T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Kíváncsacsi lennék, hány itteni új/régi kommentelő kapja - akár tudtán kívül - Moszkvából a muníciót....... Ha csak szimplán abból indulok ki, hogy pl. 56-ban az USA is csak verbális háborút vívott értünk, az oroszok meg kétszer is elfojtották a magyar szabadságot, plusz néhány évtizedig kéretlen vendégeink voltak, én már egyik nagyhatalomtól sem várok semmi jót..... Csak a saját érdekük a fontos, legyen az orosz, német, francia, angol, kínai vagy amerikai..... Mi vagyunk a mohácsi vész óta a Sötét Gyalog Európa Nagy Sakktábláján (Köszi Monte!!).... Bármikor feláldozható, felhasználható, kihasználható, sőt, ami a legrosszabb, egymás ellen kijátszható.......

Szerintem minimális, ha van is.
Nem tudom miért olyan elképzelhetetlen az, amikor a józan eszünket használjuk. Mind a két vh-ban megszívtuk, a szovjet ellen a legdurvábban.
Akkor meg minek okoskodjunk ? Több millió magyar esett áldozatul ezeknek a konfliktusoknak, ennek ellenére pattogjunk ?
Továbbá, a jelenlegi orosz ország nem azonos a Szu-val, semmilyen értelemben, például nem vagyunk határosak velük.
Ha meg nem akkor minek fosatja a népet a sajtó, hogy orosz tankok így meg úgy. Szerinted az a vágyálmuk, hogy 1000 km-t zötyögjenek - nem éppen barátok között - a Kárpát medencéig ? (a hadászati érdekérvényesítő képességük nem azonos a Szu-val, egyáltalán, éppenhogy a határaik közelségében manifesztálódik) Ha prücök lenne, akkor egy pár jófajta ballisztikus rakéta ide, aztán mehet is a békeküldöttség Moszkvába, már ha lesz életben még valaki.
Putyin nem azonos Sztálinnal, az egy beteges, megalomán őrült volt, és neki meg az antantnak köszönhetjük a keleti táborba való tartozást, mivel ők egyeztek meg rólunk a fejünk felett. És ez így lett volna akkor is, ha mondjuk nem a szopóágon kerülünk ki a vh-ból, a geostratégiai helyzetünk miatt Sztálinnak ez az övezet minden áron kellett, lásd a győztesek között Cseszkó. Azt jól gondolod, egyik nagyhatalom se jobb a másiknál, ezért volt ballépés betagozódni az ellenkező katonai tömbbe, a semlegességből több hasznunk lenne most, bár ahhoz igazi rendszerváltás szükségeltetik valamint összefogásra hajlamos társadalom.
De ezt nagyon nehéz lesz elérni, mivel a neoliberális kapitalizmus által felnevelt korosztályok számára már nem létezik értékrend, erkölcs és ezért kohéziós erő sem, amelyet még fokoznának napjainkban is a nemzetállamok kiiktatásával. A jelen magyar világa a médiák által kilúgozott agyú, fogyasztó gép-nép, aki még azt se hajlandó észrevenni, hogy a határai mentén több százezer honfitársa él. Így elég bajos lesz összetartó, saját érdekeit szem előtt tartó országot teremteni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
zU4pG.jpg

xFNKO.jpg

8nbef.jpg

V0GAW.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Jól gondolom, hogy moduláris az egész páncélzat?
Szerintem is az lenne a logikus, mert így egy esetleges találat esetén könnyebben cserélhetőek lennének a modulok akár tábori körülmények közt is (a'la Leopard 2)
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
off

"- Mért akarunk neki menni az oroszoknak? Nem ők vannak ha határainknál hanem a NATO kúszott orosz határ mellé"

senki nem akar nekik menni, és senki nem kúszott oda, pusztán pár velük határos ország "pár év" kényszerszövetség után, úgy döntött máshova húz :), szuverén országokról van szó, saját kül- és belpolitikával, így ezt a döntést jogosan hozták meg, amibe nincs beleszólása senkinek, akár tetszik akár nem :), Mo. pedig az EU-n belül is tudna érdekérvényesíteni, ha nem írt volna alá mindent szart, és nem egy paprikajancsi lenne a miniszterelnök már 10-en 20-an éve :), az mondjuk megint más kérdés mennyit profitáltunk eddig az agyon átkozott unijóból, aminek tény vannak ökörségei ránk nézve is :)

egyébként de, a htka oroszbarát lett, illetve nem az oldal, hanem a kommentelők nagy része és az új kommentelők 99%-a :), aki ezt nem látja vagy vak, vagy nem olvassa a topikokat, nem véletlen, hogy a haditech topikok szép lassan megmurdáltak és a biztpol pörög, annak is az a része ami Oo.hoz köthető :), pár éve még valahogy nem volt ekkora ukrángyűlölet sem, mi ad Isten mostmeg :)) persze tudom jól, ez nem így van és amúgysincs igazam :)))

