T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
LOL. A T-14 topikban vagyunk. Neked mi tűnt fel a tankkal kapcsolatban? :rolleyes:
Biztos az, hogy leszarták a személyzet védelmét... Neked minden napra van legalább 2-3 egetverő hülyeséged :D

Orosz tankok....
Te süketelsz hogy mennyi videót néztél, hogy alátàmaszd a hülyeséged....

T-14 kilövésekről láttál videókat...?

Akkor miről is hablatyolsz már megint?
:)
 
  • Vicces
Reactions: megazez and fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 336
68 619
113
Az a lényeg, hogy találat esetén szinte biztos, hogy meghalsz egy orosz harckocsiban/IFV-ben, a nyugatiakban meg marhára nem. Ez a különbség semmi más. Az ember.
Ez full hülyeség, és te is tudod.
Most tényleg szükségesnek tartod hogy kisfilmeket hozzon valaki az allitasod ellenkezőjéről?
Az Armata személyzet számára elkülönített szakasza nagyon kényelmes biztonságot nyújt a világ eddig gyártott összes harckocsitipusahoz képest.
Nekem csak egy colos golyoscsapba zárt víz robbant az arcomba mikor melegítettem, de abba is hagytam mindent. Szóval hidd el bármi jut be, vagy csak üti meg a testet kicsit jobban az nagyon nem lesz kellemes.
A Dnyepertol errefelé meg csak nyomokban sem látni a kezelők biztonságát ennyire szem előtt tartó tankot mint az Armata. Mindenki csak a 40-45 éves konstrukcióit reszelgeti.
Még 10-15-20 év mire az első Armatahoz hasonló konstrukció nyugaton legordul a sorrol.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Semennyire. Ketyós germanofilek fétise. Aztán amikor kiderült, hogy a nyugati vasak is kalapot emelnek, akkor teljesen behisztiztek XD
Semmivel nem jobb bent halálra égni, vagy repeszfogósat játszani.



Mondom, bizonyítsd be az ellenkezőjét! ;)



Ezt a pancser hazugságot szajkózhatod még egy darabig, csak rajtad meg pár futóbolondon kívül senki sem hiszi el.
Olyan 100+ videót néztünk meg eddig, majdnem minden orosz tankból kiszállt a személyzet, altípustól függetlenül.
Itt megint arról van szó, hogy a tárgyi bizonyítékok nem téged igazolnak.

Itt van.

Erre reagáltam.

Ennyit tudsz. Kötekedni, vádaskodni, ha tudás nincs az érveléshez.
Ahogy szoktad.

Sebaj. Segítünk rajtad, hogy vissza vegyél arcodból. ;)
Hátha egyszer majd normális stílusban is tudsz kommunikálni.
 
