1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-54/55

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Elég sok B3-at és sima B verizót kaptak, de azokból is elég sokat lőttek ki.
    A TR85M meg szintént hasonló képességekkel rendelkezik, csak éppen nagyobb mennyiségben áll rendelkezésre, ergó minőségi fölényt kell kihozni mert mennyiségire se pénz se emberanyag nem állna rendelkezésre.

honved likes this.
  2. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A Leo se bírja arrafelé. Fogyoeszkozok ezek így is úgy is. Mondjuk nekem megvan az a Kína film az emlékeimben ahol egyik nap szetlovik direkt, a másik nap még helyrepofoznak egy type59-et. Leot nem tudom mennyi idő alatt raknak össze.

tonyo likes this.
  3. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Ez gyakorlat volt vagy a vietnami válság?

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha már felmerült a TR-85-ös. Az csak részben T-55. Lényegében a T-55 és a Leopárd-1 szerelemgyereke.

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Század-harccsoportba 1szakaz T55modernizálva jó lenne.Önálló hk zászlóalj meg korszerüsitet T72vel.Ez volt az elgondolás 91-2ben.Ha megcsinálják,most jobban állnánk,mint a talán századnyi mozgóképes majomverzióT72vel.82ben a zsidknak csak 105öös lövegük volt,és halomra lötték a szir T72ket

6. Celebra

T72el is megcsinálták,de csak elöszéri/mintapéldány(?) szintig jutott a TR125.

7. krisss

krisss Well-Known Member

Az 82-ben volt. 35 év eltelt azóta. Egyébként az elképzelés amit leírtál teljesen életképes lett volna a 90-es évek elején. Csak már lehetőség sincs rá és páncéltörő eszközök gyors fejlődése miatt nagyon elavult az ötvenöcsi mint ahogy az B verziónál régebbi hetvenkettes is.

nyugger likes this.
  8. danielblack

danielblack Guest

A TR 85 le lesz váltva egy évtizeden belül.

oregbogaras likes this.
  9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Gyakorlat. Valahol megvan vagy itt, vagy a kínai topicban.

oregbogaras likes this.
  10. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Gyakorlat. Megvan valahol, csak meg kell keressem.

oregbogaras likes this.
  11. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kérdés hogy mire? Leo2 addigra igen jó esélyel nem lesz. Vagy szétosztják lizingbe vagy elfüstőlödnek egy polgárháborús jelegű konfliktusban valahol nyugaton.

12. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nem tudom hogy a lengyeleknél mennyi 55 am maradt raktáron. Elvileg a kukázást törölték. De jó lenne ilyenkor Pál mint információ forrás :)
    Ha látuk az ukrán helyzetett ott még a sugárfertőzőt vasakat is előszedték ha minden igaz.

13. Celebra

Tervezgettek eg leo2 koppintást,de szerintem nincs rá pénzük.

14. LMzek

LMzek Well-Known Member

Nem temetném a 100.000 darabszámban gyártott "kohószökevényt"! ;)

T-55 felújítási lépcsőfokokat hasonlítva, a"Brezsnyev-szemöldök" volt a leg költséghatékonyabb.
    Én körberaknám vele az öreg harcost, a torony helyébe(súlya helyett) pedig az alapjárműre ráraknám ami eszközök vannak/kellenek:
    - BM-21(50 km-es!)
    - aknavető,
    - saját ágyú, +4db-os ATGM(3-5 km-ig naggggyon jó "tankvadász" lenne!)

A hazai járműipar "lazán" tudna belőle diesel-elektromosat csinálni: a többlet súly miatt elvesztett mozgékonyság korrigálva!

A "tolatós" verzióban még IFV/APC feladatkörben is jobb lenne, mint az új "csili-vilik", amikből -a horror ár- miatt figyelembe vehető (!) darabszámot soha nem is fogunk tudni venni.

A 100e db-ból jópárat megrendelnének -ha jól sikerül- akarat/szándék esetén -bizony- tudna nyereséges lenni!!! ...vagy mint a sógorok: eladni a felújítás licenszét. (Pl :- )

tonyo likes this.
  15. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

16. Celebra

fip7 and tonyo like this.
  17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Sajnos van egy olyan kerge íronikus érzésem hogy a következő évtized konfliktusaiban még mindig jelentős szerepekhez fognak jutni ezek a kohó túlélők.
    A képen ha jól látom izraeli T-55 ös van L-7 es 105 ös ágyúval. Mint írtam képzeljük el a mi kidobott T-55 am et ezzel az ágyúval+modernebb kieg páncálzattal+modernebb optikával. Kész is a filléres "tartalékos" harckocsi mint támogató szerepkörben.

18. Celebra

Mint irtam,anno a zsidok felajánlották a modernizácit,de mi nem éltünk vele.A mi körnezetünkben,még ma is bevethető lenne.

19. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ott voltak a 72 esek... Tamogato szerepkorbe jobban alkalmas lenne mint 55 osoket veszegetni. 72 is filleres. A modernizacioja tamogato szerepkorbe meg olcsobb is lenne mint az 55 e.

fip7 and tonyo like this.
  20. szerelgeto

szerelgeto Member

Bocs fiúk én új vagyok itt, de láttam 85 tavaszán a helyi vasút állomáson (Kecel) az oroszokat így kivagonírozni, hogy két kocsi mellément a vágánynak. Később 89-90 Kalocsa miskei úti laktanya másfél évig HK javító voltam, Nem messze Csornán (Csornapuszta) 2 vizalatti átkelést csináltunk a Szolnoki HK "főiskolásoknak".

jOkA, fip7, misinator and 6 others like this.

Ezen oldal megosztása