Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Na most ebből hogy a fegyvertér mégis használható, mire lehet következtetni az egész programra vonatkozóan? AESA radar? Radarabszorbens bevonat? Széles körű fegyverintegráció? Még mindig csak a klasszikus idezhető: "nem tudhatjuk". Attól tartok hogy nem ez az utolsó meglepetés ezzel a tipussal kapcsolatban. Nagyon masszívan megy a maszkirovka és ezúttal nem arról szól, hogy valami jobb vagy egyáltalán működik, hanem a bealtatást látom...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Na most ebből hogy a fegyvertér mégis használható, mire lehet következtetni az egész programra vonatkozóan? AESA radar? Radarabszorbens bevonat? Széles körű fegyverintegráció? Még mindig csak a klasszikus idezhető: "nem tudhatjuk". Attól tartok hogy nem ez az utolsó meglepetés ezzel a tipussal kapcsolatban. Nagyon masszívan megy a maszkirovka és ezúttal nem arról szól, hogy valami jobb vagy egyáltalán működik, hanem a bealtatást látom...
Meg lett mondva, ez egy rakás sz*r. A másik lehetőség, hogy egy nagy rakás sz*r. Harmadik lehetőség nincs. És nem működik a belső fegyvertér. DE NEM! :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Na most ebből hogy a fegyvertér mégis használható, mire lehet következtetni az egész programra vonatkozóan? AESA radar? Radarabszorbens bevonat? Széles körű fegyverintegráció? Még mindig csak a klasszikus idezhető: "nem tudhatjuk". Attól tartok hogy nem ez az utolsó meglepetés ezzel a tipussal kapcsolatban. Nagyon masszívan megy a maszkirovka és ezúttal nem arról szól, hogy valami jobb vagy egyáltalán működik, hanem a bealtatást látom...

Arra,hogy mert nem kötik az orrunkra még léteznek dolgok...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Na most ebből hogy a fegyvertér mégis használható, mire lehet következtetni az egész programra vonatkozóan? AESA radar? Radarabszorbens bevonat? Széles körű fegyverintegráció? Még mindig csak a klasszikus idezhető: "nem tudhatjuk". Attól tartok hogy nem ez az utolsó meglepetés ezzel a tipussal kapcsolatban. Nagyon masszívan megy a maszkirovka és ezúttal nem arról szól, hogy valami jobb vagy egyáltalán működik, hanem a bealtatást látom...
Itt egy páran megírták a szuhojnál volt egy lelkes idióta aki program valós előre haladásának ütemét lepublikálta, és a nagy közönség ezt egy ideig megszokta. Szíriába bevetették mint kiderült csapás mérést is végzett akkor radar és burkolat végezhettek valamint légi harc rakétákkal képes lehet használni. Szíria felett bármi megtörténhetett volna. pl Török F-16 pilóta az hiszi Iráni gép Szu-50 rakétát indít stb nem lehetett kizárni olyan térségben ahol lőttek le már orosz harci gépet
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Itt egy páran megírták a szuhojnál volt egy lelkes idióta aki program valós előre haladásának ütemét lepublikálta, és a nagy közönség ezt egy ideig megszokta. Szíriába bevetették mint kiderült csapás mérést is végzett akkor radar és burkolat végezhettek valamint légi harc rakétákkal képes lehet használni. Szíria felett bármi megtörténhetett volna. pl Török F-16 pilóta az hiszi Iráni gép Szu-50 rakétát indít stb nem lehetett kizárni olyan térségben ahol lőttek le már orosz harci gépet

Ilyen kísérleti lövészet Szíria felett esetekben kísérte egy SzU-35 Sz vagy SzU-30 SzM géppár, ezt nyugodtan kijelenthetjük.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Arra,hogy mert nem kötik az orrunkra még léteznek dolgok...

Nem tudom hányszor kaptam ezért hideget meleget itt ÉVEK alatt, amikor azt állítottam hogy az oroszok nem az USA.
Nincs televágva minden szabadon elérhető anyaggal arról hogy épp mi hol tart náluk, s igen szpotterek ide oda, náluk működik a maszkirovka.

Nagyot mondani persze tudnak ők is, marketing szóró anyag, prospektus és makett is készül olyan dolgokról amiből a végén aztán sokára, vagy SOHA nem lesz valós fegyverrendszer, de azért tudnak ők olyat is, hogy elugrik hirtelen a szatyorból egy atomtorpedó, egy Kinzsal, vagy akár kiderül hogy van belső fegyvertér a Szu-57 nél.
Amikor leírtam ezeket, vagy szerényen megjegyeztem hogy azért mert NINCS spotterek által minden szar apróság dokumentálva náluk még ha kéne lenne esélyesen hirtelen aktív radaros R-77, vagy leírom az ikonikus TRADE MARK "nem tudhatjuk" dolgaimat, körberöhögtek sokan.

Aztán lelőtték a Szu-24-et, és elkezdődött az R-77 felbukkanása az orosz gépeken.

Kína azóta Szu-35 öt vett, F-35 pilóta dícsérte a nagy állásszögű repülésben dogfightnál lévő lehetőségeket, s kiderült azért hogy ma már nem fetétlenül Mach 0,8-9 nál megy a szupermanőverezhető gépek korában a közeli légiharc, hanem abban a tartományban ahol működhet és működik is a TVC, a Mig-29 el repülő top nyugatnémet pilóta mondta azt hogy kiváló repülőgép volt a Mig-29 a két németország egyesülése utáni időszakban, s nem egy szuperszónikus sportrepülő, áramlásrontó tényezőként aposztrofált fegyverzettel.

