Szpecnaz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
wolfram

Nagyon sokáig nem is foglalkoztak ilyesmivel.pl Észak-Írországba a Közel-Keletre vagy Délkelet-Ázsiába sem ezért jártak az esetek 90%-ban.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
dudi

akkor el kellene kezdeni gyakorolni a fejre célzást, mert ha egy modern mellény mögött levő mellkasra lövöldözöl 9-10 mm-es lőszerrel, az kb annyit ér, mint halott f@szán a hidegvizes borogatás. Mindenképp a fedetlen, védtelen részekre kell lőjj pisztollyal, mert máshol nincs esélyed, ott meg egyaránt roncsol a 9mm és a 10 mm is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
joker

Nem,nem kell elkezdeni.Ha pisztollyal rád dupláznak és mind a kettő a mellénybe megy akkor sem maradsz állva és ha már fekszel akkor lehet lőni fejre.De a legjobb ha azonnal medencére lősz mert akkor tuti megállítja azonnal a 9mm-es lövedék is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mintha látnék pár "kis űrméretű" pisztolyt is. Kifejlesztettek ilyen spec töltényeket PDW-k részére, és ahogy látom készítettek pisztolyokat is amik képesek kilőni ezeket.
Feltételezem csak hadihasználatra van valamennyi értelme ezeket rendszeresíteni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Kevlárban lehet ha seggre ülsz, de egy sok kilós kerámia lappal töltött mellényben valószínűleg szinte fel sem tűnik egy 9 vagy 10 mm-es lövedék találata. A medencés dolog jó lehet, ha az is nincs védve, de az sem sokkal nagyobb a fejnél, szóval annyi erővel lehet célozni fejre is.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khmm...megnézte valki a fenti videót az állítólagos szpecnaz behatolási akciójáról?

Ha valóban eza szpecnaz, akkor tökmindegy mit kapnak, de inkább valmi régi Makarovot, az talán nem tűnik el harc közben, hogy aztán a helyi feketepiacon bukkanjon fel...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
joguk van nem leseni a lépcsőkön a cellák felé menet...

http://www.youtube.com/watch?v=6Sedmi17XMU
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
joker

A medencéd minimum 2x nagyobb mint a fejed és nem jó lehet hanem jó is.Minden mellényben leültet egy dupla.Semmi bajod nem lesz de állva sem fogsz maradni az tuti.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
khmm...megnézte valki a fenti videót az állítólagos szpecnaz behatolási akciójáról?

Ha valóban eza szpecnaz, akkor tökmindegy mit kapnak, de inkább valmi régi Makarovot, az talán nem tűnik el harc közben, hogy aztán a helyi feketepiacon bukkanjon fel...

Ezek a VV specnazosok, nem az elit , már nem akcioznak úgy mint régen ...Eloszor szétlovik a házat , pl. Smellel vagy néha BTR-rel, csak utána mennek be.....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
dudi

most semmi kedvem nekiállni a lövedék energiáját számolgatni, de kétlem, hogy seggreülnél tőle, mivel aki leadja a lövést az sem esik hátra. Pedig a két energia ugyanakkora. És még nem beszéltünk annak a rohadt nehéz kerámia lapnak a tehetetlenségi energiájáról. Fejre kell lőnini, az megoldja a helyzetet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Vagy is az a legjobb persze de a pisztoly egy másodlagos fegyver és így kevesebbet is gyakorolnak vele így nem megy annyira a lövészet az átlag katonának a lövészet mint egy átlag rendőrnek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Azért valahol élvezet nézni, hogy egy aktív katonával megy a vita a megfelelő fegyverhasználatról :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
GrGLy

ez engem egyáltalán nem zavar főleg nem pisztoly esetén mert hányok tőle.

És akkor itt írnám le az előző hesszem immár értelmesen:

Vagy is az a legjobb de a pisztoly másodlagos fegyver így kevesebbet is gyakorolnak vele ebből következik,hogy nem megy annyira a pisztoly lövészet az átlag katonának mint egy átlag rendőrnek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
az aktív katona épp most ecseteli, hogy nemigazán gyakorolnak másodlagos fegyverrel és én csak ösztönözni próbálom, mert ha valami miatt csak azzal marad akkor szarban lesz a mellényesek ellen.

nem megy annyira a lövészet az átlag katonának a lövészet mint egy átlag rendőrnek
- akkor rosszabb a helyzet, mint gondolnám. Magyarországon annyira ritka a fegyverhasználat a rendőröknél, hogy szerintem fel se tűnne senkinek, ha nem járnának lövészetre (emiatt meg lehet ha nem is nagyon járnak).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
joker

Nem magamról beszéltem ÉS MÉG VÉLETLENÜL SEM MAGYARORSZÁGRÓL!!!! hanem úgy általánosságban.Minden katona többet lő karabéllyal vagy géppuskával mint pisztollyal,nem véletlenül.

Nem azt írtam,hogy nem találom el azt amit el akarok találni csak azt,hogy nem szeretem a pisztolyt.Ha nagyon érdekel akkor elárulom,hogy legalább annyit lövök pisztollyal mint karabéllyal(géppuskairányzó vagyok)de volt olyan időszak amikor sokkal többet lőttem pisztollyal.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Vagy is az a legjobb persze de a pisztoly egy másodlagos fegyver és így kevesebbet is gyakorolnak vele így <b>nem megy annyira a lövészet az átlag katonának a lövészet mint egy átlag rendőrnek</b>.
Erre ne fogadj nagyobb összegben. ;)

Nyilván sokat számít a használt mellény, fegyver és lőszer, a távolság és a találat helye, ereje és iránya, a célpont pszichés és fizikai állapota (stb), de akit pl. mellbe csűrnek, az szerencsés esetben is megfekszik és egy ideig leginkább jajveszékelni fog, mert a valóság nem akciófilm, úgyhogy megérzi, hogy belelőttek. (Kevésbé szerencsés esetben akár a bordája is eltörhet, azt pláne megérzi.)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@joker

Én alapvetően ott látom a problémát, hogy olyan képzettségi szintet vársz el egy másodlagos fegyvertől, mint ha az lenne az elsődleges. Kés is van a katonánál, még se képezik késdobáló mesterré. A pisztoly csak végszükség esetére van, minden mást az elsődleges fegyverrel kell megoldania, jellemzően a pisztoly hatótávolságán kívül (afganisztáni videókban remekül látszik, hogy olyan környezetben a pisztoly édeskevés lenne bármire, de néha még a gépkarabély is). Szerintem az már nagyon extrém eset, amikor valakinek pisztollyal kell az ellenfelet gyaknia.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Minden katona többet lő karabéllyal vagy géppuskával mint pisztollyal,nem véletlenül
- ebben nem is kételkedtem, de ez nem kifogás arra, hogy pisztollyal is ne lőjjön jól.

Nem azt írtam,hogy nem találom el azt amit el akarok találni csak azt,hogy nem szeretem a pisztolyt
- akkor lőjj vele a g*cinek a szeme közé ha arra kerül a sor, mert ha a mellén a kerámiára lövöldözöl, akkor lehet ha nem fogsz többet írkálni itt a fórumon.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
GrGLy nem várok el lehetetlent, csak annyit, hogy az átlagos 5-7 méteres távon képes legyen eltalálni egy minőségi fegyverrel és lőszerrel azt a 20 centis célpontot.