T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 806
113
Rákérdeztek, hogy mikor mennyit adtak át a T-14-ből. Már vagy 100x leírtam, hogy még 2018-ban az Armiján az orosz VM 132 darab Armatát(T-14,T-15) rendelt a csapatpróbákhoz. Ebből mindössze 24 darab körül adtak át. A cikk szerint 2023 után 40 darabot adnak át. Továbbra sem zárultak le az Armata állami tesztjei, így hadrendben sincs és rendelés sincs rá. Így fölösleges rugózni az Armatán, hogy miért nincs bevetve Ukrajnában és hasonló.
Eredetileg is a 2024-2033 állami fegyverbeszérzési progrmban lett volna benne.

Azért érdekes a dolog, mert olvasni már róla hogy törölték a projektet. Viszont hivatalos híradás nincs szerintem erről. Ugyanakkor tényleg kevés az infó a harckocsiról.
Lehet hogy a háború miatt, szünetel a program csak. Új generációs harckocsira az orosz haderőnek is szüksége lesz.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 778
28 796
113
Azért érdekes a dolog, mert olvasni már róla hogy törölték a projektet. Viszont hivatalos híradás nincs szerintem erről. Ugyanakkor tényleg kevés az infó a harckocsiról.
Lehet hogy a háború miatt, szünetel a program csak. Új generációs harckocsira az orosz haderőnek is szüksége lesz.
Egyedül az orosz topwar.ru portál kezdte el még talán tavaly ősszel temetni a projektet, csak aztán azoktól kb mindenki keleten-nyugaton átvette és végül azzá torzult, hogy törölve lett az Armata, miközben nem. Mint pár évvel ezelőtt talán az akkori PAK-FA esetében ment végig ilyen hírfolyam. És ha azt nézzük kicsit hasonló az események lefolyása, de pont Ukrajna a példa rá, hogy fillérbaszó tesco gazdaságos módon nem lehet tolni
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
@nyugger kolléga jól helyretetted a totál -káros fickót. :)

Más

Nem hogy nem kukázták az Armatát, hanem modernizálják!

Ma jelent meg:

Folynak a munkálatok a T-14 Armata harckocsi tűzerejének növelésére, – nyilatkozta Szergej Csemezov, a Rostec állami vállalat vezérigazgatója.
Szerinte a Rostec hamarosan bemutatja annak a munkának az eredményét, amely jelentősen növeli az Armata potenciálját és harci erejét, Csemezov hozzátette, hogy „maga a tank készen áll, már nagyon régen elkészítettük”.

A Rostec vezetője elmondta, hogy a jármű új generációs tűzvédelmi rendszerrel rendelkezik, a legújabb elektronikai rendszerekkel van felszerelve, a legénység pedig maximálisan védett.

Csemezov azt is hozzátette, hogy az Armata már fejjel a szupervédett Merkava felett van, de valójában egy nehéz gyalogsági harcjármű szintű védelmet kapott,
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 160
113
@nyugger kolléga jól helyretetted a totál -káros fickót. :)

Más

Nem hogy nem kukázták az Armatát, hanem modernizálják!

Ma jelent meg:

Folynak a munkálatok a T-14 Armata harckocsi tűzerejének növelésére, – nyilatkozta Szergej Csemezov, a Rostec állami vállalat vezérigazgatója.
Szerinte a Rostec hamarosan bemutatja annak a munkának az eredményét, amely jelentősen növeli az Armata potenciálját és harci erejét, Csemezov hozzátette, hogy „maga a tank készen áll, már nagyon régen elkészítettük”.

A Rostec vezetője elmondta, hogy a jármű új generációs tűzvédelmi rendszerrel rendelkezik, a legújabb elektronikai rendszerekkel van felszerelve, a legénység pedig maximálisan védett.

