Az orosz légi kudarc és a Szu-34 hanyatlása Ukrajnában.
El Su-34 Fullback, en su exterior, es un espectáculo visualmente distintivo, casi como una bestia mitológica con su morro singular y una c...
poderiomilitarespanol.blogspot.com
A Szu-34 Fullback kívülről vizuálisan jellegzetes látvány, szinte mitológiai vadállathoz hasonlít, egyedi orrával és pilótafülkéjével, amely szembeszegül a konvenciókkal. Ez a homlokzat azonban puszta álca, amely sokkal sötétebb és kiábrándítóbb valóságot rejt. Az orosz légi kudarc: a Szu-34 hanyatlása Ukrajnában. Az ukrajnai konfliktus kezdete óta rossz okok miatt szerepel a hírekben Oroszország egyre fogyatkozó Szu-34-es Fullback támadóvadász-flottája.
Ezek a fejlett vadászgépek vezették Moszkva légi offenzíváját Ukrajnában. Gyászos teljesítménye azonban csak hátráltatta a Kreml offenzív erőfeszítéseit. A háború első hónapjában az ukrán erők legalább négy Szu-34-est lőttek le. 2022 júliusában egy újabb Szu-34-est lőttek le. 2022 júliusában egy másik repülőgépet semmisítettek meg Alcsevszk felett. Ezúttal az orosz légvédelmi csapatok felelősek a szerencsétlenségért. Néhány héttel később egy ukrán állampolgárt tüntettek ki, mert puskával lelőtt egy Szu-34-est. Nyolc héttel később egy Szu-34-es egy lakóépületbe csapódott a Krím közelében, 15 ember halálát okozva. Bár elméletileg kifinomult és tele van lehetőségekkel, az orosz Szu-34 „Fullback” flotta és pilótái megszenvedték a nem megfelelő lőszert és a kiképzést.
A Szu-34: Ukrajnában vadászó orosz vadászrepülőgép eredetileg a Szu-27 Flankerből származott, a Szu-34 Szu-34 általános koncepciója az 1970-es évek végére nyúlik vissza. egy új, többcélú taktikai harci repülőgépváz, amely a Szu-27 lesz. Végül a Szu-34-ből Szu-27 lesz. Végül bejelentették a Szu-34 jelzést, és a repülőgépváz közvetlenül a Szovjetunió felbomlása előtt, az 1990-es évek végén hajtotta végre első repülését. Az orosz légierő által támasztott követelmények változása 2014-ig meghosszabbította a repülőgép hivatalos forgalomba helyezését. majd az egymást követő szerződések mintegy 140 Szu-34-et biztosítottak Moszkvához.
A Szu-34 Fullback, az orosz mérnöki tudomány állítólagos gyöngyszeme, óriási méretű csalódásnak bizonyult. Az állítólagos előrehaladott támadógép kiesett a kegyelemből, és az ukrajnai konfliktus kezdete óta a kudarcok spiráljába merült. Harctéri teljesítménye olyan gyenge, hogy a fejlesztésért és a működtetésért felelősök hozzáértését is felveti. A katasztrófa a háború első hónapjában legalább négy Szu-34-es elvesztésével kezdődött, ami megsemmisítő csapás volt minden flottára nézve, különösen annak, amelyik a fölényes volt. Egy másik Szu-34-es 2022 júliusában történt lelövése csak tovább sértette a sérüléseket. Még riasztóbb volt egy másik harcos baráti tűz általi megsemmisítése, ami taktikai zavar és az orosz berkekben tapasztalt alkalmatlanság egyértelmű jele.
Az anekdota arról az ukrán állampolgárról, aki egyszerű puskával lőtt le egy Szu-34-est, nemcsak megalázó, hanem csípős tanúbizonysága ezeknek a vadászgépeknek a sebezhetőségéről. Ennek az incidensnek komoly elgondolkodtatáshoz kell vezetnie e gépek feltételezett áthatolhatatlanságáról. De talán a legtragikusabb incidens az volt, hogy a Szu-34 egy lakóépületbe csapódott, és 15 ember meghalt. Ez az esemény nemcsak technikai hiányosságot tükröz, hanem az emberség és a felelősség hiányát is. A Szu-27-ből származó Szu-34 eredete egy elavult koncepciókban stagnáló evolúcióról árulkodik. A fejlett papírtechnológia ellenére a csatatéren a valóság megmutatta, hogy a régi platformok új igényekhez való igazítása nem mindig vezet sikeres termékhez. A repülőgép hivatalos üzembe helyezésének 2014-ig tartó késése, a követelmények kanyargós alakulása után, egy határozatlanságokkal és természetesen változásokkal sújtott projektre utal.
