Szpecnaz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Am ki mondja, hogy nem tudják eltalálni? Ha jól emlékszem dudi csak azt írta, hogy végtagokra és fejre nem lőnek, mert azt nehezebb eltalálni. Egyébként nem hiszem, hogy bármi nehézséget okozna egy katonának pisztollyal eltalálni egy statikus 20 centis dolgot. Mozgó célpontnál meg szerencse kérdése, még a fegyverforgató félisteneknél is.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
GrGLy nem várok el lehetetlent, csak annyit, hogy az átlagos 5-7 méteres távon képes legyen eltalálni egy minőségi fegyverrel és lőszerrel azt a 20 centis célpontot.
Mennyi lőszert adományoztál mondjuk az idén erre a célra a honvédségnek? :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<blockquote rel="joker">GrGLy nem várok el lehetetlent, csak annyit, hogy az átlagos 5-7 méteres távon képes legyen eltalálni egy minőségi fegyverrel és lőszerrel azt a 20 centis célpontot.
Mennyi lőszert adományoztál mondjuk az idén erre a célra a honvédségnek? :D</blockquote>

Ha tudok venni saját használatra, akkor minimum egy dobozzal veszek majd a honvédségnek is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
joker

Nem,nem kell elkezdeni.Ha pisztollyal rád dupláznak és mind a kettő a mellénybe megy akkor sem maradsz állva és ha már fekszel akkor lehet lőni fejre.De a legjobb ha azonnal medencére lősz mert akkor tuti megállítja azonnal a 9mm-es lövedék is.

A célpont folyamatosan mozog. A fej fenn van, több idő míg felemeled a fegyvert. Én azzal a PA-val háát :D vagy eltaláltam volna vagy nem. :) Állítólag csináltak régen egy tesztet a rendőröknél. Egy kis pálya túlsó végéről elkezdett futni a célszemély a rendőrrel szembe. A rendőr pedig elő kellette venni a pisztolyát és célbavenni az illetőt. Hát nem mindíg sikerült... Gondolom még a régi bűrtokja volt, na meg a stressz.. A gyakorlás is rengeteget számít. A 2 másodperc míg előveszed és lőssz vele már sok. :)
Nekem a TT lőszere szimpatikus. Abból egységnyi súlynál még többet vihetsz magaddal. De úgyis csak 2 tárad van. Szóval az van ami abba befér. Ha gyorsan és a célt eltalálva lő az ember a sokkhatás már fél siker a támadók ellen.
Én mivel a fegyverem elég szétszórt volt igyekeztem gyorsan lőni célozgatás helyett. Dupla, dupla, dupla, tárcsere ( fegyver és szem a célon tartva egy lőszer a csőben , így nem kellett hátrahúzni cserekor ) Majd 4x dupla.
Az ilyen autóból kiszedegetéseket is gyakoroltuk sokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 361
77 041
113
joker

GrGLy nagyon jól összefoglalta amit már egyszer leírtam.Arról van szó,ha mellé lősz a fejének akkor nem lesz még egy duplára esélyed mert odaér az ellen és az baj.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Ha tudok venni saját használatra, akkor minimum egy dobozzal veszek majd a honvédségnek is.
Az egy katonának is lófütty, nem az egész Honvédségnek. A reálisan szükséges feltételek hiányában szerintem adj alább az elvárásaidból.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem tudom mennyire szoktatok (lehet) egymásra lövöldözni és mennyire van erre lehetőség meg elhasználható felszerelés, de ezt a dupla a mellkasra 9-10mm-es lövedékkel dolgot egy kerámia-betétes mellénnyel érdemes lenne kipróbálni, mert biztosan elmarad a bordatörős hatás, amit a kevlárnál elvárna az ember ésa hátraesős dolog is mítosz szerintem, főleg ha feléd tart. Akkor meg migint ugyanott vagy, hogy odaér az ellen és baj van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<blockquote rel="joker">
Ha tudok venni saját használatra, akkor minimum egy dobozzal veszek majd a honvédségnek is.
Az egy katonának is lófütty, nem az egész Honvédségnek. A reálisan szükséges feltételek hiányában szerintem adj alább az elvárásaidból.</blockquote>

