T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
A korábbi T szériához képest nekem elég vastagnak tűnik a "tető" páncélzat. Van az a páncélzat kb. 10cm v. kicsit még több vastagságú.

xAC2Y.jpg

sp5Wj.jpg

Bill2/MBTLAW és tsaik ellen ez sem sokat ér.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Egy jó írás az aktív védelmi komplexumokról(KAZ) és az ektív védelmi rendszerekrol(SAZ)
http://army-news.ru/2014/08/sistemy-aktivnoj-zashhity-bronetexniki/
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Aktív védelmi rendszer ide vagy oda még sose láttam az oroszoknál élseben de meg szövetségeseiknél sem.

Se a szíriába ahol ki.aszott nagy szükség lenne rá de grúziai háborúban sem láttam.

Ott az ARENA is mégsem vittek a szíreknek .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Roni

Az Arena nincs exportlistán meg a szírek nem tudnák mibol kifizetni.....
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 539
113
A hiryu féle, orosz dolgokhoz való hozzászólásokról a következő anekdota jutott eszembe, amit a főiskolán mesélt egy haverom:
A falujukban építettek, szereltek valamit a kerítésnél. Arra ment az egyik nagyokos haverjuk, aki már messziről kiabálta, "az úgy nem lesz jó, ... mi lesz abból?!"
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Semmi gond, de nekem meg ez jut eszembe az orosz csodákról:

A<i>z öreg székely nekiáll reggel egy nagy farönköt faragni. Elmegy a háza előtt a szomszédja és megkérdi:
- Mi lesz abból, szomszéd?...
- Ebből, fiam, gerenda! - válaszol a székely.
Nem sokkal később a szomszéd megint elmegy a ház előtt, látja, hogy az öreg még mindig nagy munkában van, ugyanazt a rönköt faragja egyre kisebbre.
- Hát mégis, mi lesz ez szomszéd?
- Ebből, fiam, kocsirúd.
Dél tájékán a székely térdig érő forgácsban ül, és még mindig farag. A szomszéd újra kíváncsiskodik:
- Mi lesz ez?
- Ebből, fiam, székláb.
Estefelé már nagy forgács gyűlik össze az öregnél, de ő még mindig farag. A szomszéd naná hogy ismét érdeklődik:
- Kicsi ez széklábnak is, mégis mi lesz ez, szomszéd?
Mire az öreg:
- Ebből, fiam, fogpiszkáló... ha el nem cseszem má</i>r megint...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Semmi gond, de nekem meg ez jut eszembe az orosz csodákról":


Már megbocsáss hiryu de mi a rákér fejlesztette az USA a haditengerészetét meg úgy az egész haderejét az 50 évektől ha már a szovjetek mindent elcsesztek?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
A korábbi T szériához képest nekem elég vastagnak tűnik a "tető" páncélzat. Van az a páncélzat kb. 10cm v. kicsit még több vastagságú.

xAC2Y.jpg

sp5Wj.jpg

Szerintem annyi nincs, nézd a kesztyűt alatta. jó fél tenyérnyi lehet. Kb 5-7 cm. Viszont van plusz páncélzat rajt azon kívül. A búvónyílások fedele abba simul bele, ez csak max a fele. Olyan kb 17cm lehet összesen szvsz. A búvőnyílás vastagsága is kb szemtől az áll aljáig tart ha megnézel egy vezetős képet. Kb az is annyi cm.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"A korábbi T szériához képest nekem elég vastagnak tűnik a "tető" páncélzat. "

Egyrészt nagyon megnött a felülről támadó atgmek száma. pl
https://www.youtube.com/watch?v=QUMxZ34Ptco

Másrészt a koncepció egyik lényegi pontja, előnye hogy a személyzet a tankon belűl is egy megerősített kapszulában foglal helyet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
előnye hogy a személyzet a tankon belűl is egy megerősített kapszulában foglal helyet.

Erre jön még rá az új aktív védelmi rendszer ami 50 elhárító lövedéket tartalmaz.