Szlovák haderőfejlesztési program (2030) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az azért nem úgy van - nyilván jól elore jelezték az érdeklodo cégek a kormányaikkal, hogy szeretnének pályázni és ném számítok semmi olyannal, amit már reálisan rég senki nem gyárt.

Támadt egy otletem, milyen ajánlat johetne USA-ból, hiszen az OMFV program lévén az Oshkosh Defence lehetne reálisan a kóreaiak trójai falova:
https://oshkoshdefense.com/tracked-vehicles/optionally-manned-fighting-vehicle-omfv/

Eddig nem az volt a fő megállapításod, hogy a törökök mellett látványosan kihagyták a koreaiakat?

A másik pedig, hogy továbbra is tartom, hogy ha egy francia állami alkalmazott nem tud előtúrni valami "épp kéznél van" dolgot, akkor én nem adnék neki hosszú lejáratú fogyasztási hitelt a fizuja igazolására. Ha érted, mire gondolok. Lássuk reálisan! Ez nem fogja azt a gyártót egy percig sem kedvezőbb helyzetbe hozni, jöjjön bármelyik országból. Csak a különbség az, hogy egy nyilvános felhívás a cégek részére tenderre olyanok fognak jelentkezni, amilyenek a cseheknél. Csak a komolyan vehető versenyzők. Ha G2G felhívást teszel közzé rövid határidővel, akkor két féle ember. Boldog meg boldogtalan. Ipari mennyiségben áll rendelkezésre osztályvezető és szakmai előadó státuszban közalkalmazott, aki szívesen elutazik Pozsonyba, megnézi a házigazda körsétáján a helyi nevezetességeket, megszáll állami pénzen hotelben, hogy veletek beszélgessen egy kerekes IFV mennyire jól muzsikál a francia hadseregben, miközben teljesen inkompetens a kiírt pályázaton. (Hogy értsük a különbséget, egy piaci cégnél erre fizut nem adnának. De ha egy állami alkalmazott elmegy az érdekükben levelezni, beszélgetni, akkor ők csak örülnek neki.)
Másfelől az általad megosztott aszem miniszteri szoc médiás kommunikáció is jól mutatja, milyen kényelmes egy szlovák politikusnak. Nem arról szólnak a hírek, hogy a 2-3 tényleges versenyzőtől ő mennyi pénzt kapott zsebre furcsa és gyanús összefonódásokon keresztül, hanem ez egy sok versenyzős kihívás, ahol "győzzön a jobbik"...

Abban nem kételkedem továbbra sem, hogy a 8 versenyzőből bőven a fele csak csoki máz. Azt pedig majd meglátjuk, szerintem, hogy végül mi lesz a koreaiakkal. Azt én is látom, hogy nagyon akarnak piacot fogni. Nem tett jót nekik, hogy a K2PL még meg sincs, már több száz Abrams agyonvágja. Eddig sötét ló volt ez a vonal, először azon csodálkoztunk, hogy látványosan kihagyták őket, most azt állítod, hogy szerinted nyeregben vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
A látogatás célja nemcsak a gyártási folyamat előrehaladásának ellenőrzése volt, hanem a szlovák védelmi ipar legjelentősebb bevonásáról való tárgyalás. Ezért a trenčíni légi javítók képviselői is a küldöttség részei. Ilyen például a vadászrepülőgépek kiszolgálásában való részvételük, földi képességek támogatása vagy bizonyos alkatrészek gyártása - mindenről tárgyalunk és igyekszünk a legjobbat kihozni.
Profizmus.
Először aláírunk minden szerződést, majd elkezdünk fizetni, majd jól lenne tárgyalni arról, hogy mindez a hazai iparnak is megérje.
Mindezt most az én adómból :eek: ugye.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 508
18 630
113
Profizmus.
Először aláírunk minden szerződést, majd elkezdünk fizetni, majd jól lenne tárgyalni arról, hogy mindez a hazai iparnak is megérje.
Mindezt most az én adómból :eek: ugye.
Elég fura, hisz a gyártósoron van a gép.
Ezután akarnak még alkatrész gyártásra szerződni?
Az azért nem egyszerű folyamat, de legalább lassú. Viszont drágítja, az biztos.
Szerintem létrán, vonorúdon kívül nem sok mindent lehet ilyenkor már hozzátenni ehhez az üzlethez.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113
Abban nem kételkedem továbbra sem, hogy a 8 versenyzőből bőven a fele csak csoki máz. Azt pedig majd meglátjuk, szerintem, hogy végül mi lesz a koreaiakkal. Azt én is látom, hogy nagyon akarnak piacot fogni. Nem tett jót nekik, hogy a K2PL még meg sincs, már több száz Abrams agyonvágja. Eddig sötét ló volt ez a vonal, először azon csodálkoztunk, hogy látványosan kihagyták őket, most azt állítod, hogy szerinted nyeregben vannak.
Én mindig is azt állítottam, hogy nyeregben vannak, sot egyre biztosabb vagyok abban és az, hogy nem volt Kórea kozvetlenul felszólitva, inkább csak taktikai húzásnak vélem, hiszen nem lesz anyire szembetunó, hogy mindent kóreaiaktól vásarolunk. :cool: Egy amerikai cégtól vásarolni technikát még politikailag is sokkal jobban megéri, mint Kóreától, ráadásul szemben a legyelekkel vagy a románokkal úgy vásarólnánk nagy tételben "amerikai" technikát, hogy a kóreaiak adnak hozzá know-howt, míg mások a kutya fulét kapnak cserébe. Az amerikai félnek is jól johet, ha a hazai tenderben ég már bevezetet jármuvel vesznek rést.
Az Oshkoshsal való egyutmúkodés pedig még jól joket az amerikai ágyútenderen, amire kell keresni amerikai társcéget.