  • Vicces
Reactions: megazez and fip7

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 037
2 956
113
Ez full hülyeség, és te is tudod.
Most tényleg szükségesnek tartod hogy kisfilmeket hozzon valaki az allitasod ellenkezőjéről?
Az Armata személyzet számára elkülönített szakasza nagyon kényelmes biztonságot nyújt a világ eddig gyártott összes harckocsitipusahoz képest.
Nekem csak egy colos golyoscsapba zárt víz robbant az arcomba mikor melegítettem, de abba is hagytam mindent. Szóval hidd el bármi jut be, vagy csak üti meg a testet kicsit jobban az nagyon nem lesz kellemes.
A Dnyepertol errefelé meg csak nyomokban sem látni a kezelők biztonságát ennyire szem előtt tartó tankot mint az Armata. Mindenki csak a 40-45 éves konstrukcióit reszelgeti.
Még 10-15-20 év mire az első Armatahoz hasonló konstrukció nyugaton legordul a sorrol.
Gyakorlatilag az Armata sem létezik.nem is értem mi ez a nagy f*szverés rá és ellenben. Ha az összes elkészült példány a fronton lenne kb 50 kmként lenne egy. Gamechanger na, ahogy a művelt olasz mondaná. Szánalmasak vagytok
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Ez full hülyeség, és te is tudod.
Most tényleg szükségesnek tartod hogy kisfilmeket hozzon valaki az allitasod ellenkezőjéről?
Az Armata személyzet számára elkülönített szakasza nagyon kényelmes biztonságot nyújt a világ eddig gyártott összes harckocsitipusahoz képest.
Nekem csak egy colos golyoscsapba zárt víz robbant az arcomba mikor melegítettem, de abba is hagytam mindent. Szóval hidd el bármi jut be, vagy csak üti meg a testet kicsit jobban az nagyon nem lesz kellemes.
A Dnyepertol errefelé meg csak nyomokban sem látni a kezelők biztonságát ennyire szem előtt tartó tankot mint az Armata. Mindenki csak a 40-45 éves konstrukcióit reszelgeti.
Még 10-15-20 év mire az első Armatahoz hasonló konstrukció nyugaton legordul a sorrol.
Ami azt illeti,a legjobb túlélési esélyt a Merkava biztositja.
Amerikaiak 1980tol dolgoztak ilyen felépitésű hk-n,mint az Armata,kb addig el is jutottak,mint most az Armata van.A hh végével abbahagyták a programot,mint feleslegest.
AbramX most TD szinten van,EMBT szintén.Armata meg prototipus szinten,igazábol nem sorozatgyártás érett a cucc.Ha most kiküldenék a harctérre-ott is maradna.Roncsként.
Szóval nem nagyon vannak előbbre az oroszok valami hűdesokkal.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 336
68 619
113
Gyakorlatilag az Armata sem létezik.nem is értem mi ez a nagy f*szverés rá és ellenben. Ha az összes elkészült példány a fronton lenne kb 50 kmként lenne egy. Gamechanger na, ahogy a művelt olasz mondaná. Szánalmasak vagytok
Azért létezik az, elég kézzelfoghatóan.
Ha a Leopard 2A7-eseinket nézem, akkor ugyanez elmondhato.
Leopard 2A7HU sem létezik hát gyakorlatilag.
Na azért Armatabol már kb több van mint a fenti típusból valaha lesz.
Jah és annak is van saját topicja.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 037
2 956
113
Azért létezik az, elég kézzelfoghatóan.
Ha a Leopard 2A7-eseinket nézem, akkor ugyanez elmondhato.
Leopard 2A7HU sem létezik hát gyakorlatilag.
Na azért Armatabol már kb több van mint a fenti típusból valaha lesz.
Jah és annak is van saját topicja.
Konkrétan nem igaz amit mondasz 40 lesz és 44. A semmin rugóztok. Én jól alszok
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 063
113

Szóval már ott tartunk, hogy nem is orosz... XD

T-14 kilövésekről láttál videókat...?

Belőled még ezt is kinézem XD
Terveztek egy tankot, amiben a személyzet mindentől szeparáltan külön ücsörög egy saját kis páncéldobozban.
Erre nagy bölcsességgel beírod, hogy leszarják a személyzet védelmét... Duzzogás helyet tényleg néha gondolkozz már el magadon :D

Sebaj. Segítünk rajtad, hogy vissza vegyél arcodból. ;)
Hátha egyszer majd normális stílusban is tudsz kommunikálni.

Neked kellene segítség, de én nem vagyok orvos. Fordulj szakemberhez. A tévképzetek nem jók. ;)

Gyakorlatilag az Armata sem létezik.nem is értem mi ez a nagy f*szverés rá és ellenben.