Sajnos munkából élek, így nem finanszírozhatom a teljes honvédség felszerelési, gyakorlási, karbantartási, stb költségeit. Ha majd lesz pénzem szinte végtelen, akkor kilopatom az F-22 összes tervét és gyártási leírását, és karácsonyra meglepem vele az aktuális Hendét, hogy Magyarországon húzzanak fel egy gyártósort. Addig meg marad az egy doboz 9mm-es lőszer, ha megteremtik a szükséges jogszabályokat, hogy földi halandó is hozzaférhessen éles lőfegyverhez.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Addig meg marad az egy doboz 9mm-es lőszer, ha megteremtik a szükséges jogszabályokat, hogy földi halandó is hozzaférhessen éles lőfegyverhez.
Egy doboz lőszer az <b>ÁLTALAD</b> elvárt szintű kiképzés biztosításához tökéletesen elégtelen. Ne haragudj, tényleg nem sértésnek szánom, de nekem úgy tűnik, hogy nem igazán vagy képben a realitásokkal a témában.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Sehol nem lövöldöznek egymásra éles lőszerrel.

sejtettem, viszont kétlem, hogy pl a fejlesztések során egy már működő mellényt ember is ne venne fel, kb mint amikor odaáll a golyóálló üveg mögé.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<blockquote rel="joker">
Addig meg marad az egy doboz 9mm-es lőszer, ha megteremtik a szükséges jogszabályokat, hogy földi halandó is hozzaférhessen éles lőfegyverhez.
Egy doboz lőszer az <b>ÁLTALAD</b> elvárt szintű kiképzés biztosításához tökéletesen elégtelen. Ne haragudj, tényleg nem sértésnek szánom, de nekem úgy tűnik, hogy nem igazán vagy képben a realitásokkal a témában.</blockquote>

te azt kérdezted, hogy mennyivel szálltam be az idén a képzésekbe, erre volt a válasz, hogy semmivel, mert elsősorban be se tudnék szállni (a jogszabályok miatt), de ha mégis lenne rá törvényes mód, akkor ennyit bedobnék a közösbe. Meg állambácsi is nyúljon a zsebébe, mert nem az én dolgom a kiképzéseket direktbe fizetni.

Na de olyan kurva messze kerültünk a szpecnaztól, hogy mindjárt jön GrGLy és kit 9, kit 10mm-es Glockkal, másokat meg gépkarabéllyal fog kivégezni az offoló preferenciaszintjétől függően.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Miért, a SpN-nél nem lőnek? :D
Természetesen nem a te dolgod biztosítani a kiképzés feltételeit, azok olyanok, amilyenek. De ezen feltételekhez képest egy irreális elvárást támasztani komolytalan, mert a jelenleg éves szintén erre fordítható lőszer mennyisége egy "átlagos" katona (rendőr) esetében kevés. Én erre akartam rávilágítani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 361
77 041
113
H valakit kétszer mellbe lősz gyorsan egymás után nem fog tovább menni legyen rajta akármilyen mellény.
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Wolfram
10-essel még én sem, pedig jó lenne egy összehasonlító teszt.
Én igazából azért nem ajánlanám hadi lőszernek, mert kezdi feszegetni az emberi teljesítőképességet, az a kérdés mennyire viseli meg a lövő kezét, csuklóját miegymást és mennyire befolyásolja ez az újra célra tartást, 1 műanyag tokos lsd pl Glock és hagyományosan acél felépítésű pisztolynál eltérő ugyi a hatás.

Dudi tudom nem szeresssük a piszolykákat de szerinted melyik kaliber lenne megfelelő?
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Dudi szerintem szagzónán kívülről ölne szívesen, olyan Sith módon
felemeli a kisujját meghal 1 szakasz katona
felhúzza a szemöldökét kipurcan 1 egész hadsereg
felemeli a fejét...(hajjaj:))
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
doberamann

Ha veszek egyet, akkor megtarthatjuk. :D
Én kifejezetten Glock-ra gondoltam, mert ergonomikus (különösen a gen 4, ahol már cserélhető a hátsó markolatpanel (és így a magamfajta nem lapátkezűeknek is kényelmes), nagyon megbízható és strapabíró (persze, akinek van egy kis esze, az már kapásból fém nézőkével és célgömbbel rendeli, mert a széria műanyag hajlamos elkopni) és a tárkapacitása is megfelelő. Na meg jól is néz ki, bár ez szubjektív és nem is igazán lényeges.
Acéltokos (vagy alutokos, mert az alutokot kifejezetten rühellem, semmivel nem tartósabb, mint a műanyag, de az acélnál is jobb hővezetőképessége miatt legalább hozzá is fagy az ember keze hidegben) 10 mm-es nekem sem nagyon kéne...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
doberamann

Úgy legyen! :) De erre sajna csak akkor van reális esély, ha emigrálok ebből az országból, mert nincs se csókos ismim a megfelelő helyen, se pár felesleges millióm, amivel megkenhetném az illetékeseket... :(