Hogy csúszik az esetleges lengyel K2 program, az nekunk csak jó - felértékelodik a cseh-szlovák vonal.

Profizmus.
Először aláírunk minden szerződést, majd elkezdünk fizetni, majd jól lenne tárgyalni arról, hogy mindez a hazai iparnak is megérje.
Mindezt most az én adómból :eek: ugye.
Elég fura, hisz a gyártósoron van a gép.
Ezután akarnak még alkatrész gyártásra szerződni?
Azt azért vegyuk figyelembe, hogy kormányváltás volt és a jelenlegi vezetés próbálja optimalizálni a hébe-hóba kotott elozo szerzodéseket.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
Azt azért vegyuk figyelembe, hogy kormányváltás volt és a jelenlegi vezetés próbálja optimalizálni a hébe-hóba kotott elozo szerzodéseket.
Igen, lehetséges, hiszen beszédes volt az is, amikor vissza akarták mondani az egészet vagy legalább módositani, de olyan kusza szinte átláthatatlan feltételek vannak, hogy inkább rámondták, hogy nem éri meg:

"Nákup amerických stíhačiek F-16 by sa mal dokončiť. Zrušiť by sa ho už totiž neoplatilo, keďže už vyplatená miliarda eur by sa v prípade zrušenia nevrátila. Vyplýva to z vyjadrení ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo."

"S americkou stranou tak rokuje a tvrdí, že má pozitívne náznaky, že vyjdú Slovensku v ústrety a buď splátky natiahnu, alebo znížia. "Model B" je podľa ministra niektoré stíhačky neskôr predať inej krajine." - azaz korábban már azon agyaltak, hogy majd eladják másnak!

"Z ďalších projektov spomenul Naď obstarávanie húfnic Zuzana, za ktoré podľa neho rezort pod vedením SNS zaplatil, aj keď si ich vojaci nežiadali a už teraz sa vie, že bude dodávka meškať. - azaz a ZUZANA-kat megrendelték és kifizették úgy, hogy a hadseregnek nem is volt rá szüksége!...ráadásul már akkor tudták, hogy késni fognak a teljesitéssel.

Rovnako nepovažuje za dobrý proces obstarávania radarov, ale bude musieť pokračovať, pretože súčasné radary sú štyri roky po svojej životnosti. V otázke projektu vozidiel 8x8 bude rezort ďalej rokovať. - a radarbeszerzés sem nem volt tiszta neki, de mivel azokra szükség van hagyták a fenébe a dolgot.

https://slovensko.hnonline.sk/21333...zrusit-by-sa-ho-uz-ale-neoplatilo-povedal-nad

A szlovák haderőfejlesztésben nyoma sincs a tervezésnek, lehetőség szerint bármit amit amerika bekinál azt "román módra" megfelelési kényszerből (seggnyalásnak hivom csak) letolt gatyával is de megvesszik. Már most adagolják, hogy öszzesen 18 Blackhawkot akarnak (legyen majd rendőrségi használatra is stb.), meg fogadni mernék, hogy lesz itt Abrams is...meg gazdaságilag összeroppanás is...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Én mindig is azt állítottam, hogy nyeregben vannak, sot egyre biztosabb vagyok abban és az, hogy nem volt Kórea kozvetlenul felszólitva, inkább csak taktikai húzásnak vélem, hiszen nem lesz anyire szembetunó, hogy mindent kóreaiaktól vásarolunk. :cool: Egy amerikai cégtól vásarolni technikát még politikailag is sokkal jobban megéri, mint Kóreától, ráadásul szemben a legyelekkel vagy a románokkal úgy vásarólnánk nagy tételben "amerikai" technikát, hogy a kóreaiak adnak hozzá know-howt, míg mások a kutya fulét kapnak cserébe. Az amerikai félnek is jól johet, ha a hazai tenderben ég már bevezetet jármuvel vesznek rést.
Az Oshkoshsal való egyutmúkodés pedig még jól joket az amerikai ágyútenderen, amire kell keresni amerikai társcéget.

