Nem csak ott nem egységes, hanem odahaza sem. Kb a mostani képeken látható két kombináció váltogatja egymást.
Amúgy a Szu-35Sz-re alapból felmehet 12 darab légiharc rakéta, vagy akár 14 is, de ezt nem hiszem, hogy egy sima keszi javadalmazáshoz kihasználnák. Feleslegesen nem nyomják bele az összes készleten lévő rakétába a repidőt, csak, hogy minden készültségi gép a maximális javadalmazással szállhasson fel, aminek meg amúgy sincs békeidőben jelentősége.
A Szu-27-esek ezen a téren más képet mutattak, hiszen ott csak addig volt részleges keszi fegyverzet, amíg az R-73-asok meg nem jelentek. Utána már szinte kötelező jelleggel minden keszi Szu-27-esre felment a maximális tíz darab légiharc rakéta, ha kellett, ha nem. Ez csak később enyhült, váltotta fel a részleges javadalmazás.
Amíg nem terjed el rendesen az R-77-1-es, amíg még van mutatóban R-27T, addig ezeket úgy osztják el, hogy mindegyik egyelőre szóba jöhető típus (Szu-27SzM3, Szu-30SzM és Szu-35Sz) a szükséges minimummal száll fel.
Illetve a Szu-27SzM3-asoknál és Szu-30SzM-eknél is inkább még az R-27-eseket favorizálják.
Gondolom a cél az, hogy idővel teljesen kikoptatják az R-27-es család minden változatát (bár az infrás T/TE nem is rossz képesség) és csak R-73/74 és R-77-1 lesz, meg ezek mindenféle verziói.
Ezeken túl jön majd az R-37M, de az egy igencsak spec rakéta.
Nem tévesztendő össze a szintén nagy hatótávú nyugat-európai Meteorral, ami néhány alkalmazónál egyre inkább válik normál, már-már hétköznapi kiegészítővé az AMRAAM-ok mellett.