Szerintem ami az állami teszteket végzi, és alacsony ütemben sorozat gyártják az eléggé létező.
Ellenben pl. a Pánterrel, ami egyelőre pár elképesztően nagy hazugság, meg némi CGI mesemondás, semmi több.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 336
68 619
113
Ami azt illeti,a legjobb túlélési esélyt a Merkava biztositja.
Amerikaiak 1980tol dolgoztak ilyen felépitésű hk-n,mint az Armata,kb addig el is jutottak,mint most az Armata van.A hh végével abbahagyták a programot,mint feleslegest.
AbramX most TD szinten van,EMBT szintén.Armata meg prototipus szinten,igazábol nem sorozatgyártás érett a cucc.Ha most kiküldenék a harctérre-ott is maradna.Roncsként.
Szóval nem nagyon vannak előbbre az oroszok valami hűdesokkal.
Az X és az Embt jelenleg teljesen képlékeny még, az hogy kiallitottak egy Legobol épített tervet egyszer az meg semmire sem garancia. Meg nagyon sok minden fog változni ha valaha ezekből a tervekbol lesz valami. Minimum meg 10-15 év a saját bevallásuk szerint is ami természetesen csúszni fog.
Ötleteles szintjén tart mindkét projekt.
Az Armata igen, proto-eloszerias szintén van, tesztelés alatt, az is változni fog még természetesen.
Viszont egy teljesen új kialakitasu koncepció, egy kovetkezo generációs harckocsi.
Ellenben ez egy " reszeljuk rá a Leclerc tornyot a Leopardra", vagy egy "Párduc tank" koncepciohoz képest bizony kézzel fogható.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 037
2 956
113
Szóval már ott tartunk, hogy nem is orosz... XD



Belőled még ezt is kinézem XD
Terveztek egy tankot, amiben a személyzet mindentől szeparáltan külön ücsörög egy saját kis páncéldobozban.
Erre nagy bölcsességgel beírod, hogy leszarják a személyzet védelmét... Duzzogás helyet tényleg néha gondolkozz már el magadon :D



Neked kellene segítség, de én nem vagyok orvos. Fordulj szakemberhez. A tévképzetek nem jók. ;)



Szerintem ami az állami teszteket végzi, és alacsony ütemben sorozat gyártják az eléggé létező.
Ellenben pl. a Pánterrel, ami egyelőre pár elképesztően nagy hazugság, meg némi CGI mesemondás, semmi több.

Az állami teszt még hagyján de sorozatgyártásnak nevezni? Lassan lynxből több van fele idő alatt. A haverom megtöbb gyereket csinált 14 év alatt mint amennyi armatát sorozatgyártottak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Azért létezik az, elég kézzelfoghatóan.
Ha a Leopard 2A7-eseinket nézem, akkor ugyanez elmondhato.
Leopard 2A7HU sem létezik hát gyakorlatilag.
Na azért Armatabol már kb több van mint a fenti típusból valaha lesz.
Jah és annak is van saját topicja.

Ne hülyéskedj már! Mi van veled?
A Leopard 2A7HU egy régebbi konstrukció legújabb, legmodernebb változata.
Működik a fegyver rendszere, kipróbált, letesztelt.

A T-14 nincs sorozat gyártásban, állítólag most kezdik tovább fejleszteni.
A rendszerei, képernyők, számítógépek,szoftverek még nem biztos, hogy jól működnek.
Most már biztos, hogy a sorozatgyártásra kerülő változat nem így fog kinézni. Ezért még sok sok fejlesztés, teszt áll előtte.
Ezek lényeges különbségek, ne tévesszen meg, hogy van pár prototípus belőle.

A jó párhuzam a T-90M és a Leopard 2A7.
Mindkettő egy régi konstrukció legutolsó változata. Korban, teljesítményben azok összemérhetők.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 336
68 619
113
Ne hülyéskedj már! Mi van veled?
A Leopard 2A7HU egy régebbi konstrukció legújabb, legmodernebb változata.
Működik a fegyver rendszere, kipróbált, letesztelt.

A T-14 nincs sorozat gyártásban, állítólag most kezdik tovább fejleszteni.
A rendszerei, képernyők, számítógépek,szoftverek még nem biztos, hogy jól működnek.
Most már biztos, hogy a sorozatgyártásra kerülő változat nem így fog kinézni. Ezért még sok sok fejlesztés, teszt áll előtte.
Ezek lényeges különbségek, ne tévesszen meg, hogy van pár prototípus belőle.

