T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
zotyek78

Valaki egyszer kitalálta,hogy azért van nagy torony a nyugati harckocsikon,hogy védje a teknőt de ez akkora marhaság amilyet ember még nem látott.A torony nem azért van,hogy a teknőt védje!!!

Hát valamiért még mindig erőltetik "nyugaton" ezt a trended... Ha pedig már ott van, akkor -mint másodlagos szerep- számomra logikusnak tűnik, hogy erre is használják, meg ugye arra, hogy minden mást védjen, ami a toronyban van.

Bár az is igaz, hogy ennyiből (makett) még mindig nem derül ki sok, mert ki tudja, hogy milyen helyzetbe milyen plusz páncélozást, védelmet raknak még rá (pl. rácsozás).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 401
14 183
113
De nem azért nagy, hogy védje, hanem mert lőszert pakolnak bele, a homlokpáncél pedig már olyan vastag, hogy befedi a teknő jó részét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
zotyek78

Azért nagy a nyugati harckocsik tornya mer egy emberrel több van benne(ráadásul annak az egy embernek annyi hely kell mint a parancsnoknak és az irányzónak összesen hisz ő a töltőkezelő ami mozgással jár amihez hely kell)mint keleten és oldalt is szendvicspáncélt alkalmaznak ami nagy helyigényű szemben az oroszokkal akik csak az erősen döntött frontpáncélnál használtak eddig szendvicspáncélt.Ezen kívül a torony hátuljában van a lőszer ne a teknőben ami megint méretnövekedést okoz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
A röntgenábrán jól látszik,hogy a torony jobb oldalában két fő van míg bal oldalon ugyanakkora helyen csak egy.
Turret_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Részben meg vagyok győzve... Márcsak azért is, mert a törzs elülső része fölé amúgy se nagyon lehetne nyújtani, annak kiakalítása miatt, oldalsó irányban meg nem nagyon lenne védelme...

Amiatt még tamáskodnék, hogy a torony hátsó része lehetne védettebb, de azt valszeg plusz rácsozással meg fogják oldani (gondolom a leginkább a hátulról/oldalról jövő RPG támadások ellen kellene védeni), illetve az érzékelők és elhárító rendszerek egy része kerülhetne némi páncélozás mögé.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
A torony hátsó részében nincs ember ezért azt nem védik a nyugati harckocsiknál.Pl a motortérnek is borzasztó gyenge a védelme.

Az Armata tornyában meg egyáltalán nincs senki ennek ellenére biztosan védett de csak a központi része a hátulja ugyan úgy alig páncélozott.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Ilyesmire gondolok, mármint ami a rácsozást illeti... Nem lennék meglepve, ha a végleges verzió ki lenne egészítve ezzel.

T-90MS_01_large.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 401
14 183
113
A torony hátulját rácsozhatod, de az elején nem takarhatod el az érzékelőket.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Gondolom az érzékelőkkel valóban nem sokat lehet tenni, max, a méretüket csökkenteni, akárhova rakja a tervező...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 454
27 138
113
Számomra a torony azért nem tetszik, mert olyan érzésem van, mintha egymásra hányták volna a takaró lemezeket. Semmi esztétikum, letisztult vonalak, dizajn, csak összevisszaságot érzek. Ettől azért sokkal többet tudnak külsőségre az oroszok, legalábbis eddig így volt.
Azután ki tudja mit hoznak ki belőle a végén, de nekem ez így nagyon nem tetszik.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem látok semmi gondot a T-14 tornyával, miért kellene ezen változtatni. Nincs benne kezelőszemélyzet, az egész egy forgatható löveg némi érzékelővel megpakolva. Ráadásul a tank kubaturájához képest kicsi a mérete, ergo nehezebb telibe kapni messzebbről.

A T-90MS nagyon komolyan néz ki a képen.

A legdurvábban kinéző masina egyébként a T-15, szerintem telitalálat.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 454
27 138
113
dudi

Takarólemezek ide, takarólemezek oda, akkor is esztétikusnak, áramvonalasnak, letisztultnak, "egyben" kellene lennie, mint a T-90MSz, ami ránézésre is szép és domináns. Ezt én nem látom, mint jó pár másik hk.-nál.
Ahogyan én látom a nyugati hk.-k torony koszorúja sem sokkal nagyobb, mint a T sorozat hk.-é. Az alap tornyon lévő külső borítás a nagyon "vastag" náluk.
Én azért nem vetem el annak lehetőségét, hogy ha nagyon szükséges, legalább egy fő a toronyba átszálljon.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Ghostrider
<i>"Én azért nem vetem el annak lehetőségét, hogy ha nagyon szükséges, legalább egy fő a toronyba átszálljon."
</i>

Node épp az az egyik jó újítás, hogy senki sincs a toronyban...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 099
81 135
113
ghostrider

Kisebb a toronykoszorú.Képről azért nem tűnik annak mert nem lehet a T-90 és egy Abrams közti méretkülönbséget érzékelni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 454
27 138
113
zotyek78
Alaphelyzetben természetesen senki sincs a toronyban. De én nem az alaphelyzetre gondoltam.
dudi
... sem sokkal nagyobb = tehát kisebb. Hogy mennyivel, ez itt a kérdés?