez képest a BAE Systems szép csendesen rendesen behúzot, allítolag már ezekkel a cégekkel szerzodtek: ZTS Špeciál Dubnica n/Váhom, KOVAL SYSTEMS Beluša, ALITER Technologies Bratislava, Virtual Reality Media Trenčín, EVPÚ Nová Dubnica, KONŠTRUKTA - Defence Dubnica n/Váhom, TACT Púchov, MIBA Steeltec Vráble, Ray Service Skalica, Neways Slovakia Nová Dubnica

Szoval a Newaysal és Ray Servicel mindketten szerzodtek. A BAE Systems ráadásul a Turra tornyokat gyártó EVPÚ-val és ugyan csak tornyok oszeszerelésében utazó KOVAL SYSTEMS-al.
Vokt már téma szlovák oldalakon a láncos és 8x8 beszerzés. A szakmai közvélemény, lelkes fórumozók, o_O, melyiket szeretnék?


G ford.

Paradox módon Magyarországról érkezett az ajánlat egy német páncélozott lánctalpas járműre​


Szlovákia, 2022. február 3. (AM) – A magyar kormány német Lynx járműre küldött ajánlatot lánctalpas páncélozott szállítójárművek beszerzésére kiírt szlovákiai tenderre. Ez logikus lépés, miután Magyarország maga szerezte be ezeket a járműveket a Rheinmetall csoporttól. Ha a magyar ajánlat sikeres lesz, a szomszédos országok profitálnak a termelési, szolgáltatási és képzési hálózat kölcsönös földrajzi közelségéből, megosztásából.



„Mindkét állam együttműködik a Szövetség többnemzetiségű hadosztályának központjában, és tovább mélyíti a biztonsági együttműködést a V4-en belül. Egy közös harcjármű lendületet adna a szlovák és a magyar hadsereg közötti partnerség bővítésének a kiképzés és a küldetések terén. További előny az országok közötti gyors ellátás, ami nem csak a jelenlegi biztonsági helyzet mellett jelent jelentős stratégiai előnyt” – magyarázza Oliver Mittelsdorf, a Rheinmetall értékesítési alelnöke.

Mivel a Rheinmmetall gyártóüzemet épít Magyarországon, nagy lehetőségnek tartja a Lynx járművek gyártását a szomszédos Szlovákia területén, amely logisztikai és gazdasági hasznot hozna az országnak.

Az elmúlt hónapokban a Rheinmetall partnerkapcsolatokat épített ki jelentős szlovák ipari szereplőkkel, köztük a RayService-vel, az EVPU-val, a CSM Industry-vel, az Aliterrel és a Matadorral. A Honvédelmi Minisztérium az ár és a minőség mellett azt is felméri, hogy a szlovák ipar milyen mértékben vesz részt a járműgyártásban.

Karol Jerguš
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 318
113
Köszi.
Megmondom őszintén, hogy ezt aznap elkezdtem meghallgatni, de már rohannom kellett, és félbemaradt az első 5 percben....Pedig!
De lássuk:
A 2 tárgyalós cégről egyértelműen azt mondják, hogy németek (10:45-nél). A nem NATO ország kapcsán egyértelműen a Denel az, amelyikről beszél, mivel ők csinálták a rekord lövést, de arról nem tesz említést, hogy velük tárgyalnánk. Sőt azt is mondta, hogy a németek is jelezték, hogy a V-LAP-pal már a németeknek is megy a 70km-es távolság.
Okos lőszer kapcsán lehet az egyik a Diehl - a SMART155 "okos lőszer" részben az ő termékük (RM-mel közösen) és van egy nagyobb rendelésük rá a BW-től (készlet pótlás), amit '24 körül kell teljeseíteni - lehet hogy gyártatnának nálunk belőle...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Vajon CV-90-re felteszik nekik a Turra tornyot ha kérik? Igazándiból engem az érdekelne RM kiviszi-e hozzájuk a torony gyártást. Vajon a szlovákok feladják a saját tornyot a Lance 2-ért cserébe? Csehország más tészta volt mert ott van helyi RM gyár, de tudtummal szlovákiában nincs. Szóval gyakorlatilag egy külső konkurensel kéne szerződni a Lance 2 gyártására? Vagy nyitnak 1 RM gyárat. Nem áll nekem össze a dolog de lehet hiányosak az ismereteim.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 318
113
A német oldalakon is az a fő téma, hogy hogyan adhatott Magyarország ajánlatot egy RM termékre, miért nem német az ajánlat...
Nem értem mit nem értenek. Talán nem kellene elüldözniük a hadipari cégeket...
Egyékén a MH Vitarárira is a magyar Suzuki adott ajánlatot - nem a japán központ és nem a japán kormány...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 003
12 838
113
Vajon CV-90-re felteszik nekik a Turra tornyot ha kérik? Igazándiból engem az érdekelne RM kiviszi-e hozzájuk a torony gyártást. Vajon a szlovákok feladják a saját tornyot a Lance 2-ért cserébe? Csehország más tészta volt mert ott van helyi RM gyár, de tudtummal szlovákiában nincs. Szóval gyakorlatilag egy külső konkurensel kéne szerződni a Lance 2 gyártására? Vagy nyitnak 1 RM gyárat. Nem áll nekem össze a dolog de lehet hiányosak az ismereteim.
Azt hogy hol lesz RM gyar azt nem a szlovakok dontik el hanem az RM Board.

RM reszvenyes erdeke >>>>>>>>>>>>>>>>> szlovak erdek.