A jó párhuzam a T-90M és a Leopard 2A7.
Mindkettő egy régi konstrukció legutolsó változata. Korban, teljesítményben azok összemérhetők.
Köszi, tehát a ~40 db T - 14 nem létező dolog, nyilván nulladik típusú találkozás. Ellenben az 5db Leopard 2A7 HU létező jelenség. :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 063
113
Az állami teszt még hagyján de sorozatgyártásnak nevezni? Lassan lynxből több van fele idő alatt. A haverom megtöbb gyereket csinált 14 év alatt mint amennyi armatát sorozatgyártottak.

A gyerekkel ellentétben a tank projektek nem 9 hónapig növekednek....
Amúgy idén hány Armatát gyártottak és hány Leopárd 2-est? :rolleyes:
Csak azért kérdezem, mert előbbi állítólag nincs sorozat gyártva, a másik meg sorozat gyártva van. Azt a két szám mégis közelíti egymást.
Ne csodálkozzunk, ha két év múlva több T-14-jön le a szalagról, mint Leopárd... Pedig azt nem most fejlesztették.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
Viszont egy teljesen új kialakitasu koncepció, egy kovetkezo generációs harckocsi.
Tök jó,hogy most irtam le néked,hogy egyáltalán nem új koncepció.
TTB%2BCurrent.jpg

M1 TTB kissé rozsdás protója (inkább technológia demonstrátornak mondanám-de volt olyan szinten,mint mot van az Armata).Volt ideje megrozsdásodni,ugyanis már 1983ban elkészült.
1398829117_160709_cherteg.jpg

TTB%2BTurret.jpg

Teljesen ugyan az az elrendezése,mint az Armatának.A proton 120milis ágyú van,a sorozatgyártott modellnek 140milis lett volna.
A programot a VSZ összeomlásakor felfüggesztették,majd némi altatás után törölték.
És ez is egy teljes harcjármű család alapmodelje lett volna,ahogy az Armatánál is terveztél.
És terveztek hozzá APSt is.
Szóval nem,semmi extra muszka csoda dolog nincs az Armatában.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Mit játszod a hülyét?

Te írtad, hogy:

Olyan 100+ videót néztünk meg eddig, majdnem minden orosz tankból kiszállt a személyzet, altípustól függetlenül.

Erre írtam, hogy az orosz más elvek alapján harcol, más eszközökkel.
Az orosz tankok, amikről te videókat nézel, bizony veszélyesebbek a saját kezelőikre.
De ezt mindenki tudja.

A T-14 -et hiába szeretnéd ide keverni, még nem tudod!
:)
Nem is írtam róla SEMMIT a kommentben.

Akkor mi a bánatos......, .....-nak terelsz?


A te tévedésedre reagáltam.


Szóval már ott tartunk, hogy nem is orosz... XD



Belőled még ezt is kinézem XD
Terveztek egy tankot, amiben a személyzet mindentől szeparáltan külön ücsörög egy saját kis páncéldobozban.
Erre nagy bölcsességgel beírod, hogy leszarják a személyzet védelmét... Duzzogás helyet tényleg néha gondolkozz már el magadon :D



Neked kellene segítség, de én nem vagyok orvos. Fordulj szakemberhez. A tévképzetek nem jók. ;)



Szerintem ami az állami teszteket végzi, és alacsony ütemben sorozat gyártják az eléggé létező.
Ellenben pl. a Pánterrel, ami egyelőre pár elképesztően nagy hazugság, meg némi CGI mesemondás, semmi több.

A legfrissebb hírek szerint áttervezik....
Részének még rajta.

Akkor hogyan is halad az a lassú ütemű sorozatgyártás, hanta koma?
:)
 
  • Vicces
Reactions: megazez and fip7

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 560
113
Köszi, tehát a ~40 db T - 14 nem létező dolog, nyilván nulladik típusú találkozás. Ellenben az 5db Leopard 2A7 HU létező jelenség. :D

Honnan veszed a 40-et?