Hogy csúszik az esetleges lengyel K2 program, az nekunk csak jó - felértékelodik a cseh-szlovák vonal.

Akkor elég furcsán vannak nyeregben nálatok, hogy a nyolcból hármat meghívnak bemutatóra előre, majd bele keverik a titkos jelöltjüket a teljes pakliba.
Lehet, hogy a koreaiak nyerik majd az amcsi tendert... De azt legfeljebb az évtized végén. A Lynxnél is jóval kockázatosabb arra bazírozni pusztán, hogy majd biztos az lesz a befutó. Ezt még mi sem tesszük. Új, más piacot keresünk, mert az amerikai -esetleges- megrendelésből nem sok pénz fog bejönni a mi vidékünkre, máshol kell megélhetést találni.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113
Sajnos fizetos, ezért nem komplet:
https://finweb.hnonline.sk/ekonomik...u-balika-chcu-ziskat-americania-briti-a-nemci

Megkezdődött a harc a Naď milliárdjaiért. Az amerikaiak, a britek és a németek szeretnék megszerezni a csomag nagy részét​


Több száz új jármű a hadseregünknek kétmilliárd euróért. Ez a nehézgépesített dandár korszerűsítésének az eredménye. A világ legnagyobb játékosai versengenek érte. Az ár, a minőség és az, hogy a megrendelés mennyiségéből mennyit valósítanak meg cégeink.

Javában megkezdődött a harc a pályázatért, amely jelentős mértékben segíti az elavult nehézmotoros brigádunk korszerűsítését. Technológiák, fegyverrendszerek, legénységvédelem, terepen való mozgás, kompatibilitás, alkatrészek elérhetősége, a legénység képzésének összetettsége és nem utolsósorban az ár.

Ezek olyan kritériumok, amelyek manapság rendkívül fontosak a lánctalpas páncélozott járművek és 8x8-as potenciális szállítói számára.

A következő hetekben le kell zárni a pályázatot, ami a pályázók aktivitásán is érezhető. "Eddig nyolc lánctalpas berendezéseket gyártó országtól, valamint nyolc kerekes berendezéseket gyártó gyártótól kaptunk észrevételeket, hogy érdeklődnek a versenyen való részvétel iránt, és a következő hetekben megküldik hivatalos ajánlatukat" - mondta a védelmi szóvivő. Martina Kovaľ Kakaščíková. A verseny védelme miatt nem lehet jelöltet vagy terméket megnevezni. ( :( )

A szerződés elnyeréséhez azonban még egy feltételnek kell megfelelniük. Még a legjobb ajánlatot sem lehet megtenni anélkül, hogy iparágunkat bevonnánk a gyártási folyamatba. A minimum 40 százalék, és minél többet fizetsz, annál jobb.
...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113
Én mindig is azt állítottam, hogy nyeregben vannak, sot egyre biztosabb vagyok abban és az, hogy nem volt Kórea kozvetlenul felszólitva, inkább csak taktikai húzásnak vélem, hiszen nem lesz anyire szembetunó, hogy mindent kóreaiaktól vásarolunk. :cool: Egy amerikai cégtól vásarolni technikát még politikailag is sokkal jobban megéri, mint Kóreától, ráadásul szemben a legyelekkel vagy a románokkal úgy vásarólnánk nagy tételben "amerikai" technikát, hogy a kóreaiak adnak hozzá know-howt, míg mások a kutya fulét kapnak cserébe. Az amerikai félnek is jól johet, ha a hazai tenderben ég már bevezetet jármuvel vesznek rést.
Az Oshkoshsal való egyutmúkodés pedig még jól joket az amerikai ágyútenderen, amire kell keresni amerikai társcéget.

Hogy csúszik az esetleges lengyel K2 program, az nekunk csak jó - felértékelodik a cseh-szlovák vonal.

Azt azért vegyuk figyelembe, hogy kormányváltás volt és a jelenlegi vezetés próbálja optimalizálni a hébe-hóba kotott elozo szerzodéseket.

Azt a részét nem értem teljesen, hogy miért lenne jó, ha csúszna az "esetleges lengyel K2 program"?

