T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Nekem eléggé" sci-fisnek" tunik ez a torony, minden bele van építve, úgy kell keresni...
0_d21f5_210bda80_Lb7289.jpg

0_d21f6_a310cd85_Lc88ee.jpg

0_d21f7_96ae194f_L38a2e.jpg

0_d21fb_d86cb35e_L4c343.jpg
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Eszméletlen!
Fanyalogjatok még egy kicsit! Plíz!!!
Úgy csináltok egy két embert leszámítva, mint ha értenétek hozzá!
Nem akarok megbántani senkit, de a karosszéken kívül ki vezetett már igazi harckocsit, vagy lőtt igazi HK ágyúval? Vagy volt HK-val éles helyzetben? Mit jelent a javadalmazás? Mennyire életképes éles helyzetben? Hogy tud kommunikálni a társaival, vagy a légierővel? Mennyivel nagyobb a túlélés esélye, stb?
Erre még várunk a válasszal.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Eszméletlen!
Fanyalogjatok még egy kicsit! Plíz!!!
Úgy csináltok egy két embert leszámítva, mint ha értenétek hozzá!
Nem akarok megbántani senkit, de a karosszéken kívül ki vezetett már igazi harckocsit, vagy lőtt igazi HK ágyúval? Vagy volt HK-val éles helyzetben? Mit jelent a javadalmazás? Mennyire életképes éles helyzetben? Hogy tud kommunikálni a társaival, vagy a légierővel? Mennyivel nagyobb a túlélés esélye, stb?
Erre még várunk a válasszal.

Van ez így néha...! Ha süt a nap, az a baj, ha esik, az...!

Ágyúval lőttem már, igaz nem harckocsi ágyú volt, hanem pct. 100mm -es. ;)
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
A torony jobb oldalan van egy üreg, az kb. úgy néz ki, mint a gépágyú helye. De mivel ez még csak proto, lehet variálni a tornyot. Ha csereszavats, akkor akár több torony típus is létezhet majd.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Eszméletlen!
Fanyalogjatok még egy kicsit! Plíz!!!
Úgy csináltok egy két embert leszámítva, mint ha értenétek hozzá!
Nem akarok megbántani senkit, de a karosszéken kívül ki vezetett már igazi harckocsit, vagy lőtt igazi HK ágyúval? Vagy volt HK-val éles helyzetben? Mit jelent a javadalmazás? Mennyire életképes éles helyzetben? Hogy tud kommunikálni a társaival, vagy a légierővel? Mennyivel nagyobb a túlélés esélye, stb?
Erre még várunk a válasszal.
Nézd ezt a vasat olyan valakik tervezték aki rendelkeznek megfelelő ismeretekkel valamint ilyen vasak épitéseben is megvannak a hagyományai.

Ráadásul ezen mérnökök egy új generációs vasat akartak alkotni nem egy leopár 2 madein russia koppintást.
Valószínűleg a tornyba ezért építettek ennyi senzort mivel passív védelem szerep másodlagos az anti-tank fegyver rendszerek korába.
Toronyba nincs ember így azok se hely se védelem nem kell. Így a mérnökök szabadabban dolgozhattak!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A torony bal oldalán lévő egyenlőre funkció nélküli résre azt tippelik, hogy később lesz ott valami...:
qFRkobZ.jpg
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Nekem öszintén szólva kicsit komplikáltnak tűnik....nem tudom, lehet, hogy sok T verzió után....olyan "8 útás halál".....Hátul is tele van valamikkel....hogy lesz ebből széria? főleg orosz zord körülmények között hogy fog teljesíteni....ehhez már nem elég sorkatona....ehhez már kell számítógépes szerviz...mérnöki gárda...stb. Kis szériának jó, de lesz-e ebből több száz-ezer kocsi? Vagy lehet, hogy ez tényleg a jövő generáció és pár év mülva ez lesz normális? olyan lesz a harcmező mint a Transformers-ben? és csak én vagyok olyan elmaradt és konzervatív? Nem tudom....
A toronynak egyébként mintha két teste lenne - mint a tengónak - egy könnyű - amelyben a elektronika van...és maga a páncélvas.....
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">Eszméletlen!
Fanyalogjatok még egy kicsit! Plíz!!!
Úgy csináltok egy két embert leszámítva, mint ha értenétek hozzá!
Nem akarok megbántani senkit, de a karosszéken kívül ki vezetett már igazi harckocsit, vagy lőtt igazi HK ágyúval? Vagy volt HK-val éles helyzetben? Mit jelent a javadalmazás? Mennyire életképes éles helyzetben? Hogy tud kommunikálni a társaival, vagy a légierővel? Mennyivel nagyobb a túlélés esélye, stb?
Erre még várunk a válasszal.
Nézd ezt a vasat olyan valakik tervezték aki rendelkeznek megfelelő ismeretekkel valamint ilyen vasak épitéseben is megvannak a hagyományai.