Van tartalék alkatrész, működő motor, vontató harckocsi, ami harcban kell?
Van speciális szerszám a motorjához, a fegyverzetéhez?

Érted már?

Ezek bonyolult rendszerek, de full infantilis dolog az autoskártya számok alapján vitatkozni.

Azért is mert ezek nem egymás ellenfelei.

Az Armata egyelőre NINCS rendszerben.
A műveleti alkalmazhatóság szempontjából, reméljük, a mi A7 zászlóaljunk előbb éri el a készenlétet, mint egy Armata zászlóalj.
 
  • Vicces
Reactions: megazez and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 063
113
Szóval nem,semmi extra muszka csoda dolog nincs az Armatában.

Még mindig ott tartunk, hogy a T-95-öt hasonlóan régen a 80's években kezdték tervezni.
Ráadásul, hogyha az amcsik meg a szovjetek/oroszok is ugyan arra jutottak a fejlesztési irány tekintetében, akkor valószínűleg nekik van igazuk... Nem az Armatát fikázóknak ;)

Az orosz tankok, amikről te videókat nézel, bizony veszélyesebbek a saját kezelőikre.
De ezt mindenki tudja.

A fejedben lévő téveszme, nem evidens igazság. A videók nem ezt bizonyítják. Hadd ne kelljen betennem az instant kipukkanó török leopárdokról a videókat megint, századjára...

A T-14 -et hiába szeretnéd ide keverni, még nem tudod!
:)

Elég baj ez, ugyanis a T-14 topikban vagyunk... Csak mondom. Hiába nem emészti meg a bögyöd ezt a harckocsit, ettől még köszöni létezik, pár év szolgálatba áll, a Pánteből meg a többi cifra nyomorúságból meg 2040 mire lesz valami...

Akkor hogyan is halad az a lassú ütemű sorozatgyártás, hanta koma?
:)

Ilyenkor látszik, hogy nyugger videóját sem nézted meg, se semelyiket. Csak nyomod a hülyeséget, mint süket a csengőt....
Konkrétan a T-90M mellet gyártják :rolleyes:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 336
68 619
113
Tök jó,hogy most irtam le néked,hogy egyáltalán nem új koncepció.
TTB%2BCurrent.jpg

M1 TTB kissé rozsdás protója (inkább technológia demonstrátornak mondanám-de volt olyan szinten,mint mot van az Armata).Volt ideje megrozsdásodni,ugyanis már 1983ban elkészült.
1398829117_160709_cherteg.jpg

TTB%2BTurret.jpg

Teljesen ugyan az az elrendezése,mint az Armatának.A proton 120milis ágyú van,a sorozatgyártott modellnek 140milis lett volna.
A programot a VSZ összeomlásakor felfüggesztették,majd némi altatás után törölték.
És ez is egy teljes harcjármű család alapmodelje lett volna,ahogy az Armatánál is terveztél.
És terveztek hozzá APSt is.
Szóval nem,semmi extra muszka csoda dolog nincs az Armatában.

Lett volna ha az a volna ott nem lett volna.
Az előbb azt írtatok hogy T 14 nem létezik, pedig van belőle ~40 db, erre mutatsz egy 1 db - os valamit, aminek mar a rajzai se stimmelnek egymással.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 037
2 956
113
A gyerekkel ellentétben a tank projektek nem 9 hónapig növekednek....
Amúgy idén hány Armatát gyártottak és hány Leopárd 2-est? :rolleyes:
Csak azért kérdezem, mert előbbi állítólag nincs sorozat gyártva, a másik meg sorozat gyártva van. Azt a két szám mégis közelíti egymást.
Ne csodálkozzunk, ha két év múlva több T-14-jön le a szalagról, mint Leopárd... Pedig azt nem most fejlesztették.
Kibeszélt itt Leopardról. Kicsit monomániás vagy nem? Iszol te rendesen?