Csak gondoltam összesíteném az elmúlt pár évet, mióta elkezdtem ide írogatni azoknak, akik körberöhögtek...
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom hányszor kaptam ezért hideget meleget itt ÉVEK alatt, amikor azt állítottam hogy az oroszok nem az USA.
Nincs televágva minden szabadon elérhető anyaggal arról hogy épp mi hol tart náluk, s igen szpotterek ide oda, náluk működik a maszkirovka.
Ez nem egészen igaz, mert a jenkiknél is bukkannak elő projektek a semmiből néha úgy, hogy a hadrendbe állítás közelébe sem jutottak el, de utólag nyilvánosságra hozzák. Pl. a Tacit Blue-ról sem lehetett tudni semmit, aztán hoppá... Ok, az még hh-s, de akkor is. Hány olyan projekt lehet, am futott, nem sikerült, de egy szót sem szólnak róla...?

Nagyot mondani persze tudnak ők is, marketing szóró anyag, prospektus és makett is készül olyan dolgokról amiből a végén aztán sokára, vagy SOHA nem lesz valós fegyverrendszer, de azért tudnak ők olyat is, hogy elugrik hirtelen a szatyorból egy atomtorpedó, egy Kinzsal, vagy akár kiderül hogy van belső fegyvertér a Szu-57 nél.
Öööö, ki mondta, hogy nincs...? Tisztán látszik, hogy hol lesz. Az más kérdés, hogy még nyitva nem láttuk...

Aztán lelőtték a Szu-24-et, és elkezdődött az R-77 felbukkanása az orosz gépeken.
A statisztika erre azt mondja, hogy korreláció van, de az nem ok-okzati viszony. Ez totálisan véletlen is lehet. Érdekes módon a nem tudhatjuk mantra nem játszik, amikor te jelentesz ki valamit...

Kína azóta Szu-35 öt vett, F-35 pilóta dícsérte a nagy állásszögű repülésben dogfightnál lévő lehetőségeket, s kiderült azért hogy ma már nem fetétlenül Mach 0,8-9 nál megy a szupermanőverezhető gépek korában a közeli légiharc, hanem abban a tartományban ahol működhet és működik is a TVC, a Mig-29 el repülő top nyugatnémet pilóta mondta azt hogy kiváló repülőgép volt a Mig-29 a két németország egyesülése utáni időszakban, s nem egy szuperszónikus sportrepülő, áramlásrontó tényezőként aposztrofált fegyverzettel.
Ez a része a kommentednek vicces. Megint kivetíted vágyaidat és álmaidat és extrapolálsz a végtelenbe.

Az, hogy egy gép mit tud valahol az nem jelenti azt, hogy ott megy a légiharc jellemzően. Te lazán összekapcsoltad mindenféle bizonyjték nélkül és aztán jön a "összesítem azoknak aki körberöhögnek". Hallod, pont ilyen kommentek miatt...

A HT összefoglalóban ott van a fizika, hogy ez kijelentésed miért hülyeség. 250-300CAS alá menni 15k láb felett felett 1v1-et leszámítva kb. az öngyilkosság kategóriája volt már a hh-s rendszerek ellen is. Azokon ma picit túl vagyunk...

Talán, ha elolvasnád az AF és a Sivatagi Vihar beszámolókat vagy 1982-es légiharcokét is, akkor leesne végre a tantusz...

A YT-n is csak 1v1 légiharcban esik a sebesség 250CAS alá. Aa ODS-es F-16 -os Kub rakéta kerülgetésnél is nézd már meg a sebességét, hogy miért és mennyi magasságot dob a pilóta... Szerinted viccből? Pedig az csak "szutyok" Kub, max. 15G-s manőverezőképességgel...


Nem tanulsz, nem figyelsz te senkire és semmire, mantrázod a magadét...

Csak gondoltam összesíteném az elmúlt pár évet, mióta elkezdtem ide írogatni azoknak, akik körberöhögtek...
Mosolygok. Erősen... Fent van, hogy miért...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Mosolyog nyugodtan, szerintem a legtöbb ember aki olvassa ezt a fórumot figyelmesen, érti hogy mit és miért írtam.
 
M

molnibalage

Guest
Mosolyog nyugodtan, szerintem a legtöbb ember aki olvassa ezt a fórumot figyelmesen, érti hogy mit és miért írtam.
Továbbra is tojsz lényegében az aerodinamikára és a harcászati alapfogásokra és Ps görbékre. Rébuszokban és tévvedések leírása helyett fókuszálhatnál talán erre.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 435
63 776
113
Közben itt is látható már rakétaindítás (R-77?), ezúttal az elülső fegyvertérből.
Neeee...
Ez egy tizenhétezer éves animáció. Csak itt a HTKA-n linkelve volt már négyszázszor.
Kérek minden olvasót, hogy ha lehet, ezt a 2011-ből származó CGI animációt ne terjessze többet.
Köszönöm.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Neeee...
Ez egy tizenhétezer éves animáció. Csak itt a HTKA-n linkelve volt már négyszázszor.
Kérek minden olvasót, hogy ha lehet, ezt a 2011-ből származó CGI animációt ne terjessze többet.
Köszönöm.
Najó, de a lényeg inkább a narrációban volt, nem a képanyagban.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
15273210.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Még csak ez hiányozna a jenkiknek akkor az f-35 apró pénzért adnák inkább nekik.
+ a Törökök is erre játszanak lehet
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Ha a törökök F35-t kapnak akkor van az az ajánlat amiért a ruszkik kiscsavarra szedhetnek egyet. Ezért a törökök soha nem fognak F35 kapni.