1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-54/55

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. jOkA

jOkA Active Member

Ja
    Ja, de a bácsi jobb kezéről lekapta az ujjait ha jól láttam.

2. jOkA

jOkA Active Member

Apósom itt Móron látta lepakolni a tankokat meg gyerekkorában az orosz laktanyánál. Valószínüleg 55-ösök voltak. Sose látta a tankokat távozni. Még mindig állítja, hogy valahol a vértes-hegység alatt vannak elásva vagy eltemetve egy régi bunkerban.

3. LMzek

LMzek Well-Known Member

"Kis" infót kérek:

A "Brezsnyev-szemöldök" milyen súlyból, milyen plussz védelmet hozott ki?

Kössssz!

4. tonyo

tonyo Well-Known Member

Induljunk ki abból hogy szíriában a T-62 Brezsnyev szemöldöke megfogta a Metiszt? a tornyon akkor egy rpg-7 fejet simán megfogna Idézet:
    A rendszerváltás pillanatában meglévő 144db T-55AM megkapta a Csehszlovák járműveken is használt „brezsnyev szemoldöke” becenevű BDD típusú reaktívpáncélzatot. Ez 30(teknő) – 60 (torony) mm vastag keményített acél mögött Poliuretánba ágyazott 5mm-es acéllemezeket jelent, amelyek a lövedék okozta lökéshullám hatására elmozdulnak, a lapok és a PUR mozgási energiája roncsolva a kumulatív sugarat, kibillentve a kinetikus lőszereket. A NII Stali (gyártó) állítása szerint a 2 tonnányi pótpáncél a kinetikus lőszerek ellen 120mm a kumulatív fegyverek ellen 200-250mm extra védelmet biztosított, azaz közel duplájára emelte a frontális védettséget. Ezzel a harckocsi védetté válik előről a 100 és 115 miliméteres APDS és HEAT lövedékekkel szemben (1990-ben elterjedt lőszerek!
    Elvileg a lengyelek még mindig több száz db Vésztartalék készlettel rendelkeznek T-55 AM lengyel verziókból. Pedig kukázni akarták ők is. Na majd Pál ha visszatér megbizzuk hogy hozzon infokat :)

fip7, antigonosz and LMzek like this.
  5. szerelgeto

szerelgeto Member

Szia, tarcsisként jártam a magyar bakonysárkányi lőszerraktárban, Urallal mentünk a föld alá a raktárba ott megbírtam fordulni y ban a rakodáshoz, ott mondta a raktáros, hogy a "túloldalon, az orosz raktár még nagyobb " vagyis hihető lehet a sztori, esetleg mivel nincs messze és az orosz nem árult el mindent, nem készült pontos tervrajz az épületekről. Sorosként ástunk meglévő elektromos földalatti vezetéket két épület között, javítás céljából, kérdeztük a vezetőt nem lenne célszerűbb a tervrajzot megnézni a nyomvonal miatt, válasza az volt, hogy ha lenne megnézné.

tonyo, svajcibeka, antigonosz and 2 others like this.
  6. jOkA

jOkA Active Member

A miértjét sosem értem meg. :D

7. LMzek

LMzek Well-Known Member

Amit senki nem tud, nem "szivárog ki"!

Ééérted!;)

8. jOkA

jOkA Active Member

Azt a részét nem értem, hogy miért temetnek el rengeteg harckocsit. Ha megtörtént persze.

9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szerintem ez olyan mint a hegybe beszálló Mig-21-ek sztorija. De manapság mikor minden ilyen egykori bázis nyitott már azért található némi nyom ahova kb 100 hk besorol. Mondjuk tény hogy gyanús egy környék mert rengeteg egykori lőszerraktár van arrafelé a hegyek közt. Ott tárolták a tervezett olasz úthoz a lőszert anno.

jOkA likes this.
  10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Javaslóm ÁSUK elő a vasakat :p. Hátha nem rohadtak szét vagy nem vágták még szét őket vagy esetleg a kisebbségiek nem adták le 25 év alatt kilósban.

jOkA likes this.
  11. LMzek

LMzek Well-Known Member

A T-55 főbb szerkezeti elemeiről van infó?

Pl:

Motor: kg?
    Váltó+erőátvitel: kg?
    Torony löveg nélkül: kg?
    Löveg: kg?
    Szokásos lőszer: kg?

Kösssssz! :)

12. tonyo

tonyo Well-Known Member

A BDD típusú reaktív páncélzat komentre fent katints rá és bejön egy jó kis összefoglaló oldal. Asszhem az első részben van benne.

LMzek likes this.
  13. Sharid

Sharid Well-Known Member

T-55, álmodók figyelmébe: a szükséges ízéket beépítve, hízna a súlya, mint magyar politikusnak a pénztárcája.
    A motorteljesítménye messze nem lenne elég... Szóval akkor cseréljünk hajtásláncot, de akkor meg..... mint amikor Kovács "kihaénnem" Jóska behozza az agyonhasznált BMW-csak hogy legyen mivel villogni, aztán vagy kidobja, vagy felzabálja segédszakácsként kersett euróit...

14. LMzek

LMzek Well-Known Member

Sok adat, technikai részlet szerepel, de ezek:

A T-55 főbb szerkezeti elemeiről van infó?

Pl:

Motor: kg?
    Váltó+erőátvitel: kg?
    Torony löveg nélkül: kg?
    Löveg: kg?
    Szokásos lőszer: kg?

...sajnos nem. :(

Sharid-nak: "diesel-elektromos" a varázs-szó!

("csak" kb. 10x írtam :- )

A torony súlya érdekelne főleg!

THX

15. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kínaiktól 640 ló től 760 lovasig + hajtás olcsón gazdaságosan bármilyen motort be lehet szerezni. Egyébként a motorok kivétel a 580 lóerős egytől egyig 70 es 80 as évekbeli nyugati dízel motor koppintások. megj: gazdaságos, ütni vágni lehet motorok.

LMzek likes this.
  16. Sharid

Sharid Well-Known Member

Kínaiaktól.
    NATO tagként.
    kiráj.

17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Miért ne? Szerinted pl okáért egy Nato cuccban (europai) mennyi a Kínai termékek aránya? Fegyvert veszel? Nem!

antigonosz likes this.
  18. Sharid

Sharid Well-Known Member

na mennyi?

19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Napokban olvastam valahol, hogy Kína ad vagy 300 Type 59-et "ingyen" valamely környékbeli államnak (nem jut eszembe melyéknek) ez utóbbi a modernizálási csomagot kell kifizesse amivel a D szintre hozzák fel.

antigonosz and tonyo like this.
  20. tonyo

tonyo Well-Known Member

Sokk! Pár hónapja ép olvastam erről valahol egy cikket hogy egyes nato parancsnokok kifejezték az aggodalmukat hogy az új gyártású cuccokban szerintük jelentős mértékkel kínai eredetű alkatrészek vannak.
    Nagyon sokk gyár kihelyezte kínába a termelését.Csapágyaktól kezdve a Dizel motorok befecskendezőig a folyadék kijelzőkig. Magyarán a csupasz géptest,motor egy része, (sugárhajtóműnél jobb az arány) fegyver,programok a hazai. A többi óhatatlanul közvetett módon china.
    A mai világban szinte nem tudsz úgy legyártani egy terméket ahol ne lenne benne valamilyen kínai eredetű cucc.

Ezen oldal megosztása