1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Luthero

Luthero Well-Known Member

Bocsi én a motorblokra gondoltam, azt szeretem volna nagyobban (részletesebben) megtekinteni.

2. boki

boki Well-Known Member

Luthero itt megtalálod valamivel nagyobban:
    http://topwar.ru/7491-dvigatel-blizhayshego-buduschego.html

3. boki

boki Well-Known Member

joker
    Az utolso linkben , ha kinagyítod a képet teljes képernyore, látod a motor méretét (háttérben egy ember)

4. joker

joker Well-Known Member

Aha, látszik, hogy jó nagy dög, de sajnos (számomra) nem egyértelmű, hogy mennyivel van messzébb a motor az embernél. És nem mind egyformák, van 8 hengeres meg 12 hengeres is, de azok más modellekbe járnak ahogy elnézem, mert nem ugyanez a motor.

5. atta

atta New Member

Angol leírás a motorról.
    A gyártó honlapja.
    Kevés adat, de a méretek benne vannak.

6. Luthero

Luthero Well-Known Member

Köszönöm mindenkinek.

7. atta

atta New Member

A gyártó szerint x elrendezésű (ha az Х – образный ezt jelenti). Nem nagyon emlékszem igazán sikeres ilyen kialakítású motorokra, igaz, azóta rengeteget fejlődött a technika.

8. Roni

Roni Well-Known Member

"Csak 2015-re lesz teljesen kész az Armata."

Fasza!
    Unom már ezt a "szupertitkos" féle beszólásukat tőlük!!
    Mivan! csak nem beszartak a orosz tervezők a prototípusként bemutatott új lengyel tanktól és újra tervezik a saját szarjukat!

9. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@Roni

Köszönjük a legmagasabb szakmai színvonalat megütő hozzászólást...

10. Roni

Roni Well-Known Member

GrGLy

A legbosszantóbb az hogy szerintem képet sem fogunk látni róla 2014-ben sem .
    Még a jenkik sem csinálnák ezt.

11. joker

joker Well-Known Member

Attól a lengyel tanktól nem hiszem, hogy nagyon beszartak volna. Főleg, hogy az egy proto az Armata meg elméletileg szinte kész van.

12. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Ez az "X" motor azt jelenti hogy az egyszem fotengelyre nagy sor henger csatlakozik 90 fokonkent ?

13. boki

boki Well-Known Member

Roni

2015 május 9-én legyél a TV elott. :)

14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Vagy 60-120-60-120 fokonkent :D

15. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Mac

Ez mar reszletkerdes csak az alapotletre lennek kivancsi.
    Mik az elonyei hatranyai egy ilyen konstrukcionak ?

16. joker

joker Well-Known Member

Elég kompaktra össze tudsz tenni viszonylag kis helyre sok hengert, loerőt meg köbcentit. Gondolj bele soros nyolcas helyett csináltak V8-as (ami végülis két egymásmelletti összekötött soros négyes) motorokat az autókba, és így nincs 3 méteres orruk a kocsiknak, de megvan a teljesítmény kisebb súllyal. Ez most ugyanez csak mégegyszer, és a legszebb, hogy a főtengely ugyanakkora, mintha egy egyszerű soros motrot gyártanál, tehát relatív ez egy könnyű konstrukció. A hátránya, hogy nagyon bonyolult lehet javítani a sürítettség és az összetettsge miatt,

17. Mackensen

Nem tudom. Ha jol meggondoljuk egy csillagmotorral van dolgunk. Kompaktabb az egesz, viszont ha az also hengerekkel van gond, ki kell emelni az egesz motort.

18. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Ha jolemelekszem talan a II. VH -s Sherman egyik valtozatanak volt csillagmotorja ?

19. ambasa

ambasa Member

Az X motornak, semmi köze a csillagmotorhoz. A csillagmotor hengerei egy síkban vannak és azon belül mindig páratlan számúak, az X motornál pedig mindig párosak, mivel az egy közös forgattyúsházra épített két V motorból áll. A gyújtási sorrendjük is teljesen máshogy épül fel.

Igen, az X motorban a az a négy hengersor egy forgattyús tengelyre dolgozik.

Az M4 és az M4A1 Shermanokban volt csillagmotor.

TG

20. Mackensen

OK, végre jött valaki és rendet tett a * és X motorok közt:)

Ezen oldal megosztása