Szu-75 / Su-75 Checkmate - Új orosz könnyű vadászgép (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Vàrj írok Hszi Csin-pingnek , hogy hozzájárul-e a forrás megjelölésével:):)
Előbb csinálj egy system copy-t, mert lehet hogy az emberei vagy tán a "sosem kémkedő" amik "kissé belemásznak a rendszeredbe a hátad mögött. Még is csak jobb és gyorsabb ha nem a nulláról kell telepíteni, hanem csak a másolatot húzod vissza a betörés előtti állapotra. :D De sokat csináltam ezt egy időben. Persze felforrt az agyuk a dühtől egy idő után. :D Én meg röhögtem... :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 102
82 770
113
Ez is reggel került fel a netre...
i6vW36VEDiY.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 297
26 365
113
Az már viszont komoly visszalépés az eddig hangoztatottakhoz képest.
Ráadásul mire rendszerbe kerül, addigra már úgy elterjednek az AntiSztealth radarok (vagymik) hogy értelme sincs egyáltalán semmise ezzel erölködni.
:rolleyes:
De az is lehet, hogy ez egy stealth tengeralattjáró, repülőgépnek álcázva. Az oroszoknak biztosan nincs értelme erőlködni, mert van nekik lézer kardjuk, meg velük van az erő.
 
  • Vicces
Reactions: enzo

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Boki tegnap postolta az előző oldalra, de itt van hozzá link. Holnap délután magyar idő szerint 16:00, orosz idő szerint 16:00., MAKS Moszkva.

Post in thread 'Új orosz könnyű vadászgép (majd ha kiderül a projekt neve akkor valaki nevezze át arra)' https://forum.htka.hu/threads/uj-or...akkor-valaki-nevezze-at-arra.1921/post-932537

Bokinál a facebookon be van állítva a bemutató élőre. Kérd el a linket ha akarod, vagy nézd meg a MAKS 2021 oldalán az élő közvetítés csatornáját. Szerintem menni fogy a youtube-on is élőben, bár én ezt nem néztem meg a MAKS 2021 oldalán, ez csak tipp.
 
  • Tetszik
Reactions: beta

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 229
113
Boki tegnap postolta az előző oldalra, de itt van hozzá link. Holnap délután magyar idő szerint 16:00, orosz idő szerint 16:00., MAKS Moszkva.

Post in thread 'Új orosz könnyű vadászgép (majd ha kiderül a projekt neve akkor valaki nevezze át arra)' https://forum.htka.hu/threads/uj-or...akkor-valaki-nevezze-at-arra.1921/post-932537

Bokinál a facebookon be van állítva a bemutató élőre. Kérd el a linket ha akarod, vagy nézd meg a MAKS 2021 oldalán az élő közvetítés csatornáját. Szerintem menni fogy a youtube-on is élőben, bár én ezt nem néztem meg a MAKS 2021 oldalán, ez csak tipp.

Kösz. Azt hittem ma lesz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
E6n3-Cx-AVUAMHwcm.jpg



Viccesnek érzem a hajtóműnél 2x hosszabb beömlő-csatornát, aminek a súlyát cipelni kell, vesztesége van, kompozitból (szénszálas) kellene gyártani, hogy könnyű legyen, ami "olcsó", stb...

Nekem a "lopakodósított" MiG-21 jut eszembe a szinte egy az egybe hasonló konstrukciós jellegzetessége miatt. Még viccesebb.


Dezinfó/maszkirovka?
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 564
5 249
113
" Viccesnek érzem a hajtóműnél 2x hosszabb beömlő-csatornát " ebben legalább senki sem véli látni a lapátozást!
 
  • Vicces
Reactions: enzo

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A MAKS 2021 megnyitója július 20.-án Moszkvai idő szerint 11:00-kor lesz. (magyar idő 12:00) Valószínűleg az első napra Putyin elnök is kilátogat. (a Kreml híre szerint)

A megnyitó élőben nézhető: Facebook, YouTube, Periscope, RTMP (1080p), TVU - akinek van előfizetéses RUPTLY fiókja. (nekem nincs, nem is lesz)


A MAKS 2021 internetes oldala.


A Kreml tájékoztatója Putyin elnök látogatásáról a MAKS-2021 vásáron. A pontos hír szerint a megnyitón vesz részt és beszédet is mond.
A tejes hír
-----------
Július 20-án Vlagyimir Putyin a MAKS-2021 Nemzetközi Repülési és Űrszalonba látogat.
  • Az elnök részt vesz a megnyitón a 15 th International Aviation and Space Szalonban Zsukovszkij, Moszkva Region.
  • Vlagyimir Putyin áttekinti az Oroszországban kifejlesztett csúcstechnológiájú repülési technológiát, és megbeszélést tart a polgári repülőgépgyártás kulcsfontosságú projektjeiről.

Várhatóan 56 ország 291 külföldi vállalata vesz részt személyesen és távolról egyaránt a MAKS-2021-ben, és 89 kiállítás látható a szabadtéri szalonban.

