1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szonárok

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - Hpasp által indítva @ 2018. július 20..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ha nem így lenne, akkor nyomáskülönbség lenne...

endre likes this.
  2. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

No akkor némi késedelem, de végre kikerült:
    https://htka.hu/2020/04/13/tengeralattjaro-szonarok-torpedok-reaktorok-fejlodesenek-tortenete/

Ha a címen esetleg változtatnál, azt mondjad.

fip7, fishbed, endre and 2 others like this.
  3. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Cifu, fip7, fishbed and 5 others like this.
  4. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Megvolna :)

Hpasp likes this.
  5. boki

boki Well-Known Member

Apró elírások mint Pr667 DBR (BDR)vagy Pr917(971)

6. episyrphus

episyrphus Member

Egyértelműen BM, volt egy rész, amikor Jack Ryan egy BM mellett bunyózott a szakáccsal. És a hajónak két hajócsavarja volt, úgyhogy nem Akula. Tom Clancy a hatás kedvéért írta a 4 napot, az tuti. Azt olvastam, hogy nem is tetszett a Navy főguruinak, hogy az amcsi detektálási és követési képességeket viszonylag jól leírja, ezért bele kellett csempésznie pár maszlagot a könyvbe. Hát a maszlag a Tájfunn képességeit is érintette.
    Egyetértek, a Tájfun gyakorlatilag otthonról képes volt elérni a célpontjait. Arra a távolságra, amit a könyvben említett Tom Clancy, gyakorlatilag a Yankee-knek volt szükségük.

7. molnibalage

Félreérted.

• A 4. nap nem a könyvben volt, a filmben.
    • A könyvben pontosan arról van szó, hogy ha a szovjetek a megőrült dumával jönnek, akkor marhaság, mert a BM-eket kb. a kifutás után azonnal indíthatta volna. Ezt Ryan mondja azon a bizonyos gyűlésen. Viszont, ha a hajó CM-es lenne és közelről akar tüzelni, akkor viszont csendes üzemben is sokkal több, mint 4 nap elérni a CONUS partjait Murmanszkból.

fip7 and endre like this.
  8. episyrphus

episyrphus Member

megnézem a könyvben, nem emlékszem pontosan már, hogy mi volt a könyvben és mi volt a filmben. Nekem robotrepülőgép egyáltalán nem rémlik.

9. episyrphus

episyrphus Member

Molni, nem tudom, én ilyet nem találtam a könyvben. CM-ről csak ott volt szó, amikor nézték a tengeralattjáró fényképeit és azt boncolgatták, hogy mik azok a vízszintes csövek.

10. molnibalage

Te folyamatosan a filmről beszélsz.
    A könyvben benne van, hogy BM hordozó a RO, nem CM. Sajnos nincs nálam a könyv, de angol változatban csak elérhető valahol a neten.

11. episyrphus

episyrphus Member

Nem, most világosan a könyvről beszélek. Tegnap este direkt megnéztem. Egyébként sem a filmben, sem a könyvben nincs szó arról, hogy a tengón CM lenne. A filmen látszik, hogy BM és a könyvben pedig egyértelműen le van írva, hogy BM. Az összes reakcióm arra vonatkozik, hogy sehol nem volt szó CM-ről (csak a fényképek elemzésénél) és hogy a tengó pedig Tájfun.

12. episyrphus

episyrphus Member

... és igen, pont azt mondom én is, hogy a RO SSBN. Olvasd el figyelmesen, értő olvasással.

Ezen oldal megosztása