Szpecnaz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 229
76 757
113
A Glockban az a jó,hogy csőre töltve is tökéletesen biztonságos :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
wolfram
ha a lőszerre nem lenne gondom
ez vicces, mivel a lőszernek van tömege, mérete, darabszáma és a potenciális hozzaférhetősége adott környezetben, emiatt igenis számolni kell vele és gond van vele

pont leszarnám, hogy 15 helyett 17 lőszer férne a Glock 17 tájába
akkor is az lenne a véleményed, ha a fegyvereben üres tárral (Glock 20) vs a csőben 1 + a tárban 1 tölténnyel (Glock 17) találkoznál egy ellenséges egyeddel 5 méterről, akinek az AK-47-ese 90 fokra van elfordítva tőled ésmax fél másodperc, amíg feléd fordítja? Olyankor pont nem szarnám le, hogy eredetileg 15 vagy 17 töltényt tudok a fegyverbe belerakni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Úgy gondolom a pisztoly mindenképp csak egyfajta pót vagy tartalék fegyver. A főfegyver ( Ak, Mp-5 stb )kiegészítése, lőtávolsága minimális a sebzése és pontossága szintén egy gépfegyverhez képest. Csak végső esetben míg az ember nem talál egy jobbat használnám. Itthon rendvédelemre való, minimális szinte 0 használattal. A honvédségnél szintén csak díszként funkcionál a fegyver rendszeresítési ideje alatt. Ez a valóság, induljunk ki ebből. Nincs szükség Sivatagi Sas 0.50 típusú fegyverre.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
dudi

"Pisztolynál a stophatás a lényeg nem az átütőerő. "

Lövedékálló mellények, vagy mondjuk gépjárművek, vagy más, de viszonylag "puha" fedezék mögött lévők ellen azért számít az áthatolóképesség is, na meg persze a minél nagyobb lövedékenergia. És ilyen szituk bármikor lehetnek, különösen városi harcban.


doberamann

"Viszont némelyik embernek még képen se szabad mutatni fegyvert, mert még a végén azzal is kinyírja magát:)"

Ez tulajdonképpen nem is lenne nagy baj, csak másokat ne veszélyeztessenek.

joker

Természetesen arra értettem, hogy ha ugyanúgy a rendelkezésemre állna a 10 mm Auto lőszer is, mint mondjuk a 9-es para. :)

"akkor is az lenne a véleményed, ha..."

Akkor már nem biztos, hogy lenne bármilyen véleményem is. :D
Persze ilyen szituk is előfordulhatnak, viszont pont azért hoztam más pisztolyokat is példaként, mert a Glock 17-en kívül nem sok olyan 9 mm-es pisztoly van, amibe 15-nél több lőszer fér. És lehet olyan helyzet is, amikor az ellenség mondjuk 50-60 méterre van tőled, egy fém szemeteskonténer mögött, ami nem üres és onnan lő AK-val, na akkor azért jóval nagyobb eséllyel tudod kiiktani a 10 mm-essel. Ki mit tart fontosabbnak ugye, tárkapacitás vs. lövedékenergia és stophatás. :)


antigonosz

"Úgy gondolom a pisztoly mindenképp csak egyfajta pót vagy tartalék fegyver. A főfegyver ( Ak, Mp-5 stb )kiegészítése, lőtávolsága minimális a sebzése és pontossága szintén egy gépfegyverhez képest. Csak végső esetben míg az ember nem talál egy jobbat használnám."

Ebben egyetértek, de én is azt mondom, hogy a harcoló alakulatoknál (meg a pilótáknál, mert nekik viszont az egyetlen fegyverük a pisztoly) lenne értelme igazán mondjuk a Glock 20-nak. Viszont pont a "végső esetben" nagyon nem mindegy szerintem, hogy mi van nálad.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
az ellenség mondjuk 50-60 méterre van tőled, egy fém szemeteskonténer mögött, ami nem üres és onnan lő AK-val, na akkor azért jóval nagyobb eséllyel tudod kiiktani a 10 mm-essel
ebben az esetben a 10mm-es lehet ha pl megháromszorozza az esélyeidet, de 0,001%-ról 0,003%-ra :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
7,62x25 és TT pisztoly szvsz. :) Volt egy hatástalanom régebben de eladtam. Jobb a lőszere mint sok 9 mm-esnek. Legalábbis a viki szerint. Lőni nem lőttem ilyennel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szemeteskonténer két 3-4 mm-es fala, közte vagy 180 centi üres térrel az AK-t is megfingatja. S akkor még tegyünk bele anyagot...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
antigonosz

