Szu-34 / Su-34 Fullback (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
dudi: vmi linket dobhátnál róla, mert SAR mapping vadász méretben még NYon is kb 2005ben debütált APG-79el indult, legutoljára pedig Su-35höz igértek oroszok nem SAR mapping hanem targetinget ami azért más dimenzió.

Nem tudom minek mindig NATO mint fő ellenség de ha akkor NATO dimenziokkal odébb van tehát igencsak karcsú ez a majd 2020ban 120 aztán akár 200as mennyiség.
Sokkal izgibb ennél a komplett déli határszakasz isztánoktól, Kínáig.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 879
113
Fade

Senki nem fogja megtámadni az oroszokat amíg azok képesek kb 30 perc alatt lekukázni a bolygót kb 5x.Innentől kezdve nem azt kell nézni,hogy kik ellen kell megvédeni magukat hanem azt,hogy kik ellen akarják bevetni a fegyvereiket(nem Kína ellen mert kiegyensúlyozott a viszonyuk).

Aranysas 2007/5 Összkomfortos Szuhoj - Kővári László

"Nagyobb magasságban repülve térképező üzemmódban a radar kijelzi a jellegzetes tereptárgyakat, Doppler tűsugárral egy-egy részlet nagyobb felbontású befagyasztott képét is megjeleníti a pilótafülke kijelzőin."

A SZU-34-ben PESA radar van így nem lehet akadálya a dolognak a hardver.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Igazából mind Kína ellen mind a jenkik ellen csak atommal tudnának menni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 879
113
Kulso_54

Ha elolvasod a topicot akkor egész képbe tudod helyezni magad az LPI-vel kapcsolatban(megéri elolvasni mind a 4 oldalt).

http://htka.hu/kozosseg/discussion/48604/legvedelemi-radarokrol-altalaban/p1
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Még LPI üzemmódja is van a radarnak."

kb mint a SAR mapping. Ilyen alapon aztán egy Mig-27/F4...nek is LPI a radarja. Ha nem kapcsolja be LPI.

Kulso: APG-77nál csinált gyüjtőfoogalom.
APG77nél a fejlesztés meghatározó része ment el arra, hogy a radart ne tudják érzékelni vagy mert passzívan képes az ellenséget leküzdeni vagy mert pl vékony sávban sok frekvencián nagyon alacsony teljesítménnyel sugároz.
Néhányan EWs képességeit is ide veszik pl, hogy bármilyen érzékelt frekvencián képes zavarni, valós időben képes az érzékelt jelet késéssel visszajátszani... és itt csak a felszínt kapargatjuk.

Már a fenti nagyjára se képes egy vadászon lévő PESA, még ha épp az a legmodernebbnek tartott rbe/irbis/apqakármennyi is.
 
M

molnibalage

Guest
dudi: vmi linket dobhátnál róla, mert SAR mapping vadász méretben még NYon is kb 2005ben debütált APG-79el indult, legutoljára pedig Su-35höz igértek oroszok nem SAR mapping hanem targetinget ami azért más dimenzió.

Fade, azért te se írjál már szamárságokat...

Már a '80-as években is volt SAR az új jenki gépeken, gondolok itt az F-15C-re. Persze a ma SAR felbontás és megjelenített méret nagyobb, mint akkor, de létezett. Nem olvastad el az F-15 írásomat, ahol az AN/APG-70-nél erről a képességről van szó? Hát az AS-ben levő F-15E cikksorozatot sem kb. 5 éve?

AN/APG-70. Ez volt a '80-as években a csúcs. Látható, hogy a felbontás még 9 mérföldről sem a világ teteje.
http://www.ausairpower.net/USAF/000-F-15E-SAR.jpg

Régebbi ás más radarokról is van SAR kép az APA oldalon, ezen a téren hasznos forrás.

A jenkknél a multiole gépeken teljesen általános volt a SAR képesség, még a repülőgépszimulátorok is modellezték, az 1998-as Falcon 4.0 is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hát aki ezt a sok lyukat kifúrja rá... Nem sok kompozit van benn ahogy látom.
Múlt héten olvastam a VPKn, hogy saját értékelésük szerit az oroszok kompozit repülőgépalkatrészek téren a világ élvonalában vannak. Az MSz-21 számára pl. teljesen kompozit szárnyat terveznek. Már folynak a próbái.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ha megszorítások lesznek az orosz beszerzésnél akkor a szu-34 lenne az első amit nem kéne már venni.
Tudom lejárt téma de ha felbiggyesztek egy kiba..ott célmegjelölőt a szu-35 szu-30 gépekre akkor egyszerre kapok egy multirole gépet.
Modern fegyverzettel felveszi a harcot a lenygel gépekkel ? vagy a radarja gagyi?
Lopakodó bombázó helyett van nekik. Semmit sem vaktában rendszeresítenek. Olvastam valahol a levezetést, hogy hány SzU-34essel lehet egy lopakodó dolgát elvégezni.
A dolog lényege mindkét esetben az volna, hogy kiséret nélkül kolbászolhasson ellenséges légtérben.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hát azért ezeket az orosz műszakiakat nem irigylem! Repülőképes állapotban tartani ezt a sok, csillag garázsban álló gépet nem egyszerű meló lehet! Gondolok itt a jól ismert orosz időjárási körülményekre többek között.
Másként viszont nem lesznek megsértve, ha háború esetén is így kell eljárniuk a simagöröngyösi előretolt bázison.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 879
113
molnibalage

Nem én találtam ki,olvas vissza megjelöltem a forrást.Ha valakinek nincs meg az adott Aranysas bátran írhat Kővárinak,szóval vissza lehet ellenőrizni a dolgot!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
.Ha valakinek nincs meg az adott Aranysas bátran írhat Kővárinak,szóval vissza lehet ellenőrizni a dolgot!

Am ja! én se komáltam ha engem óltogatnak miközben ott van az újságban leírva .
Amúgy kővári jobban vágja ezeket a dolgokat mint Molni?:DD
 
M

molnibalage

Guest
Én már kezdem elveszíteni a fonalat. Most SAR + Su-34 vagy LPI +Szu-34-ről van szó?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 879
113
molnibalage

Én Fadedel a SAR+SZU-34-ről beszéltem és arra írtam,hogy ő csak eldöntötte azt,hogy nem képes rá(bár ez igaz az LPI-re is hisz azt is Kővári írta ugyanebbe a cikkbe).
 
M

molnibalage

Guest
Kizárt, hogy le lenne SAR képessége a Su-34-nek, itt azért bőven kell tartania az orosz technológiának is. Enélkül ma gyakorlatilag körberöhögnek egy korszerűnek titulált elsővonalas csapásmérőt.