 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az új 5. generációs orosz könnyű vadászgép hivatalos oldala. (neve / száma még mindig nincs !)

Az oldalon jelenleg egy visszaszámláló megy, ami a hivatalos bemutató kezdését mutatja !!!! Tehát ez előtt nem fog megjelenni hivatalos anyag / újabb promóció a gépről !!! A már ismert video a bemutatóról ott van az oldalukon. A bemutató ideje 2021. 07. 20. 17:00 a magyar időzóna szerint. (tehát a 16:00 a Moszkvai időzónára vonatkozik amit boki írt tegnap) Ezt az oldalt érdemes majd megnézni időnként a jövőben.


A Rostec Corporation hivatalos twitter oldala


A Rostec Corporation hivatalos YouTube csatornája


A Rostec Corporation hivatalos weboldala


------------------------------------------------------

Az UAC Russia a Su-57 és az új 5. generációs könnyű vadászgép gyártójának hivatalos YouTube csatornája (a Rostec Corporation vállalata)


Az UAC Russia hivatalos twitter oldala (a Rostec Corporation vállalata)


Az UAC Russia hivatalos facebook oldala (a Rostec Corporation vállalata)

A PJSC "United Aircraft Corporation" (UAC Russia) hivatalos Facebook oldala (a Rostec Corporation vállalata)

Ki
Az United Aircraft Corporation (PJSC UAC vagy UAC Russia néven) hivatalos weboldala (a Rostec Corporation vállalata)


A PJSC United Aircraft Corporation (UAC) (UAC Russia) wikipédia oldala a gyártott géptípusok felsorolásával. (a Rostec Corporation vállalata)

 
K

kamm

Guest
Előbb csinálj egy system copy-t, mert lehet hogy az emberei vagy tán a "sosem kémkedő" amik "kissé belemásznak a rendszeredbe a hátad mögött. Még is csak jobb és gyorsabb ha nem a nulláról kell telepíteni, hanem csak a másolatot húzod vissza a betörés előtti állapotra. :D De sokat csináltam ezt egy időben. Persze felforrt az agyuk a dühtől egy idő után. :D Én meg röhögtem... :D
Mekkora lesz, amikor osszeakadnak a magyar pegasusos behatolokkal a gepen...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Wilson and Leonidas

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 425
113
Erről is írtam korábban !
De mivel már Bidé ad nekik 50 f-35 így(és izrael sem áll ennek útjába) már nem kellesz nekik az orosz gép 2030 után ! Létre jöhet ez a gép ! Ragyogni fog a bemutatón mint annak idején a mig-35 ! De kinek is kellett hova lett eladva?
Mert aki orosz gépet vetett "kicsit drágábban" inkább vett vesz su30-35-öt!Mint míg 29-es "leszármazottat"
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az új 5. generációs orosz könnyű vadászgép hivatalos oldala. (neve / száma még mindig nincs !)

Az oldalon jelenleg egy visszaszámláló megy, ami a hivatalos bemutató kezdését mutatja !!!! Tehát ez előtt nem fog megjelenni hivatalos anyag / újabb promóció a gépről !!! A már ismert video a bemutatóról ott van az oldalukon. A bemutató ideje 2021. 07. 20. 17:00 a magyar időzóna szerint. (tehát a 16:00 a Moszkvai időzónára vonatkozik amit boki írt tegnap) Ezt az oldalt érdemes majd megnézni időnként a jövőben.


A Rostec Corporation hivatalos twitter oldala


A Rostec Corporation hivatalos YouTube csatornája


A Rostec Corporation hivatalos weboldala


------------------------------------------------------

Az UAC Russia a Su-57 és az új 5. generációs könnyű vadászgép gyártójának hivatalos YouTube csatornája (a Rostec Corporation vállalata)


Az UAC Russia hivatalos twitter oldala (a Rostec Corporation vállalata)


Az UAC Russia hivatalos facebook oldala (a Rostec Corporation vállalata)

A PJSC "United Aircraft Corporation" (UAC Russia) hivatalos Facebook oldala (a Rostec Corporation vállalata)

Ki
Az United Aircraft Corporation (PJSC UAC vagy UAC Russia néven) hivatalos weboldala (a Rostec Corporation vállalata)


A PJSC United Aircraft Corporation (UAC) (UAC Russia) wikipédia oldala a gyártott géptípusok felsorolásával. (a Rostec Corporation vállalata)

A számláló szerint ma előrébb hozták az új könnyű vadászgép premierjét magyar idő szerint 15:00-ra !!!!!!!!!!!!!

Jelenleg 8 óra lesz, és ehhez jön + 7óra visszaszámlálás ! Szerintem azért lehet ez, mert Putyin ott lesz a megnyitón, és utána a könnyű vadász premierjén is ott akar lenni. Meg fogjuk látni hogy valóban így lesz vagy sem. Szerintem 1-2 üzleti tárgyaláson ott lesz a megnyitó után, így azok 15:00-ra készen lesznek, utána a premier, és mielőbb menni akar ha végzett mindennel.