Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Igen. Ráadásul mikor 30-40 forrás van, azért ott már a számítási teljesítmény sem kicsi. A mai F-16C CIIP gépeken kb. 486-ps PC szintű számítástechnikai kapacitás van asszem.<blockquote rel="blaze">
Nem azért van késésben mert lassú a jelfeldolgozó proci hanem mert azt integrálási időintervallumon belül gyűjti az adatot. Azért lassú mert megfelelő mennyiségű adat kell a kiértékeléshez, és annak a gyorsasága nem rajtad múlik. Hogy ez a késleltetés mekkora, azt nem tudhatjuk, de simán lehet pár másodperc.
Minden országnak van valamilyen könyvtára amiket használ is emiatt az RWR nem nulláról kezdi a jelek feldolgozását hanem azonnal hasonlítja össze a beérkezett jeleket a meglévőkkel és már zárja is ki vagy jelzi is ki az ismerteket(itt ugye nem kell várni egy időintervallumot).Ezen logika mentén csak az ismeretlen bejövő jeleknél kell kivárni azt az intervallumot amíg normális elemzést készít a számítógép.
Emiatt kell a gyorsabb számítógép ami gyorsabban megbirkózik az ismert jelekkel és ad gyorsabban információt a pilótának.Az teljesen nyilvánvaló,hogy nem blokkokban ad visszajelzést az RWR tehát nem csak akkor fog jelezni ha mindent kielemzett hanem a részeredményeket is közli.Ha van két jele amiből egyet felismert azt amint felismerte jelzi a pilótának nem csak akkor küldi amikor már az ismeretlennel is megbirkózott.
<blockquote rel="boki">
Igen. Ráadásul mikor 30-40 forrás van, azért ott már a számítási teljesítmény sem kicsi. A mai F-16C CIIP gépeken kb. 486-ps PC szintű számítástechnikai kapacitás van asszem.<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="blaze">
Nem azért van késésben mert lassú a jelfeldolgozó proci hanem mert azt integrálási időintervallumon belül gyűjti az adatot. Azért lassú mert megfelelő mennyiségű adat kell a kiértékeléshez, és annak a gyorsasága nem rajtad múlik. Hogy ez a késleltetés mekkora, azt nem tudhatjuk, de simán lehet pár másodperc.
blaze
Utolsó mondat utolsó része?Ahol azt írtam,hogy ha az ismeretlennel megbirkózott?
De tessék itt az egész olvasd el újra és tekintsd is egy egésznek ne kvázi félszavanként köss bele...
Amerikaiak IBM Power architektúrát használnak, az egyik szériát direkt katonai célra fejlesztették elsődlegesen (meg is bukott a civil piacon, mivel teljesítményben lemaradt).
Polgári csúcstech-kel úgy lezuhannának, mint a huzat.
+Oroszoknál nagy nehezen beindult a saját CPU gyártás, úgyhogy ebből már önellátóak. Anno az NDK volt a keleti blokk mikroelektronikai ellátója, így mikor az bukott az oroszok hirtelen anélkül találták magukat (ahogy Csehszlovákia elvesztésével megszűnt a személymozdonyok beszerezhetősége és csak 2012-ben gördült le az első sorozat gyártott orosz mozdony a gyártósorról).
Nem nagy teljesítményü számítógépet nehéz csinálni hanem olyan nagy teljesítményű számítógépet ami elviseli a katonai repülésel járó extrém igénybevételeket.