1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

65 t-ig.

2. Roni

Roni Well-Known Member

Miért?

Azért mert az alap t-72 tömeges támadásra lett tervezve és ezt a formát ölti magára a t-90 is. (kivéve az MS)
    A 21 századba már inkább városi harcokra kell számítani így sokkal vastagabb páncél kell a tankokra .pl Merkava 4

3. dudi

dudi Well-Known Member

Roni

Elsősorban nem azért könnyebb 20 tonnával a T-72 mert vékonyabb a páncélja hanem azért mert jóval kisebb.Egy Leopard 2 mellett apróságnak tűnik a T-72.

4. joker

joker Well-Known Member

Mi baj a 40-50 tonnás kategóriával? Kisebb tank kisebb célpont, kevesebb anyag kell hozza, annyival olcsóbb is, könnyebb közúton meg vasúton szállítani, mert nem szükségesek túl speciális eszközök hozza.

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Még mindíg nincs kép...

6. joker

joker Well-Known Member

Az Armataról?

7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

8. boki

boki Well-Known Member

2015 május 9-én biztos lesz.:)))

9. joker

joker Well-Known Member

Az még rengeteg, kicsit jobban siethetnének vele, vagy valami képeket legalább ha csepegtetnének, mint a J-20-ról a kínaiak.

10. boki

boki Well-Known Member

Ha megjelenik valahol , azt biztos ti is látni fogjátok, :)

11. fip7

fip7 Well-Known Member

boki

A képen szereplő 2A82-s ágyú az hány milliméteres? Vagy mit lehet tudni róla?

12. boki

boki Well-Known Member

Az is 125 mm.

13. fip7

fip7 Well-Known Member

Értem. Elég furcsa nekem, hogy nem kap nagyobb kalibert.
    Anno az USA is azzal érvelt a 105 mm-s ágyú mellet, hogy több lőszert cipelhet hozzá egy tank, mint egy 120 mm-shez, de végül belátták, hogy ég és föld a két ágyú teljesítménye.

Azért gondoltam, hogy kalibert váltanak, mert:
    1. Értelemszerűen nagyobb energiájú kinetikus lövedéket lehet kilőni egy ilyen ágyúból.
    2. A komulatív elven működő fegyvereknél az egyik fő szempont a minél nagyobb átmérő, mivel az növeli a hatékonyságot.
    A most használt harckocsiból indítható rakétáik 125 mm-sek:
    http://en.wikipedia.org/wiki/9M119_Svir

Ennél azért a 130 mm-sek nagyobb teljesítményűek:
    http://en.wikipedia.org/wiki/9K121_Vikhr

A 150 mm-sekről nem is beszélve:
    http://en.wikipedia.org/wiki/9M123_Khrizantema
    http://en.wikipedia.org/wiki/9M133_Kornet

14. dudi

dudi Well-Known Member

fip7

Azt is vedd figyelembe,hogy lényegesebben nagyobb tömegű lenne az ágyú+a nagyobb reakciós erők miatt mindennek nagyobb tömegűnek kéne lennie.

15. boki

boki Well-Known Member

fip7
    Próbálták a 150 mm ágyút a T-95 -on, de láthatod milyen otromba lett....

16. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

Ezt én értem.
    Csak valamiért furcsa ez nekem. A németek is letettek a 140 mm-sről. Olyan mintha "jó lesz ez még" felkiáltással fejlesztenének. Vagy még ekkora potenciál lenne a 120/125 mm-s ágyúkban? (új anyagok az ágyúban, a hajtótöltetben stb...)

boki

Látom. De a háború nem szépségverseny, ha az lenne akkor az olaszoknak/franciáknak is jobban menne :)

17. joker

joker Well-Known Member

gondolom egy 150 mm-es jóval nagyobb stressznek tenné ki a tornyot meg az egészjárművet a nagyobb erőhatások és nagyobb tömeg miatt

18. boki

boki Well-Known Member

<i>Látom. De a háború nem szépségverseny, ha az lenne akkor az olaszoknak/franciáknak is jobban menne :) </i
    Nem a "szépségén" volt a hangsúly, hanem , hogy próbálták-tesztelték és nem hozta a várt eredményeket......

19. fip7

fip7 Well-Known Member

boki

"Nem a "szépségén" volt a hangsúly, hanem , hogy próbálták-tesztelték és nem hozta a várt eredményeket......"

Ezt az előbb nem írtad. Ha nem működött jól akkor érthető, hogy maradnak a beváltnál.

20. Roni

Roni Well-Known Member

"Az még rengeteg, kicsit jobban siethetnének vele, vagy valami képeket legalább ha csepegtetnének, mint a J-20-ról a kínaiak. "

Ja! vagy a jobbnál jobb fantázia rajzokat a tervezőiroda részéről:DD
    Mert ezek így nagyon önzőek!
    Bár nem hiszem hogy egy szép futurisztikus tank lesz mert ha igen akkor már Rogozin vagánykodna vele mert hát ugye ő már látta azt amit mi nem és a szó se állna meg benne:DD

Ezen oldal megosztása