A Szu-34 Fullback: egy vadászgép, amely a kialakításával, nem a teljesítményével tűnik ki
A Szu-34 talán legmeghatározóbb jellemzője a „kacsacsőrű” orra és az egymás mellett elhelyezkedő pilótafülke. Ez az egyedi kialakítás teszi a vadászgépet könnyen megkülönböztethetővé. Megjelenése ellenére a Fullback megőrzi elődje alapvető elrendezését, felépítését, motorját, szárnyszerkezetét és fedélzeti felszereltségét. A repülőgép törzs hossza hozzávetőlegesen 77 láb, üzemanyag-kapacitása pedig közel 27 000 font. A két orosz AL-31FM1 hajtóművel meghajtott vadászgép 1,8 Mach végsebességet érhet el, és körülbelül 56 000 láb plafonnal rendelkezik. Elsősorban támadási funkció betöltésére tervezték, a Fullback fegyverek szempontjából nagyon erős.
A Szu-34-es vadászgép több mint 17 000 fontnyi fegyvert tud szállítani a szárnyak alatt és a törzs alatt elhelyezett tucatnyi keménypontban, valamint egy GSh-30-I 30 mm-es belső ágyút. A vadászgép 2 Vympel R-27 (az Észak-atlanti Szerződés Szervezete által „Nyár” beceneve), R-73 és Vympel NPO R-77 rakétát is szállíthat. Páncélozott kabinjának köszönhetően a Fullback alacsony magasságban is képes támadni a célokat. Ezen kívül a vadászgép állítólag továbbfejlesztett elektronikus rendszerrel, „nagy pontosságú fegyverekkel és több függő konténerrel rendelkezik felderítő felszereléssel”. A Fullback: az eredménytelenség látványossága az ukrán konfliktusban Az orosz légierő által csúcskategóriás vadászgépként népszerűsített Fullback nem váltotta be hírnevét Ukrajnában. Egyes elemzők még azt is feltételezik, hogy Moszkva a mai napig Ukrajnában lévő Szu-34 Fullback flottájának több mint 10%-át veszítette el.
Bár a repülőgép képes a fejlett precíziós irányítású rakéták és bombák széles skálájának szállítására, a készletek, a készpénz és a kiképzés hiánya arra kényszerítette a Fullback pilótáit, hogy rövid hatótávolságból „butabombákat” lőjenek ki célpontokra, így a törzseket rövid hatótávolságnak teszik ki. rakéták. A nemzetközi közösség által a Kreml ellen kirótt kiterjedt gazdasági szankciók miatt az orosz légierő nem számíthat arra, hogy hamarosan megfelelő lőszert kap a vadászgépeihez. A Szu-34 Fullback kívülről vizuálisan jellegzetes látvány, szinte mitológiai vadállathoz hasonlít, egyedi orrával és pilótafülkéjével, amely szembeszegül a konvenciókkal. Ez a homlokzat azonban puszta álca, amely sokkal sötétebb és kiábrándítóbb valóságot rejt. A Fullback felépítése és rendszerei annak ellenére, hogy a tiszteletreméltó Szu-27 örökösei, egy letűnt korszak emlékének tűnik, és nem tud alkalmazkodni a modern harc követelményeihez.
A fegyverkonfiguráció, bár papíron lenyűgöző, papírtigrissé válik a fejlett lőszer és a megfelelő képzés hiánya miatt. Ez a vadászgép, amelynek az orosz légierő pillére kellene, hogy legyen, pusztán nézővé süllyedt a háború színterében, ahol a hatékonyság és a precizitás a legfontosabb. A Fullback korlátai még nyilvánvalóbbá válnak az ukrajnai háború kontextusában. Flotta jelentős részének elvesztése nem csak a morális csapást jelenti, hanem a működési stratégia eredménytelenségét is bizonyítja. A nem irányított bombák használatának szükségessége egy olyan korszakban, ahol a pontosság a király, olyan anakronizmus, amely csak rávilágít a Fullback kialakítása és a kortárs harc valósága közötti kapcsolatra.
Forrás:
https://israelnoticias.com/militar/el-fracaso-aereo-ruso-la-decadencia-del-su-34-en-ukrania/
2024. január 25-én