Ráadásul ezen mérnökök egy új generációs vasat akartak alkotni nem egy leopár 2 madein russia koppintást.
Valószínűleg a tornyba ezért építettek ennyi senzort mivel passív védelem szerep másodlagos az anti-tank fegyver rendszerek korába.
Toronyba nincs ember így azok se hely se védelem nem kell. Így a mérnökök szabadabban dolgozhattak!

</blockquote>
Erről beszélek én is! Az a pár száz hadmérnök alkotott meg egy vadi új koncepciót! Akik valamilyen oknál fogva jobban értik a mesterségüket, mint az itt fanyalgó foteltündérek! A képeken kívül még semmit sem tudunk a képességeiről. Csak annyit tudunk, hogy a lánctalpról kopik a gumi. Pedig az itt kommentelő közösség java része nem tudja, hogy mikor jobb egy kopott, és mikor jobb egy novicento lánctalp. Wittman sem azért volt ász mert Tigris volt a segge alatt, hanem tudatosan készült az összecsapásra! Tudott ésszerűen rögtönözni kivéve az utolsó alkalmat, de ezt már ő is tudta.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nekem öszintén szólva kicsit komplikáltnak tűnik....nem tudom, lehet, hogy sok T verzió után....olyan "8 útás halál".....Hátul is tele van valamikkel....hogy lesz ebből széria? főleg orosz zord körülmények között hogy fog teljesíteni....ehhez már nem elég sorkatona....ehhez már kell számítógépes szerviz...mérnöki gárda...stb. Kis szériának jó, de lesz-e ebből több száz-ezer kocsi? Vagy lehet, hogy ez tényleg a jövő generáció és pár év mülva ez lesz normális? olyan lesz a harcmező mint a Transformers-ben? és csak én vagyok olyan elmaradt és konzervatív? Nem tudom....
A toronynak egyébként mintha két teste lenne - mint a tengónak - egy könnyű - amelyben a elektronika van...és maga a páncélvas.....
Válasz egyszerű ezt a tankot sorkatonák kezébe már nem adják
Másik mivel a torony kicsi így éghajlati öveknek megfelelő pecifikáció is elképzelhető.
Ez a torny komfig egy Kelet:-Európia csata térre jó lehet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hu! Gyerekek a torony annyira scifi hogy már hozzá sem illik az alvázhoz, Hirtelen azt hittem PS képek de aztán egyre több kép jött:DD

És jól látszik a torony tele van pakolva rendesen kütyükkel.

A kurganec-25 és a boomerang tornya sem lesz kispályás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 661
79 898
113
Engem az zavar ebben a toronyban,hogy amilyen alakot látunk azt egy halom vékony pár mm vastag páncéllap adja(kvázi köténylemezek vannak a tornyon).Gyakorlatilag egy cm2 nem látszik a torony fő páncéljából és annak alakjából.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 661
79 898
113
Talán csak ez a felülről készült kép az amiből kivehető a torony valódi mérete és alakja.

8rhvHrS_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 661
79 898
113
Én úgy gondolom,hogy a fekete vonal jelzi a fő páncélt(a torony tényleges oldalfala) és ami azon kívül van az csak rá van építve,bár jó lenne egy kép hasonló szögből csak sokkal nagyobb felbontással.
h_og_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
DUDI

Ez tőrénik ha túlzott elektronikával pakolják teli a tankot.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Hát, ez így elég randa...
Sztem kész sincs, csak vmi demó-torony.
Arra gondoltak ezek, hogyha vmi "rombolópuskával" kilövik a -mi is ez ?- szenzortornyot v. periszkópot, akkor hátrafelé kb nulla a kilátás?
Örülök, hogy kihoztak vmi újat, de ez se nem kész, se nem egészen átgondolt... Egy elektromos hiba és a hátsó 180fokos látótér elveszett. (a parancsnoké...lehet az egész tornyot forgatni.....)
Egyáltalán van olyan kép valahol, amin a cső más szögben van?