Te tudsz valamit biztosan találgatás nélkül erről az eszközről? Mert ha nem akkor találgatsz te is. Mekkora az a rész amivel te számoltál hogy 8-10 elem jött ki?
A beszínezett hossz. De megint megalol, hogy milyen óvodás szinten kötözködsz. Mert a szűk km. nem a belépőél hossza, hanem az, hogy ha még két sornyi elemet is megengedek, akkor is helyszögben iszonyatosan széles lesz a nyaláb. Ha most hosszabb és 2 méter helyett 3 méter a belépőél, akkor 12 fok helyett kb. 8 fok lesz a nyaláb oldalszögben. Na bumm. Nem ez a gond vele.
Honnan van egyáltalán adatod rá hogy mekkora a homlokfelülete a két radarrésznek?
Ez már tényleg szánalmas. Onnan, hogy ránéztem a repülőgép szárnyára és látszik, hogy 30 cm-nél nem vastagabb a profil. Tudod. Józan ész.
Én találgatok, de te tudsz mindent ezek szerint, akkor kérlek írd le hogy mennyi az annyi.
A találgatás a MAWS funkció, mert arra részben előnyös az, ha széles a nyaláb és még, ha kicsi a teljesíménysűrűsége is, mert 20-25 km-nél távolabbról nem kell AAM-et kiszúrni és brutálnagy Patriot szintű SAM-nél meg 50 km elvileg elég lehet. A fizikai befoglaló méret, az L sávból egyszerűen kiadódik a teljesíménysűrűség és nyalábszélesség. Ezt nem vagy képse megérteni és vergődsz itt mindenféle hülye elméletekkel. Mondom, tucanyi radar paraméterein mentem végig Hpasp-pal és egyik radarnál sem volt semmiféle csoda. Nagy észlelési távhoz és keskeny nyalábhoz nagy antenna és sok kraft kell. Pont. Elképesztően irritáló, hogy a fizikai alapismeretek hiányát hittel próbálod pótolni.
Mondtam amúgy a találgatásaim közben azt is, hogy valóban az L-sáv az pontatlanabb mint az X, és akár százméteres lehet a felbontás, innentől NEM tűzvezető üzemmódja van, szimplán felderítő ÉS maximum MCG-t tud adni.
Az F-35-ön levő data link antennák is ESA-k már, csak ez a funkció meg a beépítés miatt ez kiesik a PAK-FA-n. A data link zavaró antenna álmodozás Karcsitól is azért vicces, mert az omnidirekcionális Link 16-nek is van zavarvédett üzemmódja és olyan alacsony jel/zaj viszonynál is működik primitívsége miatt, hogy ehaj. Az új data link meg már irányított. és sanszosan szakaszosan működik...
A néhány száz méteres pontosság sokkal jobb ha mozog a célod ha nem, mint mondjuk esős/ködös/párás időben a semmi. Mert a helyzet az, hogy jelenleg egy stealth gépet ilyen időben optikia/infra cuccal te még fel sem derítesz, nem hogy néhány száz méter pontossággal tudnád hogy merre mozog. Erre ez az eszköz akár jó is LEHET. Illetve arra, hogy pontosan amikor NEM működik a környezeti viszonyok miatt semmilyen Pirate féle elektro optikai, vagy infra eszköz, egyáltalán legyen esélyed hogy felfedezd a jelenlétét egy radart vagy nem, vagy olyan üzemmódban használó stealth gépnek amely az LPI miatt kijátszotta a te RWR rendszered.
Látom nem esik le az, hogy ilyen nagy nyalábszélesség esetén gyakorlatilag repcsik esetén mindig több cél lesz egy nyalábban, tehát imp. kompresszió nélkül esélyed nincs szétszedni a célokat.
A lehet szó használata a fentiek miatt irritáló. Mondom, egy kis felületű és széles nyalábbal dolgozó radar nem fog kis RCS-ű célt megfogni. Pont. Az Oszán levő kereső radar mérete megvan? Na, annak MiG-21 méretű cél ellen az észlelési távolsága 45 km, ami úgy jellemzően 0 dBsm táján van. 4 cm-es hullámhosszú. Ez alapján ennél kisebb radarral operáló és brutálisan szar nyalábszélességű radar szerinted mire lenne képes? Tényleg ennyire nincs arányérzéked? Azt már meg sem kérdezem, hogy láttál-e legalább alapvető számítást ökölszámokkal. Hpasp tett fel Dvina beállított értékekkel Excel táblát a légvédelmis topikba. Keresd vissza (küldjem át?). 12x51 fokos nyalábbal, 1 GHz frekivel, 1 m2-es cél ellen 600 kW (!) teljesítménnyel kapsz 18 km-es felderítési távot. Izé. A 600 kW ugye mesebeli érték, 60 kW-tal 10 km jön ki. (Van más állítható paraméter is, de legyen ennyi elég.)
A módszer nem végtelenésig pontos, de a nagyságrend látszik.
Teljesen hihető dolog lenne számomra egyébként az is, ha ez egy passzív eszköz IS lenne, ahogy írtam is a kezdetektől, akkor viszont nem neki kell kipumpálni magából a nagy energiájú és fókuszált L-sávú adást, csak érzékelni akár hálózat központúan, egy multistatik rendszer részeként. Igen tudom, önmagában PONTATLAN, de legalább valami jelzést ad hogy van előtted valami, e nélkül ködös időben radarcsendben lévő 5. gen ellen meg lehet hogy ez sincs
.
http://www.ausairpower.net/APA-52E6MU-Struna.html
Ezek után gondold már át... Vonalban való érzékelés van 8km magasságig ekkora berendezésekkel. Ehhez vonalban van rohadt sok radar adott távolságra. Vadászgépeknél ez szerinted hol megvalósítható és értelmes harcászatilag? Segítek, sehogy. Így nem BARCAP-elne senki.
Ha neked vagy bárki másnak majd lesz BIZONYÍTÉKA arra hogy ez egy Radaros MAWS, akkor majd majd ígérem megkövetlek, de addig tartom hogy ez BÁRMI lehet, és bizony TALÁLGATSZ TE is.
Ez a része találgatás a kommentemnek, de a rendszer paraméterei erre teszik kb. alkalmassá. Másra nem. Te ezt vagy képtelen megérteni, és hulluzol be mindenféle hülyeséget, éppen csak csillámpónikat nem.