Csemezov azt is hozzátette, hogy az Armata már fejjel a szupervédett Merkava felett van, de valójában egy nehéz gyalogsági harcjármű szintű védelmet kapott,
Micsoda? Ne haragudj de ez értelmetlen.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 778
28 796
113
Nem érted Szergej Csemezov a Rostec(ide tartozik az UVZ is) vezérigazgatójának a nyilatkozatát? Nem érted, hogy modernizálják a tüzvezető rendszerét, növelik a tüzerejét. Ezt én úgy értelmezem, hogy 152mm-es ágyút kap.(de nem biztos)
Én nem zárom ki amúgy, hogy Csemezov inkább valamiféle új lőszerre (Vakuum széria helyett/mellett) vagy konténeres ATGM/Lancet integrációra gondolhatott
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 160
113
Nem érted Szergej Csemezov a Rostec(ide tartozik az UVZ is) vezérigazgatójának a nyilatkozatát? Nem érted, hogy modernizálják a tüzvezető rendszerét, növelik a tüzerejét. Ezt én úgy értelmezem, hogy 152mm-es ágyút kap.(de nem biztos)
Mi van a védettseggel? Akkor IFV vedett vagy védettebb mint egy Merkava?
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 778
28 796
113
Mi van a védettseggel? Akkor IFV vedett vagy védettebb mint egy Merkava?
Jaj Dudi…. Védettebb mint a Merkava és már olyan védett mint az orosz BTR—-> azaz a BTR jobban páncélozott mint a Merkava… és ezt Te nem tudtad…..
Он отметил, что уже сейчас "Армата" на голову выше израильского танка "Меркава", который позиционировали как сверхзащищенный, а на деле он имеет защиту на уровне тяжелой БМП, что сейчас видно в конфликте на Ближнем Востоке.
Gyorsfordításban:
Csemezov megjegyezte, hogy védelem terén az Armata már most is egy fokkal az izraeli Merkava harckocsi felett áll, amelyre, mint "szupervédett" harckocsiként hivatkoztak, ám utóbbi védelme egy nehéz gyalogsági harcjármű szintjén van, ahogy ez most a közel-keleti konfliktusban is megmutatkozik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 033
123 984
113
Gyorsfordításban:
Csemezov megjegyezte, hogy védelem terén az Armata már most is egy fokkal az izraeli Merkava harckocsi felett áll, amelyre, mint "szupervédett" harckocsiként hivatkoztak, ám valójában a védelme egy nehéz gyalogsági harcjármű szintjén van, ahogy ez most a közel-keleti konfliktusban is megmutatkozik.
Ettől csak rosszabb lett....
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 778
28 796
113
Ettől csak rosszabb lett....
Angolra fordítva már talán jobban kijön az üzenet:
He noted that the Armata is already a head above the Israeli Merkava tank, which was positioned as a super-protected tank, but in fact it has protection at the level of a heavy IFV, which is now evident in the conflict in the Middle East.
Amúgy csak a vágás volt 3 nap, a felvétel egy nap (hajnal 2-ig elnyúlt), a script írását meg nem is számolom, de az is kb 2-3. Renderelés 3/4 óra, csak mivel veszprémi nettel töltöttem fel így a Youtube-ra is olyan 3 óra alatt szenvedte fel magát. Szóval összességében kb egy hetem ment el arra, hogy egy idiótán felbasztam az agyamat :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 033
123 984
113
Angolra fordítva már talán jobban kijön az üzenet:


Amúgy csak a vágás volt 3 nap, a felvétel egy nap (hajnal 2-ig elnyúlt), a script írását meg nem is számolom, de az is kb 2-3. Renderelés 3/4 óra, csak mivel veszprémi nettel töltöttem fel így a Youtube-ra is olyan 3 óra alatt szenvedte fel magát. Szóval összességében kb egy hetem ment el arra, hogy egy idiótán felbasztam az agyamat :D
Az a fájó, hogy "super protected ifv"-hez hasonlítja a merkavát....
Mi a mérce ami alapján ezt megállapítja?

Akkor egy T-72b3m könnyű lánctalpas felderítő jármű védettséggel rendelkezik?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 754
80 160
113
Gyorsfordításban:
Csemezov megjegyezte, hogy védelem terén az Armata már most is egy fokkal az izraeli Merkava harckocsi felett áll, amelyre, mint "szupervédett" harckocsiként hivatkoztak, ám utóbbi védelme egy nehéz gyalogsági harcjármű szintjén van, ahogy ez most a közel-keleti konfliktusban is megmutatkozik.
Ez ordas nagy faszság.