Én sem, de úgy tudom, hogy a 7.62x25-nek ugyan az áthatolóképessége kiváló, viszont a stophatása nagyon kicsi. Szóval az sem ideális...

silurusglanis

Jó, akkor legyen üres. :D De akkor is, a 9 mm-est meg mégjobban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 730
113
Én wolfram véleményét osztom a pisztolyokkal kapcsolatban, vagyis Glock 20.
Ahogy én tudom pisztolyt csak épületen belül, közelharcban alkalmaznak manapság. Ott viszont fontos, hogy erős legyen a fegyvered.
Amúgy bugris fejkendősök ellen elég a 9 mm-s , viszont egy modern sisakot viselő valódi katonát nehezen szedsz le egy 9 mm-sel. Ma már gyakorlatilag minden repeszálló megfogja a 9 mm-st, és a sisakok nagy része is képes már erre.
Viszont a 10 mm-shez nem nagyon találsz lőszert a csatatéren.
Én ettől függetlenül a 10 mm-st pártolom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 229
76 757
113
wolfram,fip7

Már egyszer leírták,hogy pisztollyal csak akkor lövöldözünk ha nincs más és akkor is csak a legszükségesebb ideig és akkor is emberre nem fedezékre meg gépjárműre vagy a fene sem tudja mire még.

Nem akarok senkit elkeseríteni de nincs az a pisztoly vagy géppisztoly(az MP7-et leszámítva)ami átlő egy modern katonai repeszállót még a soft armourt sem lövi át semmi(kivéve MP-7).
Egy mai modern sisak LEVEL IIIA védelmi szintű tessék utánanézni,hogy ez mit jelent(megsúgom minden pisztoly felejtős).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
antigonosz

Én sem, de úgy tudom, hogy a 7.62x25-nek ugyan az áthatolóképessége kiváló, viszont a stophatása nagyon kicsi. Szóval az sem ideális...

silurusglanis

Jó, akkor legyen üres. :D De akkor is, a 9 mm-est meg mégjobban.

Szerintem elég ha sebesít, az mínusz még egy katona mert kell aki segít neki.
És még egy gondolat, a visszarúgó erő. Ha kicsi gyorsabban és ebből következik pontosabban lőhetsz. Bár a fegyveren is sok múlik. Az én PA-63-asom pl nagyon szanaszét hordott ha célzott lövést kellett leadnom. Ettől függetlenül kedveltem, forma + a tömeg jó volt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy tűzoltó ismerősöm szerint, akit kiképeztek a PA-63 román változatára azt monda, hogy ha egyszer rámfognak egy ilyent akkor nyugodtan fussak el, mert 5 méterről egy csűrkaput elég problémás eltalálni vele, ha egyáltalán tüzel a fegyver.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Jó de az román cumó. :) Egyébként sokan jól lőttek vele. Kb 5 méterről kellett tenyérnyi fémlapokat eltalálni 2x5-öt. Volt aki 8.9-et is lelőtt. Én 2-3-at. Bosszantott is rendesen.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 730
113
Amúgy nem értem, hogy miért nem saját fegyvert rendel a Specnaz??? Mondjuk a GS-18-at?
289398_pistolet_-gsh-18_-oruzhie_avtomobili_mashiny_avto_2250x1406_(www.GdeFon.ru).jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 783
80 929
113
Használják, de még nem kiforrt ez a fegyver. Éles helyzetben csodot mondott és egy specnazovec halálába kerult. Megbízhatosága miatt akartak Glockot beszerezni.
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Az is érdekes mennyire hogy mekkorát tévedtek az okosok a 90-es évek elején, minden ellenségen lesz golyóálló mellény, sisak, minitank, személyi pajzs oszt nekiálltak fejlesztetni a P-90-t, FN 5.7-t, meg MP7-et oszt ezeknek most meg a kutyának sem kellenek...
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Esetleg egy pisztolynál, mondjuk egy Mp5K nem ad nagyobb védelmet? Csak kicsit nagyobb, mint egy pisztoly. :)