Egyfelől ugye ahogy @Vogon kolléga is utalt rá a K2PL projekt egyelőre a "bizonytalan időre elnapolva" státuszba került. Népiesebben szólva "kukázva" lett. Egyébként eddig (azaz a 250 Abrams bejelentés előtt) sem haladt cseh- illetve szlovák szemszögből megnyugtatóan ez a projekt ...

Ugyanakkor különösen cseh szempontból kifejezetten időkényszer van. Egyfelől ki tudja meddig akarják/tudják húzni a jelenlegi T-72 állománnyal. Másfelől ott van az a fránya NATO kötelezettségvállalás. Ugye, ha már most lenne K2 gyár a lengyeleknél akkor is csücskös lenne a dolog mivel a lengyelek lehet nem a cseh- illetve szlovák igényeket priorizálnák az első helyre. Persze ezt most megbolygathatja némileg a Abrams (nem olyan sürgős már a K2), de könnyen vehet egy olyan fordulatot is a dolog, hogy a T-72 (és annak modernizált változatai), Leo 2 -esek (és annak modernizált változatai) valamint az Abrams -ek mellett egyszerűen nem fog kelleni még K2 is Nekik. Bár a lengyeleknél sohasem lehet tudni (nagy gyűjtők :) ), de az borítékolható, hogy akkora prioritás sem lesz ez mint eddig volt esetleg ...

A másik oldalról pl. a kóreaiak szemszögéből egy lengyel projekt - esetlegesen kiegészülve cseh és szlovák igényekkel - igen csábító lehet(/volt) számukra. Láthatjuk, hogy amennyiben a lengyelek akarnak valamit, akkor azt megveszik többszázas nagyságrendben is (adott esetben ehhez jöhetne hozzá a cseh és szlovák mennyiségek). Most mi marad(hat)? Mondjuk egy zászlóaljnyi mennyiség a cseheknél meg jó esetben még ennyi a szlovákoknál? Látva mellé az évekig húzódó abszolút eredménytelen IFV tendert, a Caesar projektet stb. stb.?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113
Azt a részét nem értem teljesen, hogy miért lenne jó, ha csúszna az "esetleges lengyel K2 program"?
Mert párhuzamosan a lengyel projektel van egy cseh-szlovák vonal, amit helyi szinten a CSG holding húzna. Ha a lengyel projekt elcsúszik vagy végleg meghiusul, ez lenne a kóreaiak belépoje az európai piacra, szoval tobb megrendelésre lenne esély, mint csupan a két állam számára. Viszont az új cseh koalíció nem nagyon rajong a CSG-ért ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mert párhuzamosan a lengyel projektel van egy cseh-szlovák vonal, amit helyi szinten a CSG holding húzna. Ha a lengyel projekt elcsúszik vagy végleg meghiusul, ez lenne a kóreaiak belépoje az európai piacra, szoval tobb megrendelésre lenne esély, mint csupan a két állam számára. Viszont az új cseh koalíció nem nagyon rajong a CSG-ért ...

Próbálom lefordítani, és utána meglátjuk, hogy jól értem-e.

1, Abban egyetértés van köztem, Dkes és közted, hogy a 250 tábornok miatt parkoló pályára került a K2 Lengyelországban.
2, Ti legyártjátok az MBT-ket szívesen ketten a csehekkel ebben az esetben a lengyelek nélkül, ha a koreaiak időben oda adják a tervrajzokat, 3-5 évig full megy a gyár.
3, Amint lejön a futószalagról a 2 zl mennyiség, akkor majd a lengyelek is tőletek vásárolnak, ha akarnak, meg Európában úgy ködösen, aki akar és nem szeretne hazai beszállítókat, az is nálatok fullra legyártatja. Igazából az összes többi megrendelés a csehszlovákon kívül ingyen pénz.

Olvastad a cseh topicban, mit írtam egy magyarországi Lynx torony gyártásra? Ha az országod gyárat alapít arra, hogy nektek kettőtöknek kell 2 zl K2-es, én szívből kívánom, hogy váljon be és a katonáitok használják egészséggel!

Remélem jól értettem a beszélgetéseteket.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113

Két év múlva jönnek az új F-16-os vadászgépek, már gyártanak nekünk radarokat

https://domov.sme.sk/c/22781821/nov...rabaju-nam-uz-aj-radary.html?ref=terazbox_sme

A szlovák hadsereg nagy hadibeszerzéseiből származó felszerelések egy része már készül és vár a szállításra, egy másik állam beszerzése folyik és újabb beszerzések készülnek.