Nem igen értem, miért lennék oroszbarát! Én 2 dolgot gondolok! Ha a kutyám táljához közel megy a macskám, bízony a kutyám elkapja, holott egymáson fekszenek, ha kinn vannak az udvaron. Ha már az orosz nem megy az Usa közelébe, pedig képes lenne rá, akkor az usákok se menjenek 30 km-re egy orosz haditengerészeti támaszponthoz.
Úgy gondolom, az orosz technika semmiben sem marad el az amitól, csak az elektronikával. Nem mondom, hogy, könnyen, de egy F-15 kinyírna egy Szu-35-öt. Ám, amennyiben kína így fejlődik (kémkedik), az elektronika hipp-hopp rendelkezésre áll majd.
SzíriA: lehet, hogy az orosz önös érdekből, de odament, és rendet rakott. Erre az usákok nem igen voltak képessek 2 év alatt.
És, hogy ne csak ajnározzam őket, igen morcos vagyok rájuk, mert részben eladták szíriát. Mióta kivonultak drágul az üzemanyag, biztos véletlen.
Szóval, nem igazán szeretem az oroszokat, sőt, ha 70 évvel ezelőtt éltem volna, nyilván fekete ruhában, két villámmal a vállamon írtottam volna őket, de most a mai világban, úgy tűnik, egyedül az oroszok az egyetlen racionálisan gondolkodó értelmes vezetéssel rendelkező ország!
Off vége
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="eSeM">off

"- Mért akarunk neki menni az oroszoknak? Nem ők vannak ha határainknál hanem a NATO kúszott orosz határ mellé"

senki nem akar nekik menni, és senki nem kúszott oda, pusztán pár velük határos ország "pár év" kényszerszövetség után, úgy döntött máshova húz :), szuverén országokról van szó, saját kül- és belpolitikával, így ezt a döntést jogosan hozták meg, amibe nincs beleszólása senkinek, akár tetszik akár nem :), Mo. pedig az EU-n belül is tudna érdekérvényesíteni, ha nem írt volna alá mindent szart, és nem egy paprikajancsi lenne a miniszterelnök már 10-en 20-an éve :), az mondjuk megint más kérdés mennyit profitáltunk eddig az agyon átkozott unijóból, aminek tény vannak ökörségei ránk nézve is :)

egyébként de, a htka oroszbarát lett, illetve nem az oldal, hanem a kommentelők nagy része és az új kommentelők 99%-a :), aki ezt nem látja vagy vak, vagy nem olvassa a topikokat, nem véletlen, hogy a haditech topikok szép lassan megmurdáltak és a biztpol pörög, annak is az a része ami Oo.hoz köthető :), pár éve még valahogy nem volt ekkora ukrángyűlölet sem, mi ad Isten mostmeg :)) persze tudom jól, ez nem így van és amúgysincs igazam :)))

Nem igen értem, miért lennék oroszbarát! Én 2 dolgot gondolok! Ha a kutyám táljához közel megy a macskám, bízony a kutyám elkapja, holott egymáson fekszenek, ha kinn vannak az udvaron. Ha már az orosz nem megy az Usa közelébe, pedig képes lenne rá, akkor az usákok se menjenek 30 km-re egy orosz haditengerészeti támaszponthoz.
Úgy gondolom, az orosz technika semmiben sem marad el az amitól, csak az elektronikával. Nem mondom, hogy, könnyen, de egy F-15 kinyírna egy Szu-35-öt. Ám, amennyiben kína így fejlődik (kémkedik), az elektronika hipp-hopp rendelkezésre áll majd.
SzíriA: lehet, hogy az orosz önös érdekből, de odament, és rendet rakott. Erre az usákok nem igen voltak képessek 2 év alatt.
És, hogy ne csak ajnározzam őket, igen morcos vagyok rájuk, mert részben eladták szíriát. Mióta kivonultak drágul az üzemanyag, biztos véletlen.
Szóval, nem igazán szeretem az oroszokat, sőt, ha 70 évvel ezelőtt éltem volna, nyilván fekete ruhában, két villámmal a vállamon írtottam volna őket, de most a mai világban, úgy tűnik, egyedül az oroszok az egyetlen racionálisan gondolkodó értelmes vezetéssel rendelkező ország!
Off vége</blockquote>

Nekem egyébként ez a 70 évvel ezelőtti téma mindig szemet szúrt.... Nem egy szóbeli harcot vívtam meg magyar barátaimmal erről és ügy látom sokan képtelenek egy dolgot mai napig felfogni....pedig csak tények: nem SzU, hanem Magyarország 1941-ben támadott meg, oda küldve majdnem félmilliós hadsereget...akik nem turistaként mentek oda....hanem gyilkolni.... Hiába panaszkodik szomszédom, hogy a gonosz oroszok elvitték biciklit a bácsikájától...na még az óráját....egyszerűen nem érti, hogy ez a legkisebb rossz, ami ilyenkor történhet. Győztes alanyi joga. Ókorban egyszerűen földig romboltak elfoglalt városokat, lakosságot kinyírtak....romaiak a Kartagót még meg is sózták, hogy semmi se nőjön ott... Szóval ez a 40 éves szocializmus itt, 1956 események....stb....nem a legrosszabb, amit történhet ilyen kegyetlen háború után... Érthető is, hogy oroszok valami bíztonsági zónát akartak létre hozni, hogy ne ismétlődjön ez az egész még egyszer.... Na jól van. Bocsánat OFF-ért, téma lezárva. Csak hirtelen most kitört belőlem május 9 előtt. Is Galland, nem neked szólt... humorodat és iróniádat értem...:)