A Honvédelmi Minisztérium így Jaroslav Naď (OĽaNO) jelenlegi védelmi miniszter vezetésével folytatja a hadsereg modernizálását.

A közelmúltban közvetlenül az amerikai Lockheed Martin gyártónál ellenőrizték az F-16-os vadászrepülőgépek szlovákiai gyártását. Ugyanakkor más projekteket is bejelent, amelyekre készül.

„Több száz, akár kétezer teherautót kell vásárolnunk. Valószínűleg nagy számra kötünk keretszerződést, és a beszerzés folyamatos lesz” – avizálja Naď.

A védelemben valószínűleg az elterjedtebb Tatra autók vagy a német MAN autók között fognak választani.

(tovább prémium ... )


Naď nem kapkodja el további helikopterek beszerzését a fegyveres erők számára, a döntést az utódjára bízza.

https://www.webnoviny.sk/nad-sa-do-...nehrnie-rozhodnutie-necha-na-svojho-nastupcu/
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113
A cseh 8x8-as ajánlat, mint ahogy várható volt:

A Pandur II mint ígéretes platform Szlovákia és Csehország hadserege számára​

https://www.armadninoviny.cz/pandur-ii-jako-perspektivni-platforma-pro-armady-slovenska-i-ceska.html

6427.jpg
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 966
5 169
113
Lynx, Pandur a várható 2 nyertes. Feltéve persze, ha valóban hirdetnek győztest. Az F-16 projekt elviszi a fejlesztési forrásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113
Lynx, Pandur a várható 2 nyertes. Feltéve persze, ha valóban hirdetnek győztest. Az F-16 projekt elviszi a fejlesztési forrásokat.
A tender kiírása idején már le volt tárgyalva az F-16-ok fizetéseinek uteme, szoval ennek tudatával fogtak bele a vásarlásokba. Minimum a Pandur esetében van per pillanat egy jogi bokkeno, mivel a jelenlegi cseh torvények alapján a cseh állam nem vehet részt egy G2G konštrukcióban, mint ajánló fél. :) Az új kormányprogramban be van tervezve ennek megváltozása, de múlik az ido ...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 607
94 067
113
A tender kiírása idején már le volt tárgyalva az F-16-ok fizetéseinek uteme, szoval ennek tudatával fogtak bele a vásarlásokba. Minimum a Pandur esetében van per pillanat egy jogi bokkeno, mivel a jelenlegi cseh torvények alapján a cseh állam nem vehet részt egy G2G konštrukcióban, mint ajánló fél. :) Az új kormányprogramban be van tervezve ennek megváltozása, de múlik az ido ...
B+, ezek a tenderekhez kapcsolódó jogi szőrözések, trükközések botrányosak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
A tender kiírása idején már le volt tárgyalva az F-16-ok fizetéseinek uteme, szoval ennek tudatával fogtak bele a vásarlásokba.
...amely beszerzést visszamondani ill. módosítani szerettek volna a költségek miatt. Továbbra is talány számomra, hogy következő tervezett beszerzésekhez honnan vonnak el majd fokozatosan forrásokat.
Mert jelenleg is, több különböző minisztériumokhoz köthető közbeszerzést nem tudunk folytatni forráshiány miatt...
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Pogány

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 378
14 205
113
...amely beszerzést visszamondani ill. módosítani szerettek volna a költségek miatt. Továbbra is talány számomra, hogy következő tervezett beszerzésekhez honnan vonnak el majd fokozatosan forrásokat.
Mert jelenleg is, több különböző minisztériumokhoz köthető közbeszerzést nem tudunk folytatni forráshiány miatt...
Az már módosítva volt, amerikaiak átutemezték a kifizetéseket.

Per pillanat vannak nyugdijaztatások és 500 civil lesz elbocsáltva a hadugyon ( https://dennikn.sk/2595909/stovky-s...erstvo-obrany-aj-vnutra-ohlasili-prepustanie/ ) , de a tendereket ez úgy látszik nem érinti. Naď Matovičnak majdnem hogy a jobb keze, anyit szerintem ki tud magának dupogni.

Ha sikerulne oszekotni a beszerzéseket a PESCO programokkal, akkor a koltségek egy részét akár az EU is álhatná, ézért nagyon nézgelodok azon program felé, amit Olaszország koordinál és a partnerei Szlovákia és Gorogország: https://pesco.europa.eu/project/arm...bious-assault-vehicle-light-armoured-vehicle/
Amúgy ez az a PESCO program amelyel a médiában tobbszor is oszekototték a LYNXet, bár az egész nyilván majd az olaszok dontésén fog fugni: https://euro-sd.com/2021/04/articles/